Het was opnieuw genieten van deze ploeg. Goed voetbal voor hun leeftijd ! Iedereen zorgde voor ruimte door goed de juiste posities in te nemen. Veel samenspel en inzet lagen aan de basis van vele mooie goals. Aan de rust stond het 7 - 1. In de tweede helft was er opnieuw een sterke zin voor collectief voetbal. Niemand was zelfzuchtig en vele spelertjes konden een doelpuntje meepikken. De ganse ploeg mag als uitblinker beschouwd worden !!
Scoorden : Auguste 5x - Eduard - Storm en Milan 2x - Cédric
Sterke prestatie van de ploeg U8 . Er was constant veel inzet en een grote duelkracht. Vele doelpunten kwamen tot stand na collectieve acties. Sterk punt was dit keer het behoud van de opgelegde posities. De bezoekers waren niet echt zwak te noemen maar konden niet op tegen de sterkte van de Westhoek U8 ! De doelmannen vervulden voortreffelijk hun taak en stonden meermaals aan de start van een knappe combinatie. Opnieuw een bevestiging van de vorderingen bij deze jongens !
Scoorden : Thore 8x - Kobus en Falk 5x - Xander 3x - Tibo 2x - Luka
Sterke start van Westhoek waarbij iedereen goed in positie bleef en heel goed de bal rond speelde. Zwevegem had wel veel meer gestalte en kracht , maar aanvankelijk kon Westhoek hiertegenin gaan enliep uit tot 2 - 0. Maar na 10' begon de kracht van de bezoekers doorslaggevend te worden en vele duels werden verloren waardoor Zwevegem de 2 - 0 achterstand omboog in een 2 - 4 ruststand. In de tweede helft zorgde opnieuw een stevige bezoekende ploeg en een doelman met steeds verre balintrappen, ervoor dat de technisch sterke thuisploeg opbouwend niet teveel voetballend in de match kon komen. Pas naar het einde toe kon een 2 - 6 stand nog in een verdienstelijke 4 - 6 omgezet worden !! Maar verder kwam een moedige thuisploeg niet.
Weinig weerstand voor onze allerjongsten. Vele duels werden gewonnen en er werd vlot gescoord. Individueel heel veel mooie acties en nu nog maar steeds verder werken naar het collectieve !! De vier keepers van dienst (Nel , Lejandro,Quinten en Angel) zorgden voor een stevig sluitstuk achteraan ! Er was heel veel enthousiasme bij deze jonge voetballertjes en ze straalden heel veel vreugde uit ! Dank aan de vele supporters voor de aangename sfeer !!
Scoorden : Simon 7x - Quinten 5x - Angel 4x - Lejandro 2x - Nel en Marie
Onze Waalse buren waren gekomen met als enige doel winnen in Ieper tegen Westhoek ! Het viel heel erg op dat er bij Jespo en grote sterke voetballer in de ploeg zat dewelke alles alleen deed. Achteraf bleek het een U8 speler te zijn !! Jammer voor deze Westhoekploeg met hoofdzakelijk spelertjes voor wie dit hun eerste wedstrijdervaringen zijn ! Het was onbegonnen werk om duels te winnen tegen deze oudere en sterke speler ! Doe er nog een doelman bij dewelke de ballen steeds maar zover mogelijk moest intrappen en van voetbal is geen sprake meer. Onze 5 verschillende doelmannen begonnen steeds met een pas of actie waardoor een viertal doelpunten werd geïncasseerd , maar dit hoort nu éénmaal bij de opleidingsvisie van KVK Westhoek waar voetbal begint bij de keeper !! Ik kan als trainer dan ook maar een dikke duim opsteken aan alle spelertjes voor hun inzet. Bij een 9 - 2 stand was een zware nederlaag niet ver meer af maar samen met de ganse ploeg kon nog een bijzonder eervol resultaat uit de brand worden gesleept !! Werkpunt blijft zeker de posities !
Bij onze vrienden uit Woesten vele nieuwe voetballertjes en een mix van U7 en U8. Maar daar trokken de Westhoekjongens , met ook wat onervaren spelertjes in de rangen , zich niets van aan en het was leuk om zien hoe ze zich kranig weerden tegen deze oudere en krachtiger maar zeer faire voetballertjes. De eerste helft verliep wat stroef maar beetje bij beetje werd er beter en collectiever gevoetbald. Ook werden de juiste posities in de tweede helft wat beter behouden en was er wat meer ruimte voor de actie. Opnieuw een leuke ervaring voor alle spelertjes !
Een mindere match van deze Westhoekploeg. Niels was de harde werker en zorgde voor heel veel opbouw van achteruit. Zijn duelkracht was uitmuntend en mag als voorbeeld voor de ganse ploeg gelden!! Menen kon voortdurend een voorsprong opbouwen en Westhoek was niet bij de les om een vuist te maken. In de tweede helft was er iets meer beterschap en kon de nederlaag beperkt worden. Volgende week zal deze ploeg wat collectiever uit de hoek moeten komen om een voldoende te krijgen!!
Scoorden : Brent en Tristan 2x - Matthias - Jens - Charles
Het eerste druk weekend met heel veel thuismatchen voor de U6/U7/U8 en U9 kondigt zich aan. We hopen dat alles vlot zal kunnen verlopen en zoals reeds eerder gevraagd rekenen we dan ook op de medewerking en begrip van de ouders. De U9 zullen zich omkleden in het nieuw complex zodat de kleedkamers bij T5 enkel door U6 / U7 en U8 gebruikt zullen worden. Er wordt gevraagd aan de spelertjes (ouders) om ervoor te zorgen dat er niet teveel kledij los rond ligt of hangt in de kleedkamers. Stop alles zoveel mogelijk in de sporttassen en zet deze netjes aan de kant. Terwijl de wedstrijden van 09.00 uur aan de gang zijn zullen de spelertjes voor de wedstrijden van 10.30 uur de kleedkamers gebruiken. Alzo vermijden we dat er kledij verloren gaat. Ook aan de spelertjes van de wedstrijden van 10.30 uur vragen we om de kledij en tassen ordentelijk weg te bergen want als deze spelertjes op het terrein zijn , worden de kleedkamers gebruikt door de spelers van de wedstrijden van 09.00 uur om zich te wassen en om te kleden !!
Programma zaterdag 21/09/2013 :
09.00 uur U7 reeks R KVK Westhoek - SV Moorsele U7 reeks U KVK Westhoek - FC Woesten U8 reeks G KVK Westhoek - SC Zonnebeke U9 reeks O KVK Westhoek - KSC Menen 10.30 uur U6 reeks B KVK Westhoek - KFC Poperinge U7 reeks T KVK Westhoek - Jespo Comines Warneton U8 reeks H KVK Westhoek - SC Zonnebeke U9 reeks P KVK Westhoek - KSC Menen
Alle wedstrijden op T5 !!
Programma zondag 22/09/2013 :
10.00 uur BU8 KVK Westhoek - K. Zwevegem Sport 10.30 uur BU9 KVCSV Oostkamp - KVK Westhoek
De kaartjes worden uitgedeeld na de trainingen op woensdag !! Veel succes aan iedereen , maar eerst volgen nog de trainingen op maandag en woensdag !!
Een collectief sterke prestatie van deze groep U7! De sterkte van Westhoek was uitmuntend en er werd dan ook op hoog niveau gevoetbald. Iedereen betrok iedereen in het samenspel en zelfs doelpunten werden gescoord nadat alle spelers minstens 1 of 2 keer de bal raakten en doorspeelden!! Er waren dus alleen maar uitblinkers !! De thuisploeg had hierop geen antwoord klaar .
Scoorden : Auguste 8x - Cédric 6x - Milan en Stan 3x - Eduard 2x - Storm
Eerste match voor de ganse ploeg nieuwe spelertjes. De start was wat onwennig waardoor de thuisploeg vlug op 2 - 0 voorsprong kwam. Maar Westhoek vocht terug en bracht de stand in evenwicht. Opnieuw kon Voormezele een voorsprong uitbouwen maar telkens kon een bedrijvige en trefzekere Kyaro de score gelijkstellen. Enkele minuten voor tijd stond het 6 - 6 maar wat concentratieverlies liet de thuisploeg toe om alsnog de zege aan huis te houden. Een leuke en spannende match met veel inzet van beide ploegen.
Tegen een geduchte en steeds goed voetballende tegenstrever werd een vroege achterstand opgelopen. Maar door de goede inzet en veel gewonnen duels , werd dit vlug in een voorsprong omgezet. Er waren veel goede combinaties en veel sterke individuele acties. Westhoek speelde goed geconcentreerd en scoorde knappe doelpunten. Rust 2 - 7 . Maar in de tweede helft gebeurde een jammerlijk ongeval met Mathisse Thorrez. Na een kwalijke val en trap op de hand , was zijn duim gebroken. Hij kreunde van de pijn en de medespelertjes waren danig onder de indruk dat er gedurende 10 minuten nauwelijks een Westhoekploeg op het veld stond. Het werd zelfs nog 8 - 8 maar naar het einde toe krabbelde Westhoek terug op en slaagde erin om de verdiende zege mee huiswaarts te nemen ! De mentale weerbaarheid was dus toch sterker dan verwacht ! We duimen met zijn allen voor Mathisse !!
Scoorden : Giotto en Henri 3x - Mathisse en Damiano 2x - Jelle
Er was heel veel inzet bij deze groep U8 . Vanaf de aanvangsminuten werd hoog druk gezet en werd er veel gecombineerd met enkele knappe doelpuntjes als gevolg. Vele trainingsoefeningen kenden een vervolg op de mat ! In doel was er zeker een sterke prestatie van Falk en Mathis ! Alvast een mooi begin van de reeks officiële wedstrijden !
De ganse groep was sterk gemotiveerd en maakte er een collectieve goede match van. Er werd goed en mooi voetbal getoond in de eerste helft. In de 2° helft was het iets minder en dit zeker doordat er bij de thuisploeg wat gebrek aan creativiteit en inzet was. Maar de zege was zeker ook te danken aan de grote duelkracht van de Westhoekspelertjes !!
Scoorden : Luka 8x - Kobus 7x - Mathias S. 4x - Mathias D. en Charles
De jongste telgen van de grote Westhoekfamilie genoten van hun wedstrijd en gingen er volop tegenaan. De ganse ploeg was een maatje te sterk voor de moedige thuisspelertjes. Naast de vele individuele acties waren al heel wat pogingen tot samenspel en konden alzo wat doelpuntjes gescoord worden. Nu nog wat meer oefenen naar nog meer samenspel en oefenen om zeker de bal van een eigen speler niet af te pakken , en dan kunnen we wat stappen vooruitzetten.
Met 4 nieuwkomertjes in deze groep was het wat wennen aan de posities en wedstrijdsituaties. De thuisploeg kon 2 - 0 op voorsprong komen maar Westhoek gaf zich niet gewonnen. Er werd hard gewerkt en veel gelopen (soms wat teveel uit positie!) en de Westhoekertjes werden beloond met een gelijke stand. Maar steeds opnieuw kon de thuisploeg op voorsprong komen en moesten de roodwitjes achtervolgen. Bij een 6 - 4 stand en slechts 5 minuutjes te gaan , dacht iedereen dat de nederlaag een feit was , maar toen ontbond Briek zijn duivels en de ganse ploeg werkte aan een mooie comeback met een verdiend gelijkspel als gevolg. Ei zo na werd nog gewonnen maar na de knappe individuele actie van Enid , floot de ref wijselijk af bij dit gelijkspel waarbij iedereen tevreden was ! We onthouden vooral de inzet tot het einde en ook de vele initiatieven tot dribbeltjes !
Na 5 weken trainen en dit voor sommige U6 spelertjes steeds samen met U7 spelertjes !!, was het eindelijk de beurt aan een ploeg U6 om een match te betwisten. De verwachtingen waren niet hoog gespannen maar dat er wat talent bij deze groep zit, was al duidelijk tijdens deze 5 trainingsweken. Individueel was er natuurlijk al heel wat te zien. Maar collectief moet er nog heel wat geduld geoefend worden. Toch werd al menige poging gedaan om een medespelertje een pas te geven na een actie. Fantastisch natuurlijk voor deze prille voetballertjes. Maar de fun staat centraal en tonen wat ze kunnen en doelpuntjes scoren was het grootste doel ! De dappere tegenstrevers uit Harelbeke hadden geen antwoord op deze sterke Westhoekploeg. Enkel in de tweede helft was er een sublieme talentvolle keeper dewelke er op zijn eentje voor zorgde dat westhoek niet meer doelpuntjes scoorde !! Leuke vaststelling voor de trainers van U6 en U7 dat er weer muziek inzit in onze jongste groep !! Op naar volgende zaterdag voor een eerste match in een reeks van officiële wedstrijden in een U6 reeks !! We zijn benieuwd !
Scoorden : Angel 6x - Simon 5x - Quinten 2x - Nel en Matteo
Zie hierbij enkele foto's van de wedstrijd gisteren woensdag 11/09/2013 in en tegen Harelbeke. De spannende match eindigde na een sterke prestatie op een 4 - 4 (zie verslag op blog).
Met dank aan de papa van Thore voor deze mooie foto's.
Tegen een stevige tegenstrever werd een goede voetballende start genomen en na 5' stond het al 0 - 2. Er werd goed druk gezet , er waren veel balrecuperaties en veel mooie individuele en collectieve acties. Harelbeke speelde hard en was krachtiger dan Westhoek en we kregen het moeilijk. Maar op een voetballende manier kon een 2 - 3 voorsprong aan de rust vastgelegd worden. In de tweede helft was het overwicht wisselend en werd de match uiteindelijk afgesloten op een gelijkspel. Westhoek mag tevreden terugblikken op een goede wedstrijd met veel inzet en heel veel wil tot het brengen van goed voetbal.
Voor de ouders dewelke rechtstreeks rijden volgen hierna de adressen van de terreinen :
TSC Proven : Roesbruggestraat 6A te 8970 Proven
KFCT Menen : Volkslaan te 8930 Menen
GS Voormezele : St-Elooisweg te 8900 Ieper
KWS Houthulst : Paardedreef te 8650 Houthulst
Hopelijk vindt iedereen hiermee de weg naar het stadion / terrein alwaar zoon of dochter een match moet spelen. De bedoeling blijft natuurlijk dat we zo veel mogelijk afspreken aan het Crackstadion. Verwittig zeker steeds de trainer wanneer je er niet kan zijn en rechtstreeks rijdt !!
Tegen onze sterke vrienden uit Harelbeke beloofde het een moeilijke en leerrijke match te worden. En juist daarom zoeken beide ploegen elkaar op om heel veel over te houden van dergelijke confrontaties! Westhoek nam onmiddellijk de bovenhand maar een goed en stug verdedigende thuisploeg bood veel weerstand. Paal en doelman verhinderde wel meerdere zuivere doelkansen. Beide ploegen speelden aanvallend heel hoog en langs beide kanten was er heel veel doelgevaar Bij de rust was het 1 - 2. In de tweede helft was het spel heel gelijkopgaand met vele duels en opnieuw veel doelkansen. Westhoek maakte het zichzelf heel moeilijk door teveel de posities te verlaten en nogal net iets te veel een dribbel teveel uit te voeren. Na de 1 - 3 was de zege nog niet binnen want Harelbeke kon milderen en het bleef spannend tot de laatste minuten. Het bleef bij een verdiende zege maar er moest hard gewerkt worden voor dit resultaat!
Scoorden : Eduard 2x - Auguste
Toch een dikke proficiat na deze spannende en hard bevochten wedstrijd !