Seizoen 2019-2020 Selectiecriteria:
1. Aanwezigheid op beide trainingen. Spelers die op beide trainingen aanwezig waren, krijgen voorrang op spelers die één of beide trainingen afwezig waren. In uitzonderlijke gevallen (bvb Er waren veel spelers afwezig), kan iemand die maar één training meedeed toch geselecteerd worden, als hij mij van z'n afwezigheid heeft verwittigd.
2. Heeft de speler vorige week gespeeld? Spelers die de vorige wedstrijd niet gespeeld hebben, krijgen voorrang op spelers die de vorige week wel speelden.
3. Als iedereen elke week komt trainen, fit en beschikbaar is, zijn er wekelijks 9 of 10 spelers die niet geselecteerd worden, en dus de week er op wel geselecteerd worden. Deze worden aangevuld met spelers die de week er voor wel al speelden. Hierin probeer ik te roteren, waardoor niet telkens dezelfde spelers twee matchen na elkaar mogen spelen.
21-03-2018
WEDSTRIJDSELECTIE & INFO SKDH - KSK STEENBRUGGE B
Komende zaterdag spelen we thuis tegen Steenbrugge. In de heenwedstrijd verloren we nipt, na een sterke partij waarin we zeker meer verdienden! Benieuwd of we nu hetzelfde niveau kunnen halen en het laken wel naar ons toe kunnen trekken. De match gaat van start om 14u45. De geselecteerde spelers worden om 14u00 in Hertsberge verwacht.
Selectie:
Yorben, Quentin, Kenji, Killian, Rune L., Robbe, Lennert, Marius, Bengt, Gilles, Stijn, Mathijs, Sam en Oliver
Afgelopen zaterdag trokken we naar KM Torhout, voor de 9de speeldag na nieuwjaar. In de heenwedstrijd zagen we een gelijkopgaande wedstrijd, waarin we finaal onderuit gingen tegen een ploeg die fysiek sterker stond dan wij. Benieuwd wat het deze keer zou worden.
Ook nu zagen we een gelijkopgaande eerste helft. Torhout had duidelijk meer balbezit, maar kon daar bijzonder weinig uitgespeelde kansen mee creëren. Hertsberge speelde goed georganiseerd, en koos z'n momenten om te prikken goed. Uiteindelijk resulteerde dit in een 2-1 voorsprong voor de thuisploeg bij het rustsignaal. Onze jongens slikten twee vermijdbare doelpunten, waaruit we vooral moeten leren dat we soms realistischer moeten spelen. Er vanuit de verdediging op een voetballende manier uitkomen is altijd mooi, maar soms moet een bal gewoon zonder nadenken weggetrapt worden. Door dit tweemaal niet te doen, komt Torhout twee keer tot scoren. Aan de overkant maakten we zelf een mooie goal, en hadden we nog wat kansen om zelf ook een tweede keer te scoren. Een gelijke stand bij de rust had dus zeker gekund!
De partij kon in de tweede helft nog alle kanten op, zolang we achterin goed georganiseerd bleven en onze eigen kansen wel benutten. Helaas kregen we al snel een derde goal binnen, uit een vrije trap die net over het hoofd van Sam in de loop van een Torhoutse spits viel: 3-1. Bij onze jongens gingen de koppen even naar beneden, terwijl Torhout hier moed uit putte. De thuisploeg nam opnieuw het initiatief, maar kon, net als in de eerste helft, weinig echte kansen bij elkaar voetballen.
Pas in het vierde kwart van de wedstrijd, toen de tank bij sommige jongens leeg geraakte, en het geloof in een comeback steeds kleiner werd, wist Torhout een reeks echte kansen te versieren, waarvan ze er nog twee afwerkten: 5-1. Hertsberge kreeg in deze tweede helft nog een paar kansjes (onder andere een vrije trap op een interessante plaats), maar al bij al te weinig om aanspraak te maken op meer. Met wat meer zin voor realisme in de eerste helft, hadden we misschien wel met een voorsprong de tweede helft kunnen aanvatten. En dan zat er WEL meer in dan een nederlaag.
Als we de komende weken hetzelfde spel kunnen leveren en achterin de situatie op dezelfde manier kunnen controleren als afgelopen zaterdag, dan zullen er zeker nog goeie resultaten volgen. Laat ons ook niet vergeten dat Torhout op een gedeelde eerste plaats staat met Oostende (één wedstrijd meer gespeeld) en nog maar één keer verloor. Dat we het hen in beide wedstrijden lange tijd moeilijk konden maken, is een pluim op jullie hoed, en doet het beste vermoeden voor de toekomst!
Komende zaterdag spelen we op verplaatsing bij KM Torhout, dat momenteel tweede staat met slechts één nederlaag in 7 wedstrijden. We hebben thuis echter bewezen dat we het hen moeilijk kunnen maken, als we ons spel durven spelen. Benieuwd of we er zaterdag opnieuw een mooie wedstrijd van kunnen maken! De match begint om 17u00. De geselecteerde spelers worden om 16u15 in Torhout verwacht.
Selectie:
Yorben, Quentin, Kenji, Rune D., Robbe, Cedric, Marius, Bengt, Quinten, Karel, Mathijs, Warre, Sam en Oliver
Adres:
De Velodroom
Bruggestraat 29B
8820 TORHOUT
Opgelet: We spelen op kunstgras. Metalen studs zijn niet toegelaten!
Over de wedstrijd van afgelopen zaterdag tegen competitieleider KV Oostende kunnen we eigenlijk kort zijn. Onze jongens hebben 80 minuten lang gevochten voor wat ze waard waren, tegen een ploeg die op elk gebied een paar niveaus te sterk was voor ons. SKDH verliest met 0-11. Op basis van de getoonde inzet, was een eerreddend doelpunt zeker verdiend, maar de bal wilde er niet in.
Uit deze wedstrijd onthoud ik vooral dat jullie er de volledige match voor zijn blijven werken, en dat we op fysiek vlak de laatste weken vooruitgang geboekt hebben. Ook in het laatste kwart van de match bleef iedereen lopen en z'n verdedigende taken uitvoeren. Daar kunnen we op verder bouwen in de komende weken!
Komende zaterdag vatten we de terugronde aan met een thuiswedstrijd tegen KV Oostende. De kustploeg won in de heenronde al z'n wedstrijden, en staat zo aan kop met 18 punten. Punten pakken tegen hen wordt dus een quasi onmogelijke opdracht, maar het zou mooi zijn als we opnieuw ons doelpuntje kunnen meepikken! De match gaat van start om 14u45. De geselecteerde spelers worden om 14u00 in Hertsberge verwacht.
Selectie:
Killian, Rune L., Robbe, Lennert, Marius, Bengt, Wannes, Gilles, Stijn, Quinten, Karel, Mathijs, Warre en Oliver
WEDSTRIJDSELECTIE & INFO SKDH - K. DAR. RUDDERVOORDE A
Komende zaterdag spelen we, na drie uitmatchen op rij, nog eens thuis. Tegenstander zijn de buren van Ruddervoorde, een rasechte derby dus! De wedstrijd start om 14u45. De geselecteerde spelers worden om 14u00 in Hertsberge verwacht.
Selectie:
Kenji, Killian, Rune D., Robbe, Rune L., Bengt, Wannes, Gilles, Stijn, Marius, Mathijs, Warre, Sam en Oliver
Afgelopen zaterdag speelden we onze derde uitwedstrijd op rij. We trokken naar Knokke, dat tot dan toe laatste stond met nul punten. Toch waren we op onze hoede, na de mindere prestatie uit bij Daring Brugge eerder deze week. De wedstrijd werd gespeeld op kunstgras. Er stond zeer veel wind, wat een grote rol bleek te spelen tijdens de wedstrijd. De eerste helft speelden onze jongens tegen de wind in, de tweede helft me de wind mee.
Hertsberge voetbalde de eerste helft zeker niet slecht, maar heel wat veelbelovende aanvallen werden gestuit doordat de bal bleef hangen door de felle tegenwind. Aan de overkant rolde de bal wel goed door, waardoor de thuisploeg er een aantal keer gevaarlijk uit kwam. De match ging de eerste helft goed op en naar, al zag je toch dat onze jongens voetballend net iets sterker waren dan Knokke. Toch was het de thuisploeg die eerst wist te scoren. 1-0 was meteen de stand na de eerste 20 minuten.
Ook tijdens de tweede 20 minuten bleef Hertsberge het moeilijk hebben met de wind. Toch werd het nog voor de rust 1-1. Een goeie vrije trap van Rune Dhondt werd goed doorgekopt tot bij de tweede paal, waar Oliver de gelijkmaker binnen kon trappen. Een gelijkspel was bij de rust een terechte tussenstand. Beide ploegen hadden hun kansen, maar konden elk maar één keer scoren.
In de tweede helft speelde de wind in het voordeel van onze jongens. Bovendien werd er tactisch wat bijgestuurd, waardoor we iets meer grip kregen op het middenveld en Knokke het moeilijker had om er uit te komen. We kwamen dan ook snel op voorsprong, na een prima afstandsschot van Oliver. Niet veel later kon diezelfde Oliver zit doorzetten op rechts na een sublieme passeerbeweging op de achterlijn. Hij behield het overzicht en legde de bal mooi achteruit tot bij Rune L., die de 1-3 met overtuiging binnen trapte. Niet veel later volgden een aantal minuten de het wedstrijdbeeld verder hadden kunnen bepalen. Eerst werd er geen strafschop gefloten voor een fout op Mathijs. Bij de eerstvolgende aanval kreeg Knokke wel een penalty, na een fout van Killian op een doorgebroken speler. De strafschop werd echter onbesuisd over getrapt. Knokke liet hier de kans op de aansluitingstreffer liggen.
Dit zou hen zuur opbreken, want even later zette Oliver zich goed door op links. Opnieuw bewaarde hij het overzicht, en speelde Yorben vrij voor doel. Die controleerde goed en trapte vervolgens de 1-4 binnen. Nog voor het ingaan van de laatste 20 minuten maakte Oliver er 1-5 van, na een uitstekende verre inworp van Sam.
Tijdens de laatste 20 minuten kozen we er voor om wat meer zekerheid in te bouwen. Hierdoor kregen we iets minder kansen, al zette Kenji wil nog Mathijs goed voor doel met een uitstekende pass. De bal ging nipt naast. Knokke kreeg nog wat kansen om te milderen, maar al bij al speelde onze verdediging een solide partij, in verre van optimale omstandigheden (door de hevige wind).
De zege en de manier van spelen zijn een opsteker, met het oog op de derby van volgend weekend. Bij vlagen zagen we vandaag het voetbal waar we dit seizoen naartoe willen werken. Nu is het zaak om de komende weken opnieuw hetzelfde spel op de mat te leggen en dezelfde inzet te tonen!
We zijn nog maar net bekomen van de wedstrijd op Daring Brugge, of daar staat de volgende match alweer voor de deur. Dit keer trekken we op verplaatsing naar Knokke. De thuisploeg kon tot nu toe nog niet winnen, maar toch zullen we op onze hoede moeten zijn. De match begint om 15u00. De geselecteerde spelers worden om 14u15 in Knokke verwacht.
Selectie:
Yorben, Killian, Rune D., Rune L. Robbe, Lennert, Cedric, Bengt, Gilles, Stijn, Quinten, Mathijs, Sam en Oliver
De volgende competitiewedstrijd staat niet op zaterdag, maar op woensdag gepland! Op 21 februari spelen we op verplaatsing bij Daring Brugge, dat tot nu toe evenveel punten als ons behaalde. Mits een goeie prestatie, moeten we zeker in staat zijn om de drie punten mee naar Hertsberge te nemen. De wedstrijd gaat van start om 18u00. De geselecteerde spelers worden om 17u15 ter plaatse verwacht. Door de matige aanwezigheid op training de afgelopen week, werden uitzonderlijk een aantal spelers geselecteerd die niet op training aanwezig waren. Met 10 zou het wat moeilijk worden...
Selectie:
Oliver, Karel, Stijn, Gilles, Quinten, Bengt, Marius, Lennert, Robbe, Rune L., Rune D., Killian, Kenji en Mathijs
Komende zaterdag spelen we, als de weergoden het toelaten, op verplaatsing bij de buren van Steenbrugge. De thuisploeg heeft al twee overwinningen op zak, en belooft dus een te duchten tegenstander te worden. We zullen hoe dan ook top moeten zijn om hen het vuur aan de schenen te kunnen leggen. De wedstrijd gaat van start om 14u00. De geselecteerde spelers worden om 13u15 in Steenbrugge verwacht.
Selectie:
Kenji, Killian, Rune L., Robbe, Lennert, Bengt, Cedric, Gilles, Stijn, Quinten, Karel, Mathijs, Sam en Oliver
Afgelopen zaterdag speelden we thuis tegen Torhout. Na een zware nederlaag op de eerste speeldag, hadden de bezoekers zich herpakt met een mooie overwinning tegen Daring Brugge. Het leek dus geen gemakkelijke wedstrijd te zullen worden.
Hertsberge begon echter goed aan de wedstrijd: wakker, steviger in de duels dan de bezoekers en zuiver in de passing. Hierdoor kwam Torhout bij de start van de match onder druk te staan, waardoor Hertsberge al snel op een 2-0 voorsprong kwam. Vooral de tweede goal was een pareltje: Quinten verstuurde vanop de eigen helft een pass op maat richting Cedric, die niet twijfelde en de bal voorbij de doelman trapte. Niet lang na de 2-0 trapte Quinten van buiten de grote rechthoek richting doel. De bal week af, en de doelman kon maar net bij de bal om zo de 3-0 te vermijden. Jammer! Naar het einde van de eerste 20 minuten toe, kwam Torhout iets beter in de wedstrijd. Er volgden ook een aantal kansen, maar die werden telkens gemist: 2-0 tussenstand na 20 minuten.
Tijdens de tweede 20 minuten zette Torhout meer druk vooruit, waardoor Hertsberge het steeds lastiger kreeg om uit te voetballen. Er kwamen al snel kansen voor de bezoekers, maar die werden aanvankelijk allemaal gemist. Na een aantal minuten viel de verdiende aansluitingstreffer toch. Torhout drukte nu door. Uiteindelijk werd het 2-2, na een doelpunt met een buitenspelgeurtje aan. Onze jongens waren duidelijk van slag, want niet veel later lieten ze zich opnieuw in de luren leggen: 2-3. Meteen ook de ruststand...
Tijdens de rust pasten we onze tactiek aan. We schakelden over naar een systeem met twee spitsen. Bovendien werd er ook aan onze jongens gevraagd om hoger druk te zetten en steviger te zijn in de duels. Bij het begin van de tweede helft leek dit ook te lonen. Hertsberge nam het commando terug over, en kwam na een vijftal minuten verdiend langszij. Gelegenheidsspits Yorben wist een tweede keer te scoren. De wedstrijd leek nu gelijk op te zullen gaan. Torhout kwam echter snel terug op voorsprong. Alweer was niet helemaal duidelijk of er al dan niet buitenspel mee gemoeid was. Dergelijke zaken zijn zeer moeilijk te zien zonder lijnrechter, dus alle respect voor de scheids. Het is voor de ploeg in het nadeel uiteraard jammer dat het net op dergelijke cruciale momenten voorvalt.
Hertsberge probeerde nadien de rug te rechten, en de situatie nog om te keren. Onze jongens hadden echter al heel veel inspanningen geleverd, en door het nemen van extra risico viel er achteraan steeds meer ruimte waarin de bezoekers konden counteren. Uiteindelijk wisten ze hier nog drie keer van te profiteren, om zo de eindstand op 3-7 te brengen.
Al bij al een verdiende overwinning voor de bezoekers. Over de hele match bekeken hadden ze de beste kansen, en hadden ze zelfs nog meer kunnen scoren. Als het afgeweken schot van Quinten bij 2-0 echter binnen valt, krijgen we misschien een andere wedstrijd! Het vijfde doelpunt van Torhout was trouwens gelijkaardig, maar bij hen viel de bal wel binnen...
We hebben tijdens de eerste 20 minuten en bij het begin van de tweede helft getoond dat we voetballend minstens de evenknie van Torhout zijn. Naar het einde van de wedstrijd toe namen zij echter fysiek de bovenhand. Dat laatste valt net iets te vaak voor. Het lijkt dus niet onwaarschijnlijk dat we de komende weken wat extra fysieke trainingen zullen inlassen! Tot maandag!
Komende zaterdag spelen we, na onze moeilijke verplaatsing naar Oostende, terug thuis. Dit keer komt Torhout 1992 KM B op bezoek. Ook zij mochten al aan den lijve ondervinden hoe sterk Oostende is, maar ze herpakten zich vorige week wel goed door thuis met 5-0 te winnen. Het wordt dus zeker geen makkelijke wedstrijd. We zullen opnieuw collectief sterk moeten staan om een goed resultaat te behalen. De wedstrijd begint om 14u45. De geselecteerde spelers worden om 14u00 in Hertsberge verwacht.
Selectie:
Oliver, Sam, Warre, Mathijs, Karel, Quinten, Gilles, Wannes, Bengt, Cedric, Lennert, Rune D., Killian en Quentin
Zaterdagnamiddag speelden we voor de eerste keer na de winterstop op verplaatsing. We trokken meteen naar de meest te duchten tegenstander uit onze reeks: KV Oostende. De thuisploeg maakte indruk door vorige week met ruime 12-0 cijfers te winnen van KM Torhout, toch ook een ploeg die we hoog inschatten... Toch zouden we proberen om het KV Oostende zo moeilijk mogelijk te maken, door een poging te doen om compact te spelen en de speler in balbezit weinig ruimte te geven.
Bij het begin van de wedstrijd leek dit ook aardig te lukken. De thuisploeg had veldoverwicht en balbezit, maar wist niet meteen veel kansen te creëren. Hertsberge hield de rangen goed gesloten. In balbezit werd een poging gedaan om snel diepgang te zoeken, maar de passing was telkens net niet zuiver genoeg. Na een achttal minuten vond Oostende een eerste keer een gaatje in onze organisatie, en strafte dit meteen af: 1-0. Ook na deze eerste goal bleven ze de gevaarlijkste ploeg, maar vaak met schoten uit de tweede lijn. Aan de overzijde had Hertsberge een aantal keer de kans om een vrije trap achter de verdediging van de thuisploeg te droppen, maar onze aanvallers konden er telkens net niet (voldoende) bij om echt gevaarlijk te zijn. Oostende scoorde wel nog een tweede keer: 2-0 na 20 minuten.
Het was duidelijk dat we vandaag tegen een goeie tegenstander speelden: snel, verzorgd voetbal langs de flanken en net iets meer gestalte en duelkracht dan onze jongens. Toch waren de eerste 20 minuten meer dan verdienstelijk: er werden niet veel grote kansen weggegeven, en we probeerden ook aanvallend iets terug te doen. Als we dit een volledige wedstrijd konden aanhouden, zouden we kunnen spreken van een goeie match!
Met dezelfde goeie wil begonnen onze jongens aan het tweede kwart van de wedstrijd. Oostende nam onmiddellijk terug het initiatief en wist snel nog twee keer te scoren: eerst week een afstandsschot af, waardoor Killian niet meer bij de bal kon. Vervolgens werd er net niet alert genoeg gereageerd op een diepe bal, waardoor de Oostendse linksbuiten net iets te simpel kon scoren. De kopjes gingen even naar beneden, maar de rug werd snel terug gerecht. Tijdens het verdere verloop van de tweede 20 minuten werden er opnieuw niet veel uitgespeelde kansen weggegeven. Bovendien kwamen we er op de counter zelf een paar keer gevaarlijk uit! Zo kon Mathijs Kenji in het straatje sturen. De Oostendse verdedigers waren echter net op tijd terug om de angel uit de aanval te halen. Oostende was efficiënter: het scoorde nog twee keer voor de rust, waarvan één keer in de allerlaatste seconden: 6-0 bij de rust. Verdiende voorsprong van de thuisploeg. Maar ondanks de duidelijke cijfers, speelden onze jongens een verdienstelijke eerste helft. Achteraan stond het goed, al lieten we ons bij momenten net iets te makkelijk van de bal zetten. Met iets meer duelkracht en wat meer precisie in de passing, moesten we zeker in staat zijn om te scoren in de tweede helft.
De boodschap leek aangekomen, want Hertsberge begon het beste aan het derde kwart van de wedstrijd. Er werd goed druk vooruit gezet, en de passes waren meer op maat. De eerste kansen waren dan ook voor de bezoekers, maar scoren lukte aanvankelijk niet. Na een zestal minuten kwam Oostende er een eerste keer goed uit, en het was meteen raak: 7-0. Bij Hertsberge lieten ze het niet aan hun hart komen, en er werd weer vooruit getrokken. Na 10 minuten kregen we een vrije trap op de hoek van het strafschopgebied. Rune Dhondt zette deze goed voor doel, en bij Oostende lieten ze Yorben moederziel alleen staan. Die zette z'n hoofd goed tegen de bal en kopte zo de verdiende eerredder overhoeks binnen: 7-1. Beide ploegen kregen nadien nog wat kansjes om hun doelpuntenaantal omhoog te krikken, maar het bleef 7-1 na een uur voetballen.
Tijdens de laatste 20 minuten nam Oostende opnieuw het commando over. Veel van onze jongens leken leeg gestreden, waardoor we er aanvallend weer iets minder uit kwamen. De verdedigende organisatie bleef echter behoorlijk op punt staan. Grote uitgespeelde kansen werden er amper weggegeven. Oostende scoorde nog twee keer, waardoor de match eindigde op een 9-1 overwinning voor de thuisploeg.
Wat we vooraf dachten, bleek ook effectief waar te zijn: de tegenstander was vandaag een maatje te groot voor ons. Toch speelden jullie een verdienstelijke wedstrijd. Iedereen leek bereid om hard te werken voor elkaar, waardoor de schade beperkt bleef! Bovendien probeerden we ook aanvallend mee te spelen, waardoor we een paar kansen bij elkaar voetbalden en ook een verdiend doelpunt scoorden. Mits meer durf in de duels en meer precisie in de passing, hadden we misschien nog wat meer kansen kunnen krijgen. Maar als we het niveau van vandaag ook de volgende weken kunnen aanhouden, tegen iets minder sterke tegenstanders, zullen er sowieso nog mooie resultaten volgen!
Komende zaterdag trekken we op verplaatsing naar Oostende. De thuisploeg wist z'n eerste wedstrijd met verpletterende 12-0 cijfers te winnen tegen KM Torhout. We kunnen ons dus aan een zeer sterke tegenstander verwachten! We zullen een collectief sterke prestatie neer moeten zetten om tot een goed resultaat te komen. De wedstrijd gaat van start om 14u30. De geselecteerde spelers worden om 13u45 in Oostende verwacht.
Selectie:
Oliver, Sam, Mathijs, Karel, Quinten, Stijn, Yorben, Quentin, Killian, Rune D., Rune L., Robbe, Cedric en Bengt
Afgelopen zaterdag hervatten we na een deugddoende winterstop de competitie met een thuiswedstrijd tegen de U15 van SV Loppem. We werden na nieuwjaar ingedeeld in een moeilijke reeks, met te duchten tegenstanders. Vooraf leek Loppem één van de ploegen waarmee we de strijd zullen moeten aangaan voor een plaats in de middenmoot. Een overwinning in deze wedstrijd, zou ons in dat opzicht dus al een mooie bonus opleveren.
Hertsberge begon het best en het scherpst aan de match, en nam nagenoeg de volledige eerste 20 minuten voor z'n rekening. Na 5 minuten aftasten aan beide kanten, kwam Hertsberge op voorsprong. Rune Laforce kopte een voorzet door tot bij Kenji, die de bal koel naast de doelman in de goal legde. Even later verkeek de bezoekende defensie zich op een lange bal. Verdediger en doelman liepen elkaar omver. Kenji legde de bal tot bij Rune Laforce, die de bal van halverwege de helft in doel legde. Om één of andere reden werd dit doelpunt afgekeurd voor gevaarlijk spel, terwijl de bezoekers elkaar duidelijk voor de voeten liepen...
Dit bleek slechts uitstel te zijn: enkele minuten later zette Kenji zich goed door op links. Z'n voorzet belandde bij Mathijs, die goed op doel trapte. De doelman kon z'n poging nog weren, maar Kenji was aan de tweede paal goed gevolgd om de 2-0 binnen te schuiven. Ondertussen stond onze verdediging goed georganiseerd te voetballen, waardoor we de eerste 20 minuten afsloten met een terechte dubbele voorsprong.
De tweede periode was nog maar net bezig, toen Wannes de bal goed voor doel bracht. Kenji nam de bal prima aan, waardoor hij in één beweging ook voorbij z'n verdediger was, en legde de bal perfect in de verste hoek: 3-0 en de hattrick voor Kenji was een feit.
Na die derde goal verwaterde het spel van de thuisploeg, waardoor Loppem iets meer in de wedstrijd kwam, zonder echt gevaarlijk te zijn. Vlak voor rust moest Killian toch in actie komen, nadat een vrije trap van op de flank ei zo na door Yorben in eigen doel werd verlengd. Al bij al gingen onze jongens terecht met 3-0 rusten. Als de goal van Rune niet onterecht was afgekeurd, stond het nu zelfs 4-0.
Na de rust zagen we een volledig ander spelbeeld. Loppem kwam veel scherper uit de kleedkamer dan Hertsberge, en werd nu de betere ploeg met de beste kansen. Er werden te veel duels verloren en er werd te slordig gevoetbal door Hertsberge, om nog gevaarlijk te zijn. Er werden door onze jongens in de tweede helft dan ook geen echte kansen meer bij elkaar gevoetbald.
Ondanks het veldoverwicht en het vele balbezit, kon Loppem onze doelman amper verontrusten. Toch kwamen de bezoekers al snel in de tweede helft tot scoren: een afstandsschot werd eerst nog goed gekeerd door Killian, maar die had geen verhaal tegen de poging uit de rebound: 3-1. Nadien zagen we dus een bezoekende ploeg die vaak de bal had, en een thuisploeg die zich iets te makkelijk liet aftroeven en in balbezit te vaak zonder overleg de bal fout inspeelde. Het bleef, door uitstekend verdedigend werk, echter lange tijd 3-1. Killian moest zich 1 of 2 keer reppen om de bal uit z'n doel te houden, maar voor het overige bleef het bij flankvoorzetten waar te weinig mee gedaan werd. Tot de bezoekers halverwege het vierde kwart van de match een lichte penalty kregen... Killian pakte deze strafschop, maar de bezoekers profiteerden op de daaropvolgende hoekschop van de verwarring en de euforie bij onze jongens. De hoekschop werd snel genomen, en Quentin verlengde de bal in een poging om deze weg te koppen ongewild in eigen doel: 3-2 met nog een achttal minuten op de klok.
5 minuten voor het einde van de match kreeg Kenji nog rood, na een fout in de administratie van de scheidsrechter. Die dacht dat hij Kenji z'n tweede gele kaart gaf, terwijl het eigenlijk nog maar z'n eerste was. De fout werd trouwens na de match door de scheids toegegeven, waardoor Kenji niet geschorst is voor de volgende wedstrijd.
Er volgende nog een aantal warme momenten rond onze 16 meter, maar onze jongens hielden stand en openden zo de tweede competitieronde met een overwinning en drie deugddoende punten.
Jullie verdienen een pluim voor de manier waarop jullie aan de wedstrijd begonnen: gemotiveerd, scherp in de duels en efficiënt. Als onze afgekeurde goal wel had geteld, was de wedstrijd aan de rust reeds gespeeld. Na de pauze lieten jullie je toch net iets te makkelijk overbluffen door de bezoekers, waardoor we ei zo na nog in de problemen kwam. In de volgende matchen moeten we dus proberen om de volledige wedstrijd met dezelfde scherpte te spelen! Tot maandag!
Komende zaterdag hervatten we de competitie na een deugddoende winterstop. We beginnen met een thuiswedstrijd tegen de U15 van SV Loppem. De match gaat van start om 14u45. De geselecteerde spelers worden om 14u00 in Hertsberge verwacht. De selecties borduren voort op de selecties van voor de winterstop. Wie voor de winterstop de laatste drie wedstrijden (of meer) geselecteerd werd, kwam deze week niet in aanmerking. De selectie bestaat dus uit spelers die de laatste match voor de winterstop niet hebben gespeeld, aangevuld met jongens die maximum de laatste twee matchen voor de winterstop hebben gespeeld.
Selectie:
Yorben, Quentin, Kenji, Killian, Rune L., Robbe, Marius, Bengt, Wannes, Gilles, Lennert, Mathijs, Warre en Sam
Aangezien iedereen ondertussen z'n nieuwe trainingspak ontvangen heeft, wordt iedereen in dezelfde outfit verwacht. Vergeet ook jullie kousen en paspoort niet!
Op dinsdag 26 december nemen we deel aan het 15de indoor kersttornooi KSKV Zwevezele. We spelen 3 poulewedstrijden en één plaatsingswedstrijd. Elke wedstrijd duurt 20 minuten. De eerste match gaat van start om 19u05. De geselecteerde spelers worden om 18u30 in Zwevezele verwacht.
Selectie:
Yorben, Robbe, Lennert, Warre, Mathijs, Rune L., Karel en Rune D.
INFO & SELECTIE 1ste DRIES SCHERRENS JEUGD INDOORHAPPENING
Op vrijdag 22 december spelen we om 19u30 een indoorwedstrijd tegen de U15 van KDC Ruddervoorde. De wedstrijd duurt twee maal 20 minuten, met een pauze van 10 minuten tussen beide helften. We spelen 5 vs 5. De geselecteerde spelers worden om 19u00 in Ruddervoorde verwacht.
Selectie:
Yorben, Bengt, Rune D., Quentin, Sam, Karel en Frederico
Zaterdagmiddag werkten we de laatste wedstrijd van de competitie voor de winterstop af. We kregen het bezoek van kampioen Kortemark. De bezoekers beschikten maar over 9 spelers, maar toch werden onze jongens gewaarschuwd dat het geen gemakkelijke wedstrijd zou worden. Kortemark beschikt immers over een aantal stevige spelers en twee snelle aanvallers. Hierdoor konden ze met 9 man perfect in de organisatie blijven en op de counter loeren.
Zo bleek ook tijdens de eerste 20 minuten. Hertsberge kreeg het balbezit, en voerde ook druk uit, maar had het moeilijk om kansen te creëren. De bezoekers wachtten geduldig en bij de eerste echte uitbraak was het meteen raak: 0-1, nadat hun nummer 10 onze volledige verdediging voorbij snelde. Onze jongens kregen hierdoor een mentale tik, waardoor ze plots vergaten te voetballen. De bal werd al te vaak veel te snel weggetrapt, of er werd te vaak geprobeerd om in één tijd te spelen. Dit terwijl je met numeriek overwicht gewoon rustig moet blijven aan de bal en de man op overschot moet trachten te vinden.
Ondanks het rommelige spel, kreeg Hertsberge twee of drie kansen om op gelijke hoogte te komen. Deze werden echter allemaal gemist. Ondertussen bleef Kortemark z'n beproefde tactiek toepassen, en kwam op die manier nog een paar keer gevaarlijk dicht bij een tweede treffer. Ook zij hadden echter problemen met de afwerking.
Tijdens de tweede 20 minuten kregen we min of meer hetzelfde spelbeeld. Balbezit voor SKD, Kortemark dat op de counter loerde. Beide ploegen die kansen kregen, maar niet scherp genoeg waren voor de goal... tot Oliver na een half uur goed in het straatje gestuurd werd en de bal naast de doelman in doel schoof: 1-1. Meteen de ruststand.
Tijdens de rust kregen onze jongens nogmaals de boodschap dat ze veel meer rust moesten tonen aan de bal en via de combinatie de vrije man moesten zoeken. Die boodschap bleek gedeeltelijk aan te komen, want tijdens de tweede helft zagen we bij momenten wel goeie combinaties. We probeerden wel iets te veel door het centrum te spelen, terwijl de meeste ruimte op de flanken lag. Bij de bezoekers begon de vermoeidheid steeds meer door te wegen, waardoor ze er steeds minder uit kwamen op de counter. Voorin kwam er voor onze jongens bovendien steeds meer ruimte, waardoor we ook meer kansen kregen. De meeste werden echter net iets te slap afgewerkt, waardoor de keeper telkens kon ingrijpen. Na een goeie actie kwam Kenji echter alleen voor de keeper. Die kwam nog goed uit en gleed de bal uit Kenji's voeten. Die belandde echter voor de rechter van Rune Laforce, die niet twijfelde en de bal van buiten de grote rechthoek binnen trapte: 2-1. Verdiende voorsprong, die er eigenlijk al vroeger had moeten komen.
Tijdens de laatste 20 minuten werden de flanken beter benut. Vooral op rechts kon Sam een paar keer de achterlijn halen en voorzetten. De kansen die we kregen werden echter lange tijd niet afgemaakt, waardoor het opletten bleef op de counter. De bezoekers kregen nog een paar goeie kansen op de gelijkmaker, maar Yorben of een minder goeie afwerking stonden telkens in de weg. 10 minuten voor het einde van de match deed Oliver met z'n tweede goal van de wedstrijd de boeken dicht: 3-1. Kenji trapte nog op de paal en ook een paar andere, kleinere kansen ging niet binnen, waardoor 3-1 de eindstand was.
We speelden misschien niet onze mooiste match van het seizoen, maar bleven wel tot op het einde strijden en haalden op die manier een verdiende overwinning tegen een stevige tegenstander. Ondanks hun numerieke onderwicht, hebben ze het ons toch knap moeilijk gemaakt en bleven ze lange tijd in de wedstrijd. Als we na nieuwjaar de inzet van vandaag kunnen koppelen aan het mooie voetbal van de voorbije weken, zullen we zeker nog mooie resultaten behalen! Tot maandag!
Komende zaterdag werken we de laatste competitiewedstrijd voor de winterstop af. We krijgen bezoek van kampioen Kortemark, dat vorige week pas z'n eerste nederlaag van het seizoen leed. Benieuwd of we hen voor de tweede week op rij een nederlaag kunnen toedienen. De wedstrijd gaat van start om 14u45. De geselecteerde spelers worden om 14u00 in Hertsberge verwacht.
Selectie:
Yorben, Quentin, Kenji, Rune D., Rune L., Robbe, Lennert, Cedric, Bengt, Wannes, Stijn, Karel, Sam en Oliver