Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

14-08-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'So You Think You Can Dance' : Lorenzo van Velzen maakt zijn comeback.

 De Nederlandse krant De Telegraaf bericht vandaag, zaterdag 14 augustus, dat danser Lorenzo van Velzen uit Rotterdam, die vorig jaar tijdens 'So You Think You Can Dance' zijn kniebanden scheurde, een nieuwe poging gaat wagen.

De danser gooide vorig jaar tijdens de eerste liveshow hoge ogen, maar kwam verkeerd terecht. De show werd onmiddellijk gestaakt en free runner Lorenzo moest zes weken rust houden.

"Mijn hart sloeg destijds over… je kon namelijk echt horen hoe die kniebanden scheurden. Dat is het ergste wat je kan gebeuren als danser, dat je op het podium zo een blessure krijgt. Lorenzo is hersteld en back with a vengeance zal ik maar zeggen. Dat is voor de fans ook erg leuk", zegt jurylid Jan Kooijman.

 Of Lorenzo de liveshows van het derde seizoen van de show weer zal halen, is nog niet zeker. De productie van het programma vertrekt eerst nog naar het buitenland voor het zogeheten bootcamp-onderdeel, voordat het dansfestijn eind augustus op vtm en RTL 5 van start gaat.
(foto en logo : vtm)

14-08-2010 om 10:48 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De Schuld van vtm' : vandaag passeren heelwat politici de revue.

 In aflevering 5 van 'De Schuld van vtm' zien we hoe de zender vanaf de begindagen politici ook van een andere kant durfde te tonen. Spelprogramma's, soaps, avontuurlijke reality : voor niets deinsden ze terug. De meningen hierover blijken echter wat verdeeld. Herman De Croo, Jean-Marie Dedecker, Marc Reynebeau, Vincent Van Quickenborne, Bert Anciaux, Siegfried Bracke, Tom Waes en Karel De Gucht praten openlijk over de al dan niet bewuste optredens van politici in amusementsprogramma's zoals 'Sterren en Kometen' van Luk Alloo, Met 'Jambers onder Zeil', 'Celebrity Shock' en 'Debbie & Nancy Laid Knight'. 
 
Vandaag : aflevering 5, seizoen 2 - de politici.

'De Schuld van vtm', de vijfde aflevering van het tweede seizoen vanavond, zaterdag 14 augustus, tussen 20.20 en 21.05 bij vtm. (bron en logo : vtm)

14-08-2010 om 10:42 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Franck Pourcel.

 Franck Pourcel (14 augustus 1913) werd geboren in de Zuidfranse stad Marseille. Zijn vader gaf hem de voornaam Franck (met -ck) omdat hij een grote bewondering had voor de componist César Franck. Pourcel zelf was een Franse orkestleider, componist en violist. Naast Raymond Lefevre en Paul Mauriat behoorde hij met zijn orkest tot één van de leidinggevende muzikanten van Frankrijk. Volgens sommige bronnen (o.a. het 'Billboard Book of One-Hit-Wonders' van Wayne Jancik) verkocht hij wereldwijd meer dan vijftien miljoen platen. Pourcel had niet alleen oog en oor voor klassieke muziek maar ook voor popmuziek. Zo nam hij albums op met muziek van onder meer The Beatles en de Zweedse groep ABBA (MF 1973, ESF 1974).

Maar ook schlager-, country- en filmmuziek stonden op zijn repertoire. Velen kennen Franck Pourcel meer dan waarschijnlijk als dirigent bij het Eurovisie Songfestival. Tussen 1956 en 1972 stond hij bij maar liefst 22 nummers als dirigent op het podium. Artiesten uit Frankrijk, Monaco, Oostenrijk, Zweden en Zwitserland deden zestien jaar lang een beroep op hem. Op 12 november 2000 overleed Franck Pourcel op de leeftijd van 87 jaar in het Franse Neuilly-sur-Seine aan de ziekte van Parkinson. Meer over deze grootse componist kan je terugvinden op zijn 
website.

14-08-2010 om 00:00 geschreven door Redactie  


13-08-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

 Net voor het weekend hebben we weer een aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit' klaargestoomd. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

 Eén meisje, vier mannen. Dat zijn de twee, of liever vijf basisingrediënten van de one-woman musical 'Tell Me on a Sunday' met Deborah De Ridder.

Deze musical van de hand van Andrew Lloyd Webber (componist/tekstschrijver Britse inzending ESF 2009) met tekst van Don Black werd naar het Nederlands vertaald door Allard Blom en zal worden geregisseerd door Frank Van Laecke.

In dit Bridget Jones-achtig verhaal trek een Vlaams meisje vol optimisme naar New York op zoek naar een nieuw leven en natuurlijk naar de man van haar dromen. Maar dat blijkt allesbehalve eenvoudig… . Vier mannen kruisen haar pad, stelen haar hart, laten haar in de waan, breken haar hart. De een is te oud, de ander te jong of te glad. Maar zij blijft ietwat naïef en vooral koppig geloven in de ware Jacob.

'Tell Me on a Sunday' is soms grappig, vaak ontroerend en vooral iedere keer raak. Een meeslepend verhaal dat bij momenten akelig herkenbaar is voor vrouwen, maar ook mannen vinden zichzelf hierin terug. Meer zelfs, ze kunnen door deze voorstelling vrouwen leren kennen... .

De voorstelling zal worden opgevoerd in de 
Stadsschouwburg van Antwerpen en in de Capitole in Gent en dit tussen donderdag 16 september en zondag 26 december eerstkomende. Voor een volledig overzicht van alle speeldata en aanvangsuren alsook voor het bestellen van tickets verwijzen we naar de websites van beide zalen of naar de website van Music Hall of via deze rechtstreekse link.


 Op zaterdag 21 november jongstleden vond in de Ethias Arena in Hasselt de eerste editie plaats van 'Het Zingpaleis'. Onder leiding van De Romeo's – Davy Gilles (De Gouden Zeemeermin 1996 en Eurosong 1999), Gunther Levi (De Gouden Zeemeermin 1996), Chris Van Tongelen (Eurosong 1993 en De Gouden Zeemeermin 1996) – vond er het grootste meezingfeest plaats.

Ook dit jaar komt er een nieuwe editie van het muzikale feest en dat op zaterdag 27 november. Intussen is reeds bekend dat niemand minder dan tweevoudig Songfestivalwinnaar Johnny Logan (Ierse selectie 1979, ESF 1980-1987, componist/tekstschrijver Ierse inzendingen ESF 1984-1992, componist/tekstschrijver inzending NSF 2005, voorzitter vakjury 'Eurosong 1993', lid vakjury 'Eurosong 2006', lid vakjury NSF 2010) van de partij zal zijn. Daarnaast maken ook The Gibson Brothers hun opwachting. Namen van andere artiesten die hun opwachting zullen maken worden later bekendgemaakt maar kaartjes kunnen al wel worden aangeschaft en dit telefonisch op het nummer 070 34 50 50 of via de website van
Sherpa.

 Zonder Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991) zou december niet meer december zijn in het Sportpaleis. Daarom zijn nu al de data vastgelegd voor 'Clouseau - De Laatste Ronde' in het Sportpaleis.

U kunt erbij zijn op vrijdag 17, zaterdag 18, woensdag 22 of op zondag 26 december (tweede kerstdag) om 15.00, ideaal om met het hele gezin te komen feesten en meezingen. Na deze elfde editie zeggen de broertjes Wauters het Antwerpse Sportpaleis voorlopige vaarwel.

De prijs van de toegangskaarten blijft ongewijzigd ten opzichte van 2009 :

* 18,00 € : staanplaatsen balkon.
* 21,00 € : zitplaatsen met beperkt zicht onder balkon.
* 26,00 € : staanplaatsen middenplein.
* 31,00 € : zitplaatsen balkon, zitplaatsen tribunebochten en rolstoelplaatsen.
* 38,00 € : zitplaatsen tribunes.

Kaarten voor één van de concerten kunnen worden besteld en dat kan via de website van het
Sportpaleis (klik hier).

13-08-2010 om 13:11 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ultratop : 14 augustus 2010 - Lucy bezorgt Tom Dice deze week een achtentwintigste plaats in de tipparade.

Ultratop Zowel in Vlaanderen als in Wallonië boekt Tom Dice  met "Me and my guitar", de Belgische Songfestivalinzending van dit jaar, weer wat terrein. In Vlaanderen stijgt hij van de dertigste naar de drieëntwintigste plaats en in Wallonië gaat hij van een negenendertigste naar een vierendertigste plaats.

De opvolger, "Lucy", sinds vandaag, vrijdag 13 augustus, beschikbaar, bezet in de tipparade meteen de achtentwintigste plaats en zijn debuutalbum "Teardrops" stijgt in Vlaanderen van een drieëndertigste naar een drieëntwintigste plaats en dit na vijftien weken notering.

De Duitse winnares, de 19-jarige Lena, daalt in Vlaanderen met "Satellite" van de negenentwintigste naar de eenendertigste plaats. Jessy Matador blijft het nog steeds meer dan behoorlijk doen. Met "Allez, ola, olé" boekt hij in Vlaanderen één plaatsje verlies en zo ruilt hij de zevende plaats in voor de achtste. In Wallonië stijgt hij dan weer een plaatsje van achtentwintig naar zevenentwintig en staat hij met zijn single inmiddels negen weken in het overzicht.

"Registrated 2", het nieuwe dubbelalbum van Regi Penxten en zijn talrijke gastartiesten, is een schot in de roos. In totaal stond het album zes weken op de eerste plaats maar deze week tuimelen Penxten en zijn gasten naar een vierde plaats. Christoff kan die koppositie niet overnemen want met zijn compilatiecd "Alle hits" blijft hij voor de derde week op rij op de tweede plaats staan.

"Back to back", het dubbelalbum met de grootste hits van wijlen Yasmine en Ann Christy, staat ook deze week in Vlaanderen op de derde plaats en het verzamelde werk van Yasmine daalt in de vierde week notering van een vierenvijftigste naar een zestigste plaats.

VLAANDEREN

Ultratop 50 singles :



08. (07) "Allez, ola, olé" - Jessy Matador (11 weken)(ESF 2010).
12. (14) "La colegiala" - Belle Perez (3 weken)(Eurosong 1999-2006).
22. (30) "Me and my guitar" - Tom Dice (22 weken)(ESF 2010).
30. (26) "Chasing the wind" - Milk Inc. (5 weken)(met Regi Penxten, componist/tekstschrijver "My music" - Eurosong 2008).
31. (29) "Satellite" - Lena (11 weken)(ESF 2010).
32. (43) "She's gone" - Nelson (9 weken)(Eurosong 2008).
39. (38) "Kus me" - Jo Vally (2 weken)(Eurosong 1981).
49. (49) "Hang on" - Regi (8 weken)(componist/tekstschrijver "My music", Eurosong 2008) & Stan Van Samang (lid vakjury 'Junior Eurosong 2010'.

Ultratip 30 singles :

20. (23) "Push it up" - 2Fabiola (3 weken)(met Patrick Claesen, Leopold 3 - Eurosong 1993 en Viola Furleo, Eurosong 1999-2002).
28. (NW) "Lucy" - Tom Dice (ESF 2010).

Ultratop 100 albums :



002. (002) "Alle hits" - Christoff (3 weken)(Eurosong 1993-2002).
003. (003) "Back to back" - Yasmine (7 weken)(voorzitter vakjury 'Eurosong 2006', woordvoerster ESF 2006) & Ann Christy (Chansons Euro '70 - 1970, Canzonissima 1971-1973, ESF 1975).
004. (001) "Registrated 2" - Regi (7 weken)(componist/tekstschrijver "My music", Eurosong 2008).
009. (008) "MaMaSé!" - K3 (38 weken)(Eurosong 1999).
023. (033) "Teardrops" - Tom Dice (15 weken)(ESF 2010).
057. (058) "Jonge honden" - De Kreuners (17 weken)(met Walter Grootaers, lid vakjury 'Junior Eurosong 2009-2010', en Ben Crabbé, drummer Pas de Deux - Eurosong 1983).
058. (067) "The truth about that girl and me" - Tom Helsen (11 weken)(met o.m. Barbara Dex - ESF 1993, Eurosong 2004-2006, lid Belgische vakjury ESF 2010).
060. (054) "5x haar mooiste" - Yasmine (4 weken)(voorzitter vakjury 'Eurosong 2006', woordvoerster ESF 2006).
071. (060) "Circle" - Scala & Kolacny Brothers (10 weken)(met Stijn Kolacny, lid vakjury 'Junior Eurosong 2007-2008').
074. (RE) "Recht uit het hart" - Jo Vally (15 weken)(Eurosong 1981).
082. (094) "De hits" - Ketnet Pop Juniors 2010 (23 weken).
095. (100) "Tournée mondiale Taking chances - Le spectacle" - Céline Dion (14 weken)(ESF 1988).

Verdwenen : "The world of Bobbejaan - Songbook" - Bobbejaan Schoepen (11 weken)(ESF 1957).

Ultratop 10 DVD :

01. (01) "MaMaSé! show" - K3 (12 weken)(Eurosong 1999).
05. (05) "Dagdromen" - Amika (38 weken)(met onder meer Niels Destadsbader, coach 'Junior Eurosong 2009').

Verdwenen : "Through the eyes of the world" - Céline Dion (13 weken)(ESF 1988) en "Licht ontvlambaar - Live" - Yasmine (8 weken)(voorzitter vakjury 'Eurosong 2006', woordvoerster ESF 2006).

WALLONIE

Ultratop 40 singles :



27. (28) "Allez, ola, olé" - Jessy Matador (9 weken)(ESF 2010).
34. (39) "Me and my guitar" - Tom Dice (14 weken)(ESF 2010).

Ultratip 30 singles :

14. (27) "Live your dreams" - Antoine Clamaran feat. Soraya (2 weken)(ESF 2009).
17. (21) "Champ d'honneur" - Françoise Hardy (3 weken)(ESF 1963).

Ultratop 100 albums :



026. (015) "2010 : Les Enfoirés... la crise de nerfs!" - Les Enfoirés (22 weken).
041. (050) "La pluie sans parapluie" - Françoise Hardy (20 weken)(ESF 1963).
054. (068) "Tournée mondiale Taking chances - Le spectacle" - Céline Dion (14 weken)(ESF 1988).

Verdwenen : "Circle" - Scala & Kolacny Brothers (6 weken)(met Stijn Kolacny, lid vakjury 'Junior Eurosong 2007-2008').

Ultratop 10 DVD :

06. (01) "2010 : Les Enfoirés... la crise de nerfs!" - Les Enfoirés (21 weken).
09. (08) "Through the eyes of the world" - Céline Dion (14 weken)(ESF 1988).

Meer nieuws over de verschillende hitparades kan je zoals steeds terugvinden op de website van Ultratop. (bron : Ultratop)

13-08-2010 om 13:01 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : eerste editie 'Polonaise Festival' op zaterdag 13 november in Antwerpse Sportpaleis met onder meer Nicole en Hugo, Wendy Van Wanten, Swoop, Jo Vally, John Terra, Frans Bauer en Jürgen Marcus.

 Op zaterdag 13 november eerstkomende tovert het 'Polonaise Festival' het Antwerpse Sportpaleis om tot een reuzegrote feesttempel waar straks misschien ook de langste polonaisetrein ooit wordt gevormd. Voor deze eerste editie van wat Star Events als een jaarlijks evenement opzet, wordt meteen een indrukwekkende rist gangmakers in huis gehaald. Op het programma prijken de namen van niemand minder dan Swoop (met Filip D'haeze, Gouden Zeemeermin 1996 en Eurosong 1999) als opwarmer, Willy Sommers, Laura Lynn, John Terra (Eurosong 1987-1993, componist en backing vocal Belgische inzending ESF 1996, componist en tekstschrijver Belgische inzending ESF 1999), Wendy Van Wanten (Eurosong 1993-2002) en Nicole en Hugo (ESF 1971-1973, Eurosong 2004).

 Eregast Eddy Wally wordt in de bloemetjes gezet voor zijn schitterende muziekcarrière. Jo Vally (Eurosong 1981) brengt een eerbetoon aan de eind 2008 overleden Duitse schlagerzanger Freddy Breck. De Duitse supersterren Dennie Christian en Jürgen Marcus (ESF 1976, 'Ein Lied für Stockholm 1975', 'Ein Lied für Harrogate 1982') vertolken hun grootste successen. En Frans Bauer (coach NSF 2010) wordt de kers op de taart. Voor prijzen van 20 tot 45 euro, exclusief servicekosten, zingt u straks luidkeels "Heb je even voor mij", "Ik spring uit een vliegmachien", "Als een leeuw in een kooi", "Je hebt me 1.000 maal belogen" en vele andere schlagerhits mee!

De kaartverkoop start aanstaande woensdag, 18 augustus, om 09.00 en meer informatie over dit nieuwe muzikale evenement krijg je alvast hier. (bron : nieuwsbrief Sportpaleis)

13-08-2010 om 12:22 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Jan Smit, De Zomer Voorbij' : vanavond herhaling van de vijfde aflevering van de reissoap met onder meer Nick & Simon, de 3JS en John Ewbank.

 Sinds vrijdag 16 juli, zendt de Nederlandse omroep TROS de reissoap 'Jan Smit, De Zomer Voorbij' opnieuw uit. In het najaar van 2009 (zondag 13 september tot en met zondag 22 november) werd dit programma voor het eerst uitgezonden op Nederland 3.

Dit keer toert de Volendamse delegatie, bestaande uit Jan Smit, Nick & Simon en de 3JS (ESF 2011) (Jan Dulles, Jaap Kwakman en Jaap de Witte), langs verschillende campings in de omgeving van Rimini en het Gardameer in Italië. De zes vrienden gaan dit jaar back to basic, want er wordt niet overnacht op een luxe jacht of in een vijfsterrenhotel, maar in 'ordinaire' tenten. Gelukkig staat tv-kok Ramon Beuk de heren bij tijdens het verzorgen van de dagelijkse maaltijd, zodat ze niet helemaal aan hun lot overgelaten zijn. Natuurlijk mogen de muzikale gasten niet ontbreken.

Zanger Roel vanVelzen, tekstschrijver John Ewbank (lid van Shift, NSF 1990 - componist/tekstschrijver NSF 1990-1998-1999-2006), zangeres Ruth Jacott (backing vocal ESF 1992, ESF 1993), zanger met de zachte G Guus Meeuwis en Surinaamse zanger van Mi rowsu, Damaru, verblijden de heren met een bezoek en reizen met hen mee langs de mooiste plekjes in Italië. DJ Giel Beelen (lid vakjury NSF 2006) is ook dit jaar weer van de partij. Tijdens zijn bezoek presenteert hij vanuit Venetië zijn ochtendshow. Er moet natuurlijk ook opgetreden worden; Jan en zijn vrienden verzorgen op verschillende momenten jamsessies, met als klap op de vuurpijl een groot optreden aan het Gardameer. Hoe vergaat het de Volendammers en genode gasten in Italië ?

* vijfde aflevering :

De Volendammers zijn aangekomen op de camping in Rimini. Hier zitten alleen maar jongeren en die hebben zo hun eigen gebruiken op vakantie. Kees, Simon en Jaap Kwakman storten zich met een groep Brabanders meteen in allerlei campingspelletjes. Nick en Jan Dulles leren in de doucheruimtes wat partyplassen betekent. Overigens leren ze daar ook dat ze niet alleen bij het vrouwelijk schoon in de smaak vallen. De volgende dag komt John Ewbank (lid van Shift, NSF 1990 - componist/tekstschrijver NSF 1990-1998-1999-2006) aan en met hem gaan ze, in het stadion van Rimini, voetballen tegen een groep barkeepers van een bekende plaatselijke kroeg. De dag eindigt in diezelfde kroeg met een tombola-avond, waar ze om de beurt een bekend feestnummer zingen. Jan Smit begint met het lied "Ik heb een toeter op mijn waterscooter".

'Jan Smit, De Zomer Voorbij', vijfde aflevering vanavond, vrijdag 13 augustus, tussen 22.25 en 23.00 op Nederland 1. Dit programma kan eveneens worden her(bekeken) via deze link. (bron : TROS)

13-08-2010 om 00:02 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'TROS Muziekfeest op het plein' : vanavond met onder meer Frans Bauer, Sieneke, Wesley en Frans Duijts.

 Deze zomer staat het 'TROS Muziekfeest op het Plein' in Purmerend, Den Bosch en Heerenveen. De vijfde aflevering, vandaagvrijdag 13 augustus, komt vanaf de markt in Den Bosch.

Vanavond zijn onder meer Frans Bauer (coach NSF 2010), Sieneke (ESF 2010), Wesley, Rowwen Hèze en Frans Duijts van de partij. De presentatie is zoals steeds in handen van Jan Smit.

De vijfde aflevering van 'TROS Muziekfeest op het Plein', vanavond, vrijdag 13 augustus, tussen 21.30 en 22.25 op Nederland 1. (bron : TROS)

13-08-2010 om 00:02 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Vlaanderen muziekland' : vanavond de zevende aflevering met onder meer Ralf Mackenbach, Nelson, Dana Winner en Frans Bauer.

 Geena Lisa (woordvoerster ESF 2002, lid vakjury 'Eurosong for Kids 2003', coach 'Junior Eurosong 2007', Eurosong 2008) verwelkomt Frans Bauer (coach NSF 2010), Dana Winner (lid vakjury 'Eurosong 2004'), The Ditch, Jan Smit, Nelson (Eurosong 2008) en Ralf, de winnaar van het Junior Eurovisie Songfestival in 2009. Veel noorderburen dus, en dat is geen toeval. 'Vlaanderen muziekland' staat immers helemaal in het teken van buurland Nederland. De opname van het Kortrijkse concert, dat op zaterdag 10 juli jongstleden plaatsvond, kan je vanavond bekijken op Eén.

 De stemmers verkozen "Kronenburg Park" van Frank Boeijen tot het beste Nederlandse nummer aller tijden en dat lied mag dan ook zeker niet ontbreken. The Ditch waagt zich aan een eigen interpretatie. "Het werd zomer" van Rob de Nijs (NSF 1969) eindigde op de tweede plaats en wordt vertolkt door – toepasselijk – de Nederlander Jan Smit. "Het is een nacht" van Guus Meeuwis, dat de top 3 vervolledigt, wordt gebracht door Dana Winner. Daarnaast zullen ook Frans Bauer, Junior Eurovisie Songfestivalwinnaar Ralf, Nelson en Geena Lisa zelf het beste van zichzelf geven in de aflevering over Nederland.

De volledige uitslag van de enquête ziet er zo uit:

01. "Kronenburg Park" - Frank Boeijen.
02. "Het werd zomer" - Rob de Nijs (NSF 1969).
03. "Het is een nacht" - Guus Meeuwis.
04. "Ik leef niet meer voor jou" - Marco Borsato.
05. "Ik wou dat ik jou was" - Veldhuis en Kemper. 
06. "Een beetje verliefd" - André Hazes.
07. "Heb je even voor mij" - Frans Bauer (coach NSF 2010).
08. "Vrijgezel" - Benny Neyman.
09. "Onderweg" - Abel.
10. "Alles kan een mens gelukkig maken" - René Froger (ESF 2009).

'Vlaanderen muziekland', zevende aflevering vanavond, vrijdag 13 augustus, op Eén tussen 20.25 en 21.20. (bron, logo en foto : Eén)

13-08-2010 om 00:01 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Jo Leemans.

 Zangeres, actrice en presentatrice Jo Leemans (13 augustus 1927) is geboren in Mechelen als Josephine Verbustel en viert vandaag haar drieëntachtigste verjaardag. Als ze drie jaar oud is krijgt ze kinderverlamming en daardoor zal haar gezondheid haar later nog parten blijven spelen. Ze vangt studies aan het conservatorium aan maar wegens een opstoot van de polio moet ze die hals over kop afbreken. In 1953 komt ze bij de voorloper van de VRT, het N.I.R., terecht, ook mede dankzij haar huwelijk met Marc Leemans die op dat moment bij het dramatisch gezelschap van de radio zit. In die jaren krijgt ze de titel van de Vlaamse Doris Day. Ze zingt bij de orkesten van Francis Bay en Raymond Terby en haar succesjaren als zangeres situeren zich van midden de jaren vijftig tot halverwege de jaren zestig.

In 1956 heeft ze een nummer één-hit te pakken met de Vlaamse vertaling van "Que sera, sera". Later volgen nog o.a. "Heel mijn hart", "Marjoleintje", "Ik ben verliefd op heel de wereld" en "Diep in mijn hart". In 1959 neemt ze deel aan de Belgische selectie voor het Eurovisie Songfestival. In een finale met twee (de andere kandidaat is Bob Benny) zingt ze "Levenssymphonie". Twee jaar later neemt ze opnieuw deel en met "Af en toe" eindigt ze op een derde plaats. In 1963 probeert ze hetvoor de derde maal maar ook nu lukt het haar niet om ons land te vertegenwoordigen. Met "Zo mooi" eindigt ze tijdens de nationale finale op een vijfde en voorlaatste plaats.

Naast haar zangcarrière is ze ook presentatrice op radio en televisie. Zo presenteert ze onder meer de populaire show 'Eén tegen allen'. Begin jaren zeventig keert ze Vlaanderen de rug toe en gaat ze, wegens gezondheidsproblemen, in het Spaanse Benidorm wonen. In 1990 keert ze terug naar ons land en gaat ze weer als presentatrice en actrice aan de slag. Zo zien we haar onder meer aan het werk in 'Benidorm' en 'Familie' (
vtm) en op de radio presenteert ze programma's zoals '78-toeren tijd', 'De tafel van Jo en Jo' (met Jo de Poorter op Studio Brussel) en 'Weet je nog wel'.

Eind februari 2008 kon je Jo Leemans aan het werk zien tijdens 'Zo is er maar één'. Samen met Will Ferdy (nationale selectie 1963) bracht ze er de klassieker "Het kleine café aan de haven" van Vader Abraham. Aan wijlen presentatrice Yasmine (voorzitster vakjury 'Eurosong 2006', woordvoerster ESF 2006) verklaarde ze na afloop dat het haar laatste optreden op televisie was geweest. Uit handen van Lily Castel (ESF 1971) kregen zowel Jo als Will een ruiker bloemen.

Eind augustus vorig jaar ging de kortfilm 'My Donna' van Nicolaas Rahoens in première. Het verhaal gaat over de onvoorwaardelijke toewijding en bespeelt daarmee meteen ook het probleem van maatschappelijke vervreemding voor elkaar door onder meer ziekte of een aandoening. Zowel Jo Leemans als Will Ferdy zien we in deze prent aan het werk.

13-08-2010 om 00:00 geschreven door Redactie  


12-08-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Junior Eurosong 2010' : finale nationale selectie Junior Eurovisie Songfestival op vrijdag 01 oktober.

 Eerder deze namiddag heeft de openbare omroep officiëel de kandidaten voorgesteld die dit jaar deelnemen aan 'Junior Eurosong 2010', de nationale selectie voor de komende editie van het Junior Eurovisie Songfestival. Die voorstelling vond plaats op het domein 'Roosendael' in de Antwerpse gemeente Sint-Katelijne-Waver en het domein was alvast een vertrouwde plaats voor de kandidaten want eind mei werd er de videoclip van "Superidee", het groepslied, ingeblikt.

Het traject van de zoektocht naar de geschikte kandidaat wordt voor het eerst volledig door Ketnet, de jongerenzender van de openbare omroep, uitgezonden. De presentatie is niet langer in handen van Ben Roelants (presentator 'Junior Eurosong 2007-2008-2009') maar wel van Ketnet-wrapster Kristien Maes. Ze was reeds commentaarstem en coachte ook meerdere kandidaten tijdens vorige edities van 'Junior Eurosong'.

De zoektocht naar de meest geschikte kandidaat begint op maandag 27 september. Vier dagen lang nemen telkens twee kandidaten het tegen elkaar op. De vakjury oordeelt vervolgens wie van de twee naar de finale mag. Tijdens de live finaleshow op vrijdag 01 oktober kiezen publiek en jury dan de winnaar uit de vier finalisten.

De vijfkoppige jury bestaat uit de vorige Junior Eurovisie Songfestivalwinnaar Ralf Mackenbach (JESF 2009), Walter Grootaers (lid vakjury 'Junior Eurosong 2009'), Lasgo-zangeres Jelle van Dael, Stan Van Samang en ex-deelnemers met als woordvoerster Laura Omloop (JESF 2009) die 'Junior Eurosong' vorig jaar won.

 De deelnemers, allen tussen 10 en 15 jaar oud, zijn Daan en Anne-Sophie met "Power aan de kids", Emile met "Diep in mijn lijf", Emma met "Jamanee", Ferre met "(met mijn) Ogen toe", Ine met "Kusje van mij", Jill & Lauren met "Get up!", Luís met "In mijn dromen" en ten slotte Ymke met "Vive la fête". Ze werden tijdens de audities en zomermaanden gevolgd en hun avonturen achter de schermen worden vier weken lang dagelijks uitgezonden vanaf maandag 30 augustus eerstkomende.

De winnaar van 'Junior Eurosong 2010' mag ons land dan gaan vertegenwoordigen op zaterdag 20 november tijdens de achtste editie van het Junior Eurovisie Songfestival, dit jaar gehouden in de Wit-Russische hoofdstad Minsk. Het Junior Eurovisie Songfestival zal vanouds worden uitgezonden op Eén en dit vanaf 20.15. (bron :
Belga, Ketnet ; logo en foto : Ketnet)

12-08-2010 om 19:20 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Poolse Weronika is Tom Dice al snel vergeten.

 Volgens de krant Het Nieuwsblad had Weronika Bolchat (JESF 2004, achtergrondzangeres Poolse inzending ESF 2010), het Poolse ex-liefje van Tom Dice (ESF 2010), niet veel tijd nodig om de relatiebreuk te verwerken.

Gisteren, woensdag 11 augustus, liet ze op Facebook weten dat ze opnieuw een relatie heeft. Tom en Weronika leerden elkaar kennen tijdens de jongste editie van het Eurovisie Songfestival in de Noorse hoofdstad Oslo. Op het feestje na de halve finale werden ze een koppel. Vorige maand was Weronika nog een tijd bij Tom in België en Duitsland, maar het liedje bleef niet duren.
(bron : Het Nieuwsblad ; foto : Facebook Weronika)

12-08-2010 om 13:12 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : vierde 'Eclipse'-concert Milk Inc. op zaterdag 02 oktober eerstkomende.

 Eerder dit voorjaar raakte bekend dat 'Eclipse' de naam is van de vijfde concertreeks van Milk Inc. (met Regi Penxten, componist en tekstschrijver "My music", Eurosong 2008) in het Sportpaleis. Regi en Linda zorgen dit jaar voor een heuse zonsverduistering en nodigen hun vele duizenden fans uit om in de schaduw van een gouden ring van vuur te komen dansen op hun driftige nightlife vibes. Met de toevoeging van een vierde concertdatum is het nog makkelijker kiezen wanneer je deze 'ECLIPSE' met eigen ogen wil aanschouwen. Zonsverduisteringsbrilletjes worden aanbevolen op vrijdag 24 septemberzaterdag 25 september, vrijdag 01 oktober en (extra!) zaterdag 02 oktober

Milk Inc. komt als de maan tussen aarde en zon te staan tijdens 'ECLIPSE'. B
ij een zonsverduistering neemt de maan het licht van de zon weg door op één rechte lijn tussen aarde en zon te schuiven. Zo zal ook tijdens deze 'ECLIPSE' het duister de overhand halen in een aanvankelijk in het licht badend Sportpaleis. Dagdieren zullen verstommen en nachtdieren zullen ontwaken. Voor duizenden fans van Milk Inc. is dit het sein om in de schaduw van een gouden ring van vuur te gaan dansen op de driftige nightlife vibes van hun favoriete band.

Regi en Linda van Milk Inc. zoeken met 'ECLIPSE' niet voor het eerst het duister op in het Sportpaleis. Vorig jaar had Belgiës populairste danceformatie een 'BLACKOUT' met meer dan 90.000 aanwezigen tijdens zes concertavonden. Het allereerste megaconcert van Milk Inc. in het Sportpaleis vond plaats in 2006. Het werd een 'SUPERSIZED' totaalspektakel waarbij meer dan 15.000 fans op onstuimige beats het tienjarig bestaan van de band kwamen vieren. In 2007 bracht de tweede 'SUPERSIZED'-editie op drie avonden bijna 45.000 bezoekers in beweging. 'FOREVER' overrompelde in 2008 met een toeloop over zes avonden van meer dan 94.000 Milk Inc.-fans. Ook in het najaar van 2010 zal in de lichtende gloed van 'ECLIPSE' en tijdens verschillende avonden een onovertroffen feest worden gebouwd.

In de drukstbezochte evenementenzaal van het land en de derde populairste concertarena ter wereld trekken Regi en Linda weer alle registers open. Met een speciaal samengestelde band van topmuzikanten en met de steun van de allerbeste video-, licht- en geluidstechnici zullen ze het publiek andermaal een unieke liveconcert- en danservaring bezorgen. Dankzij de toevoeging van een derde concertdatum kunnen de fans nog makkelijker kiezen wanneer ze deze 'ECLIPSE' met eigen ogen willen aanschouwen.

Tickets kosten 25,00 - 30,00 en 35,00 euro (exclusief service- en portokosten en contributie vrij gebruik P+R, tram en bus). Bestellen kan via onder meer de website van Tele Ticket Service of telefonisch via 070 345 345 (vanuit Nederland : 0900 45 000 45). (bron : Sportpaleis)

12-08-2010 om 13:04 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Zot van Vlaanderen' : Rani De Coninck wordt de Vlaamse Linda De Mol.

 De goedlachse Rani De Coninck leidt in het najaar een nieuw entertainend showprogramma, 'Zot van Vlaanderen'. Elke show draait rond de typische herinneringen over Vlaanderen die ieder van ons heeft. En dat kunnen fijne dingen zijn, maar net zo goed de klassieke ergernissen : onvergetelijke tv-momenten, de schoolreizen naar Bokrijk, de jaarlijkse belastingaangifte, het slechte weer, de eigenaardigheden van onze taal, populaire liedjes, enz.

Elke week nemen twee teams van vier bekende landgenoten, die de verschillende generaties vertegenwoordigen en elk geruggensteund worden door een tribune enthousiaste fans, het tegen elkaar op in verschillende ludieke spelrondes. De live studioband zorgt voor de muzikale omlijsting, voor de illustratie van de muzikale vragenronde en natuurlijk voor een swingende sfeer.

 Het programma is de Vlaamse versie van
het populaire Nederlandse programma 'Ik hou van Holland'. Deze zaterdagavondshow komt bij onze noordebruren sinds het voorjaar van 2008 bij RTL 4 op het scherm en weet soms tot bijna 2,4 miljoen kijkers te lokken.

In het programma, gepresenteerd door Linda De Mol (presentatrice NSF 1989-1998-1999), nemen telkens twee teams bestaande uit steeds wisselende bekende personen het wekelijks tegen elkaar op. Onder leiding van twee vaste teamkapiteins wordt elk viertal in sneltreinvaart aan de tand gevoeld over hun kennis op het gebied van de Nederlandse film, televisie, muziek, actualiteit, sport, taal en algemene weetjes.

Het programma komt uit de koker van Talpa Media, het bedrijf van John De Mol, en werd al aan ruim dertig landen verkocht. (bron : vtm)

12-08-2010 om 13:00 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De Rodenburgs' : Joke Devynck grote nieuwkomer in tweede reeks vtm-serie.

 In het najaar van 2009 introduceerde vtm met 'De Rodenburgs' de fascinerende kroniek van twee families, die werden samengebracht door de banden van het huwelijk en door zakelijke belangen. In het nieuwe televisieseizoen krijgt deze kwaliteitsvolle fictiereeks een vervolg.

Mike Verdrengh, Gilda De Bal, Pieter Embrechts, Marie Vinck, Mathias Sercu, Wim Danckaert, Hilde Heijnen, Lien De Graeve en Daphne Wellens brengen terug met verve de Rodenburgs en de De Ridders tot leven en serveren de adepten nog meer intrige en drama. Want het is een feit dat de macht en de rijkdom van 'De Rodenburgs' langzaam afbrokkelt en dat relaties uit het verleden niet stand lijken te houden als er stinkende potjes open gaan…

Of Joke Devynck - de grote nieuwkomer in de tweede jaargang - hiervoor verantwoordelijk is, kan de kijker in het nieuwe televisieseizoen ontdekken.

Eerder deze zomer raakte bekend dat er in deze tweede reeks geen plaats meer is voor Hein Blondeel en ook de rollen van Marie Vinck en Pieter Embrechts zullen kleiner worden (lees hier en hier). (bron en foto : vtm)

12-08-2010 om 12:38 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De Vlaamse 10' : Tess Goossens presenteert dit najaar nieuw muziekprogramma op vtm.

 Vanaf september kan je bij vtm terecht voor het gloednieuwe muziekprogramma 'De Vlaamse 10'. Het wordt een liedjesprogramma 'pur sang', dat in de vooravond wordt geprogrammeerd : het ideale programma voor bij het aperitief en voor iedereen die de Vlaamse muziek een warm hart toedraagt. Presentatrice van dienst wordt Tess Goossens.

Tess is zeker geen onbekende in de muziekwereld. Ze presenteerde eerder 'Top of the Pops' op JIM en sinds april 2009 is ze te horen op JOEfm, tijdens het avondprogramma 'Heartbeats'.

"Ik hou van de Belgische muziek. Er zit veel talent tussen en ik ben blij dat onze Vlaamse artiesten terug een podium krijgen", aldus Tess Goossens. "Het wordt een leuk programma met veel artiesten van bij ons".

'De Vlaamse 10' wordt uitgezonden vanuit de theaterzaal van het nieuwe entertainment complex Viage. (bron en foto : vtm)

12-08-2010 om 12:21 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Peter Van Asbroeck en Hans Otten presenteren dit najaar Vlaamse versie van 'Bananasplit'.

 Eerder dit voorjaar raakte bekend dat Peter Van Asbroeck samen met Hans Otten (presentator Eurosong 1993) begonnen was aan de opnames van een eigen showprogramma dat in het najaar door VT4 zal worden uitgezonden.

Vandaag, donderdag 12 augustus, meldt de krant Het Nieuwsblad dat ze de presentatie van de Vlaamse versie van 'Bananasplit' voor hun rekening zullen gaan nemen. De commerciële zender is trouwens op zoek naar publiek voor de opnames van het studiogedeelte.

Begin november 2009 raakte bekend dat VT4 het Nederlandse verborgen camera-programma had aangekocht. Toen was er sprake dat de nieuwe versie, met presentator Frans Bauer (coach NSF 2010),te zien zou zijn op de zender. Uiteindelijk werd er toch gekozen voor een Vlaamse inbreng dankzij de presentatoren Peter Van Asbroeck en Hans Otten.

In Nederland is 'Bananasplit' een grote kijkcijferhit. Het programma, dat begin jaren tachtig voor het eerst op het scherm kwam, werd indertijd gepresenteerd door Ralph Inbar en werd ook toen heel druk bekeken. Inbar verzorgde in 1979 de regie van het Nationaal Songfestival in Nederland en twintig jaar later, in 1999, was hij artistiek directeur van het Eurovisie Songfestival dat toen in de Israëlische hoofdstad Jeruzalem werd gehouden. Inbar overleed midden maart 2004 op de leeftijd van zesenzestig jaar.

Sinds het voorjaar van 2009 is het programma in Nederland opnieuw te zien bij de TROS met Frans Bauer dus als presentator. Volgend jaar komt er alvast een derde reeks van het programma. 
(bron : 
Het Nieuwsblad ; foto : VT4)

12-08-2010 om 12:11 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Villa Vanthilt' : Hilde Crevits, Georges Leekens en Broken Glass Heroes vanavond te gast in Kortrijk.

 Op maandag 31 mei opende Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') de deuren van zijn nieuwe villa in 'Villa Vanthilt'. Tien weken lang ontvangt hij er boeiende praatgasten en artiesten; de eerste vijf weken vanop het Kolonel Dusartplein in Hasselt, daarna vanop de Grote Markt in Kortrijk.

Een driehonderdtal boeiende gasten, twee bruisende steden, elke dag helemaal live uitzenden en een prettig gestoorde presentator; alle elementen die van 'Villa Vanthilt' vorig jaar een succes maakten, komen terug in het tweede seizoen.

een gloednieuwe villa

 Vijf maanden na de wedstrijd is het ontwerp werkelijkheid geworden. Een heus botsautokraam staat overeind op het Kolonel Dusartplein en oogt ronduit indrukwekkend. De studio is 26 bij 13 meter groot en 7,5 meter hoog. Elke toeschouwer kan de gesprekken perfect volgen door de ramen en op het grote scherm. Voor de muzikale acts gaat het zeildoek open en weerklinkt de muziek over het hele plein.

driehonderd gasten

Marcel praat graag met mensen en mensen praten graag met Marcel. En dat zal deze zomer niet anders zijn. Iedereen die een boeiend en actueel verhaal heeft, zal te gast zijn in 'Villa Vanthilt'.

Net als vorig jaar plukt Marcel elke ochtend iemand uit de krant, die 's avonds zijn verhaal komt vertellen. Ook het webcamgesprek krijgt opnieuw een prominente plaats. Qatar, China, het WK in Zuid-Afrika, het tennistoernooi van Wimbledon en de wereldtentoonstelling in Sjanghai komen plots heel dichtbij.  En naar goede traditie wordt het programma afgesloten met een sterke muzikale slotact. Van Tom Dice (ESF 2010) over Vaya Con Dios tot Admiral Freebee. Met af en toe een verrassende internationale act er bovenop. Er zal 49 keer muziek zitten in 'Villa Vanthilt' en de toeschouwers op het plein zullen er meer dan ooit van kunnen genieten.

nieuwe generiek

De generiek heeft een nieuwe swingende look gekregen. Marcel kruipt zelf aan boord van een botsauto en leeft zich uit in een botsautokraam vol bekende gezichten.

op zondag

 Net als vorig jaar pakt Marcel Vanthilt op zondag uit met een luxeversie. 'Villa Vanthilt' in het groot, met minder gesprekken en meer spektakel op het plein. Het eerste thema werd het WK voetbal, aanleiding om een eigen WK te organiseren : 'om ter hardst tegen een bal trappen'. Alle voetbalgekke kijkers waren alvast uitgenodigd om te zorgen voor het grootste fluitconcert ooit in Vlaanderen.

'Villa Vanthilt' : achtendertigste aflevering VANAVOND :

Werken op de E40, op de E17, op de ring rond Brussel … De Vlaamse wegen zijn blijkbaar aan een grote onderhoudsbeurt toe. Daar is Vlaams minister van Openbare Werken en Mobiliteit Hilde Crevits verantwoordelijk voor. Hoe lang die overal in Vlaanderen gaan duren en wat er allemaal verandert, vertelt ze aan Marcel. Net zoals wat er met de wildgroei aan verkeersborden moet gebeuren.

Op zondag 15 augustus vindt 'Antwerpen zingt' plaats. Een jaarlijks terugkerend fenomeen in de Sinjorenstad maar dit jaar met een zeer bijzondere act : "De Nief Strangers". Wie anders dan Carl Huybrechts kan er achter dit idee zitten. Samen met "oude" Strangers John en Alex komt hij vertellen wat The Strangers, oud of nieuw, zo bijzonder maakt. En alvast een voorsmaakje van "De Nief Strangers" op de Grote Markt van Kortrijk.

En Georges Leekens, de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels, komt hopelijk met een klinkende overwinning terug van Finland. Hoe het met de nationale ploeg na het tijdperk(je) Advocaat is gesteld, doet hij uit de doeken in 'Villa Vanthilt'.

Afsluiten doet Marcel met Broken Glass Heroes, de nieuwe band van Tim Van Hamel en Pascal Deweze. Het nummer "Let's not fall apart" werd in Vlaanderen bekend dankzij het fijne tv-programma 'Benidorm Bastards'. Voor ze op 'Pukkelpop' staan, brengen ze het nummer live in 'Villa Vanthilt'.

'Villa Vanthilt',
de achtendertigste aflevering van het tweede seizoen, vanavonddonderdag 12 augustus, tussen 21.35 en 22.25 op Eén. (bron, logo en foto : Eén)

12-08-2010 om 00:01 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'KRO BlootGewoon' : vanavond de derde aflevering met de vriendinnen en de Zwarte Cross-vrienden.

 In het najaar van 2008 was er in eigen land 'De naaktkalender', het programma waarin Eén Vlaanderen uitdaagde om uit de kleren te gaan. Saartje Vandendriessche (omroepster, 'Vlaanderen Vakantieland'-presentatrice en coach 'Junior Eurosong 2008') en Ben Roelants (presentator 'Junior Eurosong 2007-2008-2009') hielpen de schroom te overwinnen en waren zelfs solidair met de naakten.

Vorige zomer kwam het programma ook op de Nederlandse buis en de
KRO brengt sinds donderdag 29 juli een tweede reeks van 'KRO BlootGewoon, Naakt met een missie'. Ook deze nieuwe reeks wordt gepresenteerd door Anita Witzier en ook ditmaal gaan groepen mensen voor een persoonlijk goed doel uit de kleren.

Zij poseren naakt voor een glamourvolle fotoshoot waarbij de beste foto van elke groep, gekozen door een vakjury, op een stijlvolle naaktkalender komt te staan. En zo ontstaat een unieke naaktkalender voor 2011 die je via de goede doelen in je bezit kunt krijgen.

In de derde aflevering komen de vriendinnen en de Zwarte Cross-vrienden in actie. De vriendinnen gaan uit de kleren voor de 'Nadine Foundation', de band voor het 'Reumafonds'.

 Vriendinnen -
"Denk eens drie keer na voor dat je wat doet" :

Nadine is in 2006 door haar ex-vriend vermoord. Haar ouders en zus hebben de 'Nadine Foundation' opgericht. Deze stichting ondersteunt financieel organisaties die zich bezig houden met preventie van geweld. De vriendinnen zetten zich hiervoor in.

Op 2 december 2006 is Nadine, de dochter van Wanda, door haar ex-vriend vermoord. Meer dan duizend mensen lopen op 7 december mee in een stille tocht door Hoorn. Als levend monument voor Nadine hebben haar ouders en zus de 'Nadine Foundation' "tegen geweld" opgericht. Deze stichting heeft als doelstelling de dromen van Nadine uit te laten komen. Een statement tegen geweld. De opbrengsten zullen gaan naar organisaties die zich bezighouden met de preventie van geweld. Samen met haar vriendinnengroep wil Wanda zich inzetten voor de 'Nadine Foundation' : "Ik heb mijn ziel al zo bloot gelegd, mijn kleren hiervoor uit doen is dan eigenlijk niets".

Steun

De groep bestaat uit de vriendinnen Wanda (54), Jeanette (51), Carine (49), Monique (47), Carla (53), Rossi (52), Wieneke (58) en Jot (57). Wanda's vriendinnen hebben haar altijd gesteund. Ze hebben veel met elkaar meegemaakt. Toen Nadine was vermoord hebben ze haar enorm bijgestaan. En nog steeds. Ze zijn erg begaan met elkaar en doen dit dan ook uit liefde voor Wanda en Nadine. Rossie : "We willen graag laten zien wat geweld met mensen doet. Het is zo zinloos. Wat een verdriet en ellende brengt het teweeg. Denk eens drie keer na voor dat je wat doet. Je hebt gewoon niet het recht om andermans leven te nemen…"

 De Zwarte Cross-vrienden - "Mensen denken snel dat je je aanstelt" :

Natasja, de vrouw van Tiny, heeft reuma. Inmiddels kan ze steeds minder. Reuma is een onzichtbare ziekte, en daar wil haar vriendengroep verandering in aanbrengen door het 'Reumafonds' onder de aandacht te brengen.

Deze vrienden  zijn een deel van  grote groep vrienden die elkaar kennen uit de buurt. Met elkaar ondernemen ze van alles, waaronder elk jaar het bijwonen van het festival 'De Zwarte Cross'. Voor dit evenement bouwt de groep drie keer per week aan een kar die wordt ingezet tijdens de cross.

Natasja (38), de vrouw van Tiny heeft reuma. Het begon met wat pijnlijke gewrichten in arm en benen maar al snel bleek dat Natasja steeds minder kon; kamperen in een tentje op de 'Zwarte Cross' zit er voor Natasja niet in, en ook hele dagen op het festivalterrein rondlopen is moeilijk. Meebouwen aan de kar is al helemaal uit den boze.

Onzichtbare ziekte

Natuurlijk zijn de beperkingen van haar ziekte erg vervelend, maar wat Natasja het allervervelendste vindt, is dat reuma eigenlijk een onzichtbare ziekte is : "Mensen denken snel dat je je aanstelt als je je eigen boodschappentas niet eens op kan tillen, omdat er zo te zien niets mis is met je. Ik zou heel graag willen dat ik het kon en ik probeer het ook echt wel, maar op sommige dagen gaat het gewoon echt niet. Dan heb je echt hulp nodig en dan is het fijn als je vrienden om je heen hebt die weten wat er aan de hand is en je kunnen helpen."

Naamsbekendheid

De groep bestaat uit de zes vrienden Hans (23), Benny (24), Tiny (38), Peter v H (40), Peter J (35) en Sjef (22). De groep  hoopt dan ook  dat door mee te doen aan 'BlootGewoon', reuma meer naamsbekendheid krijgt want : "Het lijkt net of er niets aan de hand is, maar we zien aan Natasja dat ze soms veel pijn heeft en niet iedereen snapt dat altijd."

'
KRO BlootGewoon', de derde aflevering vanavond, donderdag 12 augustus, om 21.30 bij de KRO op Nederland 1. Meer nieuws en informatie krijg je op de website van het programma. (bron en foto's : KRO)

12-08-2010 om 00:01 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Margot Eskens.

Margot Eskens Margot Eskens (12 augustus 1936) is geboren in het Duitse Düren. Ze boekt als schlagerzangeres vooral succes in de jaren vijftig en zestig. In 1954 wint ze een talentenwedstrijd met het nummer "Moulin Rouge". De eerste prijs van deze talentenjacht is een platencontract bij Polydor. Een jaar later komt haar eerste single op de markt, "Ich möchte Heut ausgehn". Ze bereikt er de de derde plaats mee in de Duitse hitparade. Een jaar later komt "Tiritomba" op de markt, van deze single verkoopt ze maar liefst 800.000 exemplaren. Logischerwijze dat ze met dit nummer op de eerste plaats van de hitparade terechtkomt. In 1956 neemt ze deel aan de Duitse selectie voor het allereerste Eurovisie Songfestival. Maar een ticket voor Lugano zit er voor Margot niet in.

In 1957 heeft ze opnieuw een nummer één-hit te pakken met "Cindy oh Cindy". In 1962 neemt ze opnieuw deel aan de Duitse nationale selectie, 'Schlagerfestival'. Ze eindigt met "Ein Herz, das kann man nicht kaufen" op de derde plaats. Ze heeft met haar inzending wel opnieuw een hit te pakken. Sinds ze met een nieuwe tekstschrijver in zee was gegaan bleven de grote successen echter uit. In 1966 wordt ze aangeduid om Duitsland te vertegenwoordigen tijdens het Eurovisie Songfestival. Met "Die Zeiger der Uhr" eindigt ze op een tiende plaats. Nadien verandert ze van platenfirma en de successen blijven uit tot in 1977. Dat jaar heeft ze nog een bescheiden hit met "Denk nicht an Morgen". Ondertussen heeft ze in haar bijna vijftigjarige carrière meer dan veertig miljoen platen en CD's verkocht. In het voorjaar van 2009 verscheen haar album "Ich für dich".

12-08-2010 om 00:00 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs