Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

04-10-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Familie' : Bert krijgt het resultaat van de vaderschapstest in handen.

 Op maandag 31 augustus ging op vtm het negentiende seizoen van start van de soap 'Familie'. Een nieuw seizoen dat betekent meteen ook een aantal nieuwe gezichten en een begingeneriek die een nieuw en vooral moderner jasje kreeg. Voortaan verschijnen enkel nog de namen van de Van den Bossches in beeld en er is meteen ook een nieuwe titelsong en die wordt niet langer ingezongen door Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991).

 De commerciële omroep ging op zoek naar vervanging en vond die in Charlotte, de jonge zangeres die zich afgelopen voorjaar liet opmerken in de muzikale talentenjacht 'Zo is er maar één' dat gepresenteerd werd door wijlen Yasmine (voorzitter vakjury 'Eurosong 2006', woordvoerster ESF 2006).

Sinds woensdag 02 september wordt de familie geconfronteerd met verschillende nieuwkomers, die voor korte of langere tijd in hun leven zullen blijven. Zo maakte Marc Coessens op 02 september zijn opwachting als psychiater. Twee dagen later - op vrijdag 04 september - was het de beurt aan Robert de la Haye. Hij geeft gestalte aan Victor Praet, de chirurg die het nieuw algemeen diensthoofd in het ziekenhuis wordt. Op donderdag 10 september werd Frank Van Erum als de gladde muziekproducer Tino geïntroduceerd.

Nog nieuwe rollen dit najaar zijn : advocate Balencourt jr. (Lore Dejonckheere), professor Rodriguez (Hans Ligtvoet), oplichter Filip (David Cantens), voetballer Gert (Ward Kerremans), Relinde (Annemarie Picard), zakenman Francis (Ben Van Ostade) en dansleraar Pedro (Jef Ravelingen).

Het komende seizoen, en dit telkens op zondag, brengen wij al de korte inhoud van de afleveringen die de komende week op het scherm zullen komen.

* INHOUD 'FAMILIE' - AFLEVERING 4.177 TOT EN MET 4.182.

- maandag 05 oktober - aflevering 4.177 : Jan probeert zijn jongste dochter te overtuigen om haar leven terug in handen te nemen, maar zoals altijd pakt hij het onhandig aan. Trudy vindt het verdacht dat Peter voortdurend afspraken heeft en ze vermoedt dat hij een verhouding heeft met June. Bert wordt knettergek omdat hij nog steeds niet het resultaat van de DNA-test in handen heeft. Veronique voelt zich als herboren in Granada en dat heeft alles te maken met professor Rodriguez.

- dinsdag 06 oktober
 - aflevering 4.178 : Peter verzekert Trudy dat hij niemand anders heeft en dat zij nog altijd de vrouw van zijn leven is. Zijn lieve woorden raken haar, maar toch blijft ze afstand houden. Ook Pierrot probeert de gevoelige snaar te raken, maar Nico blijft bij zijn beslissing om uit The Project te stappen. Brenda kan er niet meer tegen dat haar man zich laat gaan en ze verplicht hem om naar de afspraak met Bert te gaan. Jan bedenkt een plan om de familie te overtuigen dat het een goede zet is om het appartement te verkopen.

- woensdag 07 oktober
 - aflevering 4.179 : Bert krijgt eindelijk het resultaat van de vaderschapstest in handen. Linda probeert Leen te motiveren om haar stage te hervatten, maar de studente geneeskunde heeft het bedrog van Paul nog lang niet verwerkt. Rita heeft groot nieuws vernomen over het café van Dimi, maar het is de vraag of ze Jan en Maarten zal inlichten. Leen is in shock wanneer ze totaal onverwacht het bezoek krijgt van Victor Praet.

- donderdag 08 oktober - aflevering 4.180 : Rita staat voor een groot dilemma. Bart gaat met veel tegenzin terug aan de slag bij Van den Bossche Electronics. Zijn goesting is helemaal over wanneer Bert hem vernederende taken geeft. Leen is terug aan het werk in het ziekenhuis. Victor Praet stelt haar aan als zijn persoonlijke assistente en geeft haar de opdracht uit te zoeken hoe de jonge voetballer Gert geholpen kan worden. Voor Paul is dit een bittere pil om slikken en hij reageert zijn frustratie af door te suggereren dat Leen iets heeft met het diensthoofd.

- vrijdag 09 oktober - aflevering 4.181 : Pierrot spreekt harde taal tegen muzikant Nico én hij wil een eigen platenlabel opstarten met het geld dat Evy heeft geërfd. Evy moet wel nog overtuigd worden. Lisa ontdekt dat Bert met June is gaan eten in het restaurant, waar ze voor hen een tafeltje had gereserveerd.

- zaterdag 10 oktober - aflevering 4.182 : Jan, Maarten en Linda houden grote schoonmaak in het appartement, want de eerste potentiële kopers komen kijken. Hoewel Evy bereid is om een fortuin in het platenlabel van Pierrot te investeren, gelooft Nico niet dat het project kans op slagen heeft. June en Bert werken verder aan hun plan om de aandelen van Peter in handen te krijgen. Marie-Rose heeft grote bedenkingen wanneer Peter haar vertelt dat hij een kasteel wil kopen.

'Familie', van maandag tot en met zaterdag telkens om 20.00 op vtm . (bron en foto : vtm ; foto Charlotte : Eén)

04-10-2009 om 22:37 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Femti år Norge i Eurovision Song Contest' : Mata Hari bezorgt Anne Karine opnieuw een laatste plaats in 1976.

 Midden mei wist zanger Alexander Rybak het Scandinavische land Noorwegen een derde overwinning te bezorgen tijdens het Eurovisie Songfestival. Eind mei volgend jaar zal de 55e editie van het jaarlijkse liedjesfestival plaatsvinden in de hoofdstad Oslo en net als vorig jaar en dit jaar zijn er twee halve finales en een finale. De halve finales gaan door op dinsdag 25 en donderdag 27 mei, twee dagen later, op zaterdag 29 mei, vindt dan de finale plaats.

Volgend jaar is het ook precies vijftig jaar geleden dat Noorwegen voor de eerste maal deelnam aan het Eurovisie Songfestival. Zangeres Nora Brockstedt wist toen met "Voi voi" een vierde plaats in de wacht te slepen. Door de jaren heen wist het land goede maar ook minder goede resultaten te behalen. In eigen land zal de negenenveertigste kandidaat aantreden want enkel in 1970 en 2002 was Noorwegen niet van de partij.

Sinds begin juni gaan wij terug in het verleden en bekijken we elke week in 'Femti år Norge i Eurovision Song Contest' een inzending van naderbij. In deze zeventiende aflevering bekijken we de inzending uit 1976 en dat jaar staat Anne Karine Strøm voor de derde, en meteen ook laatste maal, op het Songfestivalpodium.

 Noorwegen neemt pas sinds 1960 deel aan het Eurovisie Songfestival hoewel de eerste editie reeds in 1956 plaatsvond. In 1976 paste de Noorse omroep selectieprocedure toe die reeds eerder gebruikt werd tussen 1962 en 1968 en tussen 1972 en 1975, namelijk vijf nummers die tijdens de finale werden gebracht met een klein ensemble en met een orkest. Voor het eerst sinds 1962 was de nationale omroep zelf op zoek gegaan naar componisten en tekstschrijvers en was er dus geen open inschrijving.

De finale vond plaats in de studio's van de nationale omroep in de hoofdstad Oslo en werd op zaterdag 07 februari in goede banen geleid door Jan Voigt. De vijf nummers werden beoordeeld door een vakjury uit tien Noorse regio's die telkens bestond uit honderdvijftig mensen.

* finale - zaterdag 07 februari 1976 :

01. Hastverk Jahn Teigen Anita Skorgan

226 p

03

02. Alltid en vind Gudny Aspaas & Jahn Teigen Dag Spantell, Anne Lise Gjøstøl,
Gro Anita Schonn & Stein Ingebrigtsen

147 p

04

03. Du fikk meg glad Gudny Aspaas Hans Petter Hansen

131 p

05

04. Voodoo Gudny Aspaas & Jahn Teigen Inger Lise Rypdal & Jahn Teigen

351 p

02

05. Mata Hari Gudny Aspaas Anne Karine Strøm

643 p

01


 Anne Karine Strøm werd geboren op 15 oktober 1951 in de Noorse hoofdstad Oslo. Tussen 1971 en 1976 nam ze jaarlijks deel aan de Noorse nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival, beter gekend als 'Melodi Grand Prix'. In totaal stond ze ook driemaal of het Songfestivalpodium. In 1971 eindigde ze tijdens de nationale finale met "Hør litt på meg" op een tiende plaats. Een jaar later strandde ze met "Håp" op een vierde en voorlaatste plaats. In 1973 nam ze met twee nummers deel aan de nationale selectie. Met "Det var jo sant" eindigde ze op een tweede plaats maar als lid van de Bendik Singers wist ze de nationale selectie te winnen. Tijdens het Eurovisie Songfestival eindigde de groep met de Engelse versie van "Å for et spill", "It's just a game", op een zevende plaats.

In 1974 won ze als soliste de nationale selectie met "Hvor er du" maar toch zong ze tijdens het Eurovisie Songfestival, op zaterdag 06 april in The Dome in Brighton (Verenigd Koninkrijk), haar inzending in het Engels. "The first day of love" (tekst : Philip A. Kruse ; muziek en dirigent : Frode Thingnæs) wist in totaal drie punten te vergaren (telkens één puntje van Zweden, Monaco en België) en daarmee strandde ze op een gedeelde veertiende en laatste plaats. Als backing vocals koos ze voor Ellen Nikolaysen en de broers Bjørn en Benny Kruse, oftewel de Bendik Singers.

Een jaar later, in 1975, nam ze opnieuw deel aan de nationale selectie. Met "1+1=2" eindigde ze op een vierde plaats. Anne Karine Strøm zou in 1976 voor de derde en laatste maal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival met "Mata Hari". Philip A. Kruse en Frode Thingnæs zijn ook verantwoordelijk voor deze Noorse inzending. Daarnaast was Thingnæs dat jaar ook de Noorse dirigent, een taak die hij in 1996 in eigen land ook voor zijn rekening zou nemen. Met een totaal van amper zeven punten (drie van Nederland en vier van Portugal) strandde ze op een achttiende en allerlaatste plaats. (met dank aan 3D Flags)

04-10-2009 om 20:44 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'David' : deze week in de vtm-telenovelle.

 Op vrijdag 18 september jongstleden ging bij vtm een nieuwe telenovelle van start. 'David' is een romantisch liefdesavontuur. In het begin van het verhaal slaat de 12-jarige David tijdens een exotische bootvakantie overboord. Zijn familie zet meteen allerlei zoekacties op, maar tevergeefs. Ze moeten aanvaarden dat hun zoon verdronken is. Alleen is dat niet zo. David (Jeroen Van Dyck), die aan geheugenverlies lijdt, is aangespoeld op een onbewoond eiland. Daar wordt hij vijftien jaar later bij toeval ontdekt door Sofie (Nathalie Meskens). Meteen de start van een uniek liefdesavontuur.

'David' is de derde telenovelle van vtm, na 'Sara' en 'Louislouise' en is in tegenstelling tot de vorige twee integraal een origineel concept van Hugo Van Laere, die ook de scenario's van 'Sara' voor zijn rekening nam. De reeks wordt geproduceerd door Eyeworks.

De telenovelle wordt van maandag tot vrijdag uitgezonden, en dit telkens in de vooravond om 18.25. De dag nadien kan je de aflevering herbekijken en dit telkens om 12.10. Op zondagavond (rond de klok van 21.30) volgt dan 'De week van David' waarin je alle afleveringen van de voorbije week in één ruk kan (her)bekijken.

Wij geven telkens op zondag al een korte inhoud van de afleveringen die er de komende week worden uitgezonden.

* INHOUD 'DAVID' - AFLEVERING 13 TOT EN MET 17.

- maandag 05 oktober (herhaling dinsdag 06 oktober) - aflevering 13 : Pieter probeert zijn ex-vriendin Hannelore tijdens een etentje warm te maken voor de openstaande job bij Klaerhout Pharmaceutica. Enkele tafeltjes verder zitten Sofie en Andrea voor een werklunch. Maarten probeert te achterhalen welke Vlaamse kinderliedjes David kent en hij hangt een deur tussen de schuur en het bijhuis. David vindt het allemaal geweldig. Delphine ontdekt dat Robby niet te verleiden is en Lotte wil niet dat Sander nu al zijn spullen verhuist.

- dinsdag 06 oktober
 (herhaling woensdag 07 oktober) - aflevering 14 : Maarten geeft David een radio, zodat hij in zijn schuur toch in contact komt met de buitenwereld. David is heel enthousiast en probeert uit te zoeken waar de muziek vandaan komt. De wereld van Sander stort in wanneer Lotte opbiecht dat ze een date heeft met een ander. Sofie vreest dat ze de deadline voor haar wetenschappelijk artikel niet haalt. Robby verraadt aan Tim de verrassing die hij samen met Delphine aan het voorbereiden is.

- woensdag 07 oktober
 (herhaling donderdag 08 oktober) - aflevering 15 : Tim geniet van het verrassingsfeestje, dat Delphine en Robby voor hem georganiseerd hebben. David heeft een nachtelijke wandeling met Sofie en Maarten. Hoewel ze nauwelijks een woord zeggen, genieten ze van elke seconde. Sofie ondervindt dat ze het aangenamer vindt bij David dan bij Pieter, maar wil daar niet lang bij stilstaan. Bea zoekt terug toenadering tot Herman.

- donderdag 08 oktober
 (herhaling vrijdag 09 oktober) - aflevering 16 : Sofie wil weten waar David de zeemansknoop heeft leren leggen en ze besluit met hem naar de haven te gaan. Een goeie zet, want David herinnert zich allerlei scheepstermen en een flard uit zijn jeugd. Sander wordt benaderd door de charmante en knappe Fien van de anti-dierenproevenliga. Nu Tim weet dat Robby homo is, vraagt hij zich af of Robby verliefd op hem is.

- vrijdag 09 oktober (herhaling maandag 12 oktober) - aflevering 17 : Lotte is overstuur door de brief die haar vader heeft gestuurd. Andrea maakt zich zorgen om Herman omdat die op een onredelijke manier uitgevlogen is tegen Robby. Deze laatste overweegt om de eer aan zichzelf te houden. Delphine heeft terug een date met singer-songwriter Janosch. Pieter en zijn vader Ludo nemen David 's nachts stiekem mee naar het ziekenhuis voor nieuwe proeven. Het gevolg is dat hij zeer slaperig is en opstoten van hoofdpijn krijgt.

'David', telkens van maandag tot en met vrijdag tussen 18.25 en 19.00 op vtm. Meer nieuws en informatie krijg je op de 
website van de telenovelle. (bron en foto : vtm
)

04-10-2009 om 14:18 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'K2 zoekt K3' : reacties van Gert Verhulst, Josjes ouders en haar vriend Jeroen Bosma.

 Met de finale van 'K2 zoekt K3' is er eerder gisterenavond een einde gekomen aan de zoektocht naar de opvolgster van Kathleen Aerts die in het voorjaar wereldkundig maakte dat ze na iets meer dan tien jaar de succesvolle meidengroep voor de zomer zou verlaten.

Het waren uiteindelijk Karen Damen en Kristel Verbeke die hun nieuwe 'vriendin' mochten kiezen en hun keuze viel op de 23-jarige Josje Huisman uit Amsterdam. En zo krijgt K3 (Eurosong 1999) voor 1/3 Nederlandse inbreng.

Na afloop van de finale tekende de krant 
Het Nieuwsblad al de eerste reacties op en legde journalist Jan Claeys zijn oor te luister bij Gert Verhulst, de baas van Studio 100, de ouders van Josje en bij haar vriend Jeroen Bosma.

Vriend Jeroen Bosma : "Vóór K3 was Josje ook al populair"

"Ik ben ontzettend trots op Josje. Zal ik ze nu minder zien ? Dat valt wel mee denk ik. Ze zal wel vrije dagen krijgen. Ik ben nog geen K3-fan, maar ik word het nu vast en zeker." Student Jeroen (27) en Josje zijn nu anderhalf jaar samen.

"Natuurlijk zal ze populair zijn bij de jongens nu ze bij K3 zit. Maar ik kan dat wel aan denk ik. Ze was voor dit avontuur ook al mooi en populair. Ik heb alleszins geen schrik voor wat komen zal."

Ouders Cees en Joke : "We zullen haar niet vaak meer zien"

"Ze belde ons een paar maand geleden op vakantie om te vertellen dat ze had meegedaan aan auditie voor K3", zeggen Josjes ouders Cees en Joke. Hij is predikant, zij is administratieve bediende.

"We vatten nu nog niet echt wat er gebeurd is. Maar dat komt wel, wij zijn nuchtere Nederlanders. K3 is echt iets voor Josje. Ze zingt graag, ze danst fantastisch en ze kan heel goed overweg met kinderen. En dat Karen en Kristel al wat ouder zijn zal geen probleem zijn. Onze dochter is best wel volwassen voor een meisje van 23."

Gert Verhulst : "Altijd een goed gevoel gehad bij Josje"

"De drie meisjes pasten allemaal in het K3-plaatje. Maar bij Josje had ik altijd al een heel goed gevoel, van bij de eerste auditie", vertelde Gert Verhulst zaterdagavond.

"Karen en Kristel hebben ook met hun hart gekozen. Het klikte echt. Voor Josje wachten nu zware tijden. Ze kan niet blijven voor een feestje, want ze wordt om tien uur zondagmorgen al in de studio bij Miguel Wiels verwacht."

Het worden trouwens drukke tijden voor K3 en vooral voor nieuwkomer Josje. Volgend weekend begint een tour door Vlaanderen en Nederland, goed voor 150.000 toeschouwers. Op maandag 12 oktober ligt de eerste single ("MaMaSé!") van de nieuwe K3 in de winkel, op vrijdag 23 oktober het nieuwe album. En dan zijn er al concrete plannen voor een nieuwe film, een nieuw televisieprogramma, én een nieuwe musical. (bron en foto : Het Nieuwsblad)

04-10-2009 om 01:05 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'So You Think You Can Dance' : choreograaf Michael Jackson traint dansers.

 De zoektocht naar een nieuw lid van de meidenformatie K3 (Eurosong 1999) zit er sinds gisterenavond helemaal op en vanaf vanavond wordt hun plaats op de zondagavond ingenomen door 'So You Think You Can Dance', al vier seizoenen een grote hit in Amerika. Het programma heeft er drie Emmy Awards op zijn naam staan en in de zomer van 2006 was het de best bekeken show van de States. Snel volgden lokale versies, onder andere in Nieuw Zeeland, Turkije, Duitsland, Polen, Noorwegen, Maleisië, Australië, Zweden, Denemarken, Griekenland en Israël.

Vorig jaar bracht ook Nederland een eigen versie van dit succesvolle entertainment-programma. Ook bij onze Noorderburen werd het concept bijzonder goed gesmaakt. Maar ook in ons land zit danstalent. Sinds woensdag 02 september gaat 'So You Think You Can Dance' daarom op zoek naar de meest favoriete danser van Vlaanderen én Nederland !

Vlaanderen en Nederland starten hun zoektocht naar de meest veelzijdige danser van de Lage Landen. Wie houdt van dansen, wie kan genieten van entertainende televisie, wie het bewijs geleverd wil zien dat stijldansers geen ander genre aankunnen, wie wel eens wil zien of breakdancers getalenteerd genoeg zijn voor een klassieke dans… of wie bereid is met open mond toe te geven dat dansen een heuse kunst is… zit goed bij vtm. We beloven je nu al dat je van op je stoel elke 'dance move' mee beleeft… De danskriebels laten je niet meer los !

Net als afgelopen woensdag 30 september staat 'So You Think You Can Dance' vanavond in het teken van het bootcamp.

Tijdens het bootcamp wordt de lat nog hoger gelegd. De 120 geselecteerde dansers uit de audities krijgen les van topchoreografen.

In verschillende stadia kiezen de juryleden wie er in de competitie blijft en wie naar huis gaat. Als de juryleden het niet met elkaar eens zijn, moet een deelnemer een Dance for life brengen, een solo-optreden in zijn of haar eigen dansstijl.

 v.l.n.r. : Dan Karaty, Roberto da Costa, Euvgenia Parakhina, Brahim (Eurosong 2006-2008), Nicky Vernieuwe, Jan Kooijman (fotograaf : William Rutten)

* de zesde aflevering :

Met 30 zijn ze nog … de dansers die vanavond hun opwachting maken bij 'So You Think You Can Dance'.

Het mekka van de dans

Samen met An en Dennis vliegen ze naar het mekka van de dans : Los Angeles. Slechts 18 van hen stoten volgende week door naar de eerste liveshow. Dat zijn voor de energieke dansers fel gegeerde plaatsen en ze halen in deze aflevering dan ook alles uit de kast om juryleden Jan Kooijman, Nicky Vernieuwe en Dan Karaty te overtuigen van hun kunnen.

Travis Payne

Tijdens dit bootcamp in Los Angeles staan de dansers verschillende opleidingen te wachten. De eerste is er één van niemand minder dan Travis Payne, de regisseur van Michael Jackson's laatste show 'This Is It' en tevens de vaste choreograaf van de overleden poplegende. Met hem kunnen samenwerken als danser is een droom … een droom die slechts enkelen zullen kunnen realiseren. Want alleen voor de groep dansers die een street-choreo op Santa Monica Boulevard wint, is deze eer weggelegd.

Debby Allen & Kherington Payne

De dansers gaan ook op workshop in de dansstudio van Debby Allen, die wereldberoemd raakte door haar rol in de hitserie 'Fame'. Daar staat ook Kherington Payne hen op te wachten, die een heuse dans-ster is geworden sinds haar deelname aan 'So You Think You Can Dance' in de States en die binnenkort te zien is in de filmzalen in de remake van 'Fame'.

Wie gaat naar de liveshows ?

Maar dan breekt het pijnlijke moment van de waarheid aan … Zal de zelfverzekerde Lorenzo doorstoten naar de lives ? Is Jacob écht zo veelzijdig als danser ? Overleeft de Vlaamse Oona dit bootcamp in Los Angeles ondanks haar gekneusde rib ? Blijven de Leuvense Saartje en Bruno ook na deze ronde nog samen ? Het wordt vanavond ijzingwekkend spannend bij de passionele dansers van 'So You Think You Can Dance'.

Vanaf vandaag, zondag 04 oktober 2009, verhuist deze verrassende danswedstrijd naar een vaste tv-stek op zondagavond om 20.00. De eerste live show is er op zondag 11 oktober om 20.00.

'So You Think You Can Dance'', zesde aflevering vanavond, zondag 04 oktober, tussen 20.00 en 21.25 op vtm. (bron en logo : vtm)

04-10-2009 om 00:47 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De jaren stillekes' : vijfde aflevering vanavond met Guy Mortier.

 Steven Van Herreweghe siert sinds zondag 06 september tien weken lang je zondagavond met 'De jaren stillekes', een programma dat helemaal in het teken staat van televisie. Hij doet dat in het aangename gezelschap van een gast die minstens even gek is op tv als hijzelf.

Steven Van Herreweghe gaat op zoek naar de verhalen achter televisiebeelden die iedereen zich herinnert, of net in geen vijftig jaar op televisie zijn getoond. Inspiratie haalt hij elke week uit de bekende gast annex televisiefanaat die bij hem aanschuift. Dat is telkens iemand wiens leven in het teken staat van tv; iemand die zelf al een televisiecarrière achter de rug heeft, maar voor wie tv ook in het privéleven een belangrijke rol speelt.

Op het lijstje van genodigden prijken ronkende namen als Walter Grootaers (lid vakjury 'Junior Eurosong 2009'), Frieda Van Wijck, Tom Lenaerts, Ronny Mosuse (lid vakjury 'Eurosong for Kids 2006'), Urbanus, Erik Van Looy, Bart Peeters (presentator 'Eurosong'), Jacques Vermeire, Guy Mortier en Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong'). Guy Mortier is vanavond de gast van Steven.

beelden met een verhaal

Zowat alles wat ooit gefilmd is in België kwam in aanmerking voor 'De jaren stillekes'. De zoektocht voor 'De jaren stillekes' leverde dan ook de meest wonderbaarlijke beelden op. Verkeersvoorlichting uit de jaren 1910 bijvoorbeeld, waarin wordt uitgelegd hoe voorrang van rechts werkt, en dat je beter niet van een rijdende tram springt. Nu lijkt het evident, maar toen was het allemaal nieuw.

Soms zijn het niet de beelden zelf, maar het verhaal erachter dat grappig, ontroerend of verwonderlijk is. Iedereen herinnert zich bijvoorbeeld nog hoe Tom Lenaerts en Bart De Pauw de luchthaven van Zaventem binnendrongen in 'Schalkse ruiters', maar bijna niemand is op de hoogte van de pittige gerechtelijke procedure die erop volgde. Reden genoeg voor Steven Van Herreweghe om er getuigen bij te halen, oude krantenknipsels en tapes weer op te snorren en dikke encyclopedieën te doorploegen op zoek naar de waarheid. Niet zelden worden de gasten trouwens geconfronteerd met materiaal waarvan ze het bestaan vergeten waren.

reconstructies

Elke aflevering reconstrueert 'De jaren stillekes' ook een historisch televisiemoment. Dat zijn vaak dingen die in het collectief geheugen zitten, maar waar de kijker niet altijd het fijne van weet. Steven Van Herreweghe keert bijvoorbeeld terug in de tijd naar het moment waarop de eerste Vlaamse tv-piratenzender illegaal de ether in ging, ondanks uitdrukkelijk verbod van PTT-minister Willockx.

 Ook de deelname van Pas de Deux aan het Eurovisie Songfestival in 1983 bracht een storm van verontwaardiging met zich mee. 'De jaren stillekes' diept de beelden nog eens op, maar - belangrijker nog - laat ook de achterkant van het verhaal zien. Steven Van Herreweghe doet dat door het verhaal te reconstrueren zoals hij ook de moord op JFK zou reconstrueren : met getuigen en authentiek beeldmateriaal.

'De Jaren Stillekes', vanavond rond de klok van 20.25 op Eén. (bron en foto's : Eén)

04-10-2009 om 00:14 geschreven door Redactie  


03-10-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kiev 2009 : Rafaella Costa voor Cyprus naar het Junior Eurovisie Songfestival.

 Vanavond werd de Cypriotische kandidaat gekozen voor de komende editie van het Junior Eurovisie Songfestival. In totaal namen aan de nationale finale acht kandidaten deel en hun lot lag in handen van een vakjury (50%) en van de kijkers thuis die door middel van televoting (50%) hun keuze kenbaar maakten.

De overwinning ging uiteindelijk naar Rafaella Costa met het nummer "Thalassa, ilios, aeras, fotia". Zij mag het land op zaterdag 21 november eerstkomende gaan vertegenwoordigen tijdens de zevende editie van het Junior Eurovisie Songfestival.

Met de bekendmaking van de Cypriotische kandidaat zijn alle deelnemers, dertien in totaal, voor de komende editie van het festival bekend.
(bron : CyBC)

03-10-2009 om 23:41 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'K2 zoekt K3' : de Nederlandse Josje Huisman is de opvolgster van Kathleen Aerts.

 Na het vertrek van Kathleen Aerts gingen Karen en Kristel sinds zondag 23 augustus op zoek naar een vervangster voor 'de blonde' om van K2 opnieuw K3 (Eurosong 1999) te maken. Als kers op de taart vond vanavond in Vilvoorde de finale plaats en die was rechtstreeks te bekijken op vtm (Vlaanderen) en SBS 6 (Nederland).

Na een meer dan tweeëneenhalf uur durende uitzending viel de beslissing en kozen Karen Damen en Kristel Verbeke voor de 23-jarige Amsterdamse Josje Huisman.

Tot diep in de uitzending konden de kijkers uit Vlaanderen en Nederland meebeslissen welke kandidaat uiteindelijk het derde lid van de vrolijke meidengroep zou worden. Maar ook de vakjury (Miguel Wiels, Axana Ceulemans, Marc Forno en Patty Brard) hadden 50% stemrecht en zij zetten Josje op een eerste plaats, en dit voor de enige Vlaamse kandidate, Noa, en de Nederlandse Madelon.

Het was diezelfde Madelon die uiteindelijk op een derde plaats strandde nadat de stemmen van de kijkers en die van de vakjury waren samengeteld. Het was aan Gert Verhulst om bekend te maken dat Noa op een tweede plaats was geëindigd en dat de meeste stemmen voorbehouden waren voor Josje.

 De twee overgebleven kandidates kregen tot slot nog een laatste opdracht en ook nu moesten ze Karen en Kristel overtuigen. Uiteindelijk waren het zij die de allerlaatste keuze maakten en dus kozen voor de Nederlandse Josje.
Meer nieuws over dit programma krijg je op de website. (bron en foto's : vtm)

03-10-2009 om 23:33 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Kathleen Aerts brengt eind november eerste solo-album op de markt.

 Kathleen Aerts (lid vakjury 'Junior Eurosong 2009'), die eerder dit jaar K3 (Eurosong 1999) verliet, was eerder op de avond te gast tijdens de finale van 'K2 zoekt K3'. Tijdens een gesprek met presentator Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) vertelde ze dat haar eerste album als soliste eind november in de winkelrekken zal liggen.

Tijdens de uitzending zong Kathleen "Samen zijn", een nummer dat ook op het album "Kathleen in symfonie" zal staan. In 1987 bracht de Nederlandse zangeres Willeke Alberti (ESF 1994) het nummer op de markt en het was indertijd ook de titelsong voor de tv-serie 'Pompy de Robodoll'. In 1998 werd het nummer in eigen land op single uitgebracht door Petra (Eurosong 1993-1999-2006).

Na haar vertrek afgelopen voorjaar ging Kathleen muzikaal haar eigen weg. Afgelopen zomer stond ze wekenlang samen met het Soweto Gospel Choir in de Vlaamse en Nederlandse hitparade. Met "Zumba yade" stond ze in Vlaanderen negen weken in de hitparade en  bereikte ze een elfde plaats. In de Nederlandse hitparade stond ze evenveel weken genoteerd maar daar wist ze het tot een derde plaats te schoppen. (bron :
vtm)

03-10-2009 om 22:02 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kiev 2009 : Ralf gaat voor Nederland naar het Junior Eurovisie Songfestival.

 Vanavond vond in Nederland de finale plaats van het 'AVRO Junior Songfestival 2009'. Ook tijdens deze finale streden vijf kandidaten om dat éne ticket richting Kiev. De vakjury, bestaande uit Jeroen van der Boom (ESF 2009), Yolanthe Cabau van Kasbergen (woordvoerster ESF 2009) en Lange Frans, bepaalde samen met de kinderjury en het stemmende publiek wie er Nederland mag vertegenwoordigen tijdens de zevende editie van het Junior Eurovisie Songfestival, op zaterdag 21 november eerstkomende.

* uitslag finale (tussen haakjes punten kinderjury/vakjury/televoting) :

01. "Druk" door Cheyenne & Mayleen : 21 punten (7+7+7)(vijfde plaats).
02. "Yes we can !" door Eva N : 27 punten (9+9+9)(derde plaats).
03. "Ik wil rocken" door Bram : 30 punten (10+10+10)(tweede plaats).
04. "Gevangen in je hart" door Eva L : 24 punten (8+8+8)(vierde plaats).
05. "Click clack" door Ralf : 36 punten (12+12+12)(derde plaats).

 Aan de vooravond van zijn veertiende verjaardag ging de overwinning naar Ralf Mackenbach met "Click clack". Hij kreeg van de drie jury's het maximum van de punten. Het was Melissa, de winnares van vorig jaar, die de punten van de kijkers bekendmaakte en nadien de trofee overhandigde aan de winnaar.

Op de website van 'AVRO Junior Songfestival 2009 kan je alle optredens van de kandidaten nog eens (her)bekijken en daar vind je ook alle backstage reports. De ganse dag werden de finalisten van dichtbij gevolgd met de camera ! (bron en foto Ralf : AVRO)

03-10-2009 om 20:50 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Vers van de pers' (03-10-2009).

 Op deze eerste zaterdag van oktober zijn we opnieuw van de partij met een nieuwe aflevering van 'Vers van de pers'. We hebben de nieuwigheden op muzikaal gebied alvast op een rijtje gezet en beginnen doen we zoals vanouds in eigen land. 

 Sinds deze week is de videoclip klaar van "Leve België", de jongste single van Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991). Het nummer is de voorbode van het nieuwe album "Zij aan zij" dat volgende week vrijdag, 16 oktober, zal worden uitgebracht. Voor de fans van de broertjes Wauters is er nog goed nieuws te rapen. Op hun verzoek hebben Koen en Kris besloten om hun single alsnog op cd uit te brengen. Het schijfje zal vanaf volgende week in de platenzaken beschikbaar zijn.

 Gisteren, vrijdag 02 oktober, verscheen in Duitsland het nieuwe album van Nena (presentatrice Duitse selectie 1998), je weet wel de zangeres van het wereldbekende "99 Luftballons". Dat nieuwe album, "Made in Germany", bevat dertien fantastische nummers waaronder haar jongste single "Wir sind wahr". 

 En we blijven nog eventjes in Duitsland want ook al gisteren, vrijdag 02 oktober, bracht de groep Scooter (Duitse selectie 2004) haar nieuwe album op de markt. "Under the radar over the top" is de titel van het album waar ook een concerttournee wordt aan gekoppeld. Als voorloper hierop verscheen op vrijdag 14 augustus jongstleden de single "J'adore hardcore".

 Afgelopen woensdag, 30 september, maakte de Finse nationale omroep reeds twaalf van de vijftien kandidaten bekend die begin volgend jaar gaan strijden voor het ticket richting Noorse hoofdstad Oslo alwaar eind mei de 55e editie van het Eurovisie Songfestival zal plaatsvinden. Eén van die kandidaten is zangeres Maria Lund die vorig jaar voor het land deelnam aan het Eurovisie Dans Festival. Net op de dag dat bekendraakte dat ze een ticket voor de nationale selectie van volgend jaar op zak had, bracht ze het nieuwe album "Tahdon!" op de markt. Op haar tweede solo-album staan in totaal tien nummers.

 Tot slot eindigen we zoals steeds met een paar korte berichten. Sinds afgelopen woensdag30 september, ligt "Plommon" van de Zweedse zanger Niclas Wahlgren (MF 2006) in de winkelrekken. Op dat album staan in totaal tien nummers waaronder zijn jongste single "Du och ja nu". En ook van Nordman (MF 2005-2008) mogen we een nieuw album verwachten. Volgens de heren wordt daar momenteel de laatste hand aan gelegd en het zou op woensdag 04 november eerstkomende moeten verschijnen. Een nieuwe single, "Om gud var jar", ligt sinds woensdag 16 september in de winkelrekken. "MaMaSé" is de nieuwe single van K3 (Eurosong 1999) en het wordt daarenboven ook de titel van het nieuwe album dat normaal gezien op maandag 23 november in de winkelrekken moet liggen. Op dit album zal voor het eerst de opvolgster van Kathleen Aerts te horen zijn.

Een nieuwe afspraak maken we voor aanstaande zaterdag. Ondertussen wensen we je alvast heel veel luisterplezier !

03-10-2009 om 19:11 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'K2 zoekt K3' : Madelon, Josje of Noa wordt de opvolgster van Kathleen Aerts.

 Na het vertrek van Kathleen Aerts gaan Karen en Kristel sinds zondag 23 augustus op zoek naar een vervangster voor 'de blonde' om van K2 opnieuw K3 (Eurosong 1999) te maken. Als kers op de taart zullen de vtm-kijkers vanavond, zaterdag 03 oktober, kunnen meebeslissen welke kandidaat uiteindelijk het derde lid van de vrolijke meidengroep wordt.

Karen en Kristel gaan samen met een vakjury op zoek naar een toffe meid uit Vlaanderen of Nederland die alles met hen zal delen… Optredens in beide landen, opnames, stress, succes, overrompelende aandacht van massa's fans, …  : het nieuwe K3'tje moet alles in huis hebben voor een kant-en-klare carrière.
Uit meer dan 4.000 kandidates zal de uitverkorene geselecteerd worden. Nog nooit was de inzet zo hoog bij een talentenwedstrijd !

VANAVOND : aflevering 7 - WIE WORDT DE OPVOLGSTER VAN KATHLEEN AERTS ? : 

 De nieuwe K3-zangeres is bijna bekend. Het publiek stemt mee, maar Kristel en Karen krijgen de definitieve keuze.

Afgelopen weekend was te zien hoe Josje, Madelon en Noa na een intensieve selectieperiode op het landgoed, overbleven als de drie finalistes van 'K2 zoekt K3'. Tijdens de liveshow vanavond wordt één van hen gekozen tot de nieuwe K3-zangeres naast Karen en Kristel. In de finale krijgen de meisjes nog eenmaal te maken met diverse opdrachten. Zowel de kijker als de jury krijgen een stem, maar de uiteindelijk keuze ligt bij Karen en Kristel.

MaMaSé!

In de grote finaleshow worden Josje, Madelon en Noa een laatste maal getest op de verschillende facetten die belangrijk zijn voor K3. Ze krijgen verschillende muzikale opdrachten die ze zowel ieder afzonderlijk als met zijn drieën moeten uitvoeren. Ook treden de drie kandidates een aantal keren op samen met Karen en Kristel waarmee ze onder meer de eerste single "MaMaSé!" ten gehore brengen.

Stemmen

In de finale valt eerst één van de drie meisjes af. Bij deze keuze hebben de jury en de kijker ieder 50% van de stemmen in handen. De lijnen voor de televoting zijn zondagavond direct na het bekend worden van de drie finalistes open gezet. Kijkers kunnen stemmen aan de hand van sms en bellen. Voor België komt daar ook de rode knop bij. De voorkeurstemmen uit Nederland en België worden in percentages omgezet. Samen met de resultaten van de jury bepalen deze opgetelde stemmen van de kijkers welke twee kandidaten overblijven en welke kandidaat helaas afvalt.

Kristel en Karen beslissen

De twee overgebleven kandidates krijgen nog een laatste opdracht; een laatste kans om Karen en Kristel te overtuigen. Uiteindelijk zijn het namelijk Karen en Kristel die de allerlaatste keuze maken en alleen zij tweeën zullen beslissen wie de nieuwe K3-zangeres aan hun zijde wordt.

Eerste theatertour

De winnares wacht gelijk na de finaleshow een drukke agenda. Zo zal de eerste cd ingezongen worden, maar vooral start op 09 oktober – 6 dagen na de finale - een grote theatertour door Vlaanderen & Nederland. Door het grote succes zijn er inmiddels al extra voorstellingen in verkoop gezet.

 Hoe stemmen ?

Madelon : bel naar 0905 53 701 of sms Madelon naar 6677.
Josje : bel naar 0905 53 702 of sms Josje naar 6677.
Noa : bel naar 0905 53 703 of sms Noa naar 6677.

Digitale kijkers in Vlaanderen kunnen stemmen via de rode knop.

De finale van 'K2 zoekt K3' wordt vanavond, zaterdag 03 oktober, live uitgezonden op zowel de Vlaamse zender vtm als de Nederlandse zender SBS 6. De finale start om 20.20. Presentatie is in handen van Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) en Gerard Joling (ESF 1988).
Meer nieuws over dit programma krijg je op de website. (bron en foto's : vtm)

03-10-2009 om 19:10 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kiev 2009 : Cyprus kiest als laatste land de kandidaat voor het Junior Eurovisie Songfestival.

 Vandaagzaterdag 03 oktober, wordt de Cypriotische kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival gekozen. Tussen dinsdag 26 mei en vrijdag 31 juli jongstleden konden geïnteresseerden hun kandidatuur indienen bij de Cypriotische nationale omroep CyBC.

In totaal ontving de nationale omroep 33 inzendingen en zaterdag 05 september jongstleden vond de selectieronde plaats. Uit dat aantal werden uiteindelijk acht nummers weerhouden die vanavond gaan strijden om het ticket richting Oekraïense hoofdstad Kiev.

Enkel de titels van de nummers werden wereldkundig gemaakt, op de namen van de uitvoerders blijft het wachten tot tijdens de rechtstreekse uitzending.

* de acht nummers :

01. "Kosmos magikos".
02. "Peidia kato apo ton idio ourano".
03. "Zo".
04. "Mia kharoumeni mera".
05. "Mes tin taxi".
06. "Anakiklosi zois".
07. "Thalassa, ilios, aeras, fotia".
08. "A be pa blom".

De finale gaat van start om 21.15 plaatselijke tijd (20.15 Belgische tijd) en wordt gepresenteerd door Grigoriadis Christos en Mary Kanther. De uitzending komt rechtstreeks vanuit studio 3 van de nationale omroep en kan rechtstreeks via het internet worden gevolgd (klik hier).

Tijdens de finale, ligt het lot van de kandidaten in handen van een vakjury (50%) en van de kijkers thuis die door middel van televoting (50%) hun keuze kenbaar maken.
(bron : CyBC)

03-10-2009 om 00:21 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kiev 2009 : vanavond kiezen de Nederlanders hun kandidaat voor het Junior Eurovisie Songfestival.

 Vanavond vindt in Nederland de finale plaats van het 'AVRO Junior Songfestival 2009'. Tijdens deze finale strijden vijf kandidaten voor het ticket richting Oekraïense hoofdstad Kiev. Sinds zondagavond, toen bekendraakte dat Chayenne & Mayleen de wildcard kregen, is het volledige deelnemersveld bekend.

Uit elke halve finale gingen telkens de nummer één en twee meteen door naar de finale en de zes overblijvende kandidaten streden om dat laatste plaatsje. Tussen zaterdagavond (20.00) en zondagochtend (09.00) kon er op het internet gestemd worden en uiteindelijk gingen de meeste stemmen dus naar Chayenne & Mayleen die tijdens de eerste halve finale op een derde plaats waren geëindigd.

* deelnemers finale 'Junior Songfestival 2009' :

 "Click clack" door Ralf : 27 punten (12+12+12)(eerste plaats, tweede halve finale).

 "Ik wil rocken" door Bram : 33 punten (9+12+12)(eerste plaats, eerste halve finale).

 "Gevangen in je hart" door Eva L : 30 punten (10+10+10)(tweede plaats, tweede halve finale).

 "Yes we can !" door Eva N : 29 punten (12+7+10)(tweede plaats, eerste halve finale).

 "Druk" door Cheyenne & Mayleen : 27 punten (10+8+9)(derde plaats, eerste halve finale).

De vakjury, bestaande uit Jeroen van der Boom (ESF 2009), Yolanthe Cabau van Kasbergen (woordvoerster ESF 2009) en Lange Frans, bepaalt samen met de kinderjury en het stemmende publiek wie er namens Nederland mag deelnemen aan de zevende editie van het Junior Eurovisie Songfestival, op zaterdag 21 november eerstkomende.

De finale van 'AVRO Junior Songfestival 2009', gepresenteerd door Sipke Jan Bousema (presentator JESF 2007), vanavond, rechtstreeks op Z@PP (Nederland 3) tussen 19.00 en 20.00. Net als de voorbije weken kan je dan tussen 18.10 en 18.45 ook weer kijken naar het 'JSF Report'.

Let op ! De finale begint pas om 19.00 maar vanaf 12.00 kun je de finalisten backstage volgen naar de finale. De hele dag verschijnen namelijk backstage filmpjes op de website. (
bron en foto's : AVRO)

03-10-2009 om 00:07 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Martin Stenmarck.

 Martin Stenmarck (03 oktober 1972) is geboren als Martin Martin Olof Jon Stenmarck in de Zweedse gemeente Täby, een voorstad van de hoofdstad Stockholm. Nadien groeide hij op in Örebro en hij is samen met zangeres Hanna Hedlund (MF 2000-2002) en samen heeft het koppel twee kinderen, Ida en Love.

In 2005 neemt hij deel aan de Zweedse selectie voor het Eurovisie Songfestival en met "Las Vegas" weet hij voor velen heel verrassend 'Melodifestivalen' te winnen. Voor het eerst sinds 1997 zal Zweden niet in de top tien eindigen tijdens het jaarlijkse liedjesfestival, Martin strandt op een teleurstellende negentiende plaats. In eigen land weet hij met "Las Vegas" wel de eerste plaats te bereiken van de hitparade.

In het najaar van 2006 bracht hij de single "7milakliv" en daarmee bereikte hij vanuit het niets de eerste plaats in de hitparade. In totaal stond hij zesentwintig weken in de Zweedse hitlijst waarvan maar liefst tien weken op het hoogste schavotje. In het najaar van 2007 wist hij met "100 år från nu (Blundar)" ook de eerste plaats te bereiken van de hitparade alwaar hij het drie weken vol hield.

En dit weekend bereikte hij met zijn jongste single "1000 nålar" opnieuw de eerste plaats. De single is de voorloper van een nieuw album dat later dit najaar moet verschijnen.

03-10-2009 om 00:00 geschreven door Redactie  


02-10-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

 We sluiten deze werkweek af met een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

 Dit najaar komt er een nieuwe tournee van schlagerzanger Christoff (Eurosong 1993-2002). Het vervolg op de zeer succesvolle 'Zeven zonden' tour heet 'Duizend dromen, duizend liedjes' en toont hem meer dan ooit als de allround entertainer die hij is. Natuurlijk zal ook zijn zus Lindsay te gast zijn in de nieuwe reeks theaterconcerten.

Op zaterdag 17 oktober eerstkomende kan je hem alvast aan het werk zien in de Grenslandhallen in Hasselt. Kaarten (30,00 €, exclusief 3,00 € reservatiekosten) voor dit optreden kunnen nu reeds worden aangekocht en dat kan telefonisch (070 34 50 50, vanuit Nederland : 0900 34 50 500) of via de website van Sherpa. Het concert gaat van start om 20.00 en de deuren gaan open om 19.00. Voor alle andere optredens verwijzen we je graag naar zijn website.

 "Take on me", "The sun always shines on tv", "Cry wolf" en "I've been losing you", het zijn maar enkele hits waarmee de popgroep A-Ha zich in de jaren tachtig wist te onderscheiden.  De drie Noren (met onder meer Morten Harket, presentator ESF 1996) laten hun stempel achter op de synthpop maar hebben ook een behoorlijk grote bijdrage geleverd aan het succes van de videoclip.

Wie herinnert zich niet de clip bij "Take on me" ? In dit ware kunstwerkje worden reële beelden en animatie één. Midden de jaren negentig zetten ze zichzelf, ondanks het feit dat het succes nog steeds aanwezig is, op non-actief. Ze willen vooral even afstand nemen van de oppervlakkigheid die bekendheid met zich meebrengt. De spanningen tussen de groepsleden lopen hoog op. Ze nemen de tijd om tot de essentie, de muziek, terug te keren.  In 2000 maken ze dan ook hun comeback. Fans zijn opgewonden maar pers juicht eveneens. Het Engelse Q Magazine kent hen de 'Inspiratie Award' toe voor het album "Analogue" in 2006.

Collega's, met Chris Martin van Coldplay op kop, steken hun bewondering voor A-Ha niet onder stoelen of banken. Hun nieuwe album "Foot of the mountain" betekent, na meer rock op de vorige albums, een terugkeer naar de bron. Alle gekende ingrediënten zijn aanwezig : golven van synthezisers, aangrijpendende teksten, een melodieus snuifje melancholie en vooral de immer aanwezige en unieke stem van Morten Harket.

De Noren gaan ook opnieuw toeren en houden op woensdag 11 november halt in de Ancienne Belgique in Brussel. Kaarten (40,00 €) voor dit concert (aanvang : 20.00) kunnen sinds maandag 24 augustus worden aangekocht. Meer nieuws en informatie krijg je op de website van de Ancienne Belgique of via Live Nation.

 De derde editie van 'Regi in the mix' zal op zaterdag 27 februari 2010 doorgaan in de Ethias Arena in Hasselt. Na afloop van de tweede editie, eind februari, was het al zeker dat er een nieuwe editie zat aan te komen en toen werd er eventjes gewag gemaakt dat die editie wel eens in Gent zou kunnen doorgaan. Maar net als dit jaar zal Regi Penxten (componist "My music", Eurosong 2008) tijdens de derde editie dus opnieuw de Limburgse hoofdplaats aandoen.

Tijdens de tweede editie gingen meer dan 12.000 fans uit de bol en Regi presenteerde een mooi staaltje van zijn kunnen. Het werd een aaneenreiging van ware hoogtepunten. Met DJ Wout werd een 'DJ Battle' uitgevochten. Onder andere Tom Helsen, Scala, Katerine (Eurosong 2002-2006), en Milk Inc. wederhelft Linda Mertens vervoegden Regi op het podium.

Ook in 2010 zal Regi een aantal van zijn muzikale vrienden uitnodigen in zijn mix. Zullen eveneens aanwezig zijn : een hele batterij speciale effecten, een indrukwekkende lichtshow en een brede waaier van de beste hits. Feest gegarandeerd op zaterdag 27 februari in de Ethias Arena in Hasselt. Er niet bij zijn is geen optie !

Kaarten voor dit optreden kunnen nog steeds worden aangekocht via de website van Proximus Go for Music of telefonisch (0900 260 60).

02-10-2009 om 23:49 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hitparade : ultratop week 40 - 02 oktober 2009.

Ultratop De broertjes Wauters zijn na drie weken notering uit de hitparade verdwenen. Bart Kaëll boekt met zijn jongste single "Donder en bliksem" een plaatsje winst en staat nu op een negenentwintigste plaats. Dennie, Mieke, Christoff & Lindsay komen met de nieuwe versie van "Zaterdagavond" meteen binnen op een vijfde plaats.

Het album met daarop de nummers voor 'Junior Eurosong 2009', de nationale selectie voor de komende editie van het Junior Eurovisie Songfestival, stijgt van een vijfde naar een vierde plaats. Laura, de winnares van de nationale selectie, komt met "Zo verliefd (yodelo)" meteen de hitparade binnen op een vierentwintigste plaats. 

In Vlaanderen was het jongste album van Lara Fabian na twee weken notering reeds verdwenen maar in Wallonië staat ze met "Toutes les femmes en moi" deze week op een negentiende plaats en dat is in vergelijking met vorige week vier plaatsen hoger. Zowel in Vlaanderen als Wallonië kwam het "Best of"-album van de vorig jaar overleden Marc Moulin vorige week de hitparade binnen. In de tweede week notering boekt het album bij ons zes plaatsen winst maar over de taalgrens moet het al zeven plaatsen prijsgeven.

VLAANDEREN

Ultratop 50 singles :



04. (02) "De Zeppe & Zikki song" - Zeppe & Zikki (5 weken).
05. (NW) "Zaterdagavond" - Dennie, Mieke (Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996), Christoff (Eurosong 1993-2002) & Lindsay.
12. (18) "Blackout" - Milk Inc. (13 weken)(met Regi Penxten, componist "My music", Eurosong 2008).
24. (NW) "Zo verliefd (yodelo)" - Laura (JESF 2009).
29. (30) "Donder en bliksem" - Bart Kaëll (6 weken)(Eurosong 1983-1987).
40. (33) "Vliegtuiglied" - Guustje (6 weken)(Junior Eurosong 2008).

Verdwenen : "Leve België" - Clouseau (3 weken)(Eurosong 1989, ESF 1991).

Ultratip 30 singles :

07. (NW) "Mamasé!" - K3 (Eurosong 1999).
09. (12) "Song that makes me laugh" - Ingrid Mank (3 weken).
22. (29) "Een echte revelatie" - Juniors 2009 (2 weken).

Verdwenen : "Zo verliefd (yodelo)" - Laura (1 week)(JESF 2009).

Ultratop 100 albums :



004. (005) "Junior Eurosong 2009" - Diversen (4 weken).
030. (015) "1001 nachten" - Christoff (12 weken)(Eurosong 1993-2002).
040. (046) "Best of" - Marc Moulin (2 weken)(ESF 1980).
049. (066) "Wisegirl" - Natalia (23 weken)(Eurosong 2004).
064. (061) "Zingt Ann Christy - Een beetje anNders" - Free Souffriau (26 weken).
065. (059) "Gelukkig zijn - het allerbeste van Ann Christy op 2 cd" - Ann Christy (7 weken)(Chansons Euro '70 - 1970, Canzonissima 1971-1973, ESF 1975).

Ultratop 10 DVD :

06. (04) "Studio 100 TV Hits" - Various Artists (7 weken)(met o.m. K3, Eurosong 1999).
08. (12) "K3 en het toverhart" - K3 (42 weken)(Eurosong 1999).

WALLONIE

Ultratop 40 singles :



26. (23) "Bruxelles-Toulouse" - Léopold Nord & Mader (11 weken).
38. (35) "Release me" - Agnes (21 weken)(MF 2009).

Ultratop 100 albums :



019. (023) "Toutes les femmes en moi" - Lara Fabian (19 weken)(ESF 1988).
026. (020) "Les n°1 de ABBA" - ABBA (4 weken)(MF 1973, ESF 1974).
032. (025) "Best of" - Marc Moulin (2 weken)(ESF 1980).
071. (075) "Seul... ou presque" - Patrick Bruel (16 weken)(componist Franse inzending ESF 2002).

Verdwenen : "Les choses de la vie" - Patrick Fiori (41 weken)(ESF 1993).

Ultratop 10 DVD :

08. (10) "Live à Québec" - Céline Dion (19 weken)(ESF 1988). 

Meer nieuws over de verschillende hitparades kan je zoals steeds terugvinden op de website van Ultratop. (bron : Ultratop)

02-10-2009 om 23:45 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Estland volgend jaar niet van de partij in Noorwegen ?

 Het is niet helemaal zeker dat Estland volgend jaar van de partij zal zijn tijdens de 55e editie van het Eurovisie Songfestival. De Estse nationale omroep (ERR) twijfelt volgens Elu24 over een eventuele deelname. Net zoals in andere Europese landen moet de omroep het volgend jaar met een lager budget zien te rooien, namelijk 7% minder dan dit jaar. Dat maakte de regering eergisteren, woensdag 30 september, bekend.

Gisteren, donderdag 01 oktober, liet de CEO van de omroep, Margus Allikmaa, weten dat het misschien beter is om niet te deel te nemen zodat de normale programmatie niet al te fel in het gedrang komt. Volgens hem is het niet zozeer het bedrag om deel te nemen volgend jaar (223.700 €) maar wel het organiseren van het festival in 2011 indien het land volgend jaar als winnaar uit de bus zou komen.

De kans is groot dat 'Eesti Laul 2010', de nationale selectie, zal plaatsvinden maar dat men de winnaar niet naar het Eurovisie Songfestival zal sturen. Toch blijft het internationale liedjesfestival elk jaar één van de meest bekeken programma's met zo'n 450.000 kijkers.
(bron : Elu24)

02-10-2009 om 23:28 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hitparade : Zweden - 02 oktober 2009 : vijfde nummer één-hit voor Martin Stenmarck.

 Oud-Songfestivaldeelnemer Martin Stenmark debuteerde vorige maand met "1000 nålar" op een bescheiden eenenvijftigste plaats en staat deze week, na vijf weken notering, op een eerste plaats. Het is meteen ook zijn vijfde nummer één-hit in de Zweedse hitparade. Nanne blijft in de vierde week notering met "Otacksamhet" op een tiende plaats staan.

Nieuwe singles deze week in het overzicht komen van Nordman (twaalfde plaats) en Pandora (drieëntwintigste plaats). Sarah Dawn Finer komt het haar single "Standing strong" opnieuw binnen op een achtenveertigste plaats.
 
In de albumhitparade stijgt ze met "Moving on" in de vijfde week notering opnieuw van een elfde naar een zevende plaats. De Deense groep Aqua boekt in de derde week notering met hun "Greatest hits"-album één plaatsje verlies en komt nu op zesentwintig terecht.

SINGLES TOP 60 :

01. (08) "1000 nålar" - Martin Stenmarck (5 weken)(ESF 2005).
10. (10) "Otacksamhet" - Nanne (4 weken)(ESF 1996, MF 1986-1987-1998-2003-2005-2007, SFE 2001).
11. (39) "Escape" - Andreas Johnson (4 weken)(MF 2006-2007-2008).
12. (NW) "Om gud var jag" - Nordman (MF 2005-2008).
23. (NW) "Kitchy kitchy" - Pandora (MF 2003-2004) feat. Bloom 06.
48. (RE) "Standing strong" - Sarah Dawn Finer (5 weken)(MF 2007-2009).
53. (44) "Release me" - Agnes (14 weken)(MF 2009).

Verdwenen : "Du och ja nu" - Niclas Wahlgren (1 week)(MF 2006) en "Is it true ?" - Yohanna (18 weken)(ESF 2009).

ALBUMS TOP 60 :



07. (11) "Moving on" - Sarah Dawn Finer (5 weken)(MF 2007-2009).
22. (21) "La voix du Nord" - Malena Ernman (13 weken)(ESF 2009).
24. (25) "Greatest hits" - Aqua (3 weken)(intervalact ESF 2001).
30. (33) "Så gör jag det igen"- Caroline af Ugglas (28 weken)(MF 2007-2009).
35. (37) "Fairytales" - Alexander Rybak (17 weken)(ESF 2009).
40. (RE) "Disco defenders" - Alcazar (17 weken)(MF 2003-2005-2009).
48. (26) "Längtan" - Scotts (9 weken)(MF 2009).

Verdwenen : "Spellemann" - Elisabeth Andreassen (11 weken)(ESF 1982-1985-1994-1996, MGP 1994-1998-2003, presentatrice MGP 1992, MF 1981-1984-1990-2002, presentatrice MF 2000).

DVD TOP 20 :

01. (04) "Melodifestivalen 2009" - Blandade Artister (19 weken).



(bron :
Sverigetopplistan, Swedish charts)

02-10-2009 om 22:45 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TV-TIP : vanavond 'De hemel in het klad' van Bart Peeters op Eén.

 Eén brengt vanavond de hoogtepunten van een concert van Bart Peeters (presentator 'Eurosong') in de Roma in Antwerpen. Het is een voorstelling uit zijn 'De hemel in het klad'-tournee, de veelgeprezen muzikale theatershow waarmee hij dezer dagen door Vlaanderen en Nederland trekt.

Bart Peeters zette de Roma in Borgerhout op stelten. Dankzij de sfeervolle locatie en het enthousiaste publiek werd het een memorabele avond met een mix van folk, wereldmuziek, cabaret en een vleugje jazz. Eén was erbij om het gebeuren te registreren.

Net omdat het concert werd opgenomen is Bart Peeters naar eigen zeggen tot op de bodem van zijn kunnen gegaan : "
Ik raakte zelfs een beetje  mijn onzekerheid kwijt tijdens de opnames, ik heb namelijk meer geluidsstudiovrees dan cameravrees. Als ze me vragen 'Waar kies je voor : het theater of de tv?', dan zeg ik in dit geval : 'allebei en meerbepaald tegelijk, maar wel alleen met deze aanpak'."

De muzikanten die Bart Peeters begeleiden tijdens de voorstelling zijn Ivan Smeulders (bas, zang, percussie, mandoline, accordeon), Mike Smeulders (accordeon, toetsen, zang, percussie), Piet Van den Heuvel (zang, percussie, gitaar), Emile Verstraeten (viool, gitaar, mandoline, zang), Abdellah Marrakchi (Derbouka, Bendir, drums, percussie, bas) en special guest (maar in het dagelijkse leven stagemanager) Marc Cambré (rijf, hark en gritsel).

'De hemel in het klad' is de laatste nieuwe muzikale voorstelling van Bart Peeters. De show kan overal in Vlaanderen op uitverkochte zalen en enthousiaste reacties rekenen. Nochtans is het niet zo evident dat het genre, Nederlandstalige folk en wereldmuziek, het zo goed doet. Bart Peeters vertelt daarover : "We wilden een show maken voor de eeuwigheid, er onvoorwaardelijk voor gaan, omringd door alleen maar passionele mensen en geen enkel compromis sluiten."

'De hemel in het klad', vanavond, vrijdag 02 oktober, tussen 20.40 en 21.55 op Eén. (bron : Eén)

02-10-2009 om 00:01 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs