Kiev 2009 : Cyprus kiest als laatste land de kandidaat voor het Junior Eurovisie Songfestival.
Vandaag, zaterdag 03 oktober, wordt de Cypriotische kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival gekozen. Tussen dinsdag 26 mei en vrijdag 31 juli jongstleden konden geïnteresseerden hun kandidatuur indienen bij de Cypriotische nationale omroep CyBC.
In totaal ontving de nationale omroep 33 inzendingen en zaterdag 05 september jongstleden vond de selectieronde plaats. Uit dat aantal werden uiteindelijk acht nummers weerhouden die vanavond gaan strijden om het ticket richting Oekraïense hoofdstad Kiev.
Enkel de titels van de nummers werden wereldkundig gemaakt, op de namen van de uitvoerders blijft het wachten tot tijdens de rechtstreekse uitzending.
* de acht nummers :
01. "Kosmos magikos". 02. "Peidia kato apo ton idio ourano". 03. "Zo". 04. "Mia kharoumeni mera". 05. "Mes tin taxi". 06. "Anakiklosi zois". 07. "Thalassa, ilios, aeras, fotia". 08. "A be pa blom".
De finale gaat van start om 21.15 plaatselijke tijd (20.15 Belgische tijd) en wordt gepresenteerd door Grigoriadis Christos en Mary Kanther. De uitzending komt rechtstreeks vanuit studio 3 van de nationale omroep en kan rechtstreeks via het internet worden gevolgd (klik hier).
Tijdens de finale, ligt het lot van de kandidaten in handen van een vakjury (50%) en van de kijkers thuis die door middel van televoting (50%) hun keuze kenbaar maken. (bron : CyBC)
Kiev 2009 : vanavond kiezen de Nederlanders hun kandidaat voor het Junior Eurovisie Songfestival.
Vanavond vindt in Nederland de finale plaats van het 'AVRO Junior Songfestival 2009'. Tijdens deze finale strijden vijf kandidaten voor het ticket richting Oekraïense hoofdstad Kiev. Sinds zondagavond, toen bekendraakte dat Chayenne & Mayleen de wildcard kregen, is het volledige deelnemersveld bekend.
Uit elke halve finale gingen telkens de nummer één en twee meteen door naar de finale en de zes overblijvende kandidaten streden om dat laatste plaatsje. Tussen zaterdagavond (20.00) en zondagochtend (09.00) kon er op het internet gestemd worden en uiteindelijk gingen de meeste stemmen dus naar Chayenne & Mayleen die tijdens de eerste halve finale op een derde plaats waren geëindigd.
* deelnemers finale 'Junior Songfestival 2009' :
"Click clack" door Ralf : 27 punten (12+12+12)(eerste plaats, tweede halve finale).
"Ik wil rocken" door Bram : 33 punten (9+12+12)(eerste plaats, eerste halve finale).
"Gevangen in je hart" door Eva L : 30 punten (10+10+10)(tweede plaats, tweede halve finale).
"Yes we can !" door Eva N : 29 punten (12+7+10)(tweede plaats, eerste halve finale).
"Druk" door Cheyenne & Mayleen : 27 punten (10+8+9)(derde plaats, eerste halve finale).
De vakjury, bestaande uit Jeroen van der Boom (ESF 2009), Yolanthe Cabau van Kasbergen (woordvoerster ESF 2009) en Lange Frans, bepaalt samen met de kinderjury en het stemmende publiek wie er namens Nederland mag deelnemen aan de zevende editie van het Junior Eurovisie Songfestival, op zaterdag 21 november eerstkomende.
De finale van 'AVRO Junior Songfestival 2009', gepresenteerd door Sipke Jan Bousema (presentator JESF 2007), vanavond, rechtstreeks op Z@PP (Nederland 3) tussen 19.00 en 20.00. Net als de voorbije weken kan je dan tussen 18.10 en 18.45 ook weer kijken naar het 'JSF Report'.
Let op ! De finale begint pas om 19.00 maar vanaf 12.00 kun je de finalisten backstage volgen naar de finale. De hele dag verschijnen namelijk backstage filmpjes op de website. (bron en foto's : AVRO)
Martin Stenmarck (03 oktober 1972) is geboren als Martin Martin Olof Jon Stenmarck in de Zweedse gemeente Täby, een voorstad van de hoofdstad Stockholm. Nadien groeide hij op in Örebro en hij is samen met zangeres Hanna Hedlund (MF 2000-2002) en samen heeft het koppel twee kinderen, Ida en Love.
In 2005 neemt hij deel aan de Zweedse selectie voor het Eurovisie Songfestival en met "Las Vegas" weet hij voor velen heel verrassend 'Melodifestivalen' te winnen. Voor het eerst sinds 1997 zal Zweden niet in de top tien eindigen tijdens het jaarlijkse liedjesfestival, Martin strandt op een teleurstellende negentiende plaats. In eigen land weet hij met "Las Vegas" wel de eerste plaats te bereiken van de hitparade.
In het najaar van 2006 bracht hij de single "7milakliv" en daarmee bereikte hij vanuit het niets de eerste plaats in de hitparade. In totaal stond hij zesentwintig weken in de Zweedse hitlijst waarvan maar liefst tien weken op het hoogste schavotje. In het najaar van 2007 wist hij met "100 år från nu (Blundar)" ook de eerste plaats te bereiken van de hitparade alwaar hij het drie weken vol hield.
En dit weekend bereikte hij met zijn jongste single "1000 nålar" opnieuw de eerste plaats. De single is de voorloper van een nieuw album dat later dit najaar moet verschijnen.
We sluiten deze werkweek af met een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
Dit najaar komt er een nieuwe tournee van schlagerzanger Christoff (Eurosong 1993-2002). Het vervolg op de zeer succesvolle 'Zeven zonden' tour heet 'Duizend dromen, duizend liedjes' en toont hem meer dan ooit als de allround entertainer die hij is. Natuurlijk zal ook zijn zus Lindsay te gast zijn in de nieuwe reeks theaterconcerten.
Op zaterdag 17 oktober eerstkomende kan je hem alvast aan het werk zien in de Grenslandhallen in Hasselt. Kaarten (30,00 , exclusief 3,00 reservatiekosten) voor dit optreden kunnen nu reeds worden aangekocht en dat kan telefonisch (070 34 50 50, vanuit Nederland : 0900 34 50 500) of via de website van Sherpa. Het concert gaat van start om 20.00 en de deuren gaan open om 19.00. Voor alle andere optredens verwijzen we je graag naar zijn website.
"Take on me", "The sun always shines on tv", "Cry wolf" en "I've been losing you", het zijn maar enkele hits waarmee de popgroep A-Ha zich in de jaren tachtig wist te onderscheiden. De drie Noren (met onder meer Morten Harket, presentator ESF 1996) laten hun stempel achter op de synthpop maar hebben ook een behoorlijk grote bijdrage geleverd aan het succes van de videoclip.
Wie herinnert zich niet de clip bij "Take on me" ? In dit ware kunstwerkje worden reële beelden en animatie één. Midden de jaren negentig zetten ze zichzelf, ondanks het feit dat het succes nog steeds aanwezig is, op non-actief. Ze willen vooral even afstand nemen van de oppervlakkigheid die bekendheid met zich meebrengt. De spanningen tussen de groepsleden lopen hoog op. Ze nemen de tijd om tot de essentie, de muziek, terug te keren. In 2000 maken ze dan ook hun comeback. Fans zijn opgewonden maar pers juicht eveneens. Het Engelse Q Magazine kent hen de 'Inspiratie Award' toe voor het album "Analogue" in 2006.
Collega's, met Chris Martin van Coldplay op kop, steken hun bewondering voor A-Ha niet onder stoelen of banken. Hun nieuwe album "Foot of the mountain" betekent, na meer rock op de vorige albums, een terugkeer naar de bron. Alle gekende ingrediënten zijn aanwezig : golven van synthezisers, aangrijpendende teksten, een melodieus snuifje melancholie en vooral de immer aanwezige en unieke stem van Morten Harket.
De Noren gaan ook opnieuw toeren en houden op woensdag 11 november halt in de Ancienne Belgique in Brussel. Kaarten (40,00 ) voor dit concert (aanvang : 20.00) kunnen sinds maandag24 augustus worden aangekocht. Meer nieuws en informatie krijg je op de website van de Ancienne Belgique of via Live Nation.
De derde editie van 'Regi in the mix' zal op zaterdag 27 februari 2010 doorgaan in de Ethias Arena in Hasselt. Na afloop van de tweede editie, eind februari, was het al zeker dat er een nieuwe editie zat aan te komen en toen werd er eventjes gewag gemaakt dat die editie wel eens in Gent zou kunnen doorgaan. Maar net als dit jaar zal Regi Penxten (componist "My music", Eurosong 2008) tijdens de derde editie dus opnieuw de Limburgse hoofdplaats aandoen.
Tijdens de tweede editie gingen meer dan 12.000 fans uit de bol en Regi presenteerde een mooi staaltje van zijn kunnen. Het werd een aaneenreiging van ware hoogtepunten. Met DJ Wout werd een 'DJ Battle' uitgevochten. Onder andere Tom Helsen, Scala, Katerine (Eurosong 2002-2006), en Milk Inc. wederhelft Linda Mertens vervoegden Regi op het podium.
Ook in 2010 zal Regi een aantal van zijn muzikale vrienden uitnodigen in zijn mix. Zullen eveneens aanwezig zijn : een hele batterij speciale effecten, een indrukwekkende lichtshow en een brede waaier van de beste hits. Feest gegarandeerd op zaterdag 27 februari in de Ethias Arena in Hasselt. Er niet bij zijn is geen optie !
Kaarten voor dit optreden kunnen nog steeds worden aangekocht via de website van Proximus Go for Music of telefonisch (0900 260 60).
De broertjes Wauters zijn na drie weken notering uit de hitparade verdwenen. Bart Kaëll boekt met zijn jongste single "Donder en bliksem" een plaatsje winst en staat nu op een negenentwintigste plaats. Dennie, Mieke, Christoff & Lindsay komen met de nieuwe versie van "Zaterdagavond" meteen binnen op een vijfde plaats.
Het album met daarop de nummers voor 'Junior Eurosong 2009', de nationale selectie voor de komende editie van het Junior Eurovisie Songfestival, stijgt van een vijfde naar een vierde plaats. Laura, de winnares van de nationale selectie, komt met "Zo verliefd (yodelo)" meteen de hitparade binnen op een vierentwintigste plaats.
In Vlaanderen was het jongste album van Lara Fabian na twee weken notering reeds verdwenen maar in Wallonië staat ze met "Toutes les femmes en moi" deze week op een negentiende plaats en dat is in vergelijking met vorige week vier plaatsen hoger. Zowel in Vlaanderen als Wallonië kwam het "Best of"-album van de vorig jaar overleden Marc Moulin vorige week de hitparade binnen. In de tweede week notering boekt het album bij ons zes plaatsen winst maar over de taalgrens moet het al zeven plaatsen prijsgeven.
Oslo 2010 : Estland volgend jaar niet van de partij in Noorwegen ?
Het is niet helemaal zeker dat Estland volgend jaar van de partij zal zijn tijdens de 55e editie van het Eurovisie Songfestival. De Estse nationale omroep (ERR) twijfelt volgens Elu24 over een eventuele deelname. Net zoals in andere Europese landen moet de omroep het volgend jaar met een lager budget zien te rooien, namelijk 7% minder dan dit jaar. Dat maakte de regering eergisteren, woensdag 30 september, bekend.
Gisteren, donderdag 01 oktober, liet de CEO van de omroep, Margus Allikmaa, weten dat het misschien beter is om niet te deel te nemen zodat de normale programmatie niet al te fel in het gedrang komt. Volgens hem is het niet zozeer het bedrag om deel te nemen volgend jaar (223.700 ) maar wel het organiseren van het festival in 2011 indien het land volgend jaar als winnaar uit de bus zou komen.
De kans is groot dat 'Eesti Laul 2010', de nationale selectie, zal plaatsvinden maar dat men de winnaar niet naar het Eurovisie Songfestival zal sturen. Toch blijft het internationale liedjesfestival elk jaar één van de meest bekeken programma's met zo'n 450.000 kijkers. (bron : Elu24)
Oud-Songfestivaldeelnemer Martin Stenmark debuteerde vorige maand met "1000 nålar" op een bescheiden eenenvijftigste plaats en staat deze week, na vijf weken notering, op een eerste plaats. Het is meteen ook zijn vijfde nummer één-hit in de Zweedse hitparade. Nanne blijft in de vierde week notering met "Otacksamhet" op een tiende plaats staan.
Nieuwe singles deze week in het overzicht komen van Nordman (twaalfde plaats) en Pandora (drieëntwintigste plaats). Sarah Dawn Finer komt het haar single "Standing strong" opnieuw binnen op een achtenveertigste plaats.
In de albumhitparade stijgt ze met "Moving on" in de vijfde week notering opnieuw van een elfde naar een zevende plaats. De Deense groep Aqua boekt in de derde week notering met hun "Greatest hits"-album één plaatsje verlies en komt nu op zesentwintig terecht.
Eén brengt vanavond de hoogtepunten van een concert van Bart Peeters (presentator 'Eurosong') in de Roma in Antwerpen. Het is een voorstelling uit zijn 'De hemel in het klad'-tournee, de veelgeprezen muzikale theatershow waarmee hij dezer dagen door Vlaanderen en Nederland trekt.
Bart Peeters zette de Roma in Borgerhout op stelten. Dankzij de sfeervolle locatie en het enthousiaste publiek werd het een memorabele avond met een mix van folk, wereldmuziek, cabaret en een vleugje jazz. Eén was erbij om het gebeuren te registreren.
Net omdat het concert werd opgenomen is Bart Peeters naar eigen zeggen tot op de bodem van zijn kunnen gegaan : "Ik raakte zelfs een beetje mijn onzekerheid kwijt tijdens de opnames, ik heb namelijk meer geluidsstudiovrees dan cameravrees. Als ze me vragen 'Waar kies je voor : het theater of de tv?', dan zeg ik in dit geval : 'allebei en meerbepaald tegelijk, maar wel alleen met deze aanpak'."
De muzikanten die Bart Peeters begeleiden tijdens de voorstelling zijn Ivan Smeulders (bas, zang, percussie, mandoline, accordeon), Mike Smeulders (accordeon, toetsen, zang, percussie), Piet Van den Heuvel (zang, percussie, gitaar), Emile Verstraeten (viool, gitaar, mandoline, zang), Abdellah Marrakchi (Derbouka, Bendir, drums, percussie, bas) en special guest (maar in het dagelijkse leven stagemanager) Marc Cambré (rijf, hark en gritsel).
'De hemel in het klad' is de laatste nieuwe muzikale voorstelling van Bart Peeters. De show kan overal in Vlaanderen op uitverkochte zalen en enthousiaste reacties rekenen. Nochtans is het niet zo evident dat het genre, Nederlandstalige folk en wereldmuziek, het zo goed doet. Bart Peeters vertelt daarover : "We wilden een show maken voor de eeuwigheid, er onvoorwaardelijk voor gaan, omringd door alleen maar passionele mensen en geen enkel compromis sluiten."
'De hemel in het klad', vanavond, vrijdag 02 oktober, tussen 20.40 en 21.55 op Eén. (bron : Eén)
Romina Power (02 oktober 1951) is geboren in het Amerikaanse Los Angeles en is de oudste dochter van een acteurspaar. In het begin van de jaren zestig verhuist ze met haar moeder en haar zus Taryn naar Europa en ze wonen voornamelijk in Italië en Spanje. Op veertienjarige leeftijd speelt Romina voor het eerst mee in een film. Ze speelt de rol van Stella in de prent 'Menage all'italiana'. Ze heeft de smaak meteen te pakken en zal in nog meerdere films meespelen. En zo leert ze haar man Al Bano kennen. In 1970 treden ze in het huwelijk en datzelfde jaar komt hun single "Storia di due innamorati" op de markt. In 1976 vertegenwoordigen ze Italië tijdens het Eurovisie Songfestival in het Nederlandse Den Haag. Met "Noi lo rivivremo di nuovo" eindigen ze op een verdienstelijke zevende plaats. Ze brengen het nummer deels in het Engels en deels in het Italiaans tijdens het liedjesfestival. In 1981 brengen ze het bij ons bekende "Sharazan" uit en een jaar later nemen ze met "Felicita" deel aan het festival van San Remo. In 1984 wordt dat festival gewonnen met "Ci sarà" en een jaar later is de tijd gekomen om een tweede maal naar het Eurovisie Songfestival te gaan. Met "Magic oh magic" eindigt het duo opnieuw op een zevende plaats. In 1987 eindigen ze op een vierde plaats met "Nostalgia canaglia" tijdens het festival van San Remo, in 1989 behalen ze een derde plaats met "Cara terra mia". In 1999 gaat het koppel na bijna dertig jaar huwelijk uit elkaar en gaan ze ook muzikaal hun eigen weg. Het koppel heeft vier kinderen, één zoon en drie dochters waarvan er eentje sinds 1994 vermist is. Meer over Romina Power kan je steeds op haar website terugvinden.
Oslo 2010 : Finnen kiezen gedurende twee weken drie kandidaten voor nationale selectie van volgend jaar.
Zoals eerder dit voorjaar bekendraakte wordt de Finse selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival lichtjes aangepast. De voorbij vier jaar nodigde de Finse omroep YLE steeds platenmaatschappijen uit om artiesten af te vaardigen voor die nationale selectie.
Ook volgend jaar blijft de klemtoon echter liggen op het uitnodigen van artiesten (twaalf in totaal) maar midden juni jongstleden raakte bekend dat er ook een open inschrijving zou komen. Geïnteresseerde kandidaten konden tot en met maandag 31 augustus om 16.00 plaatselijke tijd (15.00 Belgische tijd) een demo insturen via de website van de Finse nationale omroep.
De omroep wou zo nieuwe artiesten en artiesten zonder platenmaatschappij de kans geven om deel te nemen aan de nationale selectie. Uit al die inzendingen heeft een interne jury er in totaal dertig gekozen en Sinds vanmorgen, donderdag 01oktober, wordt er door middel van sms gedurende twee weken gestemd op die nummers. De drie nummers met de meeste stemmen stoten door naar de halve finale van 'Laulukilpailu Suomen Karsinta 2010'. Eerder gisterenochtend maakte de Finse omroep de lijst van dertig nummers bekend die sinds vandaag gaan strijden voor de drie tickets.
Wij zetten de dertig nummers hieronder nogmaals op een rijtje :
01. "Meant to be" (tekst en muziek : Saara Aalto) door Saara Aalto. 02. "Kadotaan" (tekst : Minna Immonen ; muziek : Markus Ahola) door Markus Ahola. 03. "Ruma" (tekst : Anna Aittomäki, Hanna-Riikka Siitonen ; muziek : Nina Tapio) door AiA. 04. "Yhtä juhlaa" (tekst : Henrik Anttila, Jukka Pylväs, Krister Anttila ; muziek : Henrik Anttila) door Henrik Anttila & Krister Anttila. 05. "Why don't you" (tekst : Ann Slangar ; muziek : Sonja Bishop, Ann Slangar, Mats Granfors) door Sonja Bishop. 06. "Did I say that I loved you" (tekst en muziek : Jussi Petäjä) door Blackbird. 07. "Divine" (tekst en muziek : Mårten Svartström) door Blackstream. 08. "Love like this" (tekst en muziek : Saga Vuorenmaa) door Saga Bloom. 09. "You don't know tomorrow" (tekst : Riku Kärkkäinen ; muziek : Riku Kärkkäinen, Tommi Forsström) door Bääbs. 10. "Your world is still waiting for me" (tekst en muziek : Kim Fredenberg) door Camilla Petra. 11. "Too late" (tekst en muziek : Jussi Petäjä) door Captain Cougar. 12. "Fridays" (tekst : Kristin Siegfrids, Fredrik Furu, Marcus Granfors ; muziek : Ben Bergman) door Daisy Jack. 13. "Always" (tekst en muziek : Marcus Granfors, Mikko Tamminen) door Marcus Granfors. 14. "Not even on Sundays" (tekst en muziek : Janne Hurme) door Janne Hurme. 15. "Miss Magic" (tekst : Kimmo Pekari ; muziek : Niklas Mansner, Sofia Järnström) door Sofia Järnström. 16. "Niin kävi taas" (tekst : Tomi Kankainen ; muziek : Teppo Seppänen) door Pauliina Kumpulainen. 17. "Ystävät!" (tekst en muziek : Jukka Kuoppamäki) door Jukka Kuoppamäki. 18. "Stronger" (tekst en muziek : Netta Eklund, Patrick Linman ) door Netta. 19. "Fatal moment" (tekst : Sebastian Holmgård, Linn Nygård ; muziek : Sebastian Holmgård) door Linn Nygård. 20. "Hope" (tekst : Paul Oxley ; muziek : Paul Oxley, Christer Rönnholm) door Paul Oxley. 21. "Elina" (tekst en muziek : Jussi Hakulinen) door Janne Raappana. 22. "Listen to the radio" (tekst : Eppu Uutinen ; muziek : Erno Valovirta, Eppu Uutinen) door Rock'n Roll Sensation. 23. "I hate myself for loving you" (tekst : Geir Rönning ; muziek : Geir Rönning, Sayit Dölen, Tom Diekmeier) door Geir Rönning (MGP 1995-1996-1997-2006, Finse selectie 2002-2004, ESF 2005). 24. "Morse for nature" (tekst en muziek : Laura Sippola) door Laura Sippola & Tuki. 25. "Love at the first sight" (tekst : Elin Blom ; muziek : Elin Blom, Jonas Olsson) door Sister Twister. 26. "Vastaa!" (tekst : Juhana Suninen, Daniela Persson ; muziek : Juhana Suninen) door Juhana Suninen. 27. "Tunnustuksen tapaisia sanoja" (tekst : Sana Mustonen ; muziek : Nalle Ahlstedt) door Sanna-Mari Titov. 28. "Star power" (tekst : Will Rappaport ; muziek : Henri Lanz (MGI), Roni Tran, Will Rappaport) door Roni Tran. 29. "Kaupunki" (tekst en muziek : Antti Seppä) door U.O.M.A.. 30. "Ei minua" (tekst : Jani Hölli, Piritta Vartola ; muziek : Jani Hölli) door Villieläin.
Sinds vanochtend, 10.00 plaatselijke tijd (09.00 Belgische tijd) staan de nummers online op de website van de Finse omroep. Tot en met donderdag 15 oktober (12.00 plaatselijke tijd, 11.00 Belgische tijd) kunnen de Finnen via sms kiezen uit deze kandidaten. De beste drie krijgen eveneens een ticket voor de nationale selectie.
De bekendmaking van dit trio gaat door op vrijdag 16 oktober tijdens een speciale uitzending op het tweede net van de Finse omroep (18.45 plaatselijke tijd, 17.45 Belgische tijd). (bron en logo : YLE)
Oslo 2010 : 46 kandidaten overleven eerste ronde Azerbeidzjaanse selectie.
Eind augustus berichtten we reeds dat we in november te weten zullen komen wie er Azerbeidzjan zal gaan vertegenwoordigen tijdens de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Begin juni brachten we reeds het nieuws dat iTV op zoek ging naar een inzending voor de 55e editie van het jaarlijkse liedjesfestival, dat eind mei volgend jaar zal worden gehouden in de Noorse hoofdstad Oslo. Veel details over de te volgen selectieprocedure waren er op dat ogenblik nog niet bekend maar via Facebook werd al een oproep gelanceerd om inzendingen in te sturen voor de nationale selectie.
Aan kandidaten werd gevraagd om liefst twee (instrumentale) nummers in te sturen en liefst één uptempo nummer en één ballad. De artiesten dienen bij voorkeur het Russisch en het Engels machtig te zijn en nummers in de eigen landstaal (Azeri) en het Engels genieten de voorkeur.
Nadat eerder bekendraakte dat zo'n veertig kandidaten werden weerhouden na die eerste ronde liet de omroep vandaag optekenen dat het gisteren, woensdag 30 september, nog acht kandidaten had gehoord tijdens een eerste auditie. Het totaal aantal kandidaten dat nog kans maakt op het ticket richting Noorse hoofdstad komt daarmee op zesenveertig te liggen. Uit dat aantal zal een lokale jury en internationale experten de Azerbeidzjaanse vertegenwoordiger voor de komende editie van het liedjesfestival aanduiden. Eens die kandidaat bekend is, gaat men op zoek naar een geschikt nummer. (bron : APA)
Op dinsdag 13 oktober duikt er een nieuw personage op in de VRT-soap 'Thuis'. Bert Verbeke (geboren in 1983) vertolkt de 17-jarige Bram, een jongen die met een leercontract aan de slag gaat bij 'Sanitechniek'.
Acteur Bert Verbeke is nog maar net afgestudeerd aan het conservatorium, maar heeft al wel wat ervaring. Hij vertolkte gastrollen in 'Witse' en 'Zonde van de zendtijd'. Hij was ook te zien zien in de 'Provincieshow' met het ensemble Cats en hij speelde ook verschillende personages in het stuk 'Midzomernachtsdroom', dat geregisseerd werd door zijn 'Thuis'-collega Leah Thys.
Vanavond, donderdag 01 oktober, opent Femke 'Noorderzon'. Het is niet zomaar een café, een reisbureau of een bibliotheek. 'Noorderzon' is een uniek totaalconcept waar alles draait om reizen en om beleving.
Voor de lekkerste drankjes uit alle windstreken kan je terecht in café 'Noorderzon'. Laat je zintuigen prikkelen door onze hapjes en tapas, zorgvuldig gemaakt op basis van traditionele recepten uit heel de wereld. In onze bibliotheek geraak je nooit uitgelezen. Onze collectie reisboeken is zeer ruim, en is gratis in te kijken.
'Reisbureau Noorderzon' biedt zowel avontuurlijke reizen op maat, teambuilding-trips als zakenreizen aan. Omdat wij zelf gepassioneerd zijn door reizen kunnen wij iedere klant bijstaan met de nodige raad en daad. Zodat iedereen perfect voorbereid op vakantie kan vertrekken naar de bestemming van zijn dromen !
Iedereen is van harte welkom op de opening vanavond, donderdag 1 oktober ! Zeker kijken dus op Eén om 20.10 ! (bron en foto's : Eén)
Op donderdag 03 september jongstleden startte op Eén de nieuwe dertiendelige reeks 'Los zand'. Daarin trekken drie jonge koppels halsoverkop naar Namibië voor een avontuurlijke roadtrip door de woestijn. Ze willen nog één keer onbezonnen de wereld zien voor ze zich definitief settelen en aan kinderen beginnen.
Het is Vincent (Matthias Schoenaerts), een succesvolle dertiger, die het initiatief neemt voor de reis. Vincent weet zijn vriendin Sylvia (Lotte Pinoy) en vier vrienden te overtuigen om hem te vergezellen. De ouders van de avonturiers weten van niets, alleen Sylvia's vader Marc (Karel Vingerhoets) en moeder Mieke (Marijke Pinoy) zijn op de hoogte van de plannen.
Wanneer Vincents vader Serge (Erik Van Herreweghe) zelf op onderzoek uitgaat, ontrafelt hij gaandeweg het net waarin zijn zoon verstrikt is geraakt...
'Los zand' is de eerste reeks in lange tijd die in het buitenland werd gedraaid. Regisseur/scenarist Erik Van Berendoncks : "Wij reizen veel. We begonnen ons af te vragen wat ons tegenhield om een fictiereeks op te nemen in het buitenland. Tenslotte gebeurt er vaak meer dan in eigen land. Daar komt nog bij dat het zich goed leende voor het verhaal, want we wilden een groep 'thirtysomethings' isoleren."
Actrice Lotte Pinoy : "Namibië was fantastisch. Wat mij vooral aansprak, was dat verhaal over die dertigers. Ze gaan letterlijk gewoon weg met de bedoeling rijker en wijzer terug te komen. Ik heb ook een leeftijd bereikt waarop je een balans opmaakt van wat je al gedaan hebt en wat je nog wil doen."
Erik : "Hier in Antwerpen gaat iedereen op het einde van de draaidag naar huis. In Namibië werk je constant samen en ben je de hele tijd met dat project bezig. En je moet nog rondreizen ook. Eén keer bijvoorbeeld zat op de voorziene kampplaats een leeuw."
Lotte : "Als je dan naar huis belt en zegt : Wij mogen hier niet zitten omdat er een leeuw rondloopt, dan heeft iedereen zoiets van : Gij zijt zot !" (lacht).
'Los zand' had een specifieke aanpak. Zo is er gewerkt met bescheiden middelen. En naast het scenario was er nog ruimte voor improvisatie.
Regisseur Kris Gaens : "Het was absoluut niet evident, maar we zijn we ervan overtuigd dat je soms anders te werk moet kunnen gaan. 'Los zand' is gemaakt met bescheiden middelen. Wij hebben bijvoorbeeld geen vrachtwagen licht meegenomen. We zijn ook niet gegaan voor de grote kraanshots of de helikoptershots. En we hebben een eigen stijl gehanteerd en die bewust eenvoudig gehouden."
Lotte : "Normaal is er een scenario dat heel sterk is uitgeschreven, maar dat was nu niet het geval. Er lag wel een basis, maar er werd zeer veel werk geleverd op de set zelf, terwijl we bezig waren."
Kris : "Dat is ook een bewuste keuze geweest, omdat je er altijd wel een beetje vrijheid wilt inbrengen. Aan het verhaal zelf konden we immers niet raken omdat we met een flashbackstructuur zaten."
Acteur Karel Vingerhoets : "Op voorhand was afgesproken wat we konden verwachten, maar verder kregen we veel vrijheid. Dat is een heel prettig gevoel : vrijheid gestuurd door een intelligent scenario. De verhaallijn is natuurlijk het karkas waar de acteurs hun tanden in zetten. En dan wordt er al eens gegromd en flink getrokken aan de stukken vlees."
Kris : "Chapeau ook voor de acteurs die allemaal tot aan die grens zijn gegaan - en sommigen erover - zonder uiteindelijk het vertrouwen te verliezen. Er zitten scènes bij waarvan je echt steil achterover valt. Hoe sommige acteurs een relatie zo tot op het rauwe af hebben neergezet. Sterk."
In deze serie was ook een rol weggelegd voor Andrea Croonenberghs (voorzitter vakjury 'Eurosong 2002', commentatrice ESF 1998) die sinds begin deze maand twintig jaar omroepster is bij de openbare omroep.
* de vijfde aflevering :
Vincent is opgelucht als hij merkt dat het geld nog steeds op de plek zit waar hij het verborgen heeft. Maar de sfeer tussen de reizigers is bezwaard door de biecht van Julie aan Maarten. Sylvia heeft spijt dat ze Julie tot bekentenissen dwong. In België zoekt Hilde toenadering tot Lucien en staat toe dat Willems dochter een weekend op bezoek komt. Mieke besluit dat ze Marc niet in de steek kan laten. Intussen zorgt de zoektocht naar Vincent voor spanningen tussen Serge en Stefanie, zeker als blijkt dat Vincent geld heeft verduisterd. Ongewild geeft Serge Robrecht een hint over de reisweg van Vincent.
'Los zand', vanavond op Eén om 21.20. De afleveringen zijn na afloop ook beschikbaar in 'Ooit gemist' (enkel voor digitale kijkers). (bron en logo : Eén)
Dani (01 oktober 1945) is als Danièle Graule geboren in het Franse Castres. Ze is in haar geboorteland een bekende actrice en zangeres. In het begin van de jaren zestig verhuist ze naar de Franse hoofdstad. Een paar jaar later brengt ze haar eerste single op de markt en zet ze haar eerste acteerpassen. In 1974 wordt ze door de Franse omroep gevraagd om deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival.
Ze zal in het Britse Brighton de Franse driekleur verdedigen met het nummer "La vie à 25 ans". Maar tijdens de week voorafgaand aan het Eurovisie Songfestival overlijdt de Franse president Georges Pompidou en er wordt een periode van nationale rouw afgekondigd. Dani trekt zich terug en Frankrijk neemt voor het eerst sinds 1956 niet deel aan het liedjesfestival. Een jaar later, in 1975, stelt de Franse omroep haar voor om het land te vertegenwoordigen op het Songfestival. Maar de jury keurt het nummer "Comme un boomerang", geschreven door Serge Gainsbourg, af en Dani trekt zich terug van deelname. Ze blijft actief als zangeres en blijft acteren iets wat ze tegenwoordig nog steeds doet.
OOK JARIG VANDAAG :
* Sandra Oxenryd (1982), Zweedse zangeres die in 2006 voor Estland deelnam aan het Eurovisie Songfestival. Met "Through my window" wist ze de halve finale niet te overleven. Vorig jaar waagde ze in Polen haar kans met "Superhero" en eindigde tijdens de nationale finale op een achtste plaats.
Oslo 2010 : Maltese omroep op zoek naar inzendingen voor nationale selectie Eurovisie Songfestival.
De Maltese omroep PBS heeft eerder vandaag de zoektocht geopend naar inzendingen voor 'Malta Eurosong 2010', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Net als de selectie van dit jaar wordt het opnieuw een lange rit die zal uitmonden in een nationale finale in de maand februari van volgend jaar.
Eind augustus raakte reeds bekend dat er aan de Maltese selectie geen buitenlandse componisten en tekstschrijvers mogen deelnemen. De organiserende omroep (PBS) en U.K.A.M., de vereniging van Maltese componisten en tekstschrijvers, legden toen de laatste hand aan de voorwaarden tot deelname en oud-Eurosongvoorzitster Grace Borg liet al optekenen dat buitenlandse componisten en tekstschrijvers zouden worden geweerd.
Elke componist/tekstschrijver mag meerdere nummers insturen maar een artiest mag maar met slechts één nummer deelnemen. Alle nummers moeten ingediend worden op donderdag 29 en vrijdag 30 oktober eerstkomende telkens tussen 09.00 en 12.00 alsook tussen 14.00 en 16.00.
De nationale selectie, 'Malta Eurosong 2010', bestaat uit drie fasen. De eerste fase vindt plaats tussen maandag 09 en donderdag 12 november. Tijdens deze fase zullen in totaal 36 nummers worden gekozen, waaronder minstens twee nummers gebracht door een band. Er komt ditmaal dus een nieuwe categorie voor bands en zij zullen tijdens alle selectierondes hun nummer volledig live ten gehore moeten brengen. Het lot van de kandidaten ligt in handen van een zevenkoppige jury.
Al deze nummers zullen worden voorgesteld tijdens een wekelijkse tv-show waarvan de eerste aflevering op woensdag 25 november op antenne komt. In totaal komen er tot en met woensdag 30 december zes van die shows wat er dus op neerkomt dat elke week zes nummers worden voorgesteld.
Deze nummers zullen worden beoordeeld door een vakjury, bestaande uit vijf leden, en door televoting (met een onderscheid tussen vaste lijnen en sms). Dit komt dus overeen met een verhouding van vijf tegenover twee. De twintig beste nummers stoten dan door naar de finale die in de maand februari 2010 zal doorgaan. Tijdens die finale ligt het lot van de kandidaten opnieuw in handen van een vakjury (50%) en van de kijkers thuis (50%). (bron : PBS)
Oslo 2010 : Finnen kiezen vanaf morgen drie kandidaten voor nationale selectie van volgend jaar.
Zoals eerder dit voorjaar bekendraakte wordt de Finse selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival lichtjes aangepast. De voorbij vier jaar nodigde de Finse omroep YLE steeds platenmaatschappijen uit om artiesten af te vaardigen voor die nationale selectie.
Ook volgend jaar blijft de klemtoon echter liggen op het uitnodigen van artiesten (twaalf in totaal) maar midden juni jongstleden raakte bekend dat er ook een open inschrijving zou komen. Geïnteresseerde kandidaten konden tot en met maandag 31 augustus om 16.00 plaatselijke tijd (15.00 Belgische tijd) een demo insturen via de website van de Finse nationale omroep.
De omroep wou zo nieuwe artiesten en artiesten zonder platenmaatschappij de kans geven om deel te nemen aan de nationale selectie. Uit al die inzendingen heeft een interne jury er in totaal dertig gekozen en vanaf morgen, donderdag 01oktober, zal er door middel van sms gedurende twee weken kunnen gestemd worden op die nummers. De drie nummers met de meeste stemmen stoten door naar de halve finale van 'Laulukilpailu Suomen Karsinta 2010'. Eerder vanochtend maakte de Finse omroep de lijst van dertig nummers bekend die vanaf morgen gaan strijden voor de drie tickets.
Wij zetten de dertig nummers hieronder alvast op een rijtje :
01. "Meant to be" (tekst en muziek : Saara Aalto) door Saara Aalto. 02. "Kadotaan" (tekst : Minna Immonen ; muziek : Markus Ahola) door Markus Ahola. 03. "Ruma" (tekst : Anna Aittomäki, Hanna-Riikka Siitonen ; muziek : Nina Tapio) door AiA. 04. "Yhtä juhlaa" (tekst : Henrik Anttila, Jukka Pylväs, Krister Anttila ; muziek : Henrik Anttila) door Henrik Anttila & Krister Anttila. 05. "Why don't you" (tekst : Na'ni ; muziek : Sonja Bishop, Ann Slangar, Mats Granfors) door Sonja Bishop. 06. "Did I say that I loved you" (tekst en muziek : Jussi Petäjä) door Blackbird. 07. "Divine" (tekst en muziek : Mårten Svartström) door Blackstream. 08. "Love like this" (tekst en muziek : Saga Vuorenmaa) door Saga Bloom. 09. "You don't know tomorrow" (tekst : Riku Kärkkäinen ; muziek : Riku Kärkkäinen, Tommi Forsström) door Bääbs. 10. "Your world is still waiting for me" (tekst en muziek : Kim Fredenberg) door Camilla Petra. 11. "Too late" (tekst en muziek : Jussi Petäjä) door Captain Cougar. 12. "Fridays" (tekst : Kristin Siegfrids, Fredrik Furu, Marcus Granfors ; muziek : Ben Bergman) door Daisy Jack. 13. "Always" (tekst en muziek : Marcus Granfors, Mikko Tamminen) door Marcus Granfors. 14. "Not even on Sundays" (tekst en muziek : Janne Hurme) door Janne Hurme. 15. "Miss Magic" (tekst : Kimmo Pekari ; muziek : Niklas Mansner, Sofia Järnström) door Sofia Järnström. 16. "Niin kävi taas" (tekst : Tomi Kankainen ; muziek : Teppo Seppänen) door Pauliina Kumpulainen. 17. "Ystävät!" (tekst en muziek : Jukka Kuoppamäki) door Jukka Kuoppamäki. 18. "Stronger" (tekst en muziek : Netta Eklund, Patrick Linman ) door Netta. 19. "Fatal moment" (tekst : Sebastian Holmgård, Linn Nygård ; muziek : Sebastian Holmgård) door Linn Nygård. 20. "Hope" (tekst : Paul Oxley ; muziek : Paul Oxley, Christer Rönnholm) door Paul Oxley. 21. "Elina" (tekst en muziek : Jussi Hakulinen) door Janne Raappana. 22. "Listen to the radio" (tekst : Eppu Uutinen ; muziek : Erno Valovirta, Eppu Uutinen) door Rock'n Roll Sensation. 23. "I hate myself for loving you" (tekst : Geir Rönning ; muziek : Geir Rönning, Sayit Dölen, Tom Diekmeier) door Geir Rönning (MGP 1995-1996-1997-2006, Finse selectie 2002-2004, ESF 2005). 24. "Morse for nature" (tekst en muziek : Laura Sippola) door Laura Sippola & Tuki. 25. "Love at the first sight" (tekst : Elin Blom ; muziek : Elin Blom, Jonas Olsson) door Sister Twister. 26. "Vastaa!" (tekst : Juhana Suninen, Daniela Persson ; muziek : Juhana Suninen) door Juhana Suninen. 27. "Tunnustuksen tapaisia sanoja" (tekst : Sana Mustonen ; muziek : Nalle Ahlstedt) door Sanna-Mari Titov. 28. "Star power" (tekst : Will Rappaport ; muziek : Henri Lanz (MGI), Roni Tran, Will Rappaport) door Roni Tran. 29. "Kaupunki" (tekst en muziek : Antti Seppä) door U.O.M.A.. 30. "Ei minua" (tekst : Jani Hölli, Piritta Vartola ; muziek : Jani Hölli) door Villieläin.
Vanaf morgenmiddag, 12.00 plaatselijke tijd (11.00 Belgische tijd) komen de nummers online op de website van de Finse omroep. Vanaf dat ogenblik en dit tot en met donderdag 15 oktober (12.00 plaatselijke tijd, 11.00 Belgische tijd) kunnen de Finnen via sms kiezen uit deze kandidaten. De beste drie krijgen eveneens een ticket voor de nationale selectie.
De bekendmaking van dit trio gaat door op vrijdag 16 oktober tijdens een speciale uitzending op het tweede net van de Finse omroep (18.45 plaatselijke tijd, 17.45 Belgische tijd). (bron en logo : YLE)
Oslo 2010 : Finse omroep maakt twaalf kandidaten nationale selectie bekend.
De Finse nationale omroep (YLE) heeft eerder deze voormiddag de namen bekendgemaakt van twaalf van de vijftien kandidaten die zullen deelnemen aan 'Laulukilpailu Suomen Karsinta 2010', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Zoals eerder dit voorjaar bekendraakte wordt de Finse selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival lichtjes aangepast. De voorbij vier jaar nodigde de Finse omroep YLE steeds platenmaatschappijen uit om artiesten af te vaardigen voor die nationale selectie.
De twaalf gelukkigen zijn Amadeus Lundberg (winnaar van de jongste editie van de tangowedstrijd 'Tangomarkkinat'), Boys Of The Band (BOB), Eläkeläiset, Pentti Hietanen, Osmo Ikonen, Heli Kajo, Veeti Kallio, Antti Kleemola, Kuunkuiskaajat, Nina Lassander, Maria Lund (EDF 2008) en Monday.
Naast deze twaalf, die al zeker zijn van een plaatsje in de nationale selectie, komen nog drie kandidaten die vanaf morgen, donderdag 01 oktober, en dit gedurende twee weken, zullen gekozen worden door middel van sms.
Er komen volgend jaar opnieuw drie voorrondes (vrijdagen08, 15 en 22 januari 2010) en aan elke voorronde nemen vijf kandidaten deel. Uit elke voorronde stoten drie kandidaten door naar de finale en daar komt dan nog één wildcard (toegekend door een jury) bovenop. Aan de finale, op zaterdag 30 januari in Tampere, nemen dus in totaal tien kandidaten deel. Tijdens die finale zijn er opnieuw twee stemrondes om de Finse kandidaat aan te duiden.
Intussen raakte ook bekend dat de drie voorrondes alsook de finale net als twee voorbije jaren gepresenteerd zullen worden door Jaana Pelkonen en Mikko 'Peltsi' Peltola. Jaana presenteerde reeds eerder de nationale selectie en was drie jaar geleden de gastvrouw tijdens de 52e editie van het Eurovisie Songfestival, gehouden in Helsinki. (bron en foto's : YLE)
'So You Think You Can Dance' : vanavond de eerste bootcamp.
'So You Think You Can Dance' is al vier seizoenen een grote hit in Amerika. Het programma heeft er drie Emmy Awards op zijn naam staan en in de zomer van 2006 was het de best bekeken show van de States. Snel volgden lokale versies, onder andere in Nieuw Zeeland, Turkije, Duitsland, Polen, Noorwegen, Maleisië, Australië, Zweden, Denemarken, Griekenland en Israël.
Vorig jaar bracht ook Nederland een eigen versie van dit succesvolle entertainment-programma. Ook bij onze Noorderburen werd het concept bijzonder goed gesmaakt. Maar ook in ons land zit danstalent. Sinds woensdag 02 september gaat 'So You Think You Can Dance' daarom op zoek naar de meest favoriete danser van Vlaanderen én Nederland !
Vlaanderen en Nederland starten hun zoektocht naar de meest veelzijdige danser van de Lage Landen. Wie houdt van dansen, wie kan genieten van entertainende televisie, wie het bewijs geleverd wil zien dat stijldansers geen ander genre aankunnen, wie wel eens wil zien of breakdancers getalenteerd genoeg zijn voor een klassieke dans of wie bereid is met open mond toe te geven dat dansen een heuse kunst is zit goed bij vtm. We beloven je nu al dat je van op je stoel elke 'dance move' mee beleeft De danskriebels laten je niet meer los !
Vandaag woensdag 30 september om 20.40 en aanstaande zondag 04 oktober om 20.00 staat 'So You Think You Can Dance' in het teken van het bootcamp.
Tijdens het bootcamp wordt de lat nog hoger gelegd. De 120 geselecteerde dansers uit de audities krijgen les van topchoreografen.
In verschillende stadia kiezen de juryleden wie er in de competitie blijft en wie naar huis gaat. Als de juryleden het niet met elkaar eens zijn, moet een deelnemer een Dance for life brengen, een solo-optreden in zijn of haar eigen dansstijl.
v.l.n.r. : Dan Karaty, Roberto da Costa, Euvgenia Parakhina, Brahim (Eurosong 2006-2008), Nicky Vernieuwe, Jan Kooijman (fotograaf : William Rutten)
* de vijfde aflevering :
De 120 dansers die de zware auditierondes overleefd hebben, hebben rendez-vous met de jury in Amsterdam.
Choreograaf Roy Julen
Op het Museumplein wacht hen een nieuwe uitdaging. In de audities hebben ze bewezen over talent en uitstraling te beschikken, maar nu moeten ze ook hun veelzijdigheid en doorzettingsvermogen tonen. Ze krijgen nu een dansopdracht van choreograaf Roy Julen. De jury houdt alles nauwlettend in de gaten. Wie niet snel genoeg bijleert, valt onherroepelijk af. Niets ontgaat de supergeconcentreerde juryleden Jan, Brahim, Euvgenia en Dan.
Hoepertingen versus Amsterdam
Melissa uit Hoepertingen is alvast onder de indruk van Amsterdam maar evenzeer door de sterke concurrentie. Ook Lorenzo, die zijn enkel verzwikte na zijn schitterende auditie, zien we terug in dit bootcamp.
Pas de deux ?
Waneer Roy Julen aankondigt dat de dansers een combinatie van hiphop en moderne dans moeten brengen, horen heel wat 'street dancers' het in Keulen donderen want van begrippen als 'chassé' en 'pas de deux' hebben ze geen kaas gegeten.
Dance For Life
Na deze eerste opdracht vallen 40 dansers meteen af. Voor 50 anderen is er beter nieuws. De 30 overblijvers moeten zich extra tonen tijdens een 'Dance For Life'. Voor sommige koppels zoals ballroomdansers Omar en Marleen en voor Lollipoppers Steven en Kenneth wordt meteen duidelijk dat samen de selectie halen geen evidentie zal worden.
Naar Los Angeles
Na deze ronde zijn er nog 64 dansers in de running, maar die krijgen meteen te horen dat er slechts 30 plaatsen zijn voor een bootcamp-ticket naar dansmekka Los Angeles. En om te bepalen wie die 30 gelukkigen worden, moeten de dansers zich wagen aan een latin ballroomdans.
Nieuwe uren van 'So You Think You Can Dance'
De eerste bootcamp-aflevering van 'So You Think You Can Dance' is meteen ook de laatste op woensdag. Vanaf nu zondag 04 oktober 2009, verhuist deze verrassende danswedstrijd naar een vaste tv-stek op zondagavond om 20.00. De eerste live show is er op zondag 11 oktober om 20.00.
'So You Think You Can Dance'', vijfde aflevering vanavond, woensdag 30 september, tussen 20.40 en 22.00 op vtm. (bron en logo : vtm)
Zoals steeds op woensdag staat onze rubriek 'Een avondje uit' geheel in het teken van Nederland en dit voor onze talrijke Nederlandse bezoekers die we dagelijks mogen verwelkomen. Ook op deze laatste dag van september bekijken we een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.
De Nederlandse zangeres Frédérique Spigt (NSF 1998) gaat dit najaar opnieuw de Nederlandse theaters in. Op donderdag 17 september jongstleden vond de eerste voorstelling plaats van 'Alles - The best of Spigt', haar nieuwe theatertournee.
Fans kunnen eindelijk hun hart ophalen aan de klassiekers. Mocht u nog niet bekend zijn met het werk van Frédérique Spigt dan is NU het moment om kennis te maken. Het onafscheidelijke trio Jan van der Meij (gitaar), Hein Offermans (bas) en Frédérique Spigt gaan een best-of tour doen in samenwerking met Roel Spanjers. Roel, sinds jaar en dag rechterhand van Bennie Jolink, zingt, speelt gitaar, accordeon, piano en Hammond orgel.
Behalve natuurlijk "Mijn hart kan dat niet aan", "Rotterdam" en "Isis" kunt u ook uw hart ophalen aan "Ga maar vast vooruit", "Hemelse regen", "Grijze muis" en vele andere nummers uit het rijke oeuvre van Spigt. Het wordt een concert met prachtige samenzang, veel akoestische gitaren en een hoop swing&blues. Natuurlijk niet zonder de komische en onderhoudende presentatie van de 'Diva' zelf. De tournee loopt tot en met maandag 21 december en meer informatie krijg je in de agenda op haar website of op de website van Nationale Theaterkassa. (foto : Piroschka Photography, Piroschka van de Wouw)
Begin december vorig jaar ging de musical 'Op Hoop van Zegen' in première. Het is een oer-Hollandse musical gebaseerd op het onverwoestbare toneelstuk van Herman Heijermans. Sinds de première in 1900 is deze klassieker met enorm succes over de gehele wereld gespeeld. Het wel en wee van de vissersweduwe Kniertje die man en zonen aan de zee verloor laat niemand onberoerd. Haar gevecht om te overleven te midden van sociale misstanden leidt tot één conclusie : de vis wordt duur betaald.
Het toneelstuk werd in het verleden ook reeds vier maal verfilmd en in de laatste versie, uit 1986, zijn twee van de hoofdrollen weggelegd voor Kitty Courbois en Danny de Munck. Ellen Pieters, die eerder furore maakte als Blonde Greet in de musical 'Wat Zien Ik?!', is Kniertje, en Ben Cramer (ESF 1973, NSF 1970-1981) speelt de rol van Reder Bos. De rollen van Geert en Barendje, de zonen van Kniertje, worden gespeeld door Charly Luske ('Turks Fruit' en 'We will rock you') (NSF 2004) en Job Bovelander ('Zeg 'ns AAA') en de rol van Jo door Hilke Bierman. Een talentvolle cast en een live orkest zorgen voor een onvergetelijke musical.
De voorstelling was tot en met zaterdag 25 april jongstleden te zien in heelwat Nederlandse theaters. Intussen werd de musical op zaterdag 19 september hernomen en wie een voorstelling wil meepikken moet snel zijn. De laatste voorstelling gaat door op zondag 18 oktober eerstkomende. Voor een volledig overzicht verwijzen we je naar de website van de musical.
Eerder dit voorjaar raakte bekend dat Cliff Richard (ESF 1968-1973) en The Shadows (ESF 1975) op dinsdag 10 en woensdag 11 november eerstkomende naar Nederland afzakken voor een concert in Ahoy in Rotterdam (aanvang 20.00). Deze optredens komen er in het kader van hun wereldtournee, de '50th Anniversary Tour'. Daarmee vieren ze het feit dat ze een halve eeuw geleden samenkwamen.
Er zijn voor beide optredens nog enkel tickets beschikbaar staanplaatsen in de eerste ring. Meer informatie krijg je op de website van Live Nation alwaar je je tickets online zal kunnen bestellen. Ook telefonisch kunnen tickets worden aangekocht en dit via het nummer 0900 1010 2020 (enkel in Nederland).
Udo Jürgens (30 september 1934) is geboren in Klagenfurt, gelegen in het Oostenrijkse Karinthië. Deze zanger en liedjesschrijver gaat door het leven als Jürgen Udo Bockelmann. Hij groeit op in de ouderlijke woonst samen met twee broers en studeert muziek in Salzburg. In 1950 wint hij een wedstrijd voor componisten met "Je t'aime". Deze wedstrijd wordt georganiseerd door de Oostenrijkse omroep ORF. In 1960 schrijft hij "Reach for the stars" voor zangeres Shirley Bassey. Hij zal voor nog meer wereldsterren liedjes schrijven. In 1964 wordt hij door de Oostenrijkse omroep afgevaardigd om deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival. Met "Warum, nur warum ?" eindigt hij op een zesde plaats. Datzelfde jaar trouwt hij met Erika Meier en ze krijgen twee kinderen. Dit huwelijk zal in 1989 stranden. In 1965 gaat Udo opnieuw naar het Eurovisie Songfestival in het Italiaanse Napels en met "Sag ihr, ich lass sie grüßen" eindigt hij op een vierde plaats. De Oostenrijkse omroep volhardt in 1966 in de boosheid (!) en stuurt de populaire zanger opnieuw naar het liedjesfestival. En ja hoor, met "Merci, chérie" eindigt Udo Jürgens op de eerste plaats en hij bezorgt het Alpenland de allereerste overwinning.
Tot op vandaag is het de enige overwinning van het land. Nadien schrijft hij een aantal Duitse evergreens zoals o.a. "Griechischer Wein" en "Mit 66 Jahre". Hij speelt ook in een aantal films en televisieseries. Maar zijn hoofdbezigheid blijft toch wel het schrijven van nummers. Zo heeft hij meer dan negenhonderd liedjes geschreven en heeft hij tot op heden meer dan 50 albums op de markt gebracht. Buiten zijn twee kinderen uit zijn eerste huwelijk heeft de Oostenrijkse zanger nog twee buitenechtelijke dochters.
In 1999 trouwt hij voor de tweede maal, met Corinna Reinhold. Het paar leeft ondertussen gescheiden van elkaar. Drie jaar geleden kwam Udo nog in het nieuws wegens zijn opsluiting in een cel in de Verenigde Staten (archief). Meer over Udo kan je steeds op zijn website vinden.