Wout bracht kikkerdril mee naar de klas. We zetten het in een aquarium zodat we de evolutie van kikkerdril tot kikkertje kunnen volgen. Eens er één kikkertje is, zetten we de kikkervisjes terug in de vijver. We knutselen een kikkertje en zingen : "De kikkertjes, de kikkertjes, zijn aardig om te zien...."
We maken een lentewandeling en kijken naar de lammetjes, de bloesems, de bloemetjes... Het wordt lente! DE juf vertelt over het verloren schaap en wij maken er een groepswerk rond.
We maken muziek zoals een echte fanfare. En de majorette loopt voorop. Als zij haar stokje in de lucht steekt maken we muziek. We knutselen een schitterend masker en versieren een olifant zodat hij ook naar het feest bij elmer kan.
de dierentuinbaas rolt met de dobbelsteen en zegt hoeveel olifanten er in de stal moeten staan. De dierenoppasser zorgt ervoor dat het juiste aantal olifanten naar binnen gaat. Wat een geluk dat wij goed kunnen tellen en de dierenoppasser kunnen helpen! Heb je onze super-olifanten al gezien? Stafke mag gaan logeren bij Wout.
Deze week gaan we op stap met de gekke olifant Elmer. Die heeft alle kleuren van de regenboog. Dat is wel vreemd voor een olifant. Hoe ziet een olifant er eigenlijk uit? Hoe leeft hij? Wat eet hij? Wij gaan op onderzoek! We knutselen met kosteloos materiaal een kleurrijke olifant die ook nog eens onze potloden kan bijhouden! En maken een lappenolifant van stof-maché, fijn kliederen met lijm! We kregen ook computerles van meester Kevin.
Vandaag was de turnles anders dan anders. We kregen namelijk hulp van de grote meisjes en jongens van het 5de leerjaar. Samen met hen doen we allerlei turnoefeningen. Het was superleuk!
We bekijken kunstwerken (van Matthieu en Alechinsky) en kijken heel aandachtig. Wat zien we? Welke vormen? Welke kleuren? Welk gevoel straalt het werk uit? Een boos of een blij gevoel? Dat moeten we natuurlijk zelf proberen. We laten wasco's over ons papier dansen, maar eerst goed luisteren! Is het boze muziek? Dan kiezen we boze kleurtjes! Klinkt de muziek blij? Dan laten we de blije kleurtjes dansen! En natuurlijk dansen we ondertussen vrolijk (of boos) mee! Stafke gaat bij Mona logeren.
Toeka is een rode vogel met een blauwe strik. Hij komt in onze klas wonen en met ons werken rond gevoelens, wanneer ben ik blij, boos, bang, verdrietig... Hij kent ook een heel leuk lied. We vouwen elk onze eigen Toeka zodat we goed mee kunnen zingen.