TRANSPYRENEEEN 2006
COAST TO COAST
26-06-2006
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

Rit 2 - 106 kilometer - 5 cols - 63 kilometer klimmen - 2.575 hoogtemeters

Camurac - Aulus-les-Bains


Start vanuit Camurac en dus dadelijk 9 kilometer klimmen voor de boeg met de Col de Marmare en aansluiyend de Col de Chioula. Na een dagje volgwagen (vandaag is Imy chauffeur) ontploft Jimbo bijna van de goesting om er stevig in te vliegen op de fiets. Zoals “le train bleu de Lance Armstrong” beginnen we aan de eerste klim van de dag.  Peter op kop, dan ik en in mijn wiel Jimmy; Ben en Frank besluiten nog even rustig aan te doen en laten ons rijden.

P houdt het tempo zo ronde 27 km/u gedurende de eerste 5 kilometer van de col. Wanneer hij van de kop afkomt trek ik het tempo op tot 28 km/u en een kilometerke verder rijdt Jimmy bij me weg (tegen 31 km/u vertelde hij later). Misschien door deze inspanning krijgt hij een kleine inzinking en nog voor de top kan ik hem inhalen en als eerste over de Col du Chioula bollen, met als beloning een prachtog uitzicht op de besneeuwde bergtoppen in de verte. Wanneer iedereen boven is, trekken we onze jasjes aan en storten ons naar beneden, richting Ax-les-Thermes, een prestigieus kuuroord in de Oostelijke Pyreneeën.

Col de Marmare - Col de Chioula

Pas de Souloumbrie                 

 

Vanuit Ax-les-Thermes vermijden we de grote baan, door een “binnenweg” te nemen, maar die gaat over de Pas de Souloumbrie en dat hebben we geweten! Al van in de straten van Ax gaat het erg steil bergop (10% en meer) en rijden Ben en Jim van ons weg.  Met Peeke in mijn wiel houden we de twee anderen wel de hele klim in het zicht.  Vlak voor de top krijg ik de Pee eindelijk uit mijn wiel en met dezelfde inspanning geraak ik nog op en over Jimmy en kom als tweede boven na Ben, die op deze klim een maatje te groot was voor ons.

Na deze “opwarmertjes” wacht het echte werk, want met de Port de Lers krijgen we een col van 1ste categorie te verwerken. Vlak erna volgt de Col d'Agnes, na een korte afdaling van 2 kilometer, dadelijk weer 5 kilometer klimmen.

Port de Lers

 

In de aanloop van de Port de Lers, waar de stijgingspercentages nog niet zo hoog liggen, wordt er weer stevig doorgereden en spelen we Frank al kwijt.  Toch gaat het voor Jimmy nog niet hard genoeg en hij rijdt weg van de rest.

 

Op het steilste gedeelte van de klim, in Sentenac, rij ik weg van Peter en Ben en spring ik over Jimmy om zo alleen de rest van de klim aan te vatten. In de laatste 3 kilometer zie ik een al wat oudere man een paar haarspeldbochten voor me over de weg zwalken met zijn vrouw in de volgwagen achter hem.De arme man valt bijna van zijn fiets van het verschieten als ik hem in het voorbijrijden “bonjour et bon courage” toeroep.  De Port de Lers is met andere woorden loodzwaar, maar is ook een prachtige klim, met mooie haarspeldbochten, in een bosrijke, groene omgeving.
 

Op de top wacht je een schitterend, desolaat, ruw berglandschap, met als hoogtepunt het Etang de Lers, een bergmeer op 1400m hoogte.  Ik kom alleen boven op deze schitterende klim en omdat het lichtjes is beginnen regenen en de volgwagen niet in zicht is, besluit ik door te rijden naar de Col d’Agnes. Even afdalen en dan weer naar boven vlammen denk ik, maar die eerste kilometer van de Col d’Agnes sta ik zowat te “surplassen” en ben ik mijn klimritme even helemaal kwijt.  Niet zo ver achter me zie ik Ben “Il Falco” al verschijnen, hij heeft in de afdaling tijd weten goed te maken met zijn fantastische dalerscapaciteiten en ik moet me nog reppen om als eerste de col d’Agnes te halen.  Boven houdt ik een minuutje over op Ben; zes minuten later is Jimbo daar en dertien minuten later komt Peter als een verzopen kieken boven.  Het is nu stevig aan het regenen en Peter, Ben en ik  stappen in de mobilhome en zien af van de afdaling in dit hondenweer. We zijn al half bevroren, want de volgwagen was op zoek naar Frank, terwijl wij al op de top stonden.  Enkel Jimmy heeft nog de moed en de fut om Frank te gaan ophalen en met hem samen naar boven te rijden. Ook Frank stapt in de “bus”, maar Jimmy wil van geen wijken weten en rijdt dus naar beneden met de fiets.  Aan de voet van de Col d’Agnes in Aulus-les-Bains slaan we onze tenten op voor vannacht.  Alweer een mooie dag, met een natte apotheose ! Die avond trakteren we onszelf op een etentje in het plaatselijke restaurant en worden we in slaap getikt door de regen op onze tent/mobilhome. 

 

Col d'Agnès

Auteur van dienst : Jef

26-06-2006 om 00:00 geschreven door Ben Verburgt  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
27-09-2005
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

Neen, uw blog moet niet dagelijks worden bijgewerkt.  Het is gewoon zoals je het zélf wenst.  Indien je geen tijd hebt om dit dagelijks te doen, maar bvb. enkele keren per week, is dit ook goed.  Het is op jouw eigen tempo, met andere woorden: vele keren per dag mag dus ook zeker en vast, 1 keer per week ook.

Er hangt geen echte verplichting aan de regelmaat.  Enkel is het zo hoe regelmatiger je het blog bijwerkt, hoe meer je bezoekers zullen terugkomen en hoe meer bezoekers je krijgt uiteraard. 

27-09-2005 om 16:32 geschreven door Ben Verburgt  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

Het maken van een blog en het onderhouden is eenvoudig.  Hier wordt uitgelegd hoe u dit dient te doen.

Als eerste dient u een blog aan te maken- dit kan sinds 2023 niet meer.

Op die pagina dient u enkele gegevens in te geven. Dit duurt nog geen minuut om dit in te geven. Druk vervolgens op "Volgende pagina".

Nu is uw blog bijna aangemaakt. Ga nu naar uw e-mail en wacht totdat u van Bloggen.be een e-mailtje heeft ontvangen.  In dat e-mailtje dient u op het unieke internetadres te klikken.

Nu is uw blog aangemaakt.  Maar wat nu???!

Lees dit in het volgende bericht hieronder!

27-09-2005 om 16:32 geschreven door Ben Verburgt  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)


TRANSPYRENEEEN 2006
Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto


Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs