Wij zijn de tippers van chiro Elckerlyc! Onze toffe bende bestaat uit Marieke, Jill, Femke, Annellies, Catina, Whitney, Laura, leidsters Anouk & Bieke en mascotte Lowie. Wat wij graag doen? Gemengd, in de beek wandelen, weerwolven, ons verkleden, hevig, knutselen, babbelen, babbelen, babbelen, en nog zo veel meer!
Tippers Chiro Elckerlyc
De place to be voor meisjes van het 1e en 2e middelbaar
03-04-2011
Foto's
Hey!
Foto's van het ledenweekend, de stoet en de Joeng Leive dag in februari kan je nu vinden op de chirosite. Bij foto's onder het mapje van de weekends en het mapje van de Tippers! De link naar de chirosite vindt je rechts onderaan op deze blog!
Met enige vertraging hier dan toch een kort verslag over het weeken (Jaja, de leiding heeft ook examens)
Met Laura, Marieke, Femke, Jill en Annelies trokken we op 18 maart naar Herselt. Het begin van de avond bracht wat humor met zich mee aangezien we starten met Leiding got talent... Onze tippers konden genieten van een groot aanbod verschillende zaken die ze nog nooit van de leidingsploeg gezien hadden.
Nadat de jongere groepen naar hun bedje gingen maakten we van onze slaapzaal een heuse Spa! Verschillende gezichtsmaskertjes, nagellakjes en last but not least veel fun! Grappig om iedereen te zien met die smeerseltjes op hun hoofd, vooral mijn eigen kleikop achteraf op foto gezien. We waren ook allemaal wel wat emotioneel, onze andere leidster Anouk had een brief voor ons geschreven die we nu voor de eerste keer te zien kregen! Echt leuk!!! Enfin, uiteindelijk gingen we nog naar een film kijken. We kozen voor Alice in wonderland, jammer genoeg hadden we wat technische probleempjes waardoor we de film niet helemaal hebben uitgekeken (De helft van de manne lag halverwege al mooi met zijn oogjes dicht te knorren)
Voor mij persoonlijk de dag er op een zware morgen, aangezien ik samen met Tina de ochtengym moest voorzien. Ons tippers waren duidelijk nog niet goed wakker, dus hebben we maar extra intensieve oefeningen gedaan! Iedereen klaar en gegeten? Tijd voor onze voormiddagactiviteit.
We moesten proberen om met onze power of red de situatie in Japan onder controle te krijgen! Eerst zorgden we ervoor dat onze rode outfit helemaal copleet was met nagelak EN smink, waarna we volledig voor onze missie konden gaan. We moesten onder andere 3 vuilzakken met kleren vullen, magisch roos poeder maken om te voorkomen dat de radioactiviteit zich zou verspreiden, de bevolking van eten voorzien door voor alle leden een cakeje te maken, een benefietlied maken, ... Jammer genoeg slaagden we niet in al onze missies maar toch hebben we het super gedaan!
Omdat er geen oven op de weekendplaats aanwezig was ging Sabin voor ons een draagbare oven meebrengen zodat we de cakejes konden bakken. Jammer genoeg was het deeg zuur voor de oven er was waardoor we het deeg maar hebben weg gedaan...
In de namiddag trokken we naar het dorp. Hier speelden we een spel dat bestond uit verschillende individuele- en enkele groepsopdrachten. Zo moesten we bijvoorbeeld om ter eerste terug komen met een broodzak. Laura had de opdracht echter een beetje verkeerd geïnterpreteerd waardoor ze met een heel brood terug kwam. Per geslaagde opdracht kregen de leden een persoonlijke tip. Na de opdrachten konden ze met hun tips aan de slag om in het dorp iets te vinden, nl. een foto van elk van hen. Jammer genoeg had Laura het nog een verkeerd verstaan waardoor ze voor haar foto helemaal aan de andere kant van het dorp zat. Omdat we nog wat tijd over hadden en het goed weer was besloot ik de mannen op een ijsje te trakteren. We aten elks 2 lekkere grote bollen crèmeglace die we zelf verdienden (croque dag). Hier kon Jill zich dan weer niet goed in houden toen de mevrouw achter de kasse per ongeluk kinderbolletjes zei (i.p.v. een kinderhoorntje en discobolletjes). De fun zat er in, ons Jill vond het zo grappig dat ze er op de weg terug van aan de kant moest gaan zitten. Tippers en de slappe lach = de normaalste zaak van de wereld . Oja vergeten te zeggen, toen we naar huis wandelde kwamen we een mooie jongen tegen (Marieke had hem weeral gezien!). Omdat we hem niet echt dierven aanspreken en hij ook niet meteen interesse had voor ons hebben we er stiekem een foto van genomen en noemden we hem Fernando!
Terug aangekomen op de weekendplaats sloeg de stemming echter snel om. De kwiks hadden enkele van onze knuffeltjes en mijn slaapzak in de boom gehangen. Ze zullen het geweten hebben! Voor onze avondactiviteit moesten we wachten tot het donker was en de kleinere afdelingen naar dromeland waren. Dus deden we eerst nog macramé. Iedereen in zijn bed? Oké onze cluedo in het donker kon beginnen. Het doel van het spel was een gewone cluedo oplossen. De voorwerpen waren echt aanwezig, van plaatsen hingeren er beschrijvingen en van verdachten hingen er foto's. Het spannende echter was dat het donker was en iedereen slechts over een zaklamp beschikte. Bovendien had ik ook wat medeleiding opgetrommeld om de tippers een beetje bang te maken! Elke keer ze schrokken moesten ze een breeklichtje gaan aandoen. Wie op het einde de minste lichtjes had kreeg een extra punt. In het begin verloop het wat stroef omdat ik eerst de enige verschrikker was en ze dit nog al snel doorhadden. Wat de manne echter niet in het snuitje hadden was dat er steeds meer verschrikkers bijkwamen waardoor er toch heel wat is afgekrest (vooral Jill kan haar keelgat ver open zetten). Op het einde was het zelfs zo erg dat het achterste (en donkerste) deel van het terrein een soort taboe was geworden.
Toen we allemaal in ons bedje lagen hebben we nog wat liggen tetteren over typische meisjeszaken. Het beloofde een rustige nacht te worden aangezien we allemaal heel moe waren (ik zelf ook) en het wekliedje begon weeral veel te vroeg. Zondag moesten we al terug onze valiezen maken waarna we nog met iedereen samen hevige spelen hebben gedaan. Jammer genoeg moest Marieke al vroeger weg waardoor we met 4 moesten laten zien hoe sterk de tippers zijn! Femke ging er natuurlijk weeral als een speer vandoor en was weeral één van de laatste overblijvers met dikke Bertha (Femke is echt snel!)
Maar toen ook de hevige spelen gedaan waren besefte iedereen dat het weekend echt afgelopen was...
Ik kijk al uit naar de volgende chirozondag xx Bieke
Btw: Foto's zullen zo snel mogelijk op de chirowebsite gezet worden!
Vandaag de grote dag... Eindelijk onze croque dag! Jammer genoeg kon Catinca niet komen maar verder was iedereen aanwezig! Na al het werk dat we vooraf al hadden gedaan en de reclame die we zijn gaan maken keken we uit naar deze dag, hier draaide het in feite allemaal om. In het begin was er toch een beetje stress bij ons allemaal... Als een echt team maakten we van het speelclublokaal een gezellig eethuisje.
Marieke zorgde heel de namiddag voor het drinken. Annelies, Femke en Laura zorgden dat het lokaal in orde was en de mensen hun bestellingen vlot verlipen. En Jill en Whitney hielpen mij in de keuken.
We doktorden ons eigen systeem uit zodat we de mensen vlot konden bedienen, en de tippers zelf ook nog overzicht over hun taken hadden.
Onze eerste klanten waren Amelie en Anneleen van de andere afdelingen met hun mama en papa. Verder was er toen nog niemand. Dit was dus een goede test voor ons en makkelijk om er wat in te komen!
Op bepaalde tijdstippen (rond 4u en 5u) was het echt DRUK! Maar toch durf ik te zeggen dat we fier mogen zijn op ons zelf. De hele dag is namelijk zonder fouten verlopen, als er toch kleine probleempjes opdoken losten we deze samen als groep op!
We hebben een hele dag hard gewerkt. Rond 18.00u was de croque dag gedaan. We hebben echter met zen allen tot bijna half 8 gewerkt!
En dat mochten we ook zien in de resultaten! We hebben ongeveer 250 euro verzameld ! Dat gaat nog voor spetterende chiroactiviteiten zorgen
Ik kijk al met grote vreugde uit naar het ledenweekend, om weer bij mijn leuke tippertjes te kunnen zijn
Normaal was het vandaag geen chiro omdat het krokusvakantie is. Voor ons werd echter graag een uitzondering gemaakt. Sophie van de aspi-10's kwam ons ook vandaag weer bijstaan. Het beloofde echt een super leuke zondag te worden. We gingen namelijk naar de stoet. Voor we hier naar vertrokken moesten we echter nog bij Chiro Jong Leven gaan reclame maken voor onze croque dag! De jongens waren massa spelen aan het doen, en natuurlijk mochten wij mee doen. Dit waren we echter vrij snel beu (jongens = willd = Tippers bang!)
Dan maar terug naar ons eigen chiroheem om ons te verkleden! Waarna we eindelijk naar de stoer in Herenthout vertrokken met onze bende van 4 (Annelies, Jill, Femke, Laura) Het was natuurlijk wel lang fietsen, maar Laura zorgde voor de nodige pret onderweg (AMAAAAAAI!)
Eenmaal aangekomen hadden we het direct zitten, één of andere clown gooide massa's confetti naar ons. Leuk hoor... De leiding had natuurlijk een opdracht voorzien. We gingen een ruiltocht houden. We zijn begonnen met een plakker die we konden ruilen voor een 3D brilletje wat uiteindelijk verder geruild werd voor een hamburger! Hmmmm Jammer dat Femke geen ajuin lust...
Het was eigenlijk toch wel druk op de stoet, we hadden veel te weinig tijd en er was zo veel te zien! De wagens zagen er echt chique uit dit jaar!
Ondanks het mooie weer kregen we het na een tijdje toch allemaal wel koud dus zijn we lekkere frietjes en curryworsten gaan eten! Eenmaal dat de maag gevuld was en we terug opgewarmd waren vetrokken we terug naar huis. Aan de ruiltocht hielden we onder andere een jojo en snoepjes over die we eerlijk hebben verdeeld!
Het was zeker de moeite om deze extra chizondag in te lassen!
Deze zondag is het trouwens croque dag! Vergeet zeker niet langs te komen en ons te steunen!
Vol goede moed kwamen we vandaag naar de chiro. Onze affiches waren klaar, en wij hadden er goesting in. Vandaag zouden we rondgaan op de andere chiro in omstreken om reclame te maken voor onze croque dag. Bovendien stond Sophie van de aspi-10's ook paraat om mee leiding te geven, de dag kon niet meer stuk. Het weer zat echterniet zo goed mee. Daarom kregen we om ons tegen een onverwachte regenbui toch wat te beschermen een grote vuilzak waar we allemaal een soort regenjasje van maakten. Je weet maar nooit! :wink:
Eenmaal klaar vertrokken we meteen naar de scouts. Daar aangekomen kregen we de opdracht om onze croque dag op een originele manier EN in groep voor te stellen! Laura had enkele gekke ideën maar uiteindelijk besloten we om elks aan het woord te laten komen. Zo zei Lara bv. wie we waren, Whitney waarom we kwamen, Annelies waar en wanneer het te doen is enz.
Van de scouts reden we verder naar chiro Gust, waarna we meteen verder fietsen naar chiro Nele. Van hieruit zetten we onzen toer verder naar chiro Bevel en tenslotte stopten we bij chiro Pako. In totaal hebben we 16 km gefietst, daar kwam nog eens bij dat er héél veel wind was en de tippers niet van de traagsten zijn. Zo had Bieke het op sommige momenten moeilijk om te kunnen volgen.
Nadat we bij chiro Pako stopten keerden we terug richting ons eigen chiroheem. En natuurlijk dienen inspanningen te worden beloond dus mochten we lekkere warme chocomelk maken en kregen we een goei stuk chocola er bij om er in te soppen.
We hadden nog wat tijd over en mochten zelf een spel kizen. Verstoppertje kwam uit de bus. Dus wij allemaal naar boven om daar verstoppertje te spelen. Superleuk! (met al die matrassen en kasten!)
Veel te snel hoorden we weeral het fluitje, wat het einde van een iets andere maar toch weer kei leuke chirozondag betekende!
Denk er aan: Normaal is het volgende zondag (6 maart) GEEN chiro, maar voor jullie maken we graag een uitzondering. We doen met de tippers dus wel chiro zoals op de gewone zondag (van 13.30u tot 17.00u). Kom zeker met de fiets!
Op zondag 13 maart organiseren de tippers voor het 2e jaar op rij een fameuse Croque dag.
Je kan dan van 14.30u tot 18.00u binnenspringen op ons chiroheem voor een lekkere croque uit het vuistje, ne goeie warme chocomelk, of gewoon om iets te drinken!
Een croque uit het vuistje kost 2, drank 1,20 en een lekkere warme chocomelk 1 Daar kan je toch niet voor sukkelen??
De opbrengst van de croque dag gaat trouwens integraal naar onze tipperskas!
Deze zondag kwam noga loom op gang. We moesten een groot krijtbord dat we gekregen hebben in ons lokaal zien te krijgen. Zelfs met hulp van de Aspi-10's lukte het ons niet. Dan zijn we maar naar het chiroheem van de jongens gegaan om daar hulp te zoeken. We kregen van leider Jens wat materiaal mee, de kerels konden we echter niet overtuigen om ons te komen helpen. Dan maar terug naar het heem. De leiding besloot om het bord tot later uit te stellen dus begonnen we met ons programma. We moesten enkele opdrachten uitvoeren, na het uitvoeren van een opdracht kregen we telkens materiaal. We moesten het terrein en de omgeving rond de chiro vrij maken van hondekakjes, we moesten 150 bladeren verzamelen, hier iets mee maken, een kaartenhuis bouwen, het atomium namaken enz. De meeste opdrachten verliepen wel vlot, helaas hebben we ze niet allemaal perfect kunnen uitvoeren. Toch kregen we uiteindelijk al ons materiaal.
We mochten een fietsenrek in de kleur van de tippers schilderen en zijn begonnen met de kastjes terug te schilderen. Jammer genoeg zijn we hier wel niet mee klaar geraakt
Vandaag hielden onze vrienden van de jongenschiro hun befaamde pastadag op ons chiroheem. Concreet betekende dit voor ons dat wij chiro moesten geven op een andere locatie.
Omdat het heem van de jongens die dag toch leeg stond hebben we er een echte "Joeng Leive" dag van gemaakt. Spannend he, zo een hele dag "nen echte vent" uithangen Jill, Marieke, Femke en Laura vertrokken dan ook vol goede moed richting de Rector de ramstraat.
Daar aangekomen werd hen opgedragen om terug in de huid van de allerkleinsten te kruipen. We begonnen ons avontuur als kadeeke. Om te bewijzen dat we volwaardige kadeekes waren moesten we per persoon 5 wormen zoeken en hier een woord mee maken. We waren met 4 dus moesten we er in totaal 20 hebben. Bij Marieke verliep deze zoektocht heel vlot, en ook Femke en Jill hadden er geen moeite mee. Laura wou de beestjes echter voor geen geld ter wereld aanraken dus bracht ze haar inbreng door de beestjes met een stok uit de grond te porren.
Met de verzamelde wormen moesten onze kadees een zo lang mogelijk woord vormen. Dit bleek niet zo goed te lukken door het gekruip van de beestjes waardoor de opdracht veranderde en ieder zijn eigen wormen naar de hemel moest begeleiden. Hier had dierenvriend Laura en ook Femke het zeer moeilijk mee. Tot Marieke een snelle tactiek bedacht door de wormen te pletten met een emmer en zowel Jill als Femke haar voorbeeld volgden. Laura konden we hier echter niet toe aanzetten, op de beestjes springen daarentegen....
Soit voor zover onze ervaring bij de kadeekes, ondertussen behoorden we al tot de speelclub. Als echte coole speelclubjongens gingen we dan ook een cool spel spelen, nl. slijmbal. Maar gewone spelletjes zijn voor ons niet genoeg, neenee nee... We speelden slijmbal met een jutte zak die we eerst moesten vullen met natte modder. Vooral Femke vond deze verdacht hard naar kak ruiken... We speelden en speelden tot iedereen lekker nattig en vuil was.
We evolueerden tot rakkers, een moment waar we allemaal naar uitkeken. We mochten op het dak klimmen om onze groepsfoto's te maken. Zo GRAAF. We maakten eerst een constructie met tafels die een beetje op een trap leek. Eenmaal op het dak aangekomen vonden we vele vergeten schatten (autobanden, verkeerspaaltjes, een hemd, een beer, ....). En mensen toch, wat een uitzicht
Terug beneden werden we tot toppers geslagen. En wat doen die liever dan paintwatte met de kerels? Met goede moed gingen we paintwatten tot er een eerste probleem opdook... we vonden geen blaaspijpen. Dan maar met katapulten in 2 teams (Jill & Femke vs. Marieke & Laura) maar ons Femke was niet echt een held met de katapulten. En ik moet toegeven, mijn sterkste kant was het ook niet. Dan hebben we gewoon maar wat met gekleurde propjes tegen mekaar aan het gooien geweest tot de verf op was...
Eindelijk aspirant! Onze mannen moesten op de foto met hete miekes, wat voor het volgende probleem leidde dat we enkel schoonheden op middelbare leeftijd tegenkwamen. Deze opdracht mislukte, onze mannen hebben het dus net niet tot de leiding gemaakt.
We hadden een mega blitse dag. Tijdens de eindformatie bedachten we nog een eigen kreet waarna we terug naar huis gingen, wachtend op de volgende chirozondag!
Nadat we van enkele ouders de vraag hebben gekregen om een soort krantje te maken of bespreking te houden van de activiteiten die we dit jaar met de tippers doen heb ik besloten dit blog te maken. Zo kan ook Anouk, onze andere tippersleidster, die nu voor enkele maanden naar Portugal is ook nog al onze spannende avonturen volgen!
In het gastenboek kunnen jullie plaatsen wat jullie willen (ideetjes, commentaren, ...)
Ik hoop dat jullie allemaal iets aan dit blog zullen hebben!