Voor de periode van donderdag 24.01.2013 tot en met donderdag 31.01.2013 heeft het Provinciaal Comité Oost-Vlaanderen beslist over te gaan tot een algemene afgelasting van : -ALLE kampioenschapswedstrijden en ALLE vriendschappelijke wedstrijden -de wedstrijden van de Jeugdcup Het Nieuwsblad
De wedstrijden van de provinciale jeugdprospectie van woensdag 30 januari 2013 gaan wel door.
Mooie overwinning tegen een technisch zeer sterke thuisploeg.
We begonnen aan deze match met enkele goed opgezette aanvallen maar al vlug bleek dat de thuisploeg zich zo maar niet zou gewonnen geven! Onze supporters wisten niet wat hun overkwam want voor de eerste maal dit seizoen kwamen we er in het middenveld bij momenten niet aan te pas. Een zeer gretig maar te individueel spelend Hamme kreeg heel wat kansen maar konden deze niet benutten ook dankzij ons sterk verdedigend compartiment waarin Lorenzo Van Pachtenbeke de absolute uitblinker was.
We begonnen meer onze stempel te drukken op de wedstrijd en een geldig doelpunt werd, volgens sommigen, onterecht niet toegekend door een overigens uitstekend leidende scheidsrechter. Even later ging Andreas Raveel met de bal aan de haal, bediende met een gemeten voorzet Arthur Bracke en deze aarzelde niet om ons op, een gevleide, voorsprong te schieten (0-1). Hamme liet zich niet van zijn stuk brengen maar onze hard werkende ploeg kon deze stand behouden tot aan de rust.
In de tweede helft kwamen we al vlug op 0-2 dank zij een mooie aanval langs Andreas welke de bal doorstak naar Arthur en deze de bal goed in de loop van een goed gevolgde Jeffrey Deweirdt speelde die knap afrondde. We zaten nu veel beter in de match maar toch was de thuisploeg nog een paar keer gevaarlijk maar een sterke Eldin Hasic hield zijn netten ongeschonden goed bijgestaan door Ermin Mesic, Jarne Seye en Achiel Cattoir. Ons middenveld kwam nu aan beter combineren toe; Dylan Deweirdt begon alle ballen op te eisen goed bijgestaan door een zeer bedrijvige Jeffrey op links en een in de duels hard vechtende (wat zie ik dat graag!) Andreas over rechts. Een schot van Dylan werd in hoekschop verwerkt en deze corner werd door Jeffrey mooi op het hoofd geschilderd van Dylan wat de stand op 0-3 bracht. match gespeeld! Toch kwam Hamme nog even terug op na een van de weinige foutjes van onze doelman (1-3). Een, voor zijn eerste wedstrijd, goed meespelende Tibni De Bruyne zorgde ervoor dat we vooraan steeds een mannetje vrij hadden en het was Dylan tenslotte die op aangeven van Andreas de eindstand vastlegde 1-4.
Bij de strafschoppen onderscheidde Eldin zich door maar liefst 7 van de 11 penalty´s te stoppen
Onze ploeg speelde een zeer wilskrachtige en fysiek sterke wedstrijd en bevestigde vandaag dat we toch wel de sterkste ploeg van de reeks mogen genoemd worden.
Zij zorgden voor deze knappe overwinning: Eldin Hasic, Ermin Mesic, Lorenzo Van Pachtenbeke, Achiel Cattoir, Jeffrey Deweirdt, Andreas Raveel, Jarne Seye, Dylan Deweirdt, Tibni De Bruyne, Arthur Bracke.
Met Overmere, de enige ploeg waar we in de eerste ronde tegen verloren, hadden we nog een appeltje te schillen en of we dat gedaan hebben!!
De wedstrijd was amper 50 seconden oud of de stand stand reeds 1-0 na een doelpunt van Dylan Deweirdt. Overmere kwam amper in het stuk voor maar kon toch gelijkmaken na een flatertje van doelman Eldin Hasic maar geen nood, na een aanval opgezet door Lorenzo Van Pachtenbeke kwam de bal bij Dylan en via de rug van een tegenstrever stond de stand 2-1! Dylan had er blijkbaar zin in vandaag en scoorde op de 10 minuut reeds zijn derde doelpunt, van een hattrick gesproken! Even later suisde een loeier van Andreas Raveel net naast de paal buiten en dan was er opnieuw Dylan om op de 14de minuut de 4-1 aan te tekenen !!
Arthur Bracke, ook zeer bedrijvig en zeer goed in de match, ontving de bal van Jeffrey Deweirdt en de bordjes wezen, na 17 minuten spelen, 5-1. Jay Goethals kwam op de plaats van Arthur, dacht wat hij kan, kan ik ook en de Overmeerse doelman was voor een zesde keer verslagen! 6-1 was dan ook de stand als een goed leidende scheidsrechter Patrick Deweirdt voor rusten floot.
Ook na de rust bleven we heer en meester en het was Jeffrey Deweirdt die op de 32ste minuut voor de 7-1 zorgde op pas van Lorenzo. We bleven maar mooie aanvallen opzettten en enkele minuten later zorgde Arthur op pas van een alom tegenwoordige Dylan voor de 8-1. Via een mooie doorsteekpas van Andreas nette Jeffrey op de 44ste minuut ons negende doelpunt en even later was doelvrouw Chiara Van Dooren bij de pinken om een tweede tegentreffer te voorkomen, Na een zoveelste aanval werd de bal in corner verwerkt door één van de bezoekende verdedigers, Andreas nam de hoekschop en draaide de bal, weliswaar met medewerking van de doelman, in één tijd binnen. 10-1.
Na een geharrewar voor het bezoekende doel versloeg een verdediger zijn eigen doelman (11-1) en Jarne Seye tenslotte zorgde, na een mooie assist van Andreas voor de eindcijfers 12-1. Van een klinkende revanche gesproken!!
Na de match werden we in de kleedkamer door Wim verwend met "echte" en kinderchampagne welke, voor het maken van ons 100ste doelpunt, aan iedereen nog een gepersonaliseerd petje schonk. waarvoor onze oprechte dank!
Onze ploeg bestond uit: Eldin Hasic, Ermin Mesic, Lorenzo Van Pachtenbeke, Jarne Seye, Jeffrey Deweirdt, Andreas Raveel, Arthur Bracke, Achiel Cattoir, Dylan Deweirdt, Jay Goethals, Chiara Van Dooren
SK WACHTEBEKE vzw organiseert JAARLIJKSE KAARTING op 2de Kerstdag woensdag 26 december inleg 2,00 voor haantjes of kalkoenbillen AANVANG ; 17u00 KANTINE SK WACHTEBEKE (NIEUW TERREIN) Stationsstraat 193 A
TRAINER VAN DE JEUGDDOELMANNEN, JEAN-PIERRE DANCKAERT, STOPT BIJ SKW
Wegens familiale omstangdigheden stopt Jean-Pierre zijn trainingen bij SKW, hij blijft nog wel trainingen geven op KVV Zelzate. BIJ DEZE BEDANKT HET BESTUUR JEAN-PIERRE VOOR ZIJN JARENLANGE INZET VOOR DE CLUB
EX-JEUGDSPELER VAN SKW, LIEVEN VAN DER SYPT, SCHRIJFT BOEK OVER ZIJN ERVARING ALS FIFA-MAKELAAR.
Naar aanleiding van het uitgeven van zijn boek, heb ik een bezoekje gebracht aan Lieven Van Der Sijpt. Lieven is niet alleen een ex-speler van SKW, maar was ook een buurjongen in mijn jeugdjaren. Na een 20-tal jaren weggeweest te zijn uit Wachtebeke woont Lieven nu terug in de gemeente. Toen we kort na zijn aankomst op de Walderdonk elkaar tegen het lijf liepen werden natuurlijk oude koeien uit de gracht gehaald, we hadden elkaar dan ook 20 à 25 jaar niet gezien. Dat we het al vlug over de voetbal hadden was niet meer dan normaal, want ook hij bleef in het voetbal wereldje hangen. Toen hij onlangs een boek schreef over zijn ervaring als voetbalmakelaar was ik natuurlijk geïnteresseerd en bracht ik hem een bezoekje. In ons gesprek werd al vlug duidelijk dat hij, ondanks zijn liefde voor de voetbal, ook wat teleurgesteld is in de voetbalwereld. Na het vertellen van enkele anekdotes van zijn contacten met de mensen van de Belgische voetbaltop was ik toch een beetje verbaasd. Ook zijn liefde voor Argentinie steekt hij niet onder stoelen of banken. Toen ik hem al lachend zei dat we bij SK Wachtebeke wel een goede speler konden gebruiken, zei hij dat hij wel eens zou rondkijken. Toen hij mij 14 dagen geleden een Argentijnse speler voorstelde, dacht ik dat hij mijn woorden serieus had genomen, het was spijtig genoeg een speler voor 1ste of 2de klasse. In het boek staat niet alleen zijn ervaring als Fifa-makelaar, maar ook als zakenman.
DIT BOEK IS TE KOOP BIJ O.A. NOI QUATTRO -- PRIJS 15
Onze ploeg verkeerde vandaag in een volledige offday! We hebben dit seizoen nog geen enkele wedstrijd zo zwak gepresteerd. Achteraan was het kaas met gaten ondanks een zeer sterke wedstrijd van Lorenzo Van Pachtenbeke en gelukkig, twee zeer sterke doelmannen en ons middenveld was voortdurend onderbemand door het feit dat Dylan.Deweirdt voortdurend hulp moest bieden aan onze verdedigers.
We begonnen nochtans vrij goed wat al vlug een doelpunt opleverde langs Lorenzo. Tielrode was niet van slag en probeerde om via enkele goede tegenaanvallen de stand in evenwicht te brengen maar doelvrouw Chiara Van Dooren liet zich niet verrassen. Ons middenveld slaagde er niet in om ook maar één enkele deftige aanval op poten te zetten maar toch werd het 0-2 via Dylan na een persoonlijke poging. Over links probeerde Jeffrey Deweirdt steeds om met dezelfde beweging zijn tegenstrever af te loeren wat maar zelden lukte en over rechts verzuimde Andreas Raveel te veel zijn om medespelers in het spel te betrekken. Na dom balverlies achteraan had Chiara gelukkig een goede reflex en redde met haar voet een zeker doelpunt.
Na de rust helemaal geen beterschap, wel integendeel!! Gelukkig speelde ook doelman Eldin Hasic een sterke partij en hield zo de thuisploeg van een verdiend doelpunt. Isaak De Coninck veroverde de bal, stak hem door naar Dylan welke Jeffrey bediende en we stonden plots 0-3 voor! Wie dacht dat de match gespeeld was, was eraan voor zijn moeite. Tielrode ging nog meer drukken, Ermin Mesic, ook niet in zijn dagje, ging in de fout en het was 1-3. Vooraan lukte er niets meer en noch Jay Goethals, Daan Hofmans of Yves Vanden Broucke konden voor gevaar zorgen. Tielrode voelde dat er meer in zat en bleef de aanvallen opstapelen met heel wat gevaarlijke hoekschoppen tot gevolg en wat niet kon uitblijven gebeurde, ze scoorden de aansluitingstreffer na opnieuw heel wat fouten van onze ploeg. De laatste acht minuten werd het nog bibberen, we kwamen er nog met moeite uit, maar Eldin zorgde met de ene mooie redding na de andere, een paar keer op de lijn bijgestaan door Jarne dat we toch de wedstrijd, weliswaar onverdiend, winnend konden afsluiten. Een wedstrijd om vlug te vergeten!!
We speelden met: Chiara Van Dooren, Eldin Hasic, Lorenzo Van Pachtenbeke, Dylan Deweirdt, Andreas Raveel, Jay Goethals, Daan Hofmans, Jarne Seye, Yves Vanden Broucke, Ermin Mesic, Isaak De Coninck
Het gratis bonnetje waarmee jeugdvoetballers na een wedstrijd een drankje of een kleine snack kunnen krijgen in de kantine, dreigt te verdwijnen. Ook op deze consumpties dient 21 procent btw betaald te worden. Toch is er al een oplossing.
Door striktere fiscale controles riskeren clubs een fikse boete en zij kiezen er dan ook voor te stoppen met deze oer-Vlaamse traditie van gratis bonnetjes na een jeugdwedstrijd, schrijft Het Laatste Nieuws.
Vroeger controleerde de fiscus nauwelijks of de voetbalclubs 21 procent btw betaalden op de gratis drankbonnetjes die ze aan jeugdspelers geven. De controles zijn tegenwoordig echter aangescherpt.
Clubs die nu een inspecteur van de Federale Overheidsdienst Financiën over de vloer krijgen, ontvangen wel degelijk een fikse boete als blijkt dat ze niet in regel zijn. Voor een voetbalclub met 250 spelertjes in de rangen betekent het een extra uitgavepost van meer dan 1.000 euro.
'We weten dat vzws zoals voetbalclubs draaien op vrijwilligers die niet allemaal boekhouders zijn', zegt Francis Adyns van de federale overheidsdienst Financiën. 'Daarom zijn we vorig jaar de boer op gegaan met voorlichtingsavonden over de belangrijkste regels. Als we vervolgens gaan controleren, kijken we natuurlijk of die regels nageleefd worden. De btw-verplichting op de bonnetjes is zeker geen speerpunt. Maar als onze mensen ter plaatse gaan, controleren ze alles. Dat is nu eenmaal hun taak.'
Enkele clubs hebben al een oplossing. Ze zetten gewoon een fles frisdrank op tafel met 15 bekertjes errond, en dan is er geen vuiltje aan de lucht.
SPORTSTRAAT 6 9185 WACHTEBEKE Bloc - 1728 KANTINE 09/279.33.35 BESTUUR VOORZITTER De Caluwé Marc ONDERVOORZITTER Van Elslande Willy SECRETARIS Buysse Geert PENNINGMEESTER Van Damme Christophe BESTUURSLEDEN Van Laere Herman Geers Raymond Van Der Zee Jeroen Celie Herwig Martignago Jacques *************************
TVJO – Jeugdcoördinator De Bruycker Chris 0477 - 37 41 15 skw.tvjo@gmail.com