SK Lochristi boekte de afgelopen weken een 6 op 6. Het thuisduel tegen Sparta Ursel won op die manier aan belang. Mits winst kon Lochristi in het klassement Ursel bijbenen en zo de aansluiting met de middenmoot verwezenlijken. Dat de bezoekers niet van plan waren om geschenken uit te delen bleek al tijdens de eerste minuut van de wedstrijd. In een luchtduel plantte Crispijn zijn elleboog in het gelaat van De Picker. Of het bewust of onbewust was laten we in het midden maar het feit dat de scheidsrechter gewoon liet doorspelen wekte al heel wat woede op bij de thuisaanhang. Met een gapende wonde in zijn rechter ooglid moest De Picker al meteen worden vervangen, de toon was gezet. Toen na een kwartier spelen Annaert (foto) duidelijk gehaakt werd in de backlijn sloot de scheidsrechter opnieuw zijn ogen. Tot overmaat van ramp kwam Ursel er pijlsnel uit en op de counter kon Crispijn de score openen, 0-1. Met uitzondering van de Ursel-aanhang stond de hele Bosdreef-ArenA op zijn kop. Ook de spelers van Lochristi moesten even bekomen van het onrecht dat hen werd aangedaan. Na een goed halfuur spelen stonden de kopjes weer allemaal op voetballen en kwam de thuisploeg dan toch sterk opzetten. Van De Voorde, Van Gilsen en Deprez probeerden het maar voorlopig zonder resultaat. Een vijftal minuten voor de rust infiltreerde Morel in het centrum. Hij vond Waeytens op rechts, die bracht de bal meteen voor doel. Morel kopte de voorzet door en Van De Voorde tikte de bal over de lijn, 1-1. Nog voor de rust kreeg Lochristi 2 kansen om op voorsprong te komen maar doelman Lebegge toonde zijn kunnen op een poging van Waeytens en Van Gilsen trapte over. Na de rust ging Lochristi verder op zijn elan maar 2 reuzekansen leverden geen doelpunt op. Ursel herstelde gaandeweg het evenwicht en kon bijna op voorsprong komen. Een foutje in de thuisverdediging zonderde Crispijn af voor Kesteleyn maar via de paal bracht de doelman redding. Even later belandde een bal op de deklat na een hoekschop van de bezoekers. Lochristi nam over en ditmaal was het Deprez die van een doelpunt werd gehouden door een heel sterk keepende Lebegge. Met nog een goed kwartier op de klok zette Waeytens zich goed door op zijn flank. Zijn lage voorzet werd door Annaert in 1 tijd met rechts overgenomen en belandde in de rechter bovenhoek, 2-1. Ursel probeerde zich terug te knokken maar kon geen grote kansen bij mekaar spelen. Lochristi controleerde de partij en in het slot werd de partij definitief beslist. Ditmaal was het Van De Voorde die voor de voorzet zorgde, Annaert zette de kers op de taart. Hij trapte de bal met rechts buiten het bereik van Lebegge, 3-1. De vreugde na afloop was groot, de zege was dan ook felbevochten maar zeker meer dan verdiend. Volgende week trekt Lochristi vol vertrouwen naar Zelzate.
SK Lochristi speelde met: Kesteleyn, Van Veirdeghem, Morel, De Picker (2' Elewaut), Willems, Waeytens (87' De Bock), Vandenhaute, Deprez, Annaert, Van Gilsen, Van De Voorde.
Doelpunten: 16' Crispijn (0-1), 41' Van De Voorde (1-1), 72' Annaert (2-1), 90' Annaert (3-1).
Met een 9 op 9 op zak gingen de beloften van SK Lochristi in Ursel op zoek naar een vierde opeenvolgende overwinning om de kloof met de top van het klassment te dichten. Het typische Allerheiligenweer zorgde er wel voor dat de grasmat van Ursel er heel zwaar bij lag. Beide ploegen hadden daar in de aanvangsfase heel wat moeite mee, er werd vrij slordig gevoetbald. Na een foutje in de thuisverdediging verscheen Maarten Vanderpoorten oog in oog met de thuisdoelman maar hij kwam niet tot scoren. Even later volgde een identieke fase, ditmaal kon de doelman de bal in 2 tijden in hoekschop werken. Aan de overzijde kwam Lochristi goed weg toen een vrijschop vanop de flank net voor de neus van Michael Van Brussel naast gekopt werd. Na de rust werd er beter gevoetbald en viel er ook meer te beleven. Lochristi kreeg al snel een vrijschop aan de rand van de backlijn. Tom Van Doorslaer krulde de bal enig mooi over de muur in de winkelhaak, 0-1. Maar Ursel reageerde meteen en amper een minuut later hingen de bordjes al opnieuw in evenwicht na slecht uitverdedigen bij Lochristi, 1-1. De partij ging nu goed op en af. Bij een doorbraak werd Tom Van Doorslaer gehaakt in de backlijn maar de scheidsrechter liet begaan. Even later kwam Maarten Coysman (foto) ten val in de backlijn. Niemand vroeg om een strafschop, want er was niet echt sprake van een overtreding. Toch kreeg de onfortuinlijke Coysman geel onder de neus geduwd voor een vermeende schwalbe. Een kwartiertje voor tijd kon Michael Van Brussel een botsend afstandschot op de natte ondergrond niet klemvast pakken en in de rebound scoorde Ursel de 2-1. Lochristi trok in het offensief maar pogingen van Tom Van Doorslaer en tweemaal Thomas De Wolf gingen over of naast. Een vijftal minuten voor tijd trapte Joni Vispoel van ver naar doel. De doelman kon de bal onvoldoende afweren en de goed gevolgde Maarten Coysman trapte de gelijkmaker in het dak van het doel binnen, 2-2. Even later werd diezelfde Coysman duidelijk gehaakt net in of net buiten de backlijn. De scheidsrechter floot... maar had tot eenieders verbazing opnieuw een schwalbe van Coysman gezien. Lochristi kwam dus nog dicht bij de winnende treffer maar moest uiteindelijk vrede nemen met een gelijkspel.
Aan de selectie van de eerste ploeg werden Ward De Bock en Tom Van Doorslaer toegevoegd.
Marc Mertens stond voor het eerst een hele week aan het roer van SK Lochristi. De overwinning tegen Drongen was mooi maar Mertens liet het niet na om zijn ploeg op de minpunten te wijzen en daar ook uitgebreid op te trainen. Nieuw, en voor sommige spelers was dit een echte marteling, waren ook de regelmatig weerkerende sit-ups en het pompen. Een aantal spelers begint sindsdien spontaan te zweten bij het horen van het getalletje 25, anderen verdubbelden hun buik- en armspiermassa tijdens de afgelopen week. Dat er scherp getraind werd is ook nodig, want zondag komt met Sparta Ursel een te duchten tegenstander langs aan de Bosdreef. De ploeg zakte vorig seizoen uit eerste provinciale en kreeg voor aanvang van het nieuwe seizoen de stempel van titelkandidaat op zich gekleefd. Maar de meer realistische ambitie van de club zelf is slechts een plaats in de top-5 en daar staat Ursel na een mindere start nu net in. De trainer van de groen-zwarten is een oude bekende in Lochristi. Geert Standaert speelde een zestal jaren geleden zelf nog bij SK Lochristi en speelde nog samen met Geert Boone en Tom Van Doorslaer. Deze zomer zag hij bij Ursel een pak spelers komen en gaan. Onder andere Mathieu Verbeken (Latem), Steven De Pauw (Nevele) en Johnny Lebegge en Pieter Danneels (beiden Waarschoot) kwamen er bij terwijl Joeri Sabbe en Wesley Versichel (beiden Waarschoot), Robin Mauws (Eeklo) en Abdel Laaloudj (Deinze) de club verlieten. Ursel is met 25 doelpunten de productiefste ploeg van de reeks, Lochristi doet het met 13 gemaakte doelpunten een pak slechter en staat daarmee pas twaalfde. In het aantal tegendoelpunten doet Lochristi het wel heel goed. Samen met nog 3 andere ploegen heeft de Koninklijke de minst gepasseerde verdediging van de reeks met 11 doelpunten, Ursel kreeg er al 16 om de oren. Op papier staat dus zondag de beste verdediging tegen de beste aanval, dat moet vuurwerk opleveren. Bij Lochristi komt Andy Willems terug in de kern na zijn schorsingsdag. De blessure van Ward De Bock is verleden tijd, hij doet verder ritme op met de beloften. Ook Tom Van Doorslaer kon de hele week meetrainen en speelt zaterdag voor het eerst opnieuw met de beloften. Jan Lavaert trainde al individueel met de bal en sluit waarschijnlijk volgende week bij de groep aan. Een nieuwe overwinning kan Lochristi terug in de bovenste helft van de klassering brengen en vertrouwen geven om de tweede periode volgende week aan te vatten. De wedstrijd van zondag zal geleid worden door Dhr. Soleme, bijgestaan door Dhr. Verleyen en Dhr. De Bolle. Voor het eerst wordt ook een half uurtje vroeger afgetrapt. Om 14u30 rekent de Koninklijke opnieuw op uw steun.
Marc
Mertens kiest uit: Kevin Kesteleyn, Michael Van Brussel, Kenny Van
Veirdeghem, Andy Willems, Joris De Picker, Michael Vandenhaute, Matthias Elewaut,
Andy Deprez, Dwight Waeytens, Nick Van De Voorde, Alexander Morel, Niek
Annaert, Nick Van Gilsen en nog 2 aan te duiden spelers.
SKV
Oostakker ontsloeg deze week trainer Filiep Dejaeger en vond met Marnic
Verhelle erg snel een opvolger. Dejaeger en bestuurslid Kathleen De Decker
geven elk hun visie van de feiten. Waarom kwam er een
trainerswissel?
Kathleen De Decker: 'Het ging
enkel om de resultaten. Al de rest is onzin. We vonden dat we toch nog iets
moesten proberen. Daarom hebben we Marnic Verhelle aangesteld als nieuwe
trainer. We verwachten van hem geen wonderen. Ook niet tegen Sleidinge. Niets
doen leek ons echter ook geen goede optie te zijn.'
Filiep Dejaeger: 'Ik zal die
dinsdagavond niet rap vergeten. Na een prima verlopen training kreeg ik op weg
naar huis autopech. Via mijn echtgenote hoorde ik dat ik Kathleen De Decker
moest bellen. Zij vertelde me dat ik ontslagen was. De manier waarop is vreemd.
Men had het mij in mijn gezicht kunnen zeggen. Ik geloof ook niet dat het puur
om de resultaten gaat. Iedereen wist op voorhand dat we qua kwaliteit benadeeld
waren. Ik heb in eer en geweten de jongens opgesteld met wie ik het meest kans
zag op een goed resultaat. Blijkbaar heb ik zo op bepaalde tenen getrapt.' (frg)
We schrijven een druilerige oktoberzondag in Drongen. SK Lochristi trekt met de smaak van de overwinning tegen Destelbergen van vorige week nog in de mond richting de nagelnieuwe accomodatie van gastheer Drongen. Hun complex oogt mooi, dat kunnen we niet ontkennen. Maar er is wel nog een pak werk op te knappen om er iets praktisch, comfortabel en vooral gezellig van te maken. Hoe dan ook, met de instructies van nieuwbakken trainer Mertens moest Lochristi zeker in staat zijn om in Drongen iets te rapen. De bezoekers tekenden ook voor de eerste kans van de wedstrijd. Waeytens sneed naar binnen en leverde een strak schot af maar de amper 17-jarige thuisdoelman Bogaert klemde de bal. Daarna was het een goed kwartier wachten tot er een nieuwe kans te noteren viel. Een scherpe hoekschop van de thuisploeg schoot door maar kwam uiteindelijk in de handen van Kesteleyn terecht. Die lanceerde met een lange uittrap meteen Van De Voorde. De thuisdefensie beoordeelde de lange bal volledig verkeerd en Tack moest aan de noodrem gaan hangen. Het resultaat was een strafschop voor Lochristi, Tack kwam weg met geel. Morel nam zijn verantwoordelijkheid en trapte de bal beheerst in het hoekje, 0-1. Amper terug afgetrapt gaf de scheidsrechter een wel heel vroeg sinterklaasgeschenk aan de thuisploeg door ook hen een strafschop toe te kennen. Een onschuldig duel tussen Morel en De Clercq lag aan de basis. Kesteleyn redde de trap van Mestdagh maar in de rebound kon Degrauwe toch de gelijkmaker binnenduwen, 1-1. Even daarna beroerde een thuisspeler de bal duidelijk met de hand na een verre inworp van Waeytens maar er volgde geen nieuwe elfmeter. Wat wel volgde was een intermezzo van een tiental minuten waarin er soms al te driest werd ingegrepen. Het gevolg waren 3 gele kaarten voor Drongen. Toen er weer wat gevoetbald werd zag de Picker zijn afwaaiende bal naast belanden. Aan de overzijde kon Mestdagh op doel koppen maar Kesteleyn was attent. De daaropvolgende counter leverde een scherpe voorzet van Van Veirdeghem op die net niet kon worden binnengeduwd. Het laatste wapenfeit voor de rust was een strak schot van thuisspeler De Clercq binnen het bereik van Kesteleyn. Na de rust kwam Lochristi meteen opzetten. Van Gilsen trapte een voorzet van Deprez van kortbij over. Na een tiental minuten zetten de bezoekers een mooie combinatie op. Van De Voorde legde de bal af voor Waeytens. Die zag zijn gekruist schot nog gered worden door de doelman, maar Annaert was goed gevolgd en duwde de bal over de lijn, 1-2. Drongen stelde daar een vrijschop van Mestdagh tegenover maar Kesteleyn had een mooie parade in huis. Lochristi was de betere ploeg, Deprez zag zijn gekruiste bal de deklat scheren. Drongen probeerde iets terug te doen maar kon enkel op stilstaande fasen gevaarlijk zijn. Een vrijschop van De Clercq ging via het been van een verdediger naast. Halfweg de tweede helft kon Annaert een gemeten voorzet afleveren. Van De Voorde dook op voor doel en trapte de bal buiten het bereik van Bogaert in doel, 1-3. De bezoekers bleven baas en leken de zege niet meer uit handen te geven. Enkel Mestdagh kon nog eens iets terug doen maar Kesteleyn pareerde ook zijn tweede vrijschop. Lochristi kreeg nog een aantal goede kansen op de tegenaanval maar pogingen van Waeytens, Annaert en Deprez vonden telkens Bogaert op hun weg. De overwinning was een feit voor de Koninklijke en in het klassement werd een klein sprongetje gemaakt. De ploeg lijkt op het goede pad maar heeft nog een hele weg af te leggen. Volgende week thuis tegen Ursel wordt opnieuw een belangrijke wedstrijd.
SK Lochristi speelde met: Kesteleyn, Van Veirdeghem, Elewaut, Vandenhaute, De Picker, Waeytens, Morel, Deprez, Annaert, Waeytens, Van Gilsen, Van De Voorde.
Doelpunt: 18' Morel (pen. 0-1), 20' Degrauwe (1-1), 52' Annaert (1-2), 67' Van De Voorde (1-3).
Net als bij de beloften kan u ook van de wedstrijd van de eerste ploeg een mooie fotoreeks bekijken door op de kleine foto links bovenaan te klikken. Nogmaals dank aan de mensen van KVE Drongen.
Trainer Marc Mertens, die Rik Van Cauter vervangt, kreeg een positieve indruk van zijn ploeg na de eerste kennismaking. 'Dit is een groep goede voetballers. Op training zag ik vlotte balcirculaties. Als ze nu ook nog mijn manier van werken aannemen zie ik de toekomst hoopvol tegemoet. Aan de kwaliteiten van de spelers kan het niet liggen. In voetbal bepalen de resultaten echter alles. Willen we echt een wederopstanding gewagen, dan moeten we de positieve lijn doortrekken. Drongen is voor mij een grote onbekende. Wij moeten uitgaan van onze eigen sterkte en proberen om de minpunten te verdoezelen. Met het aandikken van het puntenaantal zal ook de spelvreugde toenemen. Nu zit er nog te veel twijfel in de groep. Destelbergen was mooi, maar we moeten bevestigen tegen Drongen of we kunnen weer van nul herbeginnen. Dat kan niet de bedoeling zijn.' (fdg)
Met Drongen kregen de beloften van Lochristi een ploeg voorgeschoteld die slechts 3 punten achter hen stond in het klassement. Een ideale gelegenheid dus voor trainer Geert Boone om zijn mannen op te peppen om de kloof met Drongen te vergroten en de aansluiting met de top te maken. Het eerste kwartier van de wedstrijd was Lochristi duidelijk baas. Eldar Mingdaliev, Maarten Vanderpoorten en Ward De Bock kregen wenkende kansen maar kwamen niet tot scoren. Nadien liet Lochristi de teugels wat vieren en kwam Drongen beter in de wedstrijd. Michael Van Brussel moest enkele malen gepast tussen beide komen. Lochristi was merkbaar sterker dan Drongen in de eerste helft maar had het moeilijk om de vrijstaande man te vinden. Na de rust verwaterde het spel wat en werd Drongen gaandeweg de betere ploeg. De ruimte tussen verdediging en aanval werd heel groot en Drongen maakte daar gretig gebruik van. Lochristi kwam er ook enkele malen gevaarlijk uit maar de laatste pas was nooit zuiver genoeg. Toen iedereen al vrede genomen had met een gelijkspel viel plots nog een doelpunt uit de lucht. Jannes Dhondt zette de bal voor doel en Maarten Vanderpoorten kopte de bal onorthodox in de verste hoek binnen, 1-0. De officiële speeltijd zat er ondertussen op, de gevleide overwinning was binnen. Zo boeken de mannen van Geert Boone een 9 op 9 en rukken ze mooi op in het klassement.
Aan de selectie van de eerste ploeg werden Tom Van Heule, Bwayi Kidoda en Joni Vispoel toegevoegd.
U kan een mooie fotoreeks van de wedstrijd bekijken door op de kleine foto links bovenaan te klikken. Met dank aan de mensen van KVE Drongen.
Maandag werd Marc Mertens aangesteld als nieuwe trainer van SK Lochristi. Op de dinsdagtraining liet hij het werk nog over aan Geert Boone en Peter Esprit en beperkte hij zich tot observeren van en praten met de spelers. Donderdag trainde een beperkte kern voor de eerste keer onder de nieuwe trainer. Eerst werd in de kleedkamer een tactisch onderhoud van een half uurtje ingelast, daarna volgde een uitgebreide training. Aan de basisploeg zal in vergelijking met vorige week tegen Destelbergen weinig gewijzigd worden. Enkel Andy Willems zal er niet bij zijn zondag, hij zit een schorsingsdag uit na zijn rode kaart tegen Merendree. Michael Vandenhaute, die vorige week geschorst was, neemt zijn plaats in de ploeg gewoon terug in. Jan Lavaert en Tom Van Doorslaer trainden zowel dinsdag als donderdag individueel. Ze gingen er bij momenten stevig tegenaan op de Finse looppiste. Beiden hopen ze om binnenkort opnieuw met de groep mee te kunnen trainen na hun blessures. Ward De Bock kon wel al de hele week deelnemen aan de groepstraining en herneemt zaterdag met de beloften. Thomas De Wolf was ziek op donderdag en Michael Van Brussel moest werken voor school maar dit weekend zullen ze waarschijnlijk wel spelen. De tegenstander van zondag is KVE Drongen. Sinds vorig seizoen beschikt de ploeg over een nagelnieuwe accomodatie met een daarbij horende perfecte grasmat. De trainer van Drongen is Piet Lippens. Hij zag deze zomer spelers zoals Sammy De Bundel (Zwijnaarde), Gerd Claeys (Mariakerke) en Jelle en Freek Vermeulen (Merendree) de ploeg verlaten maar in de plaats kwamen wel een pak nieuwe spelers. Mede door de komst van Kurt Van De Velde (Lembeke), Ben De Clercq (Nevele) en Bert Vandebuerie (Destelbergen) beschikt Drongen nu over een ruimere kern dan vorig seizoen. De ambitie van de trainer is zo hoog mogelijk eindigen, maar het belangrijkste objectief is beter doen dan vorig seizoen. Toen liep het voor geen meter maar nu hoopt men op een plaatsje in de top-vijf en droomt men stilletjes van een ticket voor de eindronde. Drongen zal dan wel een versnelling hoger moeten schakelen want met 10 punten uit 8 wedstrijden staat de ploeg slechts op een gedeelde tiende plaats. Voor de partij tegen Lochristi zijn doelman Kurt Van De Velde en verdediger Thomas Caesar trouwens geschorst. Lochristi volgt op amper een puntje en kan mits winst dus over Drongen springen. De wedstrijd zal geleid worden door Dhr. Rietens, bijgestaan door Dhr. Mertens en Dhr. De Schuiteneer en zal van start gaan om 15u. Het terrein vindt u aan de Sint-Gerolfstraat in Drongen, dat is in de buurt van sporthal Keiskant.
Marc Mertens kiest uit: Kevin Kesteleyn, Michael Van Brussel, Kenny Van Veirdeghem, Joris De Picker, Michael Vandenhaute, Matthias Elewaut, Andy Deprez, Dwight Waeytens, Nick Van De Voorde, Alexander Morel, Niek Annaert, Nick Van Gilsen en nog 3 aan te duiden spelers.
Het
schokeffect werkte na het opstappen van trainer Rik Van Cauter bij SK
Lochristi. Dwight Waeytens
scoorde tegen zijn oud-ploeg FC Destelbergen. 'Het bezorgde me dubbel plezier.
Enerzijds blij omdat ik mijn ploeg ermee een boost bezorgde. Anderzijds blijft
het leuk om oude bekenden te tonen dat je op een bal kunt trappen. Positioneel
werd er door Geert Boone
niks gewijzigd. We zaten in een negatieve spiraal. De spelers stonden niet meer
achter de trainer. De groep toonde zondag een grotere motivatie. Deze keer zat
het ook wat mee. We wonnen verdiend, maar met overdreven cijfers. FCD verdiende
minstens een doelpunt. Hopelijk zijn we nu gelanceerd. Deze groep heeft te veel
kwaliteiten om in de staart van de klassering te bivakkeren.' (fdg)
Marc Mertens is de nieuwe trainer van SK Lochristi
Zoals de voorzitter het ons gisteren beloofde, werd vandaag de knoop doorgehakt wie de nieuwe trainer van SK Lochristi zou worden. De keuze viel op Marc Mertens. De nieuwe trainer is ook inwoner van Lochristi en was als speler actief in onze vaderlandse hoogste voetbalklasse. Hij speelde achtereenvolgens voor SK Lierse, SV Waregem, Capellen, KV Oostende, Sint-Niklaas en FC Destelbergen. Bij deze laatste club begon hij zijn trainerscarrière als speler-trainer. Nadien was hij aan de slag bij Sint-Niklaas, VW Hamme, de nationale voetbalploeg van Zimbabwe (als technisch directeur) en FC Zelzate. Zijn laatste ploeg was eersteprovincialer SK Lovendegem, waar hij vorige week ontslagen werd als trainer. De spelersgroep probeerde het bestuur van de club alsnog te overhalen om zijn ontslag in te trekken maar het kon niet meer baten. Mertens was gisteren een aandachtige toeschouwer tijdens de wedstrijd tegen Destelbergen en zal vanaf morgen de trainingen leiden aan de Bosdreef.
Sinds vrijdag kon er op deze site gestemd worden op de vraag wie de nieuwe trainer van SK Lochristi zou worden. In de lijst stonden een aantal ludieke namen maar ook een aantal ernstige kandidaten. Gisteren op de wedstrijd tegen Destelbergen was er zelfs een speciaal vak in de tribune voorzien voor de talrijk opgekomen kandidaat-trainers. De poll was zodanig ingesteld dat er per IP-adres slecht 1 stem kon worden uitgebracht om valsspelen te voorkomen. Maar zoals u aan de merkwaardige resultaten kan zien is er volgens ons iets misgelopen. Een of andere computernerd is er waarschijnlijk in geslaagd om dit systeem te omzeilen en kon achtereenvolgens Tom Van Doorslaer, Tom Dhondt en Omer Van Praet een serieus handje te helpen. We hebben dan ook besloten om de poll stop te zetten, dit is de eindstand:
Omer Van Praet
13 % (69)
Tom Dhondt
38 % (194)
José Mourinho
2 % (9)
Tom Van Doorslaer
31 % (158)
Marc Mertens
7 % (34)
Tomislav Ivic
0 % (2)
Lieven Gevaert
3 % (14)
Lien Van De Kelder
3 % (16)
Iemand anders
4 % (20)
Totaal aantal stemmen: 516
Vandaag beslist het bestuur normaalgezien wie nu echt de nieuwe trainer wordt. Van zodra wij iets meer weten kan u het hier lezen. Kom dus af en toe eens een kijkje nemen als u nieuwsgierig bent.
De sponsordag van SK Lochristi lokte samen met de interessante affiche tegen buur FC Destelbergen en het schitterende weer veel volk naar de Bosdreef zondagnamiddag. De trainerswissel die deze week plaatsvond in Lochristi gaf nog een extra tintje mee aan de wedstrijd. Toch was het voor velen afwachten hoe de thuisploeg hierop zou reageren. De bezoekers uit Destelbergen waren immers goed aan de competitie begonnen en zouden een te duchten tegenstander zijn. Dat bleek ook in de eerste wedstrijdhelft. Destelbergen verwierf gaandeweg veldoverwicht, toch was de eerste kans voor de thuisploeg. Van Gilsen verlengde een vrijschop van Deprez richting doel maar doelman Oosterlinck had een schitterende reflex in huis om een vroege treffer te voorkomen. Het eerste gevaar van de bezoekers kwam er via een vrijschop van Bontinck die niet zo ver over ging. Niet zoveel later knutselden de bezoekers een mooie aanval in mekaar maar Grobet trapte nonchalant op Kesteleyn. Ook Henderick probeerde het eens maar zijn schot vloog voorlangs. Destelbergen bleef dreigen, eerst zag Grobet zijn poging na een scrimage gepakt worden door Kesteleyn, wat later was een schot van Verdonck hetzelfde lot beschoren. Lochristi kon na een goed kwartier eindelijk iets terugdoen, de volley van Annaert ging voorlangs. Op een kopbal van De Picker moest doelman Oosterlick wel attent zijn. Aan de overzijde kwam Verdonck en teen tekort om de bezoekers op voorsprong te brengen. Iets voorbij het halfuur lukte dat wel voor Lochristi. Willems bracht de bal hoog voor doel en Waeytens kopte de bal opportunistisch voorbij de slecht oordelende doelman Oosterlinck, 1-0. De reactie van Destelbergen liet amper een minuut op zich wachten maar Kesteleyn was attent bij een doorbraak van Bontinck. Het laatste wapenfeit voor de rust was een kopbal van Morel die maar net naast de kooi van Oosterlinck belandde. De al bij al gevleide voorsprong inspireerde Lochristi om na de rust de wedstrijd iets steviger in handen te nemen. Van De Voorde kopte de bal na een mooie aanval nipt over. Na een uur spelen was er opnieuw een sterk keepende Kesteleyn nodig om de nul op het scorebord te houden. Destelbergen kwam nadrukkelijker opzetten, Bontinck kwam oog in oog met Kesteleyn maar de doelman kon het schot via de doelpaal onschadelijk maken. Kort daarna tekende de thuisploeg een mooie combinatie op de mat. Deprez stak Waeytens in de diepte, die legde terug tot bij Van Gilsen. Zijn voorzet werd in eerste instantie door Van De Voorde tegen Oosterlinck gekopt maar Annaert was goed gevolgd en trapte de rebound via de deklat in doel, 2-0. Lochristi kreeg ook de volgende kans maar Van De Voorde liet de bal te ver van de voet glippen. Destelbergen gaf de hoop zeker nog niet op maar kende pech in de afwerking. De thuisploeg kon de voorsprong zelfs nog vergroten. Van Veirdeghem zocht de achterlijn op en zette met zijn laatste krachten de bal voor doel. Aan de eerste paal kwam Van De Voorde ingelopen en met een volley in de korte hoek vloerde hij Oosterlinck, 3-0. Ook Deprez mocht nog eens zijn kans wagen op aangeven van Van Gilsen maar zijn streep ging nipt over, het zou te mooi geweest zijn... De laatste kans was voor de bezoekers. Verdonck slaagde er in om in de kleine backlijn de bal over de lat te krijgen, een perfecte illustratie van de wedstrijd die Destelbergen speelde. Geert Boone en Peter Esprit slaagden dus met brio voor hun trainersdebuut. Hopen dat de trein nu eindelijk vertrokken is deden we al enkele keren. Maar de taferelen die zich in kleedkamer en kantine afspeelden na afloop van de wedstrijd doen ons voor de eerste keer vermoeden dat de vonk in de ploeg eindelijk is overgeslagen. Dinsdag wordt de training trouwens voor het eerst geleid door de nieuwe trainer, zijn naam wordt ten vroegste maandag bekendgemaakt.
SK Lochristi speelde met: Kesteleyn, Van Veirdeghem (80' Kidoda), Elewaut (67' Van Heule), De Picker, Willems, Morel, Deprez, Annaert (78' De Wolf), Waeytens, Van Gilsen, Van De Voorde.
Doelpunt: 31' Waeytens (1-0), 64' Annaert (2-0), 80' Van De Voorde (3-0).
Geert Boone zag zijn beloftenploeg zaterdag winnen, hieronder zijn verhaal van de wedstrijd:
Het bezoek aan de leider in onze reeks, Destelbergen, gaf onze beloften de kans
om eens te bewijzen wat zij in hun mars hebben. En bij wonder kwam die
bevestiging. Destelbergen werd ingeblikt met 0-2. Het zag er aanvankelijk niet goed uit. Na vijf minuten werd een lichte fout van
Lennert bestraft met een strafschop. Maar net zoals vorige week kon
Michael deze onschadelijk maken. De gemiste strafschop bleek het keerpunt van
de wedstrijd. We voetbalden vooruit en speelden elke vrije speler perfect aan.
Na een schitterdende combinatie op links via Thomas, Frederik en Eldar, kon
Maarten de bal over de doellijn jassen. Destelbergen trachtte de achterstand te
herstellen maar verkwanselde keer op keer hun kansen. Net voor rust kreeg
Destelbergen een nieuwe domper. Een voorzet van Joni werd aan de tweede paal in
één tijd binnengetrapt door Thomas (foto). Zo hard dat de bal zelf door het net
vloog.In de tweede helft controleerde Lochristi. Een aantal halve kansjes konden
het scoreverloop niet wijzigen. Destelbergen bakte er helemaal niks meer van. De
lange ballen van ex-Lochristinaar Dietrich Van Heule verontrustten onze verdedigers
nauwelijks. Michael beleefde een rustige tweede helft.Trainers Geert Boone en Peter Esprit zagen een goed Lochristi met een aantal
herboren spelers. Dankzij inzet en werkkracht werd de leider geklopt. Volgende
week moet bevestigd worden.
In tegenstelling tot vorige week werd het ditmaal een minder rustige week in aan de Bosdreef. De nederlaag tegen Adegem was voor een aantal mensen de spreekwoordelijke druppel die de emmer deed overlopen. Het gevolg daarvan was het ontslag van trainer Rik Van Cauter. Dinsdag werd door de omstandigheden slechts een korte training afgewerkt, donderdag konden Geert Boone en Peter Esprit een langere training inlassen en vaststellen dat de gretigheid van de spelers heel groot was. Maar ondanks de paleisrevolutie is de ploeg nog lang niet uit de problemen. Er moeten dringen punten gepakt worden om het seizoen alsnog te redden. Of dit met mooi voebal is of niet maakt momenteel eigenlijk weining uit, enkel de punten tellen. Met de juiste mentaliteit op het terrein komen en knokken voor elke bal zou alvast een goed begin zijn. Bovendien staat er een derby op de kalender voor zondag, want FC Destelbergen komt op bezoek. De jongens uit de buurgemeente maakten een schitterende start en voerden het klassement een aantal weken aan. Na een lichte terugval staat de ploeg nu op een vierde plaats, met nog altijd maar 3 punten achterstand op de koppositie. Trainer Philippe Van Der Vreken zag zijn ploeg in het tussenseizoen versterkt worden met Christophe Dhondt (Lovendegem), Benny Bontinck (Lede) en Maxime Grobet (Heusden). Bontinck is ook figuurlijk een zwaargewicht, 2 seizoenen terug werd hij topschutter in tweede provinvciale, ook nu voert hij de doelschutersstand opnieuw aan. De belangrijkste vertrekkers bij Destelbergen waren Tim Dobbelaer (VSV Gent) en Stefaan Depuydt (Laarne-Kalken). Bij de thuisploeg nog steeds geen Jan Lavaert, Tom Van Doorslaer en Ward De Bock. Lavaert hoopt volgende week te starten met lopen, Van Doorslaer begon daar deze week al terug aan. De Bock blijft hinder ondervinden na zijn spierscheur en moest de trainingsintensiteit opnieuw afbouwen. Michael Vandenhaute is geschorst voor de derby door zijn dubbel geel van vorig weekend. Door de sponsordag die zondag plaatsvindt aan de Bosdreef, wordt de wedstrijd pas om 15u30 gespeeld, dat is een half uurtje later dan normaal. Het scheidsrechterstrio voor zondag bestaat uit Dhr. Daenens, Dhr.De Ruyck en Dhr. De Boel.
Geert Boone kiest uit: Kevin Kesteleyn, Michael Van Brussel, Kenny Van
Veirdeghem, Andy Willems, Joris De Picker,
Matthias Elewaut, Andy Deprez, Dwight Waeytens, Nick Van De Voorde,
Alexander Morel, Niek Annaert, Nick Van Gilsen en nog 3 aan te duiden
spelers.
In de rechterkolom vindt u een kleine poll terug. Wie wil kan er een stem uitbrengen op de vraag "Wie wordt volgens u de nieuwe trainer van SK Lochristi". De resultaten kunnen door iedereen worden bekeken. De poll en de namen kwamen er op verzoek. Indien er nog namen moeten worden toegevoegd mag u dit steeds melden. Let wel, dit is slechts een peiling en heeft absoluut geen invloed op de keuze van de nieuwe trainer.
Na de slechte competitiestart van SK Lochristi, die niet strookte met de steile ambities van de club, houdt Rik Van Cauter het voor bekeken als trainer van de Koninklijke. Hij diende na de nederlaag van afgelopen zondag bij Adegem zijn ontslag in bij het bestuur van de club. Een aangeslagen voorzitter Van Laere probeerde de trainer alsnog op andere gedachten te brengen door een groepsgesprek te organiseren. Hieruit bleek gisteravond echter alleen maar dat de meningen van Van Cauter en de spelers teveel van mekaar afweken. Rik Van Cauter hield de eer aan zichzelf en nam met pijn in het hart afscheid van de club. De spelers van de eerste ploeg wensen hem ondanks de bittere afloop nog veel succes in de toekomst en weten dat de slechte prestaties voor een groot deel zeker ook aan hen te wijten zijn. Een opvolger is er voorlopig nog niet maar er wordt wel uitgekeken door het bestuur. In afwachting nemen hulptrainers Geert Boone en Peter Esprit de leiding over het eerste elftal over.
De spelersbus van SK Lochristi trok zondagmiddag vol goede moed richting de Oostvlaamse grens, meerbepaald naar het immer zonnige Adegem. Er werd gerekend op puntengewin tegen het plaatselijke VK Adegem om de remonte in het klassement in te zetten. Toen bleek dat bij de thuisploeg speerpunt Annicaert wegens een blessure niet van de partij zou zijn kreeg het zelfvertrouwen van de bezoekers nog een extra boost. Van onderschatting was evenwel geen sprake. Lochristi begon goed aan de partij en al gauw werd duidelijk dat Adegem een ploeg was met beperkte middelen. Voetballend was Lochristi duidelijk een klasse sterker. Maar het vechtvoetbal van de thuisploeg maakte combineren er niet echt makkelijk op. De eerste dreiging kwam van de thuisploeg, Depauw besloot op Kesteleyn. Het duurde een klein kwartier vooraleer Lochristi iets terug kon doen. Een voorzet van Waeytens ging maar rakelings over en eindigde op het dak van het doel. Meteen daarna trapte Van Loo aan de overzijde in de vlucht maar net over. Waeytens zorgde opnieuw voor bezoekend gevaar door een aflegger van Van De Voorde binnen het bereik van thuisdoelman Van Landeghem te trappen. Deprez dreigde eerst met een vrijschop en iets later met een volley maar ook hij kon de bezoekers niet op voorsprong trappen. Adegem stelde daar een reboundschot van Crommen tegenover dat niet zo ver naast ging. Voor de pauze waren er nog enkele halve kansjes voor Van De Voorde maar het lichte overwicht van Lochristi kon voorlopig niet in een doelpunt worden omgezet. Een schuin schot van Waeytens op de doelman was het eerste wapenfeit na de rust. De reactie aan de overzijde liet niet lang op zich wachten, de bal van Wittoeck werd gepakt door Kesteleyn. Willems kon zijn flank eens afdweilen maar zijn scherpe voorzet vloog rakelings voorlangs. Adegem kwam lichtjes opzetten, eerst verknoeide Depauw een opgelegde kans van dichtbij. Wat later kon een bal in de backlijn van Lochristi niet voldoende worden ontzet. De Sutter ging maar al te graag neer over Vandenhaute en versierde zo een strafschop. Tot overmaat van ramp kreeg Vandenhaute zijn tweede geel onder de neus geschoven en moest Lochristi met 10 verder. De strafschop werd omgezet door Van De Walle, 1-0 na een uur spelen. Lochristi probeerde een vuist te maken maar had het moeilijk. Annaert kon dan toch eens een voorzet afleveren, de poging van de ingelopen Waeytens werd gered door Van Landeghem. Adegem kreeg nu meer ruimte en profiteerde daar ook van. Kesteleyn bracht redding op een schot van Depauw en even later moest de goed weergekeerde Deprez de meubelen redden. Een knal van ver van Meloen werd door Kesteleyn met de vingertoppen tegen de kruising geduwd. In de slotfase kwamen er nog enkele kansjes voor Lochristi. Van Gilsen zag zijn trap over gaan en ook Deprez zijn schot was hetzelfde lot beschoren. Alweer geen punten voor de Koninklijke, het water staat de ploeg nu echt wel aan de lippen. Een aangeslagen voorzitter Van Laere sprak de spelersgroep toe na de wedstrijd want zo kan het echt niet verder...
SK Lochristi speelde met: Kesteleyn, Van Veirdeghem, Morel, Vandehaute, Willems (62' De Picker), Elewaut (57' Van Heule), Deprez, Annaert, Waeytens, Van Gilsen, Van De Voorde (60' Vanderpoorten).
A-Kern - Willems Andy - Van Veirdeghem Kenny - Helderwert Ortwin - Van de Voorde Nick - Lietaer Theo - Baert Glenn - Van Audenaerde Wesley - Degrande Kevin - Ponnet Tom - Jonas Van De Velde - Van Nieuwerburgh Michiel - Morel Alexander - Badi Mohamed - Bracke Davy - Schoonjans Robrecht - Ennio Gautier - Filip Cornelis - Matthias Esprit - De Maesschalck Steven - Kim Reybrouck - Dieter De Smedt - De Schoenmacker Thijs - Viaene Jens - Ivens Hendrik - Frouja Hamdi
Blijvers Willems Andy Van Veirdeghem Kenny Van de Voorde Nick Lietaer Theo Baert Glenn Van Audenaerde Wesley Degrande Kevin Van De Velde Jonas Van Nieuwerburgh Michiel Morel Alexander Badi Mohamed Bracke Davy Schoonjans Robrecht Gautier Ennio Cornelis Filip Esprit Matthias De Maesschalck Steven Reybrouck Kim De Smedt Dieter De Schoenmacker Thijs Viaene Jens
In Ponnet Tom (Merendree) Helderwert Ortwin (Merendree) Ivens Hendrik (Grembergen) Frouja Hamdi (Eeklo)
Out Vandenhaute Michael (Std. Denderleeuw) Van Lokeren Yves (KAV Dendermonde)