FC
Lembeke voetbalt volgend seizoen in derde provinciale. Zelf bleef het
op een gelijkspel steken tegen Lochristi, terwijl Beervelde de punten
pakte tegen Drongen. 'Het werd tegen Lochristi een thriller met een slechte afloop. Mijn
spelers hebben 94 minuten geknokt voor wat ze waard waren, maar dit
bleek niet voldoende om ons hachje te redden. We hadden er nochtans op
gerekend om onze kansen via de barrageduels te kunnen verdedigen. De
bal wou op de slotdag ook niet rollen voor ons. Zo ging een poging van
Mulamba Van Den Hende op de lat, terwijl na de rust Thomas Van Acker
een schot op de paal zag belanden. In de slotminuut werd er nog een bal
van ons van de lijn geveegd. We hadden ons lot in eigen handen maar
slaagden er toch niet in om de kans te grijpen. Ik heb wel vragen bij
de twee overwinningen van Beervelde in het slot van het seizoen.
Beervelde won achttien wedstrijden op rij niet, maar slaagt er wel in
om de laatste twee speeldagen te winnen en daarbij zeven doelpunten te
scoren op twee weken tijd. Het zal nu zaak worden om zo goed mogelijk
volgend seizoen voor te bereiden. Lembeke wil zo vlug mogelijk het
verloren plaatsje in tweede provinciale heroveren, maar dit wordt zeker
niet evident. De komende weken trekken we op zoek naar een sterke
centrale middenvelder.' (dlm)
Franky Bruggeman (VKN Beervelde) in Het Nieuwsblad
'Bedankt Lochristi'
VKN
Beervelde vond in het slot van de competitie opnieuw het juiste ritme.
Na een 7 op 9 heeft VKN plots opnieuw reële kansen op het behoud. 'Ik
ben er altijd blijven in geloven', zegt trainer Franky Bruggeman. 'Ik
heb ervaring met dit soort omstandigheden. Tegen Drongen speelden we
één van onze beste wedstrijden. Op Lembeke deed Lochristi zijn ding. Ze
hebben het spel eerlijk gespeeld. Waarvoor onze dank. Met vertrouwen
snijden we nu het vervolg aan tegen Mere (uit) en Meerbeke (thuis).
Mere kreeg zondag een pandoering van Houtem. Dat kan een rol spelen.'
(fdg)
SK Lochristi nodigt u, uw familie en vrienden uit op onze tweede editie van de Gouden Schoen Happening. Op zaterdag 2 mei 2009 sluiten we graag, samen met u, het voorbije voetbalseizoen af! Een gezellig aperitief en barbeque, en nadien een spetterende en ludieke show... Wat staat er juist op het programma? Wel, vanaf 18u30 is er receptie met aperitief en nadien een gezellige en verzorgde barbeque (met 3 soorten vlees, groenten en koude aardappelen) en een dessertje. Dan volgt dus een ludieke show waarin we het voorbije voetbalseizoen onder de loep nemen. Tijdens deze show ontvangen alle duiveltjes een aandenken en wordt vanaf de preminiemen tot en met de eerste ploeg de meest verdienstelijke speler in de bloemetjes gezet! We eindigen met een spetterende discobar tot in de vroege uurtjes. Dit alles gaat door in de feestzaal Uyttenhove (Zavel Zeveneken). De democratische prijzen voor dit evenement zijn 14 voor volwassenen en 7 voor kinderen. Blijkbaar zijn er van de A-kern nog niet zoveel mensen ingeschreven. Omdat iedere speler een potentiële winnaar is, zou iedereen eigenlijk ook aanwezig moeten zijn. Voor sommigen is het ook de laatste activiteit bij de club, dus ook daarom zou het leuk zijn om met zoveel mogelijk te zijn. Inschrijven kan gebeuren bij Ann Van Nieuwerburgh (0495/69.39.41) per telefoon of sms. Ook via e-mail (anne.vernaeve@skynet.be) kan je inschrijven. Doe dit wel zo snel mogelijk! Betalen kan gebeuren op de avond zelf, de kaarten zullen klaarliggen aan de ingang.
SK Lochristi trok zondagnamiddag voor de laatste wedstrijd naar FC Lembeke. Voor de Koninklijke stond er niets meer op het spel maar voor Lembeke des te meer. Om de rechtstreekse degradatie te ontlopen, konden ze maar beter de punten thuishouden. Lochristi trok zich daar weinig van aan en leek aanvankelijk nog eens goed gas te willen geven. Van Gilsen dook al vroeg op in de backlijn maar zijn kopbal ging rakelings over. Ook het kanon van Van De Voorde stond nog niet goed afgesteld, hij pegelde een vrijschop over. Lembeke kwam gaandeweg beter in de wedstrijd en liet ook enkele kansjes optekenen. Voorlopig werd Kesteleyn echter niet verontrust. Na een goed halfuur kwam er een hoekschop voor Lochristi. De Bock dropte die in de eerste zone, en daar dook De Picker op om zijn ploeg op voorsprong te koppen, 0-1. Een slechte situatie voor de thuisploeg dus, die meteen probeerde te reageren. Een schot van Van Den Hende belandde via de voet van Van Veirdeghem tegen de dwarslat. Bij de rust wist Lembeke dat Beervelde op voorsprong stond. De opdracht was dus duidelijk; als ze zelf de 3 punten niet pakten zou de degradatie een feit zijn. En dat bleek ook duidelijk in het begin van de eerste helft. Lochristi werd even weggedrukt maar hield voorlopig stand. Op een tegenaanval kreeg Van De Voorde zelf de kans om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen maar hij stuitte op doelman Corne. Lembeke bleef komen en bij een warrige fase duwde Strobbe de bal uiteindelijk in doel, 1-1. Het evenwicht werd opnieuw hersteld en Lochristi probeerde opnieuw wat te voetballen. Maar net dan knutselde de thuisploeg een sublieme actie in mekaar. Dolleslaeghers zette voor en Van Acker trof met een fenomenale volley de doelpaal. Nadien werd het warm aan de overzijde. De Bock trapte over, Kidoda werd afgeblokt en Van Gilsen vond de doelman op zijn weg. In de toegevoegde tijd werd Van De Voorde nog eens afgezonderd maar opnieuw was doelman Corne de winnaar van hun duel. Nog dieper in de blessuretijd (naar verluidt 7 minuten!) kreeg Lembeke een hoekschop. De bal werd goed ingekopt maar Kidoda redde de ultieme kans voor de thuisploeg van de lijn! Wat toen volgde was moeilijk te vatten. Een speler van Lochristi werd geschopt door een gefrustreerde thuissupporter en Bwayi Kidoda en Kevin Kesteleyn (beiden ex-Lembeke) werden voor het vuil van de straat uitgescholden om Lembeke niet te laten winnen. Onze ploeg werd er ook van beticht een extra premie te hebben ontvangen van de buren uit Beervelde, hetgeen (helaas) niet het geval was. Gewoon het seizoen in schoonheid proberen eindigen, dat konden ze daar niet begrijpen. Aan de kleedkamerdeur troepten zelfs een twintigtal heethoofden samen om de spelers van Lochristi uit te dagen. Een kwartiertje later was de bitsige sfeer wat bekoeld, toch stapte de Koninklijke rechtstreeks van de kleedkamer op de bus richting Lochristi. In de Picasso kon dan wel in een gemoedelijke sfeer het seizoen worden afgesloten. SKLO, Mes Que Un Club!
SK Lochristi speelde met: Kesteleyn, Van Veirdeghem, Elewaut, Lavaert, Willems, De Picker, Van Nieuland, Van De Voorde, De Bock, Annaert (71' Kidoda) en Van Gilsen.
Doelpunten: 34' De Picker (0-1), 60' Strobbe (1-1).
FC Lembeke staat met de komst van Lochristi voor een heel
belangrijke wedstrijd en dat weet ook centrale verdediger Dieter
Strobbe. 'Winnen is een 'must'. Bij elk ander resultaat moeten we afwachten
wat Beervelde doet en zakken we mogelijk rechtstreeks. Beervelde won vorige week
met 1-4 op Destelbergen en begraaft blijkbaar de strijdbijl niet. We zullen
tegen Lochristi dus scherp uit de hoek moeten komen. Ik heb wel het gevoel dat we die
drie punten thuis kunnen houden. In Latem verspeelden we de kans om ons
rechtstreeks te redden. Sommige jongens waren overgeconcentreerd, anderen weer
net wat te nonchalant. Toch houden we ons lot in eigen handen. Winst tegen
Lochristi is goed voor de barrage en daarin moeten we het dan maar doen. Het is niet
zo dat de ploeg in zak en as zit. Ik verwacht dus zeker een heel gedreven
Lembeke. De goede vorm waarmee we een 13 op 15 hebben neergezet is zeker nog
niet weg. Het feit dat we nog zo scherp bezig zijn kan trouwens een voordeel
zijn in de barrageduels. Naar komende zondag toe is de afwezigheid van Tom Van
De Woestyne wel een minpunt. Van De Woestyne is een heel belangrijke pion voor
onze ploeg en het is vooral onder zijn impuls dat we nog zo'n felle remonte
gedaan hebben. Het geloof in een goede afloop is er wel. We hebben deze week
goed getraind en ik hoop dat we zondag een eerste stap richting behoud kunnen
zetten.' (dlm)
Ongelooflijk, maar het seizoen 2008-2009 zit er alweer op. Of toch zo goed als. Want zondag wacht voor SK Lochristi nog een laatste trip naar het geplaagde FC Lembeke. De gastheren zijn met onze buren uit Beervelde verwikkeld in een spannende strijd om het behoud. Lembeke telt voorlopig een punt meer dan Beervelde en heeft dus alles nog in eigen handen. In Beervelde liet men deze week uitschijnen te rekenen op ons om alsnog de rechtstreekse degradatie te ontlopen. Maar dan moeten ze natuurlijk zelf punten pakken tegen Drongen. Het belooft in ieder geval spannend te worden. In Lochristi willen ze het seizoen in schoonheid afsluiten, zeker na de misstap van vorige week tegen Sleidinge. Er werd uiteraard ontspannen getraind tijdens de laatste week. De akker die het B-terrein ondertussen is, werd wijselijk gemeden door trainer Marc Mertens. Op de schone pelouse van het A-terrein liet hij het zelf niet na om nog wat kunstjes uit zijn oudere knoken te toveren in de pittige partijtjes. Wie niet kon deelnemen aan die leuke trainingen was Alexander Morel. Zijn geteisderde achillespees begaf het vorige week opnieuw en daardoor zal hij de laatste wedstrijd aan zich voorbij laten gaan. Wel aanwezig was Andy De Pré, maar ook hij zal door zijn uitsluiting van vorige week niet in actie komen tegen Lembeke. Michael Vandenhaute, Tom Van Doorslaer, Dwight Waeytens en Thomas De Wolf moeten, hopelijk voor hen, voor de laatste keer toezien wegens geblesseerd. Al is toezien misschien een minder goed gekozen woord in deze context voor sommigen onder hen. De laatste wedstrijden met belang moeten op hetzelfde tijdstip worden afgewerkt, en dat is ook ditmaal op zondagnamiddag. Dhr. Bielen zal dan alles proberen in goede banen te leiden. Hij zal worden bijgestaan door Dhr. Adins en Dhr. Van Ransbeeck. In de heenronde kaapte Lembeke een puntje weg uit Lochristi. Hoe de wedstrijd toen verliep, kan u er hier nog eens op naslaan. Het is niet bij de deur, maar het zou leuk zijn moesten er toch nog wat supporters de verplaatsing maken. Want samen een overwinning vieren zou toch leuk zijn om het seizoen af te sluiten.
Marc
Mertens kiest uit: Kevin Kesteleyn, Michael Van Brussel, Kenny Van
Veirdeghem, Jan Lavaert, Matthias Elewaut, Andy Willems, Niek Annaert,
Ward De Bock, Nick Van Gilsen, Lennert Van Nieuland, Nick Van De
Voorde, Joris De Picker en nog 3 aan te duiden spelers.
Een gezellige bedoening was het zondagavond in de kantine aan de Bosdreef. Wie de laatste 2 weken een bezoekje bracht aan deze website werd onvermijdelijk op de hoogte gebracht: de vierde afterseasonparty stond op het programma. Na de wedstrijd werd er eerst nog een stukje gegeten en wat bijgetankt. Ook de discobar werd al eens deftig getest alvorens Nick Van De Voorde en Kenny Van Veirdeghem het woord namen. Met een leuke fotomontage zetten ze alle vertrekkende spelers nog eens in de spotlights. Maarten Coysman, Michael Van Brussel, Didier Meert, Bwayi Kidoda, Nick Van Gilsen, Maarten Vanderpoorten, Kevin Kesteleyn, Dwight Waeytens, Joris De Picker, Tom Van Doorslaer en Ward De Bock kregen een leuk geschenk en de kans om nog een woordje te plaatsen. Maar het moment-suprême werd, zoals dat hoort, gehouden tot op het einde. Het afscheid van Jan Lavaert werd een heuse bloemlezing. Ook hijzelf nam uitgebreid de tijd om vrienden en supporters te bedanken. Toen alles zowat gezegd was kwam plots de moeder van Jan naar de micro toe. Haar mooie woorden zorgden er voor dat er menig traantje vloeide in de kantine van Lochristi, een vertederend moment! Zelfs de ogenschijnlijk stoerste beren lieten zich eens van een kant zien die we nog niet kenden. Zoals het hoort werd alles afgesloten met een kringetje 'You'll never walk alone', alvorens de eigenlijke party kon beginnen. Geen decadente bedoening, gewoon luide muziek, een gemoedelijke sfeer en veel drank. Meer heeft een mens niet nodig om de maandag met barstende hoofdpijn, 3 flessen water en toch een glimlach op het gezicht door te brengen. Klik voor enkele sfeerbeelden op de kleine foto bovenaan het bericht. Wie nog foto's heeft mag zich zo vrij voelen om hier ergens een link achter te laten.
De laatste thuiswedstrijd voor SK Lochristi afgelopen zondag. Zoals iedereen vooraf wist, stond er na de wedstrijd nog een feestje in de kantine op het programma. Een overwinning zou dus mooi meegenomen zijn voor de sfeer. Maar zoals iedereen eveneens wist zijn dat dan ook juist de gevaarlijkste wedstrijden. En dat Sleidinge geen geschenken uitdeelt, merkten we al eerder. De wedstrijd ging iets later van start. Eerst werden Jan Lavaert, die een punt achter zijn voetbalcarrière zet, en zijn vrouw Nathalie in de bloemetjes gezet. Nadien werd ook nog de U13 van SK Lochristi gehuldigd als enige jeugdploeg in groot-Lochristi die kampioen kon spelen. Na de bloemen volgde meteen de actie. De thuisploeg zette bij de aftrap direct druk op de tegenstander en bijna leverde dat een doelpunt binnen de minuut op. Maar de treffer van De Picker werd afgekeurd wegens vermeend handspel. Jammer, want veel meer kansen kon Lochristi niet bijeen spelen. Sleidinge dreigde met een verre lob van Van Landuyt maar Kesteleyn was attent. Na een kwartiertje kwamen de bezoekers toch op voorsprong. Claeys kreeg in de backlijn weinig in de weg gelegd en kon vrij makelijk de bal over de lijn duwen, 0-1. Voor het overige viel er weinig te beleven in de eerste helft. Na de rust werd thuisspeler De Pré al snel uitgesloten met twee gele kaarten. Maar zoals dat wel vaker gebeurt betekende dit niet dat de andere ploeg het daarom op een blaadje kreeg. Lochristi raakte beter in de wedstrijd maar doelman De Paepe beleefde desondanks een rustige namiddag. In de slotfase maakte invaller Vereecke de klus af voor Sleidinge, 0-2. Spijtig voor kapitein Jan Lavaert, die zijn applausvervanging ongetwijfeld liever met een andere stand op het scorebord had beleefd. Jammer, maar de overwinning voor Sleidinge was verdiend. Gelukkig kon de ontgoocheling in de kleedkamer snel worden doorgespoeld met een glaasje bubbels. Volgende week kan Lochristi scherprechter spelen in het degradatiedebat. De Koninklijke trekt dan naar Lembeke. Ofwel zij, ofwel onze buren uit Beervelde, zakken rechtstreeks naar derde provinciale volgend jaar.
SK
Lochristi speelde met: Kesteleyn, Van Veirdeghem,
Morel (46' Elewaut), Lavaert (89' Esprit), Willems, De Pré, Van Nieuland, Van De
Voorde, De Bock (46' Annaert), De Picker en Van Gilsen.
Op voetbalvlak valt er de laatste tijd weinig te beleven in Lochristi. Daar zit het voetbalvrije paasweekend natuurlijk voor veel tussen. Van dat intermezzo maakt het bestuur van de Koninklijke gretig gebruik om verder de ploeg van volgend seizoen samen te stellen. Het zesde konijn werd uit de hoed van het bestuur getoverd en werd vrijdagavond op een persbabbel in het zaaltje van de Picasso aan het publiek voorgesteld. En het is een oude bekende... Mohamed Badi keert terug naar de ploeg die hem 'groot' heeft gemaakt. Hij speelde dus al eerder voor SK Lochristi, maar trok in 2005 naar eersteprovincialer Klauwaerts Kemzeke. Nadien veranderde hij elk seizoen van ploeg. Via Eendracht Zele (1e provinciale) en SKV Oostakker (2e provinciale) belandde hij bij KFC Vrasene (1e provinciale), en vandaar trekt hij dus opnieuw richting Lochristi. De Lokeraar van Marokkaanse afkomst is een aanvallend ingestelde linkerflankspeler die ook in een centrale rol kan acteren. Hij lag mee aan de basis van het tot nu toe beste seizoen van SK Lochristi sinds de fusie. Onder trainer Bob Browaeys werd de Koninklijke pas op de meet geklopt door SK Berlare in een spannende strijd om de titel. Het bestuur blijft verder werken aan de kern voor volgend seizoen en is bovendien ook op zoek naar iemand om zich vanaf dan over deze website te ontfermen. Kandidaten kunnen zich melden bij het bestuur of bij schrijver dezes.
Normaalgezien, en ondertussen eigenlijk ook al traditiegetrouw, werkt SK Lochristi de laatste thuiswedstrijd van het seizoen af op een zaterdagavond. Maar dat was buiten de werklust van enkele spelers van tegenstander Sleidinge gerekend. Ondanks de economische crisis moeten een viertal onder hen werken zaterdagavond en weigerden ze dus het verzoek van Lochristi om de wedstrijd te verplaatsen. Het zal natuurlijk wel allemaal kloppen, maar de situatie zal er zeker voor gezorgd hebben dat de troepen van Marc Mertens supergemotiveerd op het veld zullen komen zondag. En dan is er nog het verlies uit de heenwedstrijd dat blijven hangen is, en samen met de ambitie om het seizoen in schoonheid af te sluiten moet dat een ideale cocktail zijn. Na de overwinning tegen Latem werd er niet getraind op dinsdag, maar de afgelopen week volgde wel weer het normale regime. Donderdags werd er zelfs op het A-terrein, waar het gras weer stilaan groen begint te kleuren, getraind. Nadien werden de beentjes onder tafel geschoven om lekkere waterzooi te eten. In vergelijking met de vorige wedstrijd stonden opnieuw dezelfde namen op het papiertje aan het prikbord. Niek Annaert en Matthias Elewaut doen dus opnieuw ritme op bij de beloften. De langdurig geblesseerden Michael Vandenhaute, Dwight
Waeytens, Tom Van Doorslaer en Thomas De Wolf zijn er dus opnieuw niet bij. Maar zondag, tussen 14u30 en 15u, is er wel een signeersessie voorzien met dit viertal, en dit in de kantine aan de Bosdreef. Het is dus zondag om 15u te doen, en niet zaterdagavond. De man in het zwart zal Dhr. De Clercq zijn. Zijn assistenten zullen Dhr. De Groeve en Dhr. Baele zijn. Hoe Lochristi tijdens een partijtje moddervoetbal in november de duimen moest leggen in Sleidinge, kan u hier nog eens herlezen. De spelers rekenen op een ruime opkomst. Het is zondag niet alleen de laatste thuiswedstrijd van het seizoen, ook de jaarlijkse afterseasonparty staat gepland na de wedstrijd. Daar worden naar goede gewoonte de afscheidnemende spelers nog eens bedankt, en dat is steeds goed voor een lach en een traan. Niet te missen als je het ons vraagt...
Marc
Mertens kiest uit: Kevin Kesteleyn, Michael Van Brussel, Kenny Van
Veirdeghem, Jan Lavaert, Alexander Morel, Andy Willems, Andy De Pré,
Ward De Bock, Nick Van Gilsen, Lennert Van Nieuland, Nick Van De
Voorde, Joris De Picker en nog 3 aan te duiden spelers.
Zoals we dat in Lochristi ondertussen gewoon worden, worden ook dit jaar de inkomende transfers maar naar het einde van het seizoen bekendgemaakt. En ongetwijfeld worden er ook nog na afloop van de huidige voetbaljaargang enkele spelers uit de hoed van voorzitter Valère Van Laere getoverd. Geen enkele reden om te panikeren dus... Natuurlijk zijn er altijd die dat wel doen en dan durven links en rechts wel eens valse geruchten de kop opsteken. De Godfather van SK Lochristi kwam daarom vrijdagavond met 2 nieuwe namen naar buiten. Op een druk bijgewoonde persconferentie werden Matthias Neyt en Mathieu Meulenberg voorgesteld. Matthias Neyt komt dit seizoen uit voor de buren van VKN Beervelde. Hij is 26 jaar jong en is volgens het scoutingsverslag van Marc Emmers een polyvalente aanvallend ingestelde middenvelder. De andere nieuwkomer luistert naar de naam Mathieu Meulenberg (foto). De 20-jarige in Gent geboren jongeman kan zowel in de verdediging al in het middenveld worden uitgespeeld. Hij begon met voetballen bij FC Azalea maar speelt al sinds 1997 voor het roemruchte Sporting Lokeren van bandenkoning Roger Lambrecht. Zo komt de teller al op 5 inkomende transfers te staan. Naar Lo'se normen is dat al vrij veel, zeker rond deze periode. Wordt ongetwijfeld vervolgd...
Nick Van Gilsen ruilt Lochristi voor HO Kalken 'Onzekerheid werd groot'
SK Lochristi heeft weer het goede ritme te
pakken. De ploeg van trainer Marc Mertens behaalde tegen FC Latem een
derde en verdiende opeenvolgende zege en klom naar de achtste plaats. Nick Van Gilsen nam tegen Latem de tweede en geruststellende treffer
voor zijn rekening. De 32-jarige aanvaller/offensieve middenvelder uit
Belsele is aan twaalf treffers toe en trekt volgend seizoen naar HO
Kalken, dat in tweede provinciale nog een kans maakt op de titel. Van
Gilsen is bij Lochristi aan zijn eerste jaar toe na twee seizoenen
Dendermonde.'We
kunnen met een achtste plaats niet tevreden zijn', zegt hij. 'We hadden
gehoopt op de top vijf maar een grote blessurelast heeft die ambitie
gedwarsboomd. De voorbije weken raakten we stilaan voltallig wat zich
vertaalde in goede resultaten. Na een 0-0 tegen Sparta Ursel wonnen we
van Zelzate, Oostakker en FC Latem zonder één doelpunt te incasseren.
Dat toont aan dat wij geen uitgebluste ploeg vormen. Reken maar dat wij
in onze twee resterende confrontaties (Sleidinge en Lembeke) ook tot
het uiterste zullen gaan. We zullen het spel eerlijk spelen want vooral
voor Lembeke staat er onderin de rangschikking nog veel op het spel. Ik
heb voor HO Kalken gekozen omdat het een zeer ambitieuze ploeg is die
de sprong naar het hoogste provinciale niveau wil maken. Ik ben geen
jonge speler meer en kon zo'n fraaie aanbieding niet naast me
neerleggen. Ik greep met Dendermonde tweemaal nipt naast de titel. Veel
kansen krijgt je niet om een hoofdprijs op zak te stoppen. Ik hoop dat
HO Kalken alsnog titel grijpt. Geen sinecure want de achterstand op
leider Bambrugge is zondag opgelopen tot vier punten. Als mijn
toekomstige ploeg niet promoveert, zal ik er alles aan doen om dat
volgend seizoen te realiseren. Lochristi heeft te
lang getalmd om mij een voorstel te doen. Er vertrekken hier straks
veel jongens, waardoor de onzekerheid te groot werd. Ik koos liever
eieren voor mijn geld maar zal SK Lochristi in de beste verstandhouding
verlaten.' Johan Polet
Even geleden berichtten we hier al eens over een nieuwe verkiezing, die van
de 'beste speler'. Toen kwamen we met het nieuws dat Nick Van Gilsen 1 van de 5 finalisten uit de eerste stemronde was geworden. Enkele dagen geleden kregen we een nieuwe melding
in onze mailbox van de organisatie. Daarin stond te lezen dat sinds 1 april de tweede stemronde is gestart. Er kan gestemd worden via sms
tot en met 30 april op het nummer 3378. Dat doet u door BS, gevolgd
door een spatie en het getal dat naast uw favoriet staat door te
sturen. De kosten bedragen 0,50 per bericht. We namen een kijkje op de
website van de organisatie (door op de afbeelding links bovenaan dit
bericht te klikken) en vonden opnieuw een aantal namen van SK Lochristi
terug, net zoals in de eerste stemronde. In de
categorie 'trainer van het jaar' vonden we Marc
Mertens (BS 170) terug. Bij het
'grootste talent' komen we een ook een aantal bekenden tegen. U kan
stemmen op Niek Annaert (BS 186) en Matthias Elewaut (BS 200). In de belangrijkste
categorie, die van 'beste speler', vinden we de namen terug van Andy De Pré (BS 578), Nick Van De Voorde (BS 612 en BS 632) en Nick Van Gilsen (BS 725). Op 15, 22 en 29 april volgt er op de website van de organisatie een
tussenstand van de namen met de meeste sms'en. U kan zoveel sms'en
sturen voor uw favorieten als u wenst. Ook de clubs kunnen hun stem
uitbrengen staat er te lezen. Dit zal gebeuren met een schriftelijk
formulier. De 5 kandidaten uit elke categorie met de meeste stemmen
mogen zich finalist noemen. Uit die tien finalisten (eerste en tweede stemronde) worden door een persjury per categorie zes genomineerden verkozen. Van 12 mei tot de gala-avond 23u kan er dan opnieuw gestemd worden op deze genomineerden om de uiteindelijke winnaars te bepalen.
Na een eerste lenteweekje waren er zaterdag in de late namiddag nog weinig zwaluwen te bespeuren aan de Bosdreef. Het leek wel een grijze novemberdag te zijn. Er kwam dan ook minder volk dan verwacht opdagen om de wedstrijd tussen SK Lochristi en FC Latem bij te wonen. Misschien was dat ook omdat er nog weinig op het spel stond voor de thuisploeg. Voor de spelers zelf hing er wel een extraatje aan vast, mits winst beloofde trainer Marc Mertens zijn spelers dat er dinsdags niet moest worden getraind. De bezoekers hadden andere belangen te verdedigen. Met de wederopstanding van Lembeke kon Latem liefst nog een aantal punten gebruiken om zekerheid te verwerven over het behoud. De toeschouwers kregen een open wedstrijd te zien. Bij de bezoekers deelde de technisch vaardige Bayou de lakens uit. Kesteleyn werd enkele keren aan het werk gezet, maar ook zijn overbuur werd niet met rust gelaten. Na een goed kwartier speelde De Pré schitterend De Bock in de diepte. Met een plaatsballetje verdween het leer tegen de netten, 1-0. Thuisdoelman Kesteleyn werd geregeld aan het werk gezet op enkele vorzetten van de bezoekers. Bij een van die tussenkomsten werd hij op het achterhoofd aangetikt. Na wat oplapwerk kon hij toch verder. Maar bij de rust voelde hij zich duizelig en uit voorzorg werd hij vervangen door Van Brussel, meteen zijn eerste speelminuten van het seizoen. Latem wist waarvoor het speelde en ging vol door in de tweede helft. Maar al vrij snel werd duidelijk dat scoren de plaats is waar het schoentje wringt bij de bezoekers. Lochristi prikte af en toe tegen. Een tiental minuten na de rust speelde Morel de bal naar De Bock. Die speelde Van Gilsen aan en met een mooie borstcontrole legde hij de bal klaar voor zichzelf. Wat volgde was een harde knal die over doelman Scheirlinck en via de deklat in doel verdween, 2-0. Het laatste halfuur viel de wedstrijd wat stil. In de slotfase stak Lochristi de neus nog enkele malen aan het venster. Van De Voorde zijn poging werd in hoekschop gewerkt en de volley van De Pré werd onbewust afgeblokt door een vallende bezoeker. De Koninklijke zet de mooie reeks dus verder. Jammer dat er nu niets meer van afhangt. Volgende week is er een weekendje rust om nadien de eindsprint in te zetten en 6 op 6 te halen. Ondertussen is Waarschoot ook kampioen geworden. Verdiend, want ze stonden al van de eerste speeldag op kop van het klassement. Onderin valt alles ook stilaan in een definitieve plooi. Oostakker degradeert al zeker. Beervelde telt als voorlaatste nu al 4 punten achterstand op Lembeke en lijkt zo goed als veroordeeld, de resultaten van de laatste maanden in acht genomen.
SK Lochristi speelde met: Kesteleyn (46' Van Brussel), Van Veirdeghem, Morel, Lavaert, Willems, De Pré, Van Nieuland (77' Elewaut), Van De Voorde, De Bock (63' Annaert), De Picker en Van Gilsen.
Doelpunten: 16' De Bock (1-0), 56' Van Gilsen (2-0).
Marc Mertens wil dat zijn jongens zonder druk tonen wat ze kunnen 'Ik geloof nog in een goed seizoensslot'
SK Lochristi zit met recente ruime overwinningen
tegen Zelzate en Oostakker op het goede spoor. FC Latem heeft op zijn
beurt, na een woelige week, enkel oog voor het behoud. 'Er staat voor ons tegen FC Latem niets meer op het spel maar we zullen
de teugels niet laten vieren', zegt trainer Marc Mertens van SK
Lochristi. 'Wij
hebben het in de voorbije maanden op cruciale momenten te vaak laten
afweten. Op de momenten dat we konden meedingen naar een periodetitel
of een goed klassement gingen we onderuit. We kunnen beter dan onze
negende plaats in het klassement laat vermoeden. De spelers kunnen nu
zonder druk bevestigen wat zij in hun mars hebben. We zijn het aan
onszelf verplicht om met een fraai seizoenseinde uit te pakken. Ik
geloof in een goed competitieslot ondanks het feit dat er veel jongens
vertrekken. Wij moeten thuis van Latem winnen
omdat wij meer kwaliteiten in onze rangen hebben. Ik hoop dat we onze
fraaie 0-2 overwinning uit de heenmatch kunnen bevestigen. We pakten
toen met onze beste match in deze campagne uit.'
'Nog enkele punten nodig'
Bij FC Latem was er in de voorbije dagen het slechte nieuws dat er twee belangrijke sponsors afhaakten. De
financiële kraan wordt ook bij de Leieploeg een beetje dichtgedraaid,
wat zijn gevolgen voor de transfers voor volgend seizoen heeft. Zo werd
de overeenkomst met de 31-jarige centrale verdediger Kristof De Rho
(aan de slag bij vierdeklasser Sparta Petegem) in onderling overleg
verbroken. Dat betekent dat FC Latem volgend seizoen niet met
uitgesproken grote ambities aan de competitiestart zal verschijnen. 'Ik
had De Rho graag in mijn kern gehad maar ik denk dat zijn afhaken geen
grote invloed op de andere spelers zal hebben. We willen nu zo snel
mogelijk het behoud verzekeren', benadrukt trainer Jo Defevere van FC
Latem. 'Dat betekent dat we tegen Lochristi iets moeten oogsten. We
tellen vijf punten meer dan FC Lembeke dat in de voorbije weken
uitstekend op dreef was en zondag van Oostakker zal winnen. Op de
voorlaatste speeldag krijgen wij het bezoek van FC Lembeke. Wij moeten
vermijden dat we in die wedstrijd met het mes op de keel moeten
voetballen.' Johan Polet
Gelukkig was het bestuur van SK Lochristi een tijdje geleden zo attent om de thuiswedstrijd van komend weekend tegen FC Latem te laten verschuiven naar zaterdagavond. Nu kunnen de wielerminnende spelers, trainers en supporters van de Koninklijke zondag in alle rust genieten van Vlaanderens mooiste, De Ronde. Het liefst van al zouden deze mensen dat dan nog doen met de zoete smaak van de overwinning van daags voordien nog in de mond. Maar daarvoor zal zaterdagavond eerst moeten gestreden worden. Om zeker te zijn van het behoud kan de Leieploeg nog een overwinning gebruiken. En in het achterhoofd van de bezoekers zal ook de thuisnederlaag uit de heenwedstrijd nog naspelen. Eerst werd de wedstrijd bij een 2-0 tussenstand gestaakt wegens hevige sneeuwval, maar enkele weken nadien was het wel Lochristi dat met de 3 punten aan de haal ging na een 0-2 zege in de 'replay'. Marc Mertens probeerde deze week zijn troepen scherp te houden, al was dat een moeilijke opdracht. Want samen met de zachte temperaturen en het zomeruur deed ook de eindeseizoensmentaliteit zijn intrede in de spelersgroep. Niets neemt natuurlijk weg dat het er zaterdag op zal zijn. Want er vallen nog 9 punten te rapen en op die manier kan het seizoen nog met een behoorlijk aantal punten worden afgesloten. Michael Vandenhaute, Dwight Waeytens, Tom Van Doorslaer en Thomas De Wolf zullen daar niets aan kunnen bijdragen. Hun seizoen zit er al een tijdje op, al blijven sommigen met een groot hart hun ploeg bijstaan langs de zijlijn. Niek Annaert is terug volledig fit en doet ritme op met de beloften. Ook Matthias Elewaut, afgelopen zondag nog geschorst, speelt met de beloften. Maarten Vanderpoorten vertrok op skireis en valt dus af in vergelijking met zondag. In zijn plaats komt Nick Van Gilsen, die vorige week voor zijn job in Istanbul vertoefde. Ditmaal wordt er dus al op zaterdagavond gespeeld. De wedstrijd zal worden afgetrapt om 18u onder de toeziende ogen van Dhr. Van Overwaelle, Dhr. Van Damme en Dhr. Boeckling. Hopelijk vinden veel supporters nog eens de weg naar de Bosdreef om te genieten van de wedstrijd en van de lente. Hoe de heenwedstrijd door de sneeuw gelukkig werd stopgezet, kan hier lezen. Het verslag van het daaropvolgende herexamen vindt u hier.
Marc Mertens kiest uit: Kevin Kesteleyn, Michael Van Brussel, Kenny Van Veirdeghem, Jan Lavaert, Alexander Morel, Andy Willems, Andy De Pré, Ward De Bock, Nick Van Gilsen, Lennert Van Nieuland, Nick Van De Voorde, Joris De Picker en nog 3 aan te duiden spelers.
Tom Van Damme wil dat SKV goed meedraait in derde provinciale 'Lat niet te hoog leggen'
Oostakker kreeg van buur Lochristi een kurkdroge
0-4 om de oren. Voor SKV geen drama, want de degradatie stond al zo
goed als vast. Voorzitter Tom Van Damme maakt de balans op en blikt
vooruit. Was Lochristi zoveel sterker?Tom Van Damme: 'De
score is in elk geval fel overdreven. We speelden een goede eerste
helft en voetbalden enkele kansjes bij elkaar. Afwerken is nooit ons
ding geweest en dat is al de hele competitie een zware handicap
gebleken. Tot overmaat van ramp moest Gert De Baets bij de rust
geblesseerd in de kleedkamer blijven. Zijn ervaring is cruciaal voor
onze jonge bende. De organisatie was weg en we incasseerden al snel
twee doelpunten. Daarmee was de match gespeeld.'Komt de degradatie hard aan? 'Het is iets wat je liever niet meemaakt, maar we hebben er van bij de
start rekening mee gehouden. We hadden al voor de match tegen Lochristi
onze conclusies getrokken. Tegen Ursel en Zelzate speelden we erg
sterke wedstrijden. We verdienden een zes op zes. Dan was alles nog
mogelijk geweest. Nu haalden we slechts een puntje, en dat was veel te
weinig. Het is een spelersgroep met intrinsieke
mogelijkheden, maar met te weinig maturiteit. We zetten de tegenstander
vaak zelf op weg naar de zege. Bij ons gaan de koppen dan weer bij
iedere tegenslag naar beneden.' Hoe zit het met de accommodatie? 'Ons A-terrein is inmiddels een bouwwerf. Daardoor zijn we verhuisd
naar de Sint-Jozefstraat. We zitten daar erg beperkt maar het is een
betere oplossing dan het vroegere terrein van FC Oostakker. Ook volgend
seizoen gaan we nog enkele matchen moeten spelen op ons jeugdcomplex.
Tot het nieuwe stadion klaar is. Dat zal nog wel een tijdje duren,
vrees ik.' Hoe zie je de sportieve toekomst? 'De financiële middelen blijven beperkt, maar dat betekent niet dat je
geen goed team op de been kan brengen. Het is de bedoeling om volgend
seizoen een ploeg te hebben die meedraait in derde provinciale. We gaan
de lat niet te hoog leggen. Als we in de linkerkolom kunnen eindigen
zijn we al tevreden. Het is de bedoeling om nog enkele versterkingen
aan te trekken.' Frank Rommelaere
A-Kern - Willems Andy - Van Veirdeghem Kenny - Helderwert Ortwin - Van de Voorde Nick - Lietaer Theo - Baert Glenn - Van Audenaerde Wesley - Degrande Kevin - Ponnet Tom - Jonas Van De Velde - Van Nieuwerburgh Michiel - Morel Alexander - Badi Mohamed - Bracke Davy - Schoonjans Robrecht - Ennio Gautier - Filip Cornelis - Matthias Esprit - De Maesschalck Steven - Kim Reybrouck - Dieter De Smedt - De Schoenmacker Thijs - Viaene Jens - Ivens Hendrik - Frouja Hamdi
Blijvers Willems Andy Van Veirdeghem Kenny Van de Voorde Nick Lietaer Theo Baert Glenn Van Audenaerde Wesley Degrande Kevin Van De Velde Jonas Van Nieuwerburgh Michiel Morel Alexander Badi Mohamed Bracke Davy Schoonjans Robrecht Gautier Ennio Cornelis Filip Esprit Matthias De Maesschalck Steven Reybrouck Kim De Smedt Dieter De Schoenmacker Thijs Viaene Jens
In Ponnet Tom (Merendree) Helderwert Ortwin (Merendree) Ivens Hendrik (Grembergen) Frouja Hamdi (Eeklo)
Out Vandenhaute Michael (Std. Denderleeuw) Van Lokeren Yves (KAV Dendermonde)