Inhoud blog
  • Apple
  • 2014-10-22
  • 2014-10-20
  • 2014-10-20
  • 2014-10-14
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Het nieuwste nieuws
    nieuws 3H
    22-10-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.2014-10-22

    Het einde van de simkaart?

    41
    Sander Denayer
    19/10/14 - 11u08 Bron: The Verge
    © kos.

    De simkaart gaat al een tijdje mee, maar als het van Apple afhangt is het tijdperk van de smartcard binnenkort voorbij. Met de voorstelling van de iPad Air 2 en Mini 3 deelt het Amerikaanse techbedrijf de laatste klappen uit aan de simkaart. In deze nieuwe generatie tablets kan de simkaart opnieuw geprogrammeerd worden. Zo is het bijvoorbeeld mogelijk om van Mobistar naar Proximus over te stappen zonder nieuwe simkaart aan te vragen.

    In de toekomst hebben we geen nieuwe simkaart meer nodig als we naar een andere provider overstappen. © kos.

    De nieuwe smartcard van Apple krijgt de naam 'Apple Sim', maar met lichte tegenzin van het Californische bedrijf kan de kaart er nog steeds uitgehaald worden. Dat is voornamelijk de 'schuld' van enkele grote mobiele operators in de States die nog niet aan boord zitten van de nieuwe Apple Sim. Maar op termijn zullen de telecombedrijven geen keuze meer hebben. Of ze werken mee met Apple, of ze verliezen hun toegang tot iPhonegebruikers.

    Maar voorlopig blijft het dus mogelijk om een andere simkaart te gebruiken met de nieuwste iPads. Via het instellingenmenu is het heel gemakkelijk om van operator en tariefplan veranderen. Iets waarop heel wat telecombedrijven niet zaten te wachten. Maar tegen een bedrijf als Apple kunnen ze zich niet verweren. Dit is het begin van het einde voor de simkaart. Het verwisselbare kaartje verdwijnt waarschijnlijk al binnen de twee jaar uit het assortiment van Apple.

    Het verwijderen van de simkaart bij een Nexus 5 is ook een 'pain in the ass' geworden dankzij Apple.© kos.

    Apple wint altijd
    Sinds de eerste iPhone heeft Apple de sim-technologie keer op keer uitgedaagd. En het won iedere keer. Kijk maar naar de eerste iPhone uit 2007: hoe belachelijk moeilijk was het om je simkaart eruit te halen met een ijzeren pin? Maar vandaag gebruiken alle high-end modellen het concept dat in 2007 werd gelanceerd.

    Micro en nano
    Drie jaar later kwam Apple met de eerste grote facelift van de simkaart: de micro-sim. Die overgang verloop niet zo smooth weliswaar, maar ongeveer een jaar later waren de smartphones en tablets van de concurrentie ook met de nieuwe technologie uitgerust. Met de iPhone 5 herhaalde Apple zijn stunt en kwam de techgigant met de nano-sim. Opnieuw werd de voorgestelde technologie van Apple aangenomen, ondanks dat een heleboel concurrenten een beter alternatief voorstelden. Waarom lukt het Apple keer op keer om de technologieshift bijna op te leggen aan de anderen? Wel, Tim Cook en zijn soldaten genieten een stevige reputatie en kunnen zo meer invloed uitoefenen op de telecombedrijven. We raken ook een stukje vrijheid kwijt door de innovatie. Als Tim Cook zijn strategie verder doorzet, kunnen we minder gemakkelijk van toestel wisselen.

    22-10-2014 om 09:54 geschreven door SL  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
    20-10-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.2014-10-20

    Ook Microsoft komt met smartwatch

    Door: redactie 
    20/10/14 - 08u26  Bron: ANP
    © photo news.

    Volgens Forbes komt ook Microsoft binnenkort met een smartwatch. Het zakenblad heeft begrepen dat het nieuwe apparaat niet alleen een horloge wordt, maar ook een wearable waarmee gezondheidszaken als de hartslag kunnen worden gemeten. De smartwatch wordt binnen enkele weken onthuld.

    Hoe het slimme klokje van Microsoft gaat heten, weet Forbes niet, maar wel heeft het blad vernomen dat de smartwatch niet alleen te gebruiken zal zijn in combinatie met Windows-computers. Ook iOS en Android gaan ondersteuning krijgen voor de nieuwe gadget en een van de belangrijkste features zou de batterijduur worden. Waar Android-concurrenten als de Samsung Galaxy Gear en de Moto 360 binnen een dag door hun accu heen zijn, moet de smartwatch van Microsoft zeker twee dagen meegaan. Hoelang de batterijduur van de nog uit te brengen Apple Watch is, is niet bekend.

    De komst van een Microsoft-smartwatch is geen complete verrassing. In mei lekte al uit dat het bedrijf ontwikkelaars van het Kinect-team had afgehaald om aan een wearable te werken. Dat het slimme horloge ook met besturingssytemen van concurrenten overweg kan, lijkt een bewuste keuze van de nieuwe CEO Satya Nadella. Hij gaf na zijn aantreden al aan dat Microsoft niet blind moet zijn voor de concurrentie en juist zo veel mogelijk applicaties en apparaten geschikt moet maken voor systemen van bijvoorbeeld Google en Apple.

    20-10-2014 om 17:05 geschreven door SL  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.2014-10-20

    Spotify introduceert abonnementsvorm voor gezinnen

    Kay Korevaar 
    20/10/14 - 15u26  Bron: Tweakers.net
    © reuters.

    Spotify komt met een abonnementsvorm gericht op gezinnen. Spotify Family maakt het mogelijk om voor maximaal vijf gezinsleden een abonnement af te sluiten, waarbij gebruikers voor elk extra gezinslid vijf euro per maand betalen.

    Met Spotify Family kan een gebruiker maximaal vier gezinsleden uitnodigen. Het abonnementsgeld gaat af van dezelfde betaalrekening. Spotify verzekert dat de luistergeschiedenis, aanbevelingen en afspeellijsten gescheiden blijven.

    Spotify Family is op alle apparaten te gebruiken en geen enkel lid krijgt beperkingen opgelegd of advertenties te zien. Nu is dat niet zo: gebruikers kunnen een account en wachtwoord delen, maar dan kunnen ze niet op meerdere apparaten tegelijk muziek van Spotify afspelen. Alle personen krijgen zo ook de mogelijkheid om muziek te downloaden voor offline-gebruik, zoals gewoonlijk bij Spotify Premium.

    De eerste gebruiker betaalt het volle pond van 9,99 euro voor Spotify Premium, voor elk gezinslid met de dienst komt daar 5 euro bovenop. Het familie-abonnement zou volgens het bedrijf een van de meest gevraagde features zijn. In België kunnen gebruikers het familie-abonnement al afsluiten. Concurrenten als Rdio boden al langer abonnementsopties voor hele gezinnen aan.

    20-10-2014 om 17:02 geschreven door SL  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    Archief per week
  • 01/06-07/06 2015
  • 20/10-26/10 2014
  • 13/10-19/10 2014
  • 06/10-12/10 2014

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek



    Rondvraag / Poll
    Welke krant is het beste?
    HLN
    het nieuwsblad
    de standaard
    de tijd
    de morgen
    Bekijk resultaat


    Startpagina !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs