Foto
Inhoud blog
  • Welkom
  • Nieuws en aanvullingen
  • Gezocht
  • De familie Snip
  • De familie Akker
  • De familie Bouwes
  • Johannes Kornelis (Akker)
  • Steven Johannes (Akker)
  • Halbe Stevens Akker
  • Kornelis Halbe Akker
  • Halbe Akker
  • Roelf Akker
  • Geertje Steffens
  • Antje Clases
  • Trientje Dieles Maans
  • Teetske Klaasgens Aakster
  • Hiltje Aizoo's Leffring
  • Iebelena Woudstra
  • Popke Outses (Snip)
  • Popke Popkes (Snip)
  • Wobbe Popkes (Snip)
  • Popke Wobbes Snip
  • Jan Popkes Snip
  • Jannes Jan Snip
  • Jan Jannes Snip
  • Siete Snip
  • Wijtske Wobbes
  • Aefke Gerbens
  • Aaltje Cornelis
  • Grietjen Jans
  • IJtske Jans
  • Lutgertje Willems Hummel
  • Janke Klazens Westerhoff
  • Antje van der Velde
  • Geert Bouwes
  • Hendrik Geerts Bouwes
  • Jan Hindriks Bouwes
  • Hendrik Jans Bouwes
  • Roelf Bouwes
  • Hinderikjen Pieters
  • Renskje Klasens
  • Aafke Jans Gort
  • Jentje Lucas Stuut
  • Kwartierstaat Akker Generatie I-VI
  • Kwartierstaat Akker Generatie VII-VIII
  • Kwartierstaat Akker Generatie IX
  • Kwartierstaat Akker Generatie X-XI
  • Kwartierstaat Akker Generatie XII-XV
  • Kwartierstaat Akker Generatie XVI-XXXIII
  • Cornelis Johannes Voor de Wind
  • Deuwar Popkes
  • Outse Popke(n)s
  • Trijntje Johannes
  • Voornamen
  • Werken in het veen - Gerrit Akker
  • Werken en wonen op een steen- en buizenfabriek
  • Op zoek naar mijn voornaam: Siete
  • Kleiwagentjes
  • Fysieke kenmerken binnen de families
    Categorieën
  • Verwante familieleden (5)
  • Foto
    Verwante familiestambomen
  • Stamboom Snip
  • Stamboom Iwema
  • Stamboom Stuut
  • Stamboom Ipema
  • Foto
    Zoeken in blog

    Foto
    Foto
    Laatste commentaren
  • Aaltje Cornelis (Paul Snip)
        op Grietjen Jans
  • Aijse Hendriks Leffring (Frans van Heijningen)
        op Hiltje Aizoo's Leffring
  • Stamboomsnip (Paul Snip)
        op Grietjen Jans
  • Stamboomsnip (Paul Snip)
        op Grietjen Jans
  • life (ronmance)
        op Geert Bouwes
  • Foto
    Foto
    Foto
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Familieforum

    Druk op onderstaande knop om te reageren in het forum.

    Rondvraag / Poll
    Welk type voet past het beste bij u?
    Akker - Griekse voet
    Akker - Egyptische voet
    Akker - Romaanse voet
    Akker - Germaanse voet
    Bouwes - Griekse voet
    Bouwes - Egyptische voet
    Bouwes - Romaanse voet
    Bouwes - Germaanse voet
    Snip - Griekse voet
    Snip - Egyptische voet
    Snip - Germaanse voet
    Snip - Romaanse voet
    Andere familie - Griekse voet
    Andere familie - Egyptische voet
    Andere familie - Germaanse voet
    Andere familie - Romaanse voet.
    Bekijk resultaat

    Zoeken in blog

    STAMBOOM
    van de families Akker, Bouwes en Snip
    De foto's in de linker kolom zijn aanklikbaar, geven een uitleg ervan en tonen meerdere foto's.
    29-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hendrik Jans Bouwes
    De zeventien kinderen van Hendrik Jans Bouwes

    Mijn grootvader Roelf Bouwes was de zoon van Hendrik Jans Bouwes. Deze Hendrik Bouwes werd geboren op 27 juni 1841 te Zevenhuizen (Leek). Hij overleed op 25 december 1914 en in die 73 jaren is hij vader geweest voor 17 kinderen.

    Hendrik was het oudste kind uit het huwelijk van Jan Bouwes en Aafke Gort en had 5 broers: Jan, Harm, Roelf, Harm en Pieter en twee zussen Janna en Renskje. De beide Harm's hebben niet lang geleefd. De eerste Harm werd geboren 27 december 1843 - 2 jaar na de geboorte van Hendrik - en overleed op 15 november 1854 toen Hendrik ruim 13 jaar geweest moet zijn. Harm was toen nog geen 12 jaar. De tweede Harm werd geboren op 24 april 1859 en overleed reeds vier jaar later op 8 april in het jaar 1863. Dat waren trouwens niet de enige kinderen die Jan en Aafke verloren tijdens hun leven. Ook de tweede zoon Jan Bouwes, die geboren werd in Zevenhuizen op 20 mei 1843 overleed in 1869 op 23 oktober. Zo verloren zij in een periode van tien jaar drie zonen van de acht kinderen. Aafke Jans Gort overleed op 9 april 1871; twee jaar nadat zoon Jan gestorven was. Jan Bouwes overleefde zijn vrouw ruim zeven jaren en overleed op 30 oktober 1878.
    Beiden hebben nooit geweten dan hun oudste zoon Hendrik ooit nog eens zou trouwen met de vrouw van hun jongste zoon Pieter, Bontje Eekhof.

    Volgens de verhalen van mijn grootmoeder Janke Snip - de echtgenoot van Roelf Bouwes - was Hendrik Bouwes een arbeider die reeds op jonge leeftijd huwde met Jentje Stuut.
    De ouders van Jentje schijnen, volgens diezelfde grootmoeder-verhalen, zeer op het huwelijk tegen te zijn geweest. Als landbouwers vonden zij een arbeider maar weinig aanzien voor hun oudste dochter, die ook nog erg jong was. En bovenal moesten zij trouwen! Jentje en Hendrik trouwden op vijf november 1864 in Leek.

    Hun eerste kind - Lucas - vernoemd naar de vader aan moederszijde - werd geboren op 9 juni 1864 en wordt erkend bij het huwelijk. Getuigen zijn de vroedvrouw, veldwachter en kastelein uit Zevenhuizen. De naam van Hendrik komt niet voor. In de zijlijn is later de kanttekening gemaakt van de erkenning van Lucas.
    Een jaar later overlijdt Lucas op 8 maart 1865, hetgeen ongetwijfeld een diepe indruk moet hebben achtergelaten bij Hendrik en Jentje.
    Op 3 februari van het jaar daarop - 1866 - werd de tweede Lukas geboren en vervolgens zouden er nog vijf kinderen volgen: Aafke, Jan, Trientje, Roelf (mijn grootvader) en Hendrik. Het gezin woonde in die periode op Oost Indie 20 in Ter Heijl.

    In ieders geval kreeg Hendrik er een zware opvoedkundige taak erbij. Hij huwde - volgens dezelfde grootmoeders-overlevingsverhalen - gestimuleerd door deze taak - op 19 december 1884 zijn schoonzuster Bontje Eekhof. Bontje was weduwe geworden na een een kort huwelijk met de jongste broer van Hendrik, Pieter.
    Uit dit huwelijk met Bontje zouden nog eens tien kinderen voortkomen, waardoor Hendrik zich uiteindelijk vader van totaal 17 kinderen mocht noemen. In het tweede huwelijk werden achtereenvolgens Derk, Derk, Klaaske, Hendrik, Aafke, Harm, Jans, Bontje, Jan en Piet geboren.
    Ook in dit tweede huwelijk overleed het eerste kind - Derk - kort na de geboorte (22 juni 1885). Hendrik is op 25 december 1914 overleden en werd ruim overleefd door Bontje. Bontje overleed in 1950 op 4 februari. Van de zeven kinderen uit het eerste huwelijk hebben alleen Jan (1928), Trientje(1943) en Roelf (1959) hun vader overleefd. Uit het huwelijk met Bontje is alleen Derk (1885) voor de dood van Hendrik heengegaan.

    Hendrik Bouwes woonde in 1897 op huisnr. 241 op het Zuidenveld te Nietap Terheijl. Tussen de Schapenweg en de de Drentsche Wijk huurde hij een woning van C. De Boer. (Bron: De rijke historie van Nietap en Terheijl).
    Deze C. de Boer woonde op het Huis Ter Heijl. Waarschijnlijk heeft Hendrik voor deze eigenaar gewerkt als arbeider.



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Foto

    Gastenboek
  • familie en huis
  • verre familie
  • Van der Noord - Snip - Ave
  • Wiltjer Genealogy en History

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Rondvraag / Poll
    In welke familie bent u met name geinteresseerd?
    Akker
    Bouwes
    Snip
    Woudstra
    Leffring
    Aakster
    Maans
    Clasens
    Steffens
    Stuut
    Gort
    Klaassens
    Pieters
    van der Velde
    Westerhoff
    Hummel
    Jans
    Cornelis
    Gerbens
    Anders
    Bekijk resultaat


    Foto

    Rondvraag / Poll
    Hoe kwam u op mijn blog?
    Ik was op zoek naar mijn voorouders.
    Ik kwam hier toevallig terecht.
    Ik werd geattendeerd op de blog door de eigenaar.
    Ik werd geattendeerd op de blog.
    Anders.
    Bekijk resultaat


    Foto

    Foto


    Foto

    Een interessant adres?

    Foto

    Foto

    Foto


    Categorieën
  • Verwante familieleden (5)

  • Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs