Foto
Inhoud blog
  • Welkom
  • Nieuws en aanvullingen
  • Gezocht
  • De familie Snip
  • De familie Akker
  • De familie Bouwes
  • Johannes Kornelis (Akker)
  • Steven Johannes (Akker)
  • Halbe Stevens Akker
  • Kornelis Halbe Akker
  • Halbe Akker
  • Roelf Akker
  • Geertje Steffens
  • Antje Clases
  • Trientje Dieles Maans
  • Teetske Klaasgens Aakster
  • Hiltje Aizoo's Leffring
  • Iebelena Woudstra
  • Popke Outses (Snip)
  • Popke Popkes (Snip)
  • Wobbe Popkes (Snip)
  • Popke Wobbes Snip
  • Jan Popkes Snip
  • Jannes Jan Snip
  • Jan Jannes Snip
  • Siete Snip
  • Wijtske Wobbes
  • Aefke Gerbens
  • Aaltje Cornelis
  • Grietjen Jans
  • IJtske Jans
  • Lutgertje Willems Hummel
  • Janke Klazens Westerhoff
  • Antje van der Velde
  • Geert Bouwes
  • Hendrik Geerts Bouwes
  • Jan Hindriks Bouwes
  • Hendrik Jans Bouwes
  • Roelf Bouwes
  • Hinderikjen Pieters
  • Renskje Klasens
  • Aafke Jans Gort
  • Jentje Lucas Stuut
  • Kwartierstaat Akker Generatie I-VI
  • Kwartierstaat Akker Generatie VII-VIII
  • Kwartierstaat Akker Generatie IX
  • Kwartierstaat Akker Generatie X-XI
  • Kwartierstaat Akker Generatie XII-XV
  • Kwartierstaat Akker Generatie XVI-XXXIII
  • Cornelis Johannes Voor de Wind
  • Deuwar Popkes
  • Outse Popke(n)s
  • Trijntje Johannes
  • Voornamen
  • Werken in het veen - Gerrit Akker
  • Werken en wonen op een steen- en buizenfabriek
  • Op zoek naar mijn voornaam: Siete
  • Kleiwagentjes
  • Fysieke kenmerken binnen de families
    Categorieën
  • Verwante familieleden (5)
  • Foto
    Verwante familiestambomen
  • Stamboom Snip
  • Stamboom Iwema
  • Stamboom Stuut
  • Stamboom Ipema
  • Foto
    Zoeken in blog

    Foto
    Foto
    Laatste commentaren
  • Aaltje Cornelis (Paul Snip)
        op Grietjen Jans
  • Aijse Hendriks Leffring (Frans van Heijningen)
        op Hiltje Aizoo's Leffring
  • Stamboomsnip (Paul Snip)
        op Grietjen Jans
  • Stamboomsnip (Paul Snip)
        op Grietjen Jans
  • life (ronmance)
        op Geert Bouwes
  • Foto
    Foto
    Foto
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Familieforum

    Druk op onderstaande knop om te reageren in het forum.

    Rondvraag / Poll
    Welk type voet past het beste bij u?
    Akker - Griekse voet
    Akker - Egyptische voet
    Akker - Romaanse voet
    Akker - Germaanse voet
    Bouwes - Griekse voet
    Bouwes - Egyptische voet
    Bouwes - Romaanse voet
    Bouwes - Germaanse voet
    Snip - Griekse voet
    Snip - Egyptische voet
    Snip - Germaanse voet
    Snip - Romaanse voet
    Andere familie - Griekse voet
    Andere familie - Egyptische voet
    Andere familie - Germaanse voet
    Andere familie - Romaanse voet.
    Bekijk resultaat

    Zoeken in blog

    STAMBOOM
    van de families Akker, Bouwes en Snip
    De foto's in de linker kolom zijn aanklikbaar, geven een uitleg ervan en tonen meerdere foto's.
    13-11-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aefke Gerbens

    Stamgrootmoeder Aefke Gerbens uit Grootegast (Lucaswolde)
    Moeder voor dertien kinderen?


    Op de heiligdag van Sint Stephanus, 26 december 1628, worden Aefke en Renske Gerbens gedoopt te Grootegast. Zij zijn de dochters van Gerben Uulckes en Marretien Pieters. En Gerben en Marretien wonen in Luijxswolde. Luijxxswolde of Lucaswolde is ligt tussen Marum en Boerakker. Vrij dicht bij de Snipperij in Doezem onder andere.

    Aefke of Ave, beide namen worden genoemd in de akten, huwt op 14 april 1647 met mijn voorvader Popke Outses (Snip).  Vijf dagen na haar zus Renske. De eerste en derde proclamatie vind plaats in Grootegast en de tweede in Doezem.

    Of Aefke ook na het huwelijk is blijven wonen in Lucaswolde is niet duidelijk. Bij de kinderen van haar en Popke, Outse, Deuwar en Popke is niets over de woonplaats terug te vinden. De kinderen zijn gedoopt in Grootegast/


    Na het overlijden van Popke huwt zij met Popke Rosema - 16 juli 1654 -, maar ook deze Popke overlijdt al jong. En op 7 oktober 1660 huwt zij Peter Harmens. Uit het huwelijk met Popke Rosema zijn twee kinderen bekend; Fosse (1655) en Popke (1657).
    Maar Popke Rozema is ook eerder gehuwd geweest met Annetien Pieters (1633) en Fosse N.N. (1640). Uit het huweljk met Annetien is één kind bekend: Pieter (1634). En uit het huwelijk met Fosse vier kinderen: Antje (1641), Niese (1642), Pieter (1645) en Niese (1661). Uit de namen vermoed je dus dat Pieter en Niese eerder zijn overleden en er later weer eenzelfde vernoeming is geweest. Waar Aefke toen woonde met Popke Rozema? Uit akten van Nienoord is een overeenkomst bekend uit 1568 waarin beschreven is dat de broers Poppe en Popke Rosema van de Rosemaheert rechten overdragen aan Beetke van Rasquert. Zijn dit voorouders van Popke Rozema geweest? En woonde Popke mischien nog op deze Rosemaheert?

    In 1660 dus huwt zij met Peter Harmens en het is natuurlijk mogelijk dat zij toen al de zorg had voor acht kinderen.
    Samen met Peter Harmens krijgt Ave nog eens vijf kinderen: Jan (1661), Johannes (1663), Marten (1666), Antie (1668) en Eltien (1670).
    In 1670 als Eltien wordt geboren trouwt ook haar oudste zoon Outse. Als alle kinderen toen nog in huis waren moesten er aardig wat aardappelen geschild worden.

    De ouders van Aefke, Gerben Uulckes en Marretien Pieters, zijn gehuwd op 24 januari 1630 te Grootegast. In de huwelijksakte is beschreven dat Marretien  uit Lucaswolde komt. Daarmee wordt het heel aannemelijk dat Gerben en Marretien hier een groot deel van hun leven gewoond hebben en Aefke hier ook opgegroeid is. Historisch gezien is het een periode midden in de 80-jarige oorlog. Het klooster van de Susteren van Reyt wat in Lucaswolde heeft gestaan met bijbehorende boerderijen is in de vorige eeuw vergaan. Van de restanten zijn boerderijen gebouwd. Maar mischien zijn deze boerderijen bewaard gebleven. De  schansenoorlog rondom Aduarderzijl van 1594 was ook voorbij. Dus het lijkt voor Lucaswolde dat het een relatief rustige en stabiele periode geweest moet zijn. En waar het leven voornamelijk rondom een klein aantal boerderijen plaatsvond.

    Het huwelijk  van Gerben en Marretien is wel twee jaar later voordat Aefke en Renske geboren zijn. Veel verdere gegevens heb ik over Gerben niet kunnen vinden. Maar hij overlijdt al op rondom 1632. In het ledematenboek wordt Marretien dan als weduwe beschreven. Als Gerben is geboren rondom 1605, net zoals Marretien, dan is hij maar 27 jaar oud geworden. Marretien hertrouwt met Jannes Pieters rondom 1633.

    Gerben is dus voor 1633 overleden, want dan wordt de geboorte gemeld van een zoon Gerben Jannes, als kind van Marretien Pieters en Jannes Pieters uit Lucaswolde. Marretien is dan hertrouwd met Jannes Pieters. En Jannes Pieters komt ook weer uit Lucaswolde. Mischien enige verwantschap? En dan mag je mischien ook veronderstellen dat deze Gerben nog een kind is geweest van Gerben en Marretien?
    Een en ander zou ook betekenen dat Aefke en Renske hun vader nauwelijks gekend hebben. Voordat zij vijf jaar oud zijn is hun vader overleden.

    Marretien overlijdt op 17 september 1657 na een tragisch ongeval op 52 jarige leeftijd. Bij het overlijden wordt vermeld dat zij onder een paard is doodgebleven. Gerben Jannes is dan net drie jaar eerder gehuwd met Trine Idses. En ook Aefke en Renske leefden toen nog.


    De zus van Aefke, Renske, huwt met Wibe Tasma op 19 april 1647 te Grootegast - Doezem en zij gaan dan met attestatie naar Nuis. Wibe Tasssema is de zoon van Jelle Taekes Tassema en in deze familie zit de verwantschap naar Abel Tasman.





    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Foto

    Gastenboek
  • familie en huis
  • verre familie
  • Van der Noord - Snip - Ave
  • Wiltjer Genealogy en History

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Rondvraag / Poll
    In welke familie bent u met name geinteresseerd?
    Akker
    Bouwes
    Snip
    Woudstra
    Leffring
    Aakster
    Maans
    Clasens
    Steffens
    Stuut
    Gort
    Klaassens
    Pieters
    van der Velde
    Westerhoff
    Hummel
    Jans
    Cornelis
    Gerbens
    Anders
    Bekijk resultaat


    Foto

    Rondvraag / Poll
    Hoe kwam u op mijn blog?
    Ik was op zoek naar mijn voorouders.
    Ik kwam hier toevallig terecht.
    Ik werd geattendeerd op de blog door de eigenaar.
    Ik werd geattendeerd op de blog.
    Anders.
    Bekijk resultaat


    Foto

    Foto


    Foto

    Een interessant adres?

    Foto

    Foto

    Foto


    Categorieën
  • Verwante familieleden (5)

  • Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs