Lees de avonturen van alle kapoentjes uit de paddenstoelenklas! Veel plezier!
11-11-2017
Kermis!
Niel Kermis, dan werken wij natuurlijk in de klas ook rond de kermis!
Op maandag kregen we nog een extra dagje vakantie om naar de jaarmarkt te gaan. We starten dus op dinsdag! We kregen in onze poppenkamer een frituur waren we lekker konden smullen, hier speelden we heel graag!
Verder hebben we een groot groepswerk gemaakt rond eendjes vissen en konden we voor de eerste keer dit schooljaar in de zandbak spelen. We hebben ook eens van een suikerspin mogen proeven, mmmm! We deden hier ook schrijfdans rond op muziek.
Op vrijdag kwam de fotograaf langs, we hebben allemaal mooi gelachen op de foto! We zijn benieuwd naar het resultaat .
We begonnen de week met op herfstwandeling te gaan. Enkele kleuters hadden paddenstoelen gezien en kabouters gehoord. Maar de kabouters zelf, waren nergens te bespeuren. Verder vonden ze ook mooie bladeren in allerlei kleuren en verschillende herfstvruchten.
In de klas gingen we verder aan de slag met kabouters en paddenstoelen. We maakten ook onze herfstboom verder af. In de hoeken waren er verschillende spelletjes rond kabouters.
Volgende week gaan we griezelen in de klas! We werken op maandag rond de spin. Heb je in jouw tuin nog ergens een spin zitten, mogen jullie die op maandag meebrengen naar de klas!
Op vrijdag mogen de kleuters griezelig verkleed komen, maar dit is geheel vrijblijvend! Er wordt geen briefje meer voor meegegeven.
Het is herfst! De blaadjes vallen van de bomen en er liggen allemaal herfstvruchten op de grond.
We begonnen deze week met het verhaal 'Lou in het herfstbos'. Aan de verteltafel konden we het verhaal naspelen.
Verder schilderden we nog een boomstam met een kam. Volgende week zullen we nog blaadjes scheuren hierbij kleven.
In de hoeken waren er ook herfstmaterialen en herfstspelletjes. Zo konden we vliegjes naar een spinnenweb werpen, egels terug stekels geven en nog veel meer!
Volgende week komen er kabouters op bezoek! Zullen we er ook tegenkomen in het bos?
Op 4 oktober was het Werelddierendag! Daarom werkten wij deze week rond thema huisdieren.
Op maandag begonnen we rond 'de hond'. Sky kwam op bezoek, de hond van juf Aline. De kleuters mochten hem aaien en een snoepje geven. Hij kon ook allerlei trucjes: zit, pootje, blaffen en zelfs dansen! Dat vonden de kleuters heel erg grappig.
Op dinsdag stond 'de vis' centraal. We maakten de zee met scheerschuim, dat voelde wel gek aan onze handen! Daarna stempelden we schubben van een vis.
In de hoeken konden we ook verschillende spelletjes spelen. Zo bouwden de jongens in de bouwhoek hokken voor de dieren, konden we visjes vangen, speelden we een kleurenspel en een memory. In de poppenkamer waren er verschillende kleuters die speelden dat ze zelf een hond waren.
Jammer genoeg zijn er geen foto's van de rest van de week door de afwezigheid van juf Céline.
Volgende week werken we rond de herfst! Kleuters mogen dan herfstmaterialen zoals bladeren, takken, kastanjes, beukennootjes, eikels, ... meebrengen op maandag.
We hebben deze week fruit geproefd en er over geleerd. Zo werkten we bij juf Aline vooral rond appels en peren.
We begonnen de week met het verhaal 'Rupsje nooitgenoeg' en leerden hier ook een liedje over.
Daarna keken we nog eens goed naar een appel, we deden hier een schrijfdans rond. Daarna konden we ook op ons krijtbord nog verder oefenen.
Na de appels kwamen de peren aan bod. We mochten vrij knippen in groen papier en gebruikte deze knipsels daarna om een peer te bekleven.
Ook in de hoeken konden we met vanalles spelen in thema.
Wat een fijne week!
Volgende week werken we rond onze huisdieren. Juf Aline haar hond, Sky, zal op bezoek komen! En ook juf Celine zal met verschillende dieren naar de klas komen .
We zijn ook nog altijd op zoek naar begeleiders voor onze uitstap naar het bos, laat maar weten als je graag nog wil meegaan. We hebben momenteel al 2 begeleiders, maar meer zijn altijd welkom.
We starten de week met de verjaardag van juf Aline te vieren. Jarig op 20 september. Ze bracht voor ons een saté met druiven en pannenkoekjes mee. Mmmmmm....
De rest van de week leerden we over regen, maar er was jammer genoeg geen regen.. We hadden nochtans allemaal onze laarzen, paraplu en jas meegebracht. Er was geen regen, dus moesten we zelf maar regen maken. De juf zette de waterslag open en zo hadden we toch regen. We gingen naar buiten met onze laarzen, paraplu en jas. Het was superleuk!
Verder speelden we ook nog enkele spelletjes en maakten we een regenwolk. We leerden ook een liedje 'Spetter Spetter Spat' en maakten het geluid van regen met tikstokjes.
Het was weer een leuke week! Volgende week zullen we leren over herfstfruit.
We werkten deze week rond kleuren en vormen. De kleuren kenden de kleuters al erg goed, zelfs grijs en bruin. De vormen waren eerder iets nieuws, want een drie- of vierhoek, wat is dat?
We speelden met plasticine en sorteerden blokken. We maakten ook een kunstwerkje, wij konden toveren! We schilderden de ene kant, vouwden ons papiertje toe, en hopla we hadden aan de andere kant hetzelfde.
Omdat we de kleuren al zo goed kenden, gingen we ook al kleuren mengen. Zo werd rood en geel oranje, rood en blauw paars, en blauw en geel groen.
Buiten de activiteiten in thema, speelden we natuurlijk ook in de hoeken. Er waren zelfs kleuters in de poppenkamer die gingen trouwen .
Dit was onze eerste week in de tweede kleuterklas! We maakten kennis met de klas, nieuwe vriendjes en nieuwe juffen. We speelden in de hoeken en tekenden een kindje.