Lees de avonturen van alle kapoentjes uit de paddenstoelenklas! Veel plezier!
23-09-2017
Regen
We starten de week met de verjaardag van juf Aline te vieren. Jarig op 20 september. Ze bracht voor ons een saté met druiven en pannenkoekjes mee. Mmmmmm....
De rest van de week leerden we over regen, maar er was jammer genoeg geen regen.. We hadden nochtans allemaal onze laarzen, paraplu en jas meegebracht. Er was geen regen, dus moesten we zelf maar regen maken. De juf zette de waterslag open en zo hadden we toch regen. We gingen naar buiten met onze laarzen, paraplu en jas. Het was superleuk!
Verder speelden we ook nog enkele spelletjes en maakten we een regenwolk. We leerden ook een liedje 'Spetter Spetter Spat' en maakten het geluid van regen met tikstokjes.
Het was weer een leuke week! Volgende week zullen we leren over herfstfruit.
We werkten deze week rond kleuren en vormen. De kleuren kenden de kleuters al erg goed, zelfs grijs en bruin. De vormen waren eerder iets nieuws, want een drie- of vierhoek, wat is dat?
We speelden met plasticine en sorteerden blokken. We maakten ook een kunstwerkje, wij konden toveren! We schilderden de ene kant, vouwden ons papiertje toe, en hopla we hadden aan de andere kant hetzelfde.
Omdat we de kleuren al zo goed kenden, gingen we ook al kleuren mengen. Zo werd rood en geel oranje, rood en blauw paars, en blauw en geel groen.
Buiten de activiteiten in thema, speelden we natuurlijk ook in de hoeken. Er waren zelfs kleuters in de poppenkamer die gingen trouwen .
Dit was onze eerste week in de tweede kleuterklas! We maakten kennis met de klas, nieuwe vriendjes en nieuwe juffen. We speelden in de hoeken en tekenden een kindje.