Online verslag van clubactiviteiten schaken in Beveren
22-02-2016
Interclub 2015-16: ronde 7
Interclub 2015-16: ronde 7 In de zevende ronde moest enkele Beveren 1 aan de slag, Beveren 2 had een bye (door even aantal ploegen in de afdeling). Thuis mochten we Hoboken ontvangen en het werd een spannende strijd.
Luc speelde een partij met wisselende kansen. Hij kwam goed uit de opening, liet zich wat terugdringen in het middenspel, veroverde terug terrein naar het eindspel toe, maar dat verzandde in een onduidelijke stelling en uiteindelijk verloor hij.
Willy kwam via een rare zettenvolgorde in de Siciliaanse Draak. Hij herinnerde zich echter nog goed de basics en kreeg een lichtjes betere stelling. Het zou echter nog veel manoeuvreerwerk vragen om het punt binnen te halen, tot de tegenstander pardoes een paardvork met schaak toeliet die een toren (en de partij) verloor.
Stefan kreeg de Cambridge-Springsvariant tegen. Hij koos voor een agressieve reactie waardoor zwart wel heel gedrongen kwam te staan. Een sterke follow-up was niet onmiddellijk voorhanden en geleidelijk aan wist zwart zich los te wrikken. Het evenwicht bleef evenwel behouden -zelfs na een dubieus paardzetje van Stefan- en toen in het dubbeltoreneindspel ook nog een paar torens geruild werden, stond het resultaat vast.
Peter koos voor een onorthodoxe opstelling die leidde tot een stelling waarin veel mogelijk was. Helaas werden er vooral lijnen geopend waarop stukken geruild werden zodat al snel een eindspel met gelijke lopers en symmetrische pionnenstelling op het bord stond. Beide heren wilden dat eindspel klaarblijkelijk toch eens uitspelen maar een resem zetten later bleek remise onvermijdelijk.
Memorial Jan Van Leeuwen Het jaarlijkse FIDE-tornooi
Memorial Jan Van Leeuwen van de Gentse Schaakclub Jean Jaurès is weer in aantocht. Hieronder vindt u het
programma en via deze link de folder: folder Memorial Jan Van Leeuwen 2016
Kalender
ronde 1: dinsdag 05 april
ronde 2: dinsdag 12 april
ronde 3: dinsdag 19 april
ronde 4: dinsdag 26 april
ronde 5: dinsdag 03 mei
ronde 6: dinsdag 17 mei
ronde 7: dinsdag 24 mei
ronde 8: dinsdag 31 mei
ronde 9: dinsdag 07 juni
Elo
Resultaten komen in aanmerking voor FIDE en nationale elo-verwerking.