De reisafstand is niet zo groot vandaag, dus besluiten we eerst Port Elisabeth te bezoeken. 160 km langs een enorm goede weg, 120 km/h heel de tijd en af en toe eens een tragere vrachtwagen voorbijsteken. Wat wel opvalt is dat we de eerste 70 km gewoonweg geen bewoning tegenkomen ... helemaal alleen in de natuur. Stilaan verandert het landschap, de bergen verdwijnen en maken plaats voor mooie uitzichten over glooiende heuvels.
Port Elisabeth zelf is eigenlijk een tegenvaller. De stad is erg vuil en niet aangenaam. We gaan naar het toerismebureau bij de piramide van The Donkin, en krijgen daar wat uitleg en een boekje met een rondwandeling door de stad. We werken die grotendeels af, maar de moeite waard is het echt niet, soms voelen we ons zelfs wat op ons ongemak. De straat met restaurants die ons werd aangeraden valt wel mee - Stanley Street.
Daarna begeven we ons op weg naar Addo en komen terecht in onze eerste Afrikaanse file. Alles staat stil, tenminste de autos die zich min of meer aan de regels houden. Er zijn ook meer ongeduldige zielen die dan maar via bermen en goten hun weg zoeken ... chaos troef.
Een beetje verder verlaten we de autosnelweg voor de laatste 30 km. We komen terecht op een behoorlijk hobbelige weg waar we zelfs worden ingehaald door een ongeduldige truckchauffeur met een stevig grote truck. Dan rijden we door de armste sloppenwijken die we tot nu toe tegenkwamen, en de volgende 5 km liggen de bermen en velden rond de weg gewoonweg vol met weggewaaid vuilnis. Ook het bordje dangerous point for carjacking geeft niet veel moed.
Maar dan komen we aan in Addo Elephant National Park en krijgen we ons huisje toegewezen. Een joekel van een villa met keuken, living, terras en 2 heel grote slaapkamers. Wel TV maar geen WiFi. (Dit bericht is dus voorbereid in notepad en wordt straks verstuurd vanuit het restaurant)
Bij de verkenning van main camp zien we onmiddellijk een eerste olifant die aan de nabijgelegen poel komt drinken - wat een welkom.
Tafel gereserveerd in het restaurant, en inkopen gedaan voor picknick. Morgen trekken we er eerst zelf op uit, daarna hebben we een sundowner game drive geboekt.
Betreffende de foto: zoek de olifant - hij staat erop :-)
|