Zoals ieder jaar traditioneel de 2-daagse cross in Zele. Mijn parcours, een cross die ik in 2010 won, weliswaar in de categorie B.
Op zaterdag kwam ik te laat aan de start en kon ik maar plaats nemen op de 3e rij. Het was een gevaarlijke start maar kon de eerste ronde uitrijden aan een langzaam tempo. Ik kon ronde na ronde goed opschuiven en voelde mij goed op dit parcours. De fiets schoot wel enkele malen door en zo kon ik mij niet altijd goed concentreren op het parcours. In de slotfase reed ik nog naar een 5e plaats.
Ook op zondag werd ik 5e na een goede start door als 3e de eerste bocht aan te vatten. Ik werd halfweg cross even terug geschoven naar circa 10e positie. Wellicht nog de vermoeidheid van de dag ervoor en ook de fiets weigerde vooraan te schakelen waardoor ik plaatsen verloor. Ondanks dit kon ik de voorlaatste ronde opschuiven naar de 7e plaats en in de laatste ronde ging ik in het ingaan van de ronde meteen in de aanval met het groepje dat reed om plaats 5. Niemand kon mijn aanval beantwoorden en werd opnieuw knap 5. Een overwacht resultaat met een 5e plaats voorlopig in het klassement.
Seizoen 2017-2018 van start met 13e plaats in Moerkerke
Een nieuw seizoen en een nieuwe categorie voor mij (C-reeks) . Meedraaien in de top 5 is mogelijk dit seizoen enkel nog wat werken aan de conditie. Met maar liefst 60 deelnemers aan de start in Moerkerke. Ik nam een slechte start ongeveer als 20ste. Ik had moeite om op te schuiven op deze omloop en deed soms goed om wat op adem te komen. Ik reed naar een 13e plaats wat op zich best goed is na lange tijd niet meer op de crossfiets gezeten te hebben. Volgende doel is de top 10 behalen tegen eind deze maand met als eerste hoofddoel wortegem.
Sluitingscross in Ardooie eindigd op een 8e plaats.
Geen al te goede start op de zeer vlugge omloop in Ardooie. Ik bleef lange tijd hangen op plaats 11. Mijn moeilijkste punt waren de balkjes waar ik steeds wat terrein verloor. ik kon op 4 ronden van het einde de aansluiting vinden bij de gebroeders Schol en kon op 2 ronden voor het einde van hen weg rijden. In de laatste ronde haalde ik nog Van Grembergen in en kon ik nog naar plaats 8 rijden.
Ik eindig dit seizoen op een 2 plaats in het eindklassement.
Een iets wat ontgoocheld seizoen want er is maar 1 plaats dat telt en dit is nr. 1.
Volgend seizoen naar een nieuwe categorie en hopen op beter.
Nog verkend in droge omstandigheden en goed berijdbaar. 1 uur voor de wedstrijd beginnen regenen en de omloop was er loodzwaar op geworden en een deel loopwerk zat er ook in. Ikzelf had reeds koud voor de start. Ik nam een zeer goede start en ondanks het gehinder van 2 kindjes op het parcours (mijn 2 zonen) kon ik de eerste ronde als leider aanvatten. Vanaf de loopstrook moest ik een 4 tal laten gaan en eind de 2e ronde kreeg ik al goed koud door de natigheid dat al door gans mijn crosspak was gegaan. Ik kreeg een volledige blackout en was zelfs een paar keer dat ik bijna van mijn zelf ging vallen. Ondanks mijn karakter en gedrevenheid kon ik de wedstrijd op een teleurstellende 8e plaats uitrijden.
een wedstrijd die ik vorig jaar had gewonnen en wat ik veel had verwacht is uitgelopen op een teleurstelling. Ik maakte een enorm slechte start, ergens rond plaats 15 maar kon stillaan opschuiven. Ik bleef lange tijd hangen rond een 7e plaats maar vond in de laatste ronden het goede ritme. Ik eindigde nog op een knappe 4e plaats op een zucht van het podium.
Geen al te goeie start op dit vlug technisch parcours. Ik maakte praktisch geen enkele fout in deze wedstrijd. Ik kwam wel dichter op de nummers 4 en 5 maar bleef op plaats 6 steken.
Niet direct in de pedaal en ingesloten en als 6e de modderpassage in. Probeerde mee te gaan met Van Grembergen maar aan de balkjes moest ik afstand nemen. Ik probeerde als 4e Andries te volgen maar door het inhalen van de c-renners moest ik lossen. Andries liep verder uit. Enigste doel was om 4e te blijven want de 5e volgde op een 10 tal seconden. Niemand kon mij nog inhalen op dit verradelijk glad parcours en ik werd knap 4e.
Revanche van gisteren en wat voor één. Snelste start en na de zandbak met 2 man weg samen met Van Grembergen. Zijn voordeel was de technische afdaling waar ik steeds terrein verloor. Halfweg cross kwam ik even aan de leiding. Maar net voor de trappen verloor ik terrein door dat mijn ketting af viel. Een kloof die ik niet meer kon dichten. Maar een wedstrijd die ik van begin tot einde meereed aan de leiding.
Ik nam een matige start in het wiel van Vanhille. Op het gladde parcours ging ik hard onderruit tijdens de eerste ronde en kwam mijn schifter vast te zitten. Ik nam een fietswissel en was bijna laatste . Ik kon nog terug komen naar de 12e plaats na een slechte cross.
Ik nam de snelste start maar viel halfweg de eerste ronde door een deelnemer van de C reeks die voor ons gestart was. Tijd om terug in te halen. een strijd om de 2e plaats tussen ik En Paridaens. Ik kwam tot op 11 sec. maar bij een fietswissel waardoor ik een paaltje raakte vloog de ketting eraf. Ik kon nog terug keren tot op 10 sec. maar was goed genoeg voor plaats 3.
Snelste start genomen maar halfweg 1e ronde tegen de vlakte door c-renner. Daarna terug gekeerd naar 3e plaats. Op 10 sec. blijven hangen van Rob en dan bij een fietswissel ketting eraf. Dan op 25sec. en nog teruggekeerd tot op 10sec. Knappe 3e plaats.
Niet zo gemotiveerd aan de start wegens weinig training maar een parcours die me op het lijf geschreven is. Ik nam een slechte start, weet niet wat er scheelde en ging pas als 7e of 8e de eerste bocht door. Het was moeilijk om de aansluiting vooraan te maken en net op het moment dat het me lukt vliegt mijn tube eraf achteraan. Ik kon vlug wisselen en kon op een 10e plaats een inhaalrace beginnen. Het was moeilijk om in te halen want de mannen voor mij gingen ook vlug. Ik kon zelf moeilijk volgen op Gevaert maar kon hem toch voorbij. Ook Paridaens die verleden week sterk was ging ik voorbij en ging ik op zoek naar de broertjes Schol die 4e en 5e reden. Ik kwam in hun wiel en nam meteen de kop maar zij probeerden het mij moeilijk te maken met 2 maar ik liet dit niet gebeuren. Op 2 ronden van het einde gaf ik nogmaals alles die in me zat en miste op een haar na een valpartij doordat ik tegen een paaltje botste. Met wat geluk boog het paaltje mee. In de laatste ronde haalde ik nog Dewaele in die lek was gereden en zo kon ik toch nog een podium behalen.
Ik nam een matige start door als 5e door de eerste bocht te gaan. Daarna nog eens goed gespurt tot eerste heuveltje en kon als 2e passeren. Door een hapering van leider Andries kon ik even de leiding nemen. Niet voor lang want dan kwam de weide zone die vooral hobbelig was en mij vooral tegenstak. Ik verloor veel terrein en even zat ik op een 7e plaats. ik vond nog een goed ritme in de laatste ronde en reed net nog een top 5.
Een goeie prestatie neerzetten voor de ploeg die dit WK LRC organiseert was mijn doel.
Tegen een sterke Vanhille valt weinig tegen te beginnen , enkel pech kon hem van de titel houden. Ik nam een matige start na Maes en Vanhille. Beiden gingen na enkele bochten tegen de vlakte maar Vanhille kroop direct weer op de fiets en begon aan zijn solo die hij later afmaakte. Er werd een strijd om de 2e plaats. Andries en Dewaele gingen voorbij maar niet voor lang want beiden gingen tegen de vlakte. Ik kon ervan profiteren en klom terug naar plaats 2. Andries kwam al vlug aansluiten en wij 2 vochten het duel uit om de podiumplaatsen. In de voorlaatste ronde kreeg ik een kloofje en besloot vol gas te gaan, met resultaat. Een beloonde 2e podiumplaats.
Ik nam een slechte start als 7e of 8e. Ik kon moeilijk opschuiven tijdens de eerste ronde maar na de 2e ronde kwam ik al op een 5e plaats te liggen. Ik kon de aansluiting maken met 3e en 4e in de wedstrijd en besloot meteen op kop te gaan. Was een goede beslissing want ik maakte al vlug een kloof en reed zelfs naar de nummer 2 in de wedstrijd Jochen Heylen. Ook die liet ik terplekke en met nog een val in de laatste ronde reed ik toch nog naar een knappe 2e plaats.
Ik startte als 3e na Vanhille en Dewaele. Na enkele bochten kwam latere winnaar de amerikaan eric Thompson over mij. Ik streed de hele tijd om plaats 4. Ik naderde tot bijna op het wiel van Dewaele die 3e reed maar moest in de laatste ronden toch mijn meerdere erkennen op deze mooie omloop.
Een vrij goed berijdbaar parcours in Aalter na die regenval van deze week. stormdag vandaag maar wel ideaal om te crossen. Ik nam een goede start en dook na Vanhille als 2e het veld in. ik kon het wiel niet houden en werd al halfweg de eerste ronde voorbij gegaan door Heylen. Ook Andries die sterk bezig is kwam voorbij en ik moest al een redelijk gat laten. Ik reed bijna de ganse cross samen met Dewaele en op 3 ronden van het einde kregen we opnieuw Andries in het vizier. In de laatste ronde ging ik nog alleen op weg naar de 3e plaats maar ik strande op een 20 tal meter als vierde. Best tevreden met mijn cross van vandaag.
Direct na de start ging ik niet meteen in mijn pedaal maar kon het goed maken in de eerste modderstrook. Ik nam de 2e plaats en door een hapering van Vanhille kon ik even aan de leiding komen maar voor korte duur. Ik reed 2 ronden op een 2e plaats maar moest dan afstaan aan Andries die sterk bezig is. Op 2 ronden van het einde kwam ik toch terug op plaats 2 te staan door kettingbreuk van Andries maar laatstgenoemde kwam terug vlug aansluiten en ging over mij. Niet voor lang want door een stevige schuiver kwam ik terug op de 2e plaats die ik niet meer afstond.
De slechtste start genomen van het seizoen en pas als 15e aan de kasseien begonnen. Na ongeveer een km nog geen trap teveel gegeven maar daarna geprobeerd om op te schuiven maar ging moeizaam. Steeds in het duel geweest met de broertjes Schol om plaats 7. In de laatse beklimming van de kasseien kon ik uiteindelijk mij los wringen om plaats 7. Ik kwam nog op het wiel van Paridaens maar meer kon ik er niet uithalen.