rik naar Rome
Inhoud blog
  • Terugkeer naar huis
  • Dag 23 Trevignano-Rome I
  • dag 22 Orte-Trevignano Romano
  • Dag 24 Trevignano-Rome II
  • Dag 21 Trevi-Orte
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    02-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.dag 7 village neuf-Waldshut


    Beste vrienden,

    Zondag, dag 7 maak ik voor de eerste keer kennis met Zwitserland. Via het kanaal van Hunnigue fiets tot de Rijn tussen de famacie bedrijven door naar Basel.Na vrij lang zoeken volg ik via de Mitteler Brucke de Rheinroute 2 die mij zowel langs de Rijn als meer            landinwaarts voert ( niet typisch Zwitsers).Via de Rijnbrug van Laufenburg steek ik de grens naar Duitslans over.
    Route: Munchenstein-Muttenz-Pratteln-Augst-Rheinfelden-Muhlin-Wallbach-Stein-Eiken-Kaisten-Laufenberg-Grundholz-Waldshut
    Aantal km's:95

    Totaal gereden in 7 dagen: 829 km

    mvg,

    rik

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    02-09-2012, 22:46 geschreven door rikdelbroek  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.dag 5 Sarrebourg - Dambach la ville

    Dag trouwe volgers,

    Na de rivieren  de Our,de Sure/Sauer,en  de Moezel volgt nu de Sarre. Inderdaad, Sarrebourg, van Chagal, ligt aan de Sarre.Ze ademt al de sfeer van een Vogezen stadje, maar heeft nog niet de sfeer van een stadje in de Elzas. Ik laat de Col du Donon links liggen en verkies om via Saverne de Elzas in te fietsen.Via Arzviller fiets ik langs een heerlijk jaagpad/fietspad langs het kanaal du Marne au Rhin gelegen tussen twee berghellingen.Rosheim en Obernai vind ik echte pareltjes met van die typische vakwerkhuisjes, een prachtige kerk en een oude poort.Het wordt een zeer wisselvallige dag zowel met het weer als het parcours.Regen en zon, warm en koud en maar kleding aan en uit.Ook het parcours gaat van saai tot zeer mooi.Na 115 km kom ik moe maar voldaan aan in Dambach la ville, een te rustig wijndorpje.
    Route: Arzviller-Lutzelbourg-Saverne-Mamoutier-Wasselonne-Molsheim-Rosheim-Obernai-Dambach

    Groetjes en tot morgen,

    rik

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    02-09-2012, 22:11 geschreven door rikdelbroek  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.dag 4 Kedange-Sarrebourg
    beste blogvrienden,

    Ja, ik weet het, enkele dagen geen blog nieuws, maar in Frankrijk is internet nog niet zo algemeen als bij ons.Dag 4 is fris, bewolkt en winderig.Voor mijn vertrek heb ik mijn fiets ,die op mijn ruime kamer staat, nog grondig gecontroleerd en geolied . Ik kan er weer tegenaan.Dit is een trip waar ik eigenlijk een beetje tegenop zie, omdat ik weinig info heb over het te volgenparcours. Gelukkig vind ik in de balie een leuk klein wegenkaartje met al de kleine, verborgen dorpjes.De tocht gaat door het verlaten Lotharingen met zijn weiden, akkers, verlaten dorpjes en enkele grotere boerderijen.Het landschap is niet specatulair en is , volgens mij een van minst interessante gebieden van Frankrijk.Het wordt toch nog een zware rit met tegenwind, en constant golvend parcours.Na 126 km kom ik aan in Sarrebourg en beland met'' hotel du soleil levant'' in een chinees hotelrestaurant.
    De route : Homburg-Gomelange-Boulay-St-Avold-Faulquemont-Morhange-Benetrop-Rorbach-Sarrebourg.

    Tot morgen dan maar weer,
    rik

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    02-09-2012, 22:01 geschreven door rikdelbroek  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 6 Dambach la ville-Village neuf

    Hallo bloggers

    Vandaag volg ik de Route des vins.Helaas,helaas moet ik vertrekken met  dikke handschoenen, een dikke trui en de regenjas aan. Het is slechts 13 graden. Maar de tocht door de vermaarde wijnvelden van Bergheim,Ingersheim,Eguisheim enz... maakt veel goed.De dorpjes zijn typisch en de vergezichten op het gebergte en de hooggelegen dorpjes zijn prachtig. Er is helaas geen tijd om van de lokale wijn te genieten want het wordt een lange tocht.Na de doortocht door de wijnvelden en dorpjes,fiets ik in Munchhouse door het''foret de la Harth'' waar ik halverwege via een, voor het verkeer, afgesloten bosweg na 12 km aan het canal Rhone au Rhin uitkom.Daarna fiets ik verder langs het fietspad van het canal Hunigue door naar Kembs en beland uiteindelijk in een klein hotelletje dichtbij Basel.
    Route:Chatenois-Kintzheim-Bergheim-Binnwihr-Ingersheim-Wintzenheim-Eguisheim-Hattstat-Rouffach-Reguisheim-Munchhouse-Kembs-Village neuf
    Aantal km's:132
    Morgen rijd ik Zwitserland binnen.

    tot morgen,

    rik


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    02-09-2012, 21:59 geschreven door rikdelbroek  
    29-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 3 Vianden-Kedang sur canner

    Beste blogvrienden,

    Mijn 3de dag is best een lange maar interessante dag geworden.'s Morgens bewolkt en een beetje regen maar namiddag was het heerlijk en zelfs vrij warm op de fiets.De eerste 20 km waren heel fijn, zo vlak naast de mooi begroeide Our.Maar dan kon ik niet rechtstreeks naar
    Mullerthal, de brug word vervangen.Dus maar om via Echternach en Consdorf voor maar liefst 20 km.Het Mullerthal is werkelijk prachtig .De weg slingert zich langzaam omhoog ingeklemd tussen grillige rotsformatie's en de bossen. Rodenburg,Junglinster en Olingen bevinden zich in het hart van le Bon Pays of Gutland dat met zijn vruchtbare bodem en zachter klimaat schril afsteekt met de schrale Ardennen en Eifel.De huizen stralen ook meer welvaart uit In Ehnen kom ik aan in de moezelvallei met zijn vele wijngaarden.Shengen is het laatste stadje in Lux. en dan fiets ik definitief  Frankrijk in.Omstreeks 18 uur en 125 km kom ik aan in Kedange.Wat kan een douche heerlijk zijn!!!
    route: Wallendorf,Dillingen,Grundhof,Echternach,Consdorf,Mullerthal,Junglinster,Ehnen,Wommeldange,Remich,Schengen,Metrich,Kedange;
    km's: 125
    op de fiets:6,35u.
    gemid. 19/u.

    met vriendelijke groeten,
    Rik


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    29-08-2012, 22:44 geschreven door rikdelbroek  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.dag 2 Budgenbach-Vianden

    Beste blogvrienden,

    Met enige vertraging ,ik zat zonder internetverbinding,stuur ik U een klein relaas van de 2de dag.Vandaag ging de rit van Budgenbach naar Vianden. Na een heerlijke overnachting in Budgenbach ben ik met goede moed en vrij mooi weer om 9u. op pad gegaan.De Ardennen zijn en blijven ook vandaag moeilijk, door zijn korte opvolging van kleine dalen en plateau's.Gelukkig maakt de prachtige natuur en zijn heerlijke stilte veel goed. In de namiddag fiets ik door het dal van de Our en later door het Eifelgebergte.Via Dasburg in Duitsland kom ik langs de brede Our gefietst, en zo +- vlak tot Vianden.
    Gevolgde route:Bullingen-Hondsfeld-Schonberg-Reuland-Weweler-Lutskampen-Dasburg(d)-Vianden(l).


    Nog een fijne avond en tot morgen,
    Rik

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    29-08-2012, 22:11 geschreven door rikdelbroek  
    27-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 1 Opglabbeek-Butgenbach
    Beste blogvrienden,

    Het afscheid bij mijn vertrek deze morgen was heel erg fijn. Katrien , mijn dochter en Lot, mijn schoondochter hadden onze kleinkinderen vroeg uit hun bed gehaald om mij te zien vertrekken.Wat zijn ze toch enthousiast en fier, opa gaat naar Rome. Ook heel wat buren en vrienden stonden klaar om mij nog eens extra aan te moedigen.Nog een laatste kus en een laatste handdruk en mijn Camino naar Rome kon beginnen.Prachtig weer en weinig wind, het kon niet beter.Toch is deze rit een zware dobber geworden.Het is altijd klimmen en dalen, zonder vlakke tussenstukken en 137 km is ook niet niks.Maar de prachtige vergezichten en de stilte van de voerstreek zijn betoverend.Om 17u30 ben ik dan ook moe maar content in Butgenbach aangekomen.Morgen fiets ik door de vallei van de Our en door het groothertogdom Luxemburg.Het traject van vandaag: Opglabbek-Bilzen-Riemst-Visé-Voeren-Plombière-Raeren-Roetgen-Conzen-Elsenborn-Butgenbach.

    Aantal km's: 137
    Op de fiets: 7u10
    Gemiddelde: 19,20:u

    Groetjes,
    Rik

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)
    27-08-2012, 20:53 geschreven door rikdelbroek  
    Archief per week
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 13/08-19/08 2012
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs