Inhoud blog
  • Thuisgekomen met een dubbel gevoel...
  • veilig in de luchthaven kinsasha
  • Laatste dagen op congolese bodem...
  • nog een laatste dag
  • Afscheid ??
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Project soleil in Congo

    19-09-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het afscheid nadert...
    Soms zijn de dagen te kort...dat is ook zo in Congo!  Onze missie loopt op zijn laatste benen maar we hebben vandaag allen nog een tandje bijgezet!
    Er is gepoetst, er zijn nog afspraken geformuleerd, kapotte lampen werden vervangen, emmers en wasbekkens werden aangekocht.
    Dr.Veronique verliet amper haar echolokaal: fertilitietsproblematieken en gynaecologie boden zich meer en meer aan. Weet je dat er meer dan 140 echo's werden verricht onder haar toezicht!!
    Materniteit heeft bedden tekort: door het grote aantal keizersneden verblijven de moeders langer (10 dagen of langer als ze niet kunnen betalen!!) en we hadden ook een aantal miskramen die dagelijks nog antibiotica moeten krijgen... De tweeling gaat traag vooruit: vandaag 1,310 en 1,540 kg. Ik heb de ouders op het hart gedrukt dat ze nog veel geduld zullen moeten hebben. ze zijn gemotiveerd doch mama ziet er echt 'moe' uit. Ze blijft voorlopig manueel kolven en lepeltjes moedermelk geven maar we pogen ook om de baby te laten zuigen aan de borst. Tot heden zonder echt succes!
    Ik hoef niet te zeggen dat ik met een bang hart mijn zorgenkindjes achter laat...

    Deze namiddag  was er een evaluatie met het medisch equipe en een afvaardiging van de zone en memisa/BDOM.  De hoofdtoon is er één van respect voor de inzet , de kunde, de moed van het equipe voor de populatie van Popo. Chapeau om met beperkte middelen en in bijzonder so(m)bere omstandigheden zich telkens weer in te zetten voor een vrij arme bevolking...ik weet echt niet hoe ik dat op papier moet uitdrukken!
    Er wordt vooral naar de toekomst gekeken...we willen een vervolg breien aan ons partnerschap. Er is oor voor duurzame projecten...we komen tot een conscensus!  We weten al waar we ons de komende jaren zullen voor inzetten en fondsen voor zoeken?!
    Een belangrijk pijnpunt is telkens de uitwisseling: het is niet onredelijk dat de arsten de vraag formuleren om bij ons op stage te komen...daar is over na te denken!

    Vanavond nemen we de tijd om te mijmeren met de ganse groep : het was een geslaagde missie !

    het equipe!


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (2)

    19-09-2016
    ik zeg u geen vaarwel....

    Beste Mietje en equipe,

    Ik voel mee met jou;Afscheid nemen in de brede zin van het woord,loslaten en willen vasthouden, maar toch moeten achterlaten en toch.. deels meenemen. Tevreden zijn over de missie en toch weer niet genoeg...Er blijft zoveel achter wat je nog had willen doen...maar de tijd vliegt, een dag is ook daar bij jullie maar 24uur lang.Een hoofd boordevol nieuwe ideeen,nieuwe noden,nieuwe initiatieven.. Kortom je bent nog niet terug in Belgenland en je bent reeds bezig te brainstormen aan een vervolgverhaal! Moedig, dapper bewonderenswaardig! Uiteindelijk zijn jullie maar met een groepje van 6 mensen, die op zo'n korte tijd en met zo weinig middelen zoveel verwezenlijkt en betekent hebben voor een gans dorp.. RESPEKT

    Hopelijk hebben de betrokken instanties ook jullie blog gelezen en aangevoeld waar de noden liggen en wordt er nog meer inspanning gedaan om hulp te bieden aan ,wat men zo vlug in de mond neemt:' ons zusterziekenhuis in popo'

    Zoals Zuster Lievke zegt ,maar niemand beter dan zij weet en voelt, geniet nog een beetje van de dankbaarheid en de warmte van haar volk,van de onvergetelijke geuren en kleuren, van de sterrenhemel, de op- en ondergaande zon,de grote volle maan en vooral van elkaar... jullie broederschap,jullie verhaal for ever!

    Dikke zoen en knuffel

    Nadine

    19-09-2016 om 21:43 geschreven door nadine


    proficiat

    Dikke proficiat en dank om alles wat jullie in zo'n korte tijd hebben verwezenlijkt . Ze zijn weer zeker door jullie aangemoedigd en hebben weer heel wat bijgeleerd.  Nog fijne laatste dagen en geniet nog maar een beetje van de sfeervolle , mooie natuur en de gastvrijheid en het dankbare warme volk. groetjes

    19-09-2016 om 20:35 geschreven door lievke




    Archief per week
  • 19/09-25/09 2016
  • 12/09-18/09 2016
  • 05/09-11/09 2016
  • 29/08-04/09 2016
  • 22/08-28/08 2016
  • 25/07-31/07 2016
  • 19/05-25/05 2014
  • 12/05-18/05 2014
  • 05/05-11/05 2014
  • 28/04-04/05 2014
  • 21/04-27/04 2014
  • 14/04-20/04 2014
  • 24/02-02/03 2014
  • 09/12-15/12 2013
  • 28/10-03/11 2013
  • 13/06-19/06 2011
  • 16/05-22/05 2011
  • 09/05-15/05 2011
  • 02/05-08/05 2011
  • 25/04-01/05 2011
  • 18/04-24/04 2011
  • 11/04-17/04 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs