Zondag 4 augustus omstreeks het middaguur
kwamen Dos Santos Pedros samen in Wijnegem om te vertrekken op een nieuwe
queeste! De mobilhome werd ingeladen, een dronk op de goede afloop werd
genuttigd en weg waren wij!
Een heel andere reis dan vorig jaar; toen
zaten we in een volle bus gedurende 24 uur, nu gewoon gezellig met zn tweetjes
cruisen naar het zuiden! Om de twee uur namen we een pauze en werd er gewisseld
van chauffeur, op de achtergrond klonk fijne muziek, soms heel rustig, soms
iets minder.Intussengingen de gesprekken over de Katharen, de
Albigenzische kruistochten en al het moois dat ons te wachten staat! De reis
verliep voorspoedig, met zo nu en dan een tankbeurt en (veel te vaak) een
péagestop. Het Middeleeuwse gebruik om tol te heffen is hier duidelijk nog niet
verdwenen je zou voor minder ketter
worden!
Het plan was om tot Cluny te rijden, maar
intussen begon het steeds donkerder te worden en een alternatief diende gezocht
te worden. De mobilhomeplaats konden we niet vinden, en dus hebben we ons naast
de weg bij een (blijkbaar slapende) soortgenoot gezet. Intussen was het na 22
uur en echt wel donker. Maar schrikt zoiets ons af? No way, dus wij maakten het
gezellig met een lampje, een tafel en twee stoelen en verorberden de rest van
Lenes feestmaaltijd. De pastasalade lieten we ons bijzonder goed smaken, in
het (minder fijne) gezelschap van enkele zwermen kleine vliegjes. Gelukkig
waren de vleermuizen ons goedgezind en werd het aantal zoemende medeschepsels
snel uitgedund. Nog even nakaarten en vooruitblikken en we gingen slapen.
gisteren doorgestoken naar Spanje. We zijn nu in Ainsa, net over de pyreneeën. 37 graden, stralende zon. Net gewandeld en gezwommen in bergriviertje. Geen zonneslag. We steken nu terug door naar frankrijk, richting Mirepoix. Het is een schitterende reis!
nog steeds geen mogelijkheid om onze verslagen te posten waar we dagelijks aan werken:( veel leeswerk zal het zijn als het lukt:) gisteren bezochten we queribus en peyrepertuse om af te sluiten met een mooie zwempartij in een heerlijk riviertje. Vandaag waren we in puilaurens, rennes le chateau en Puivert. Hele mooie en boeiende dagen met fijn wandelweer!
snel een berichtje via gsm:( internet voor laptop werkt hier niet... De reis verloopt super, morgen beginnen we aan de eerste kastelen. Cluny was top, de sfeer en het weer uitstekend. Zo snel mogelijk posten we ons verslag!
De grote verplaatsingen doen we met de mobilhome, iedere morgen vertrekken we lekker vroeg voor een dagtocht (of tweedaagse met overnachting in de open lucht) te voet.
Vorig jaar hebben we samen een flink stuk van de Camino afgestapt, dit jaar hebben we niet gek lang moeten nadenken over een nieuwe uitdaging. Allebei zijn we geboeid door spirituele, vreemde, onverwachte en vergeten stukjes geschiedenis. De Katharen zijn natuurlijk zeker niet vergeten, al hebben de leiders van de Albigenzische kruistochten dat wel proberen te bereiken...
Wij gaan deze zomer in het spoor van deze 'ketters' naar het diepe zuiden van Frankrijk. Iedere dag enkele kastelen bezoeken, stevige staptochten maken, overnachten in ruïnes... het klinkt zalig!
Zondag 4 augustus vertrekken we, tegen 15 augustus hopen we opnieuw voet op Wijnegemse en Zoerselse bodem te zetten. Wie wil kan ons volgen via deze blog die we zo vaak als mogelijk zullen updaten.