15/07/2007 : Aanvraagformulier 10/09 tem 16/10/2007 : Voorbereidingscursus 24/12/2007 : Tussenvonnis uitgesproken 20/06/2008 tem 16/07/2008 : maatschappelijk onderzoek gesprekken maatsch. assistente & psychologe 05/08/2008 : POSITIEF ADVIES !!!!!! 08/08/2008 : gerechtsbrief met datum vonnis in brievenbus 09/09/2008 : vonnis in de jeugdrechtbank te Mechelen 22/09/2008 : Definitieve uitspraak geschiktheidsvonnis te Mechelen 26/09/2008 : Geschiktheidsvonnis ontvangen. 13/10/2008 : Intake bij adoptiebureau HKM 22/12/2008 : documenten laten wettigen bij de notaris 05/01/2009 : verzamelde documenten binnenbrengen bij HKM. 14/01/2009 : verslag van OM toegekomen bij HKM. 16/01/2009 : ons dossier opgestuurd naar ministerie van buitenlandse zaken voor apostilles. 04/02/2009 : Dossier vertaald. 20/03/2009 : Dossier opgestuurd naar Kazachstan. 04/10/2009 : Eerste vertrek naar Kazachstan. 23/10/2009 : Terug thuis gekomen na bindingsperiode. 08/11/2009 : Tweede vertrek voor de rechtbank. 11/11/2009 : Rechtbank in Kazachstan. 27/11/2009 : Einde beroepsperiode 24/12/2009 : Wij rijden naar schiphol en overnachten daar. 25/12/2009 : Ons Alexy toegekomen op schiphol.
Ons wereldkind : ____________
In een land ver van hier wacht je op ons. We weten nu al dat we van je houden. Ons hart leidt ons naar Kazachstan. We moeten nog zolang op je wachten. Vele mensen tellen met ons af.
Hallo bloggertjes, Vandaag was het 'de grote dag'! De jeugdrechter verwachtte ons vandaag om 10.00 u en wij met een bang hartje ernaartoe.
We zijn rond 8.30u vertrokken naar Mechelen omdat we zeker niet te laat wilden zijn. Ons eerste doel van de dag: een parkeerplaats vinden !(niet zo evident ) Maar alsof het geluk ons vandaag toelachtte konden we juist voor de rechtbank parkeren. Een goed begin van de dag
Ons tweede doel : zo vlug mogelijk voor de rechter verschijnen ! Toen we binnen kwamen in de wandelgangen waren er al enkele mensen aanwezig waaronder ook vele advocaten met zwarte toga's aan .De mensen die daar zaten waren daar voor de rechszaken van 9.00 u. Wij waren daar als eerste voor de adoptiezaken om 10.00 u .Ons tweede geluk van de dag
De rechter was heel vriendelijk en sprak al positief van in het begin over onze zaak.Dit stelde ons al onmiddellijk gerust en na een klein gesprekje verzekerde ze ons dat we op onze beide oortjes konden slapen en dat alles dik in orde zou komen. Ze vertelde ons dat onze zaak op 22 September definitief zou uitgesproken worden en dat ze alles zouden opsturen.
Dus nog enkele weekjes geduld en dan hebben we het 'o zo belangrijk' briefje : het geschiktheidsvonnis in ons bezit.
Hallo iedereen,hier zijn we weer. We willen met dit berichtje even duidelijk maken hoe tof het is om vrienden te maken bij mensen die zich in dezelfde situatie als wijzelf bevinden en waarmee het direkt klikt. Tijdens de cursus hebben wij een leuk koppel leren kennen. Zij hebben al een adoptiekindje en gaan nu ook voor nog een kindje uit Kazachstan. Met hen hadden we direct een hele goede band en het klikte direkt. Via e-mail hebben wij nog bijna dagelijks contact en spreken regelmatig eens af. We houden elkaar ook op de hoogte van onze gezamelijke adoptie-avonturen en nieuwtjes. Wij zien onze kindjes later al met elkaar spelen wat ons toch een warm gevoel geeft.
Nu onlangs heb ik vernomen dat een vroeger buurmeisje sinds vorig jaar ook een kindje vanuit Kazachstan heeft geadopteerd Zij wonen nog steeds in het dorp waar ik ben opgegroeid.Ondertussen hebben wij al contact opgenomen met hen en zullen binnenkort eens afspreken. Wij zijn heel benieuwd om hun prachtige dochtertje ook eens te ontmoeten.
Het is echt hartverwarmend dat je zoveel steun, goede raad en tips krijgt van mensen die reeds een kindje hebben geadopteerd of ermee bezig zijn Het geeft je toch wel moed om door te zetten in dit lange proces en te weten dat er aan het einde van de tunnel je beloond wordt met het prachtigste geschenk dat er bestaat: "je eigen zoontje of dochtertje." Ook de vele reacties op onze blog van mede-adoptanten zijn hartverwarmend. Je voelt je direkt verbonden en begrepen omdat zij ook weten wat je allemaal moet doorstaan.
"Adoptie is niet zo simpel als het lijkt maar o zo mooi voor degenen die er volledig voor willen gaan".
Vorig jaar zijn wij op infoavond geweest bij horizon. Helaas bestaat deze adoptiedienst niet meer. Dit jaar in juni zijn wij bij 'ray of hope' ten rade geweest. En nu ,tijdens onze grote vakantie zijn wij nog naar 'de vreugdezaaiers' en naar 'het kleine mirakel' geweest. Na lang overleg tussen ons tweetjes hebben wij beslist om met 'het kleine mirakel' in zee te gaan. Wij gaan dus voor ons klein Kazachje !
We konden onze ogen niet geloven. De kopij van ons verslag van het maatschappelijk onderzoek hadden we op dinsdag 5 Augustus ontvangen en drie dagen later waren de gerechtsbrieven al toegekomen. We moeten voorkomen op 9 September 2008 op de jeugdrechtbank te Mechelen. Onze laatste week van onze vakantie kan echt niet meer stuk. Echt fantastisch goed nieuws .
Maandag, 26 Mei 2008 stapte ik naar onze brievenbus. En ja hoor, een witte enveloppe met daarin onze datums. De gesprekken vonden plaats op het CAW 'Visserij' te Gent. Onze gesprekken waren met de maatschappelijk assistente An Vandenvelde en psychologe Dhana de Ville. Het eerste gesprek vond plaats op 20 Juni 2008 om 9.30u Al bij al hadden we een redelijk positief gevoel bij deze eerste ontmoeting, ze leek wel een zacht en lief persoon. Ons tweede geprek was op woensdag 25 Juni 2008 om 9.00u en was nu met de psychologe. Tot onze verbazing was onze psychologe ook van Indische afkomst en het bleek dat zij ook was geadopteerd. Ons derde gesprek was bij ons thuis en hier hadden we het beste gevoel bij omdat je toch min of meer op je gemak bent thuis. Op woensdag 16 Juli 2008 hadden we ons laatste gesprek met Dhana. We probeerden voorzichtig te polsen bij de psychologe wat ze ervan vond maar ze liet al snel weten dat ze hier geen uitspraak kon of wou doen. Dus nu maar gespannen afwachten naar de uitslag. Volgens ons waren de gesprekken toch vlot verlopen maar je hoort zoveel hé !
Op Vrijdag 19 Oktober 2007 zijn Dirk en ik met al onze documenten naar de griffie te Mechelen gereden. Alles zo vlug mogelijk ingediend Ons tussenvonnis werd uitgesproken op 24/12/2007 door de 14de kamer van de jeugdrechtbank te Mechelen Nu was het enkel nog wachten op wanneer de jeugdrechter de opdracht geeft om een maatschappelijk onderzoek te laten uitvoeren.
Op 15 Mei 2007 : Aanvraagformulier ingediend. Voorbereiding "Interlandelijke adoptie". Na de som van 25 te hebben betaald hebben wij de informatiemap thuis toegestuurd gekregen. Daarna kregen we bericht wanneer wij konden starten met de verplichte voorbereidingscursus van het 'VCOK'. Het programma duurde één volledige dag en 4 halve dagen. Deze data kregen we doorgestuurd : maandag 10 September 2007 dinsdag 18 September 2007 dinsdag 2 Oktober 2007 woensdag10 Oktober 2007 dinsdag 16 Oktober 2007 Ons attest kregen we op de laatste dag van de cursus toegereikt. De cursus had plaats in het " CC Luchtbal" te Antwerpen.
Dirk Peeters, geboren te Bornem op 30/06/1973. Ann Yon, geboren te Paduapuram (India) op 10/07/1975. Wij leerden elkaar kennen in 1994 en zijn getrouwd op 30/08/1996. Wij hebben besloten een reis te gaan maken, geen reis naar tropische oorden maar een reis met als eindbestemming een prachtig geschenk; ons kindje van ver.
Het maken van een blog en het onderhouden is eenvoudig. Hier wordt uitgelegd hoe u dit dient te doen.
Als eerste dient u een blog aan te maken- dit kan sinds 2023 niet meer.
Op die pagina dient u enkele gegevens in te geven. Dit duurt nog geen minuut om dit in te geven. Druk vervolgens op "Volgende pagina".
Nu is uw blog bijna aangemaakt. Ga nu naar uw e-mail en wacht totdat u van Bloggen.be een e-mailtje heeft ontvangen. In dat e-mailtje dient u op het unieke internetadres te klikken.
De vlag van Kazachstan : werd aangenomen op 4 Juli 1992 en bestaat uit een lichtblauw veld, met daarop een vliegende adelaar onder een zon met 33 stralen.