Klas 6 blogt
vanuit Grote Brogel
Foto
Foto
Foto
30/03 paasvakantie, 24-26/04 zeeklassen, 09/05 O.-L.-H.-Hemelvaart, 12/05 Vormsel
Inhoud blog
  • petekindjes
  • Het kunstwerk!
  • Kunst kompris dag 2
  • Kunst Kompris dag 2
  • Kunst kompris dag 2
    Onze favorieten
  • klas 5 Opoeteren
  • 06-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag van Annemie
    Klik op de afbeelding om de link te volgen dag 4
    Na het ontbijt gingen we richting de go-carts.
    Daar werden we in 2 groepen verdeeld.
    De eerste groep mocht al direct op de go-carts, de tweede groep mocht mee met meester Frank.
    Met hem gingen we eerst naar een kunstwerk kijken.
    Ik zelf vond het eigenlijk niet zo mooi.
    Dan mochten we naar het strand gaan om te gaan spelen.
    De meeste gingen verderwerken aan hun zandkasteel.
    Na die 3 kwartiers was de tweede groep aan de beurt om op de go-carts te gaan.
    We hebben rond gecrosst  en rond gevlogen.
    Dat was echt wel tof.
    Maar helaas na die korte tijd moesten we alweer terug naar het hotel om het heerlijke middageten op te eten.
    Het was heerlijk.
    Nadat we allemaal ons bordje hebben leeggegeten moesten we onze koffers pakken en vertrekken.
    In de bus hebben we nog restjes van onze snoep opgegeten en gepraat over de voorbije vier dagen.
    De tijd ging ontzettend snel en voor we het wisten waren we al terug op school.
    Daar werden we warm verwelkomd in de armen van onze ouders.
    En konden we onze vele verhalen vertellen.
     
     
     
     
                                                               annemie


    06-05-2009, 23:51 geschreven door juf Elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag van Joline
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Dag 4

    Donderdag 30 april 2009 was de laatste dag van onze zeeklassen. Zoals de andere dagen waren we al vroeg uit de veren, om de laatste keer te ontbijten. Na het ontbijt maakten we weer een korte wandeling naar de dijk. De eerste drie kwartiers mochten de eerste 28 leerlingen op verschillende go-carts, terwijl de andere 28 kinderen naar het kunstwerk op het strand gingen. Dat kunstwerk heette: never good enough.
    De 28 kinderen gingen natuurlijk geen drie kwartiers naar het kunstwerk kijken, maar gingen na het kunstwerk te bekijken hun zandkastelen nakijken die ze gisteren hadden gebouwd.
    De eerste drie kwartiers zaten erop, TIJD OM TE WISSELEN! Iedereen liep naar de go-carts zo snel ze lopen konden om toch maar zo'n ,speciale te hebben. Na de go-cart voormiddag gingen we koud buffet eten, om half twee stapten we in de bus en keerden we terug naar Grote- Brogel en Erpekom. Toen we aankwamen begonnen we te vertellen over keitoffe zeeklassen.        
      
    groetjes: Brebels Joline   



    06-05-2009, 23:48 geschreven door juf Elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag van Laurien
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Na 3 daagjes slapen stonden we op en wasten ons, kleedden ons aan voor de laatste keer. Toen iedereen zich had gewassen gingen we ontbijten. Na ons ontbijt moesten we naar onze kamer voor onze koffer klaar te maken. Toen iedereen z’n koffer  klaar had gemaakt, gingen we naar de kelder om de koffer neer te leggen en om onze schoenen  aan te doen want we gingen go - carten. Buiten kwamen we allemaal samen. En dan konden we vertrekken eerst mocht het 5 de leerjaar en een paar van Erpekom. En de andere groep moest even naar een kunstwerk gaan kijken waar never good enough op stond. Daarna mochten ze op het strand zich even bezig houden ze mochten hun zandkasteel verder afmaken … na 3 kwartiers mocht het 6 de leerjaar go–carten. Na 3 kwartiers was het ook gedaan voor hun,en gingen ze terug naar het hotel want het was middag. We aten koud buffet  en we kregen ook nog een donut. Toen was de bus er om ons terug veilig naar huis te brengen. Na onze lange rit in de bus waren we eindelijk aangekomen aan de school, daar zaten mama’s  of papa’s om ons te komen halen.
    Dat wordt weer aanpassen :)
    Maar we  hadden 4 leuke dagen die we nooit vergeten!

     

                                                                                    groetjes laurien



    06-05-2009, 23:45 geschreven door juf Elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag van Bart
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Dag 3

    Na een nachtje lekker slapen gingen de sportievelingen strand joggen.
    Na het strand joggen begonnen we aan het ontbijt.
    Na het ontbijt zijn we met een natuurgids het strand in getrokken.
    We hebben veel geleerd over schelpen en weekdiertjes aan de kust.
    Aan de kust hebben we een drietal krabben gevonden.
    Daarna hadden we afscheid genomen van onze gids.
    Vervolgens zijn we gaan eten en daarna weer terug naar het strand.
    Daar hebben we een strand- en duinenspel gespeeld.
    Eerst moesten we vragen oplossen en toen een zandkasteel bouwen.
    Na een poosje was het water hoog en moesten we een hoge muur bouwen.
    Gelukkig hield dat het water wel tegen.
    Na een poosje kregen we een ijsje,en dat was smullen!
    Daarna gingen we terug naar het hotel voor een maaltijd.
    Na de maaltijd konden we kiezen wat we deden.
    Je kon kiezen tussen:op het pleintje spelen,naar het strand of pingpongen.
    Na de activiteiten gingen we slapen.
    De juf ging in een kooi zitten en de meesters duwden.
    Zo ging de juf controleren of iedereen sliep.
    Maar de juf was nog niet weg of we deden al kussengevecht op de gang.
    Maar toen ze terug kwam ging iedereen vlug slapen.
    En iedereen verheugde zich op de laatste dag.



    06-05-2009, 23:41 geschreven door juf Elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.zeeklassen dag 4
     



    06-05-2009, 23:36 geschreven door juf Elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag van Lara
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    woensdag 29 april
    dag3:
     
    's Morgens gingen er zo'n 20 leerlingen mee joggen met juf Lieve en allebei de meesters. Na het joggen gingen we met zijn allen naar de ontbijtzaal. Na het ontbijt zijn we naar het strand gewandeld en daar stonden 3 gidsen op ons te wachten. Daar hebben we in drie groepen uitleg gekregen over schelpen en de zeediertjes. Zoals welke soorten er waren en hoe diep ze onder het zand zitten enzo. Daarna zijn we terug naar ons hotel gewandeld en hebben we daar gegeten dat was vis met puree en als nagerecht een sinaasappel. Na het eten zijn we terug naar het strand gegaan en hebben daar het strand- en dijkspel gespeeld. Op de dijk moesten we opdrachten doen over vanalles wat je daar kon zien en vinden zoals een gedicht zoeken en de dichter opschrijven enz.  . Op het strand kon je vanalles doen, maar dan meer spelletjes waar je dingen moet doen zoals een piramide vormen met kinderen enz. . Na de opdrachten mochten we vrij op het strand spelen. De meesten gingen een zandkasteel bouwen maar er waren ook die met de bal gooiden en wat zitten of iemand bergraven onder het zand enz. . Een paar hebben ook 4 zeehondjes gezien. Tussen het spelen door kregen we ook een ijsje van de juffen en meesters. Dat was super lekker! Na het spelen gingen we terug naar ons hotel. Daar kregen we ons laatste avondmaal dat waren frieten met vidée en als nagerecht een ijsje.
    Na het eten mochten we tussen 3 dingen kiezen wat we konden doen.
    1. buiten spelen
    2. een strandwandeling maken
    3. fitnissen en spelletjes spelen
    Daarna moesten we gaan slapen. Na een tijdje kwamen alle leerkrachten binnen op bijna alle kamers met een kooi waar juf Lieve in zat.
     
                  ik vond het een geslaagde 4-daagse
     
     
                                groetjes:
                                               lara luys


    06-05-2009, 23:09 geschreven door juf Elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag van Bratt
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

                                                                                   Dag 3

     

    Toen we wakker werden gemaakt kleedden we ons vlug om voor te gaan joggen. Er waren 21 leerlingen,minder dan verwacht. Na een uur joggen kwamen we terug aan bij het hotel. Toen we onze schoenen hadden uitgedaan gingen we naar het restaurant. Daar kregen we een stevig ontbijt. Daarna gingen we naar het strand. Daar wachtte een gids ons op. Hij vertelde over de dieren die op het strand en in de zee leefden en welke soorten schelpen er waren. Na het middagmaal in het hotel gingen we het strand- en dijkspel spelen. Bij het dijkspel moesten we 10 vragen beantwoorden. Op het strand moesten we een zandkasteel bouwen. Daar kregen we een half uur voor. Daarna mochten we vrij spelen. Één groep moest vechten tegen de zee om hun kasteel te redden. Daarna kregen we nog een ijsje. Na het avondeten mochten we kiezen voor een strandwandeling te maken,buiten spelen of binnen spelen. Omstreeks 9 uur gingen we naar onze kamer om te slapen. Voor we gingen slapen kwamen de leerkrachten met een kooi rond. Daarna maakten we ons klaar om goed uit te rusten. Want morgen keren we terug naar huis.

                                                                     Bratt Van Asten



    06-05-2009, 23:00 geschreven door juf Elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag van Britt
    Klik op de afbeelding om de link te volgen dag drie
     
           's Morgens werden alle kinderen die gingen joggen 
            gewekt door de leerkracht, en maakten zich klaar om
            over de dijk te rennen. Ik zelf deed niet mee dus ik
            kon nog even verder slapen. Na een tijdje kwamen
            de joggers terug en werd iedereen gewekt. Er stond
            ons een heerlijk ontbijt te wachten , het zoveel als
            je opkunt ontbijt. Daarna maakte we een korte
            wandeling naar het strand. daar wachtten 3 gidsen op
            ons. We werden onder hen verdeeld en vertrokken op
            verkenningstocht. Als eerste liet de gids enkele mooie
            exemplaren van schelpen zien, ze vertelde over hun
            leefgebied ,weekdiertje en het voedsel. Na die korte
            uitleg gingen we op het strand en de golfbreker op zoek
            naar 10 verschillende soorten schelpen.op het eind
            kregen we een mooi wenteltrapje en nog wat extra
            uitleg van onze gids.We vertrokken terug naar het hotel
            om daar van een middagmaal te genieten. Er stond
            visticks met puree op het menu: heerlijk. Na het eten
            vertrokken we terug naar de zee voor het strand- en
            dijkspel. De bedoeling van het spel was om samen met
            je groepje de vragen op te lossen. Een van de vragen was
            bijvoorbeeld:
            zoek 2 franse gerechte op de dijk. 
            Of een andere:
            noem 2 schildersnamen die je vindt op de dijk.
            De meeste vragen waren makkelijk maar sommige waren
            best moeilijk te vinden.Even later werd onze aandacht
            getrokken door 4 lieve kleine zeehondjes op de golf breher.De juf
            maakte foto's en wij stonden te staren. Toen we terug
            kwamen op de verzamelplek was iedereen aan een
            zandkasteel begonnen. Dus wij gingen ook aan de slag.
            Met een groep meiden hadden we een schelp mozaiek
            gemaakt. Maar we maakte niet alleen zandkastelen ,we
            sprongen ook over de golven. Sommigen waren helemaal
            nat. Nadat we uitgespeeld waren wandelden we terug naar het
            reigersnest voor het avondeten. We aten friet met vidé
            het was super lekker. Na het eten kon je kiezen tussen 3
            activiteiten of je kon nog eens naar het strand of je kon
            buiten gaan spelen of je kon binnen met het materiaal van
            het hotel gaan spelen. Het was een super gezellige avond.
            Maar helaas kwam er ook een eind aan die avond. We
            werden naar onze kamer gebracht en ondergestopt door
            de juf. Het was een leuke en leerzame dag. Net zoals de
            andere dagen.
           
           
     
                                                 BRITT BUCKS


    06-05-2009, 22:54 geschreven door juf Elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag van Gerben
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Verslag dag 3

             

    s’Morgens werden de sportlievelingen  wakker gemaakt om te gaan joggen op het strand.

    We waren met 56 kinderen en 4 begeleiders waarvan

     21 kinderen en 3 begeleiders mee gingen joggen.

    Na het joggen gingen we ontbijten in één grote eetzaal met ochtendbuffet en we zaten daar met nog drie andere scholen in de eetzaal.

    Na het ontbijt gingen wij met een natuurgids over het strand en we hadden een goed resultaat want we hadden een zeekat gevonden dat is een soort inktvis.

    We hebben ook krabben gevonden en langs die krabben hebben we het verschil tussen een mannetjes en een vrouwtjes krab geleerd.

    Toen gingen we terug eten we kregen puree, fishsticks en salade voorgeschoteld.

    In de na- middag gingen we  naar het strand voor het strand- en dijkspel.

    We werden in 8 groepen verdeeld en 4 groepen gingen op het strand strandspelen doen

    En de andere 4groepen moesten een dijkquiz oplossen;

    Na ongeveer één uur gingen we normaal wisselen maar er waren 4mooie zeehondjes die op de golfbreker zaten uit te rusten.

    Dan mochten we mooie zandkastelen gaan bouwen en sommige waren nat tot in het gezicht.

    Toen trokken we terug naar het reigersnest om te eten (het reigersnest was onze verblijfplaats)daar kregen we lekkere frieten met vidé en groentesalade.

    En voor de avond activiteit konden we kiezen tussen: naar het  strand terug naar de zeehondjes kijken, binnen oude volksspelen pingpong fitness ruimte en buiten spelen.

    Net voor we gingen slapen wou de juf ook eens lol hebben en kroop in de laken kooi.

     

     

     

    Groetjes, Gerben



    06-05-2009, 22:50 geschreven door juf Elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag van Hannelore
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    3de dag van de zeeklassen

    4daagse!

     

    De dag was al gauw aangebroken, we stonden op en roken de lekkere zeegeur al.

    We gingen snel ontbijten want we gingen met de natuurgids mee.

    Het was een kleine wandeling naar het strand maar daar stonden onze super gidsen al klaar voor ons.

    We werden in groepen verdeeld en kregen per groep één gids.

    Nu kregen al de groepen een 10 minuutjes uitleg op het strand over de soorten schelpen en zee dieren.

    Toen gingen we aan de slag!

    We moesten zoveel mogelijk soorten schelpen zoeken, er waren heel mooie bij!

    Toen gingen we eventjes nog op de rotsen, daar konden je een heel deel slakjes  ontdekken.

    Helaas moesten we nu al afscheid van onze gidsen nemen, want we moesten al gauw gaan lunchen.

    Het waren heerlijke fish–sticks met puree. Mmmm!

    Na het eten kregen we een paar minuutjes om ons even op te frissen want we moesten al snel naar het strand voor een leuk strand- en dijkspel!

    Op het strand kregen we een paar leuke spelletjes en voor op de dijk een hele lijst vraagjes over de dijk.

    Na het spel mochten we nog even op het strand spelen. Maar lang was dat niet want we moesten al gaan eten.

    Als avondmaal kregen we lekkere frietjes met videe.

    Toen we klaar waren met eten konden we nog kiezen uit :nog even in het speeltuintje spelen, binnen fitnissen of nog even naar het strand.

    Degenen die voor het strand hadden gekozen hebben de schattige zeehondjes nog gezien.

    Toen we lang genoeg hadden kunnen spelen moesten we uiteindelijk toch naar onze kamers.

    Toen we in bed lagen kregen we nog even onverwacht bezoek van de juffen en meesters want juf Lieve zat in zo’n kooi het was grof vuil bedoeld! Hihihihi.

    En we moesten toch nog gauw onze oogjes dichtdoen en lekker knorren en dromen over de zee!

     

    Hannelore 



    06-05-2009, 22:45 geschreven door juf Elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag van Femke
    Klik op de afbeelding om de link te volgen dag 3
     
    Op onze 3de dag aan zee stond er een wandeling met een natuurgids op het programma.Die legde ons vanalles uit over :schelpen,vissen,vogels...Dit gebeurden op het strand.Nadat we veel geleerd hadden over de zee en het strand keerden we terug voor het middagmaal.Na het middagmaal had meester Michiel een leuk strand-en dijkspel bedacht.Bij het dijkspel leerden we veel over de dijk.Op het strand mochten we zandkastelen bouwen,met de vlieger spelen...Na tijdje werden we geroepen:er waren zeehondjes op de golfbrekers !Toen we de zeehondjes hadden gezien gingen we terug naar het Reigersnest.Als afsluiter van de 3de dag mochten we kiezen wat we deden:buiten spelen,binnen spelen of naar het strand gaan .Toen iedereen gewassen en gekleed was kregen we bezoek.Daar stond juf lieve in een kooi,die dienden om de laatste dag onze lakens in te doen .We gingen slapen na (weer) een geslaagde dag !
     
    femke


    06-05-2009, 22:42 geschreven door juf Elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag van Loes
    Klik op de afbeelding om de link te volgen dag drie
     
     
    's Morgens kon je gaan strandjoggen als je dat wou.
    Ik ben zelf ook mee gaan joggen.
    Het was wel wat vermoeiend, maar wel tof !
    Daarna hadden we natuurlijk honger dus we gingen maar ontbijten.
    Ik had een goeie boterham met choco op en kon er dus weer de ganse dag tegenaan gaan!
    Na het ontbijt vertrokken we meteen terug naar het strand om daar met een gids het strand te bestuderen.
    Hij vertelde ons vanalles over schelpen, het strand ...
    Toen het ongeveer twaalf uur was vertrokken we terug naar ons hotel.
    Daar gingen we fich-sticks met puree eten.
    Na het eten mochten we even naar onze kamer gaan om ons op te frissen.
    Toen iedereen klaar was, gingen we opnieuw naar het strand om daar het strand- en dijkspel te spelen.
    Je moest vanalles doen in verband met de dijk of het strand.
    We gingen ook naar de vier zeehondjes kijken.
    Rond vijf uur keerden we terug naar "Het Reigersnest" om daar te genieten van frieten en videe.
    Na het eten konden we kiezen uit drie dingen : binnen spelen, buiten spelen of een strandwandeling maken.
    Ikzelf had gekozen voor het buitenspelen.
    We hebben ons daar echt goed geamuseerd!
    Na het spelen moesten we naar bed gaan, maar ondertussen kwamen de meesters en de juf rond met juf Lieve in de kooi.
    Ze kwamen zogezegd het grof vuil ophalen!
    Dat was heel grappig!
    Ookal was het waarschijnlijk de eerste en de laatste keer!
     
     
     
                                      Loes


    06-05-2009, 22:35 geschreven door juf Elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.zeeklassen dag 3
     



    06-05-2009, 22:29 geschreven door juf Elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag van Rani
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Dag 2!!!

    ’s Morgens gingen we ontbijten ,we mochten kiezen uit veel soorten brood ,cornflakes ….

    Na het ontbijt gingen we naar het abdijmuseum. We stonden in de rij om te vertrekken , maar we moesten nog eventjes wachten op juf Lieve. Daar kwam ze aan, maar ze had een grote zak vol met lolly’s bij, njam  njam lekker. Iedereen kreeg er eentje. Toen gingen we verder naar het abdijmuseum . We werden in 3 groepen verdeeld.  We kregen uitleg van een leuke gids . We zagen allerlei leuke dingen : allemaal oude spelen ,we keken wat er over bleef van de abdij … Toen gingen we naar binnen. Iedereen mocht de kleren aandoen van de monniken .We keken naar verschillende dingen: een skelet ,allemaal monniken  een schilderij en nog veel meer. Toen gingen we terug naar het hotel lekker eten .Na het eten gingen we met de tram naar Nieuwpoort. We mochten op de boot Seastar een tocht maken op de IJzer. We kregen uitleg over de omgeving.  We vaarden allerlei kleine bootjes voorbij. We zagen ook een heel mooi uitzicht. We keerden terug met de boot . Na het eten hadden we een feestje. Iedereen trok zijn mooiste kleren aan en hup dansen maar!!

    Iedereen had heel veel plezier. De stand was op het einde 15-15 dat was leuk. Toen was het tijd om naar bed te gaan . Het was een super leuke dag !!!

     

    rani


    06-05-2009, 22:28 geschreven door juf Elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag van Stefanie
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Dag2:

    Dinsdagochtend,  op 28 april 2009, vertrokken wij vroeg naar het abdijmuseum. Wij gingen te voet hier naartoe. Onderweg kregen wij een lekkere lolly omdat juf Lieve jarig was.

    Toen wij an dit museum aankwamen, werden wij verdeeld in 3  kleinere groepen. Er was vanalles te zien over de monialen en de monniken van tijdens de periode uit de middeleeuwen. Wij mochten deze schitterende en boeiende abdij ook echt  bezoeken. Wij leerden alle prachtige kamers kennen. Op het einde van deze rondleiding mochten wij nog een spannende film bekijken over een meisje dat op rondreis was.

    Na een lekker middagmaal vertrokken wij met de tram naar de zee.

    De tram was boemvol mensen, tja, wij waren ook met heel veel leerlingen!.

    Wij kwamen eidelijk bij de rivier de Yzer. Het duurde lang vooraleer wij met de boot konden vertrekken. Deze boot heette de “Seastar”. Met deze boot maakten wij een tocht op de monding van de Yzer. Soms was het spannend, maar soms waren er ook mooie vergezichten te bekijken. Het uitzicht was in ieder geval heel indrukwekkend.

    Toen wij op ons hotel aankwamen kregen wij weer heel lekker warm eten. Na dit eten was het tijd voor een feestje. Hier had iedereen vol spanning op gewacht. Op dit feestje speelden wij een quiz. De jongens speelden tegen de meisjes. Eerst stonden de jongens achter en de meisjes wonnen. Maar toen wisten de jongen meer punten te behalen, en zo bleef deze hele quiz constant spannend. Uiteindelijk was de eindstand een… gelijkspel.

    Na deze quiz mochten wij dansen en fessten. Ook mochten wij de fitnissruimte uitproberen. Er was ook heel heerlijke drank.

    Dit was voor mij een heel drukke dag en het werd dan ook tijd om naar bed te gaan. Slaapwel iedereen!

     

    Stefanie Spengler



    06-05-2009, 00:07 geschreven door juf Elke  
    05-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag van Tibo
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Dag 2

    Iedereen word gewekt om een lekker ontbijtje te eten. Juf Lieve lijkt in een super goede stemming. Ze is namelijk jarig! Daarom kreeg iedereen na het ontbijt een lolly van haar. Toen we de lolly op hadden kwamen we aan in het abdijmuseum. We werden opgevangen door drie vriendelijke gidsen. Het eerst deel was buiten bij de resten van de abdij en het tweede deel was binnen in het museum zelf. Op het einde kregen we nog een film te zien over de adbij. Daarna gingen we terug naar het hotel om te eten. Nadat we gegeten hadden vertrokken we met de kusttram naar Nieuwpoort om een rondvaart op de Ijzer te maken. Terug in het hotel gingen we warm eten. Na het eten hadden we het fuifje met de quiz tussen de jongens en de meisjes. We hadden ook de kans om de fitnesstoestellen uit te proberen.

    Daarna was het slaaptijd.

     

    Tibo Wynant.



    05-05-2009, 23:59 geschreven door juf Elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag van Hanne
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Dag 2

    ’s Morgens na het lekkere ontbijt, zijn we al wandelend naar het abdijmuseum in St.Idesbald geweest. We werden in drie groepen verdeeld en elke groep kreeg een gids die ons rondleidde. Wij kregen een heel leuke gids die goed kon vertellen. Zodat we dat goed konden onthouden. Buiten kregen we overblijfselen te zien van de abdij. Nadat we de rondleiding hadden gekregen, kregen we een film te zien waar Jelle Cleymans in meespeelde. De film ging over het leven vroeger in de abdij.
     Na die film zijn we terug gewandeld naar ons verblijf het Reigersnest. Daar hebben we een broodje gezond gekregen, en dat op gegeten. Na het eten zijn we naar de tram gegaan te voet. Daar stapten we de tram op richting Nieuwpoort. Iedereen zat op de tram dachten we. Want ineens riep er iemand Heleen staat nog buiten. De juf zei het tegen de chauffeur .De chauffeur deed de deuren open. Heleen kon opstappen en iedereen was opgelucht. De reis verliep zonder problemen. En we kwamen aan in Nieuwpoort.
    Daar gingen we een boot op. En we kregen uitleg over de IJzer en zijn monding in de Noordzee. Ik zelf heb wat bij geleerd. Na de uitleg stapten we van de boot. En we gingen terug de tram op naar St.Idesbald. We stapten van de tram en liepen terug naar ons verblijf.
    We maakte ons klaar voor het avondeten. Dat bestond uit bloemkool, aardappelen en worst. Na dat lekker avondeten, maakten we ons klaar voor het feestje. Op het feestje deden we een quiz. Jongens tegen meisjes. Dan moesten we opdrachten. Bv. Ter plekke een dans verzinnen, voor het eerst een liedje raden… Maar de eindstand was 13-13 . Na de quiz ging je of dansen of fitnissen.  Om 9 uur gingen we ons klaar maken voor de tweede nacht.



    05-05-2009, 23:57 geschreven door juf Elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag van Tom
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Dag 2 van de 4-daagse.

     

    We werden wakker en zijn dadelijk gaan ontbijten.

     

    Toen vertrokken we naar het abdijmuseum, maar eerst trakteerde juf Lieve ons op een hele grote lolly. Na een eindje wandelen kwamen we aan bij het abdijmuseum en werden we in drie groepen verdeeld. Eerst gingen we naar de oude ruïne van de abdij. Daar hebben we heel veel uitleg over gekregen en hebben we ook in een grote bak met zand allerlei voorwerpen mogen zoeken. Vervolgens gingen we naar binnen en kregen we een pij om aan te doen.

    In het museum kregen we heel veel uitleg van onze gekke gids, we kregen er ook nog een film te zien over de abdij. Dan zijn we terug naar ons hotel gewandeld, daar hebben we gegeten. In de namiddag namen we de tram naar Nieuwpoort. Daar zijn we na heel lang wachten met de Seastar de monding van de IJzer gaan bevaren met een gids die heel veel uitleg gaf. De tram bracht ons terug naar ons hotelletje waar we lekkere videe met frietjes hebben gegeten. Na het eten hebben we eventjes op onze kamer mogen spelen. ‘s Avonds zijn de leerkrachten ons komen roepen voor een quiz van de jongens tegen de meisjes. Om de dag af te sluiten  mochten we gaan fitnessen of gaan dansen (het was eigenlijk een klein feestje voor juf Lieve)

     

     

    Het was een super leuke en leerzame dag.

    Op naar de volgende.

     



    05-05-2009, 23:53 geschreven door juf Elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag van Mathijs
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    2e Dag zeeklassen 28 april 2009

     

     

    Na het ontbijt zijn we te voet naar Abdijmuseum Ten Duinen 1138 gegaan. Daar werden we opgedeeld in drie groepen en nadat iedere groep 1 gids had, zijn we naar de ruïne van de Abdij gegaan. De gids heeft ons laten zien welke kamers er in de Abdij zijn en waar ze voor dienen.

     

    Daarna zijn we het museum ingegaan en hebben we nog wat informatie gekregen over de voorwerpen, ziektes en mensen van toen. Tot slot hebben we nog een film gekeken over een meisje dat in het verleden in de abdij terecht was gekomen. Zij moest de Abt (hoofd van een Abdij) waarschuwen omdat iemand het op hem en zijn Abdij had gemunt. Na de film hebben we afscheid genomen van onze gidsen en zijn we terug naar het hotel gegaan.

     

    Na een warm middagmaal zijn we met z’n allen naar het tramstation gelopen en met de tram naar Nieuwpoort gegaan. In de tram zaten allerlei verschillende mensen. In de haven van Nieuwpoort hebben we ingescheept en zijn we vertrokken om een boottocht te maken op de uitmonding van de IJzer. Aan boord hadden we een gids die ons informatie gaf over de omgeving en de IJzer.

     

    Na de boottocht hebben we nog even op een grasveldje gespeeld dat daar vlakbij lag. Toen was het de hoogste tijd om weer met de tram terug naar Hotel St. Idesbald in Koksijde te gaan. Na het avondmaal hadden we nog een quiz en een fuif met onze favoriete muziek zoals Pink, Lady Gaga & Amy Macdonald. Na de fuif was iedereen doodop en hebben we ons klaar gemaakt voor de 2de nacht. Alles bij elkaar was het een super dag!!

     

    Groetjes,

    Mathijs Beverloo



    05-05-2009, 23:50 geschreven door juf Elke  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag van Thomas
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Dag 2

     

     

    We moesten zoals gewoonlijk vroeg opstaan. Toen gingen we lekker ontbijten, op de tafels lag brood en er was een grote keuze beleg.

    Na een uitgebreid ontbijt gingen we naar het abdijmuseum.  We werden verdeeld in drie groepen. Elk groepje kreeg een gids toegewezen en begon aan de rondleiding.

    Eerst gingen we de ruïnes van een abdij  bekijken . Onze gids begon enthousiast te vertellen, maar zijn uitleg was veel te moeilijk voor ons. Na de ruïnes gingen we naar het museum waar een  film werd gedraaid. De film ging over monniken e.d.,was wel interessant.
    Daarna een lekker middagmaal.

    We konden er weer volle bak tegenaan.

    Vervolgens namen we de tram naar de monding van de  Ijzer. Na een lange tocht in de tram kwamen we aan en  een stapten in de boot. Eenmaal aan boord vertrok het schip de Seastar. Het schip ging niet zo snel, er was wel iemand die uitleg gaf over het uitzich rondom ons. Na een uur op de boot gingen we terug naar de verblijfplaats om te gaan eten.

    Weer een fantastische maaltijd en toen een feestje.

    Eerst een leuke quiz met veel muziek en dan nog even feesten we kregen nog een glas frisdrank.

    Na het feest maakten we ons klaar om te gaan slapen.

    Ik viel al snel in slaap.



    05-05-2009, 23:45 geschreven door juf Elke  
    Foto
    Foto
    Foto
    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !
    Archief per week
  • 31/12-06/01 2013
  • 17/12-23/12 2012
  • 10/12-16/12 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 07/05-13/05 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 12/12-18/12 2011
  • 24/10-30/10 2011
  • 12/09-18/09 2011
  • 05/09-11/09 2011
  • 09/05-15/05 2011
  • 25/04-01/05 2011
  • 21/03-27/03 2011
  • 14/03-20/03 2011
  • 14/02-20/02 2011
  • 07/02-13/02 2011
  • 20/12-26/12 2010
  • 13/12-19/12 2010
  • 06/12-12/12 2010
  • 15/11-21/11 2010
  • 18/10-24/10 2010
  • 27/09-03/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 13/09-19/09 2010
  • 22/03-28/03 2010
  • 07/12-13/12 2009
  • 26/10-01/11 2009
  • 12/10-18/10 2009
  • 05/10-11/10 2009
  • 21/09-27/09 2009
  • 31/08-06/09 2009
  • 24/08-30/08 2009
  • 04/05-10/05 2009
  • 23/03-29/03 2009
  • 02/03-08/03 2009
  • 16/02-22/02 2009
  • 26/01-01/02 2009
  • 15/12-21/12 2008
  • 24/11-30/11 2008
  • 17/11-23/11 2008
  • 10/11-16/11 2008
  • 03/11-09/11 2008
  • 13/10-19/10 2008
  • 06/10-12/10 2008
  • 29/09-05/10 2008
  • 15/09-21/09 2008
  • 23/06-29/06 2008
  • 09/06-15/06 2008
  • 12/05-18/05 2008
  • 05/05-11/05 2008
  • 21/04-27/04 2008
  • 14/04-20/04 2008
  • 24/03-30/03 2008
  • 17/03-23/03 2008
  • 03/03-09/03 2008
  • 25/02-02/03 2008
  • 18/02-24/02 2008
  • 11/02-17/02 2008
  • 26/09-02/10 2005

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs