De komende 2 weken zijn we bezig met het project Brogel Airport, dat is de titel en het onderwerp van de musical. Even een verslagje van de eerste week!
Maandag: Opening in de hal. De leerkrachten bouwden de hal even om in een vliegtuig. De stewardessen vertelden ons wat we moesten doen bij een noodlanding en waar de nooduitgangen waren. Dan moesten er kinderen naar voor gaan om te zeggen welke rol zij in onze musical hadden.
Dinsdag gingen we met de derde graad naar Zaventem. We hadden nog een beetje tijd over dus gingen we eerst een kijkje nemen bij het Atomium, daar gingen we picknicken Daarna gingen we verder naar de luchthaven. We werden in groepjes verdeeld en kregen een gids die ons rondleidde. Om af te sluiten kregen we nog een rondleiding rondom het vliegveld vanuit onze bus.
Dan kregen we nog les rond het thema Brogel Airport. We leerden een beetje Engelse woorden en zinnetjes die op de luchthaven aan bod kwamen. Ook mochten we rekenen met afstand, snelheid en tijd.
Donderdag kregen we bezoek van de opa van Femke uit het 5de. Hij is een gepensioneerd luchtmachtpiloot en vertelde ons over de evolutie van de vliegtuigen en de verschillende types.
Vrijdag namiddag leerden we vanalles bij over de technische kant. We maakten proefopstellingen i.v.m. luchtdruk, stroomlijn, aƫrofoil en warme lucht.
Het was alvast een leuke leerzame week.
Groetjes van jullie journalisten, KOLIEN, LORE en IDE!
|