Inhoud blog
  • interludium : le cas Reynders
  • Atlantis ( vervolg2)
  • Atlantis (vervolg 1)
  • Atlantis
  • Historisch
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Blogtarus
    de spookbeschaving
    24-02-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Atlantis (vervolg 1)

    De overname van ABN AMRO was eigenlijk de brug te ver voor heel het financiële landschap in Europa,
    onafhankelijk wie zou geprobeerd hebben om een speler van een dergelijke omvang via een consortium over te nemen
    was gedoemd tot falen.
    Er waren te veel en te grote belangen mee vermengd, zeker als je dan ook nog eens rekent dat het eigenlijk oorspronkelijk Barclays zou zijn geweest die ABN AMRO ging overnemen. In het pokerrondje dat volgde zijn enkele ego's zwaar beschadigd geraakt en was men uit op wraak, bij sommigen was er zelfs een wrok die al jaren welig tierde.
    Maar we wijken af. Of toch niet ?
    Want machtige mensen hebben machtige vrienden, met veel invloed, veel politieke invloed en laten we het maar eerlijk zeggen, ook wel invloed op de media, denken we maar aan een zekere Berlusconi.
    Naast de wetgevende, de rechterlijke en de uitvoerende macht, bestaat er ook zoiets als de vierde macht, de macht van de media.
    Nu wordt in België wel moord en brand geschreeuwd omdat de scheiding van de machten zou aangetast zijn, wel ik denk dat diegenen die dat nu pas beseffen wel rijkelijk laat tot dit inzicht zijn gekomen. De vierde macht is immers al lang verweven en verstrikt geraakt doorheen de andere drie, ze is er als het ware mee vervlochten.

    Tot enkele maanden geleden was er wel een evenwichtssituatie waardoor al deze machten mekaar in stand hielden, waardoor er geen excessen,
    excuseer, waardoor er geen direct waarneembare excessen, werden vastgesteld.
      
    Op een dag veranderde dit echter allemaal, begon alles te bewegen waardoor de vlecht begon te lossen en de vezels van elke macht begonnen uit te rafelen. Het zal waarschijnlijk niet op één bewuste dag gebeurd zijn, maar eerder geleidelijk aan en op verscheidene plaatsen tegelijk.

    Laten we even een maf scenario hanteren... krijg ik de paranoïde lezers misschien wel op mijn hand.

    Stel ABN AMRO en Baclays hebben een onderling akkoord gesmeed en zijn akkoord tot een overname/fusie,
    viavia komt tot in de wandelgangen van Fortis, waar ene zekere mijnheer Lippens nog steeds met een indigestie zit van enkele jaren voorheen toen hij de toenmalige trots van België, de Generale bank, heeft moeten redden uit de handen van die 'hollanders'...
    Slim als hij is, weet hij wel dat zijn, in België (toen wel nog) grote Fortis, toch net niet zwaar genoeg weegt (in tegenstelling tot de fysieke verpersoonlijking van himsel) om te kunnen meespelen met deze grote jongens en beslist hij om op enkele informele bijeenkomsten (u heeft ongetwijfeld al gehoord van decadente orgiën) enkele 'werkmakkers' aan te spreken (die toen net hun handboeien en zweepjes hadden aangedaan), enfin , u snapt het plaatje wel.

    Aangezien zijn 'makkers' eigenlijk ook wel eens wat avontuur willen, gaan ze in op dit in hun ogen, vrij cool uitstapje.

    Zo gezegd, zo gedaan, en ze smeden hun consortium, zeer tegen de zin in van een zekere Groenink die zijn maatje bij Barclays nu teleur zal moeten stellen. Niet getreurd denken ze bij ABN AMRO en Barclays, we laten die gekken gewoon doen en laten hun een belachelijke prijs betalen, tenslotte bezitten wij toch nog veel opties en aandelen die heel wat meer waard zullen zijn dan en achteraf kunnen we hen het leven behoorlijk zuur maken of we kennen tenminste mensen die weten hoe ze hen het leven zuur kunnen maken.

    Eenmaal raden... welke macht is het gemakkelijkst te beïnvloeden en het meest manipuleerbaar...

    24-02-2009 om 21:04 geschreven door Pavio  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    Archief per week
  • 02/03-08/03 2009
  • 23/02-01/03 2009
  • 16/02-22/02 2009
  • 02/02-08/02 2009

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs