Inhoud blog
  • PROgenk wil invoering sms-parkeren in Genk
  • Nieuwjaarsreceptie PROgenk
  • Fontein stadsplein lekt!
  • Nieuwsartikel ivm tsskomst op gemeenteraad - Parkeerbedrijf OPC
  • Tussenkomsten gemeenteraad 16-12-2009 " Begroting 2010"
  • Tussenkomst gemeenteraad 16 december 2009
  • Educatieve meerwaarde toevoegen aan nieuwe straatnaamborden.
  • Lezersbrief aan HBvL
  • Schriftelijke vragen aan de schepen van Openbare Werken
  • Een eerste voorzichtige antwoord ivm zwembad Boxbergheide
    Mijn favorieten
  • PROgenk
  • Mijn Facebook
  • KRC Genk
  • HBvL
  • Nieuws uit Genk (HBvL)
  • De Morgen
  • Stad Genk
  • Geert blogt
  • {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Zoeken in blog

    Omdat samenwerken werkt!
    Onderschat nooit de kracht van mensen die samenwerken!
    22-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tussenkomst gemeenteraad 16 oktober 2008 : Fietsen in De Maten, gezond …maar gevaarlijk.

    Fietsen in De Maten, gezond …maar gevaarlijk.

    De wegen de Peerdsdiefweier en de Dilikensweier hebben tijdelijk gefungeerd als alternatieve route tijdens de werken aan de Broederstraat. De werken aan de Broederstraat zijn ondertussen gedaan. Echter het wegdek van de Peerdsdiefweier is kapot gereden door het vele (zware) verkeer .


    Erger ... het blijft er zo bij liggen.


    Diepe kuilen, bouwpuin langs de rand, stukgereden wegranden en betonnen ‘legoblokken’ die tijdelijk dienen als buffer ontsieren de omgeving. 
    Kortom, fietsers die moeten uitwijken voor een auto komen op een hindernissenparcours terecht.  Een gevaarlijke toestand. Een grondige renovatie dringt zich hier op. De straten in onze buurgemeente Diepenbeek, - Bijenberg en Sluisstraat - zijn mooi heraangelegd. Dit moet toch ook kunnen voor onze Genkse straten!

     

    Vandaar dat ik afgelopen donderdag (16 okt. 2008) op de gemeenteraad heb gepleit :

     

       voor de onmiddellijke herstelling van de meest gevaarlijke plekken ;  

       en om de Peerdsdiefweier/ De Mierlik  op te nemen in de begroting van 2009 voor definitieve herstelling en wordt voorzien van een nieuwe asfaltlaag.

     

    Verder heb ik ook een voorstel gedaan om dit soort van toestanden in de toekomst te vermijden. Ik wil ervoor namelijk voor pleiten om een extra budget te voorzien bij wegeniswerken, om de wegen die tijdelijk hebben gediend als omleidingsweg onmiddellijk te kunnen inspecteren en te herstellen.

    Antwoord van de Burgemeester :

    Jammer genoeg blonk het antwoord van de Burgemeester uit in vaagheid. De Burgemeester wilde niet concreet antwoorden op deze terechte vragen. Hij stelde voor om de problematiek van de Peerdsdiefweier te bekijken met de betrokken diensten en mij daarna van antwoord te dienen. Echter tot op de dag van vandaag is hij de inwoners van De Maten nog steeds het antwoord schuldig.
    Dit neemt niet weg dat ik dossier zal blijven opvolgen en ten gepaste tijden deze vraag opnieuw zal stellen.

    Wordt vervolgd...

    22-10-2008 om 00:00 geschreven door Patrick  


    08-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.PERSBERICHT: Klant mag niet de 'dupe' worden van Telenet-deal!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen


    PERSBERICHT 05 okt. 08

    De kwaliteit van de klantenservice en prijszekerheid zijn het allerbelangrijkste bij de overstap van Infrax naar Telenet!

    Verleden maandag 30 september ll. was een belangrijke dag voor ons als Limburgse kabelkijker. Dit was immers de dag waarop wij allen haast ‘onzichtbaar’ van tv-provider zijn veranderd. Van Infrax TV naar Telenet TV. Een overeenkomst die ongetwijfeld een meerwaarde zal betekenen voor de Limburgse tv-kijker. Denk maar eens aan de verschillende toepassingen (video on demand, interactiviteit,…) die door deze overeenkomst binnenkort allemaal kunnen geraadpleegd worden vanuitonze luie zetel.
    Door de verkoop strijken allesteden en gemeenten aangesloten bij Infrax TV een éénmalige vergoeding op van €229 mio voor de verkoop van hun klantenportefeuille aan Telenet. Daarnaast ontvangenalle steden en gemeenten aangesloten bij Infrax TV jaarlijks een vaste kost per aangesloten tv-klant. Een bedrag dat verschillende steden en gemeenten ongetwijfeld al hebben ingeschreven in hun begroting. Om ze al dan niet sluitend te maken. Voor een stad als Hasselt betekent dit een bedrag van €7,143mio, voor stad Genk €5,5mio.

    De wensen en belangen van de klant moeten voorop staan. Vanuit mijn beroepsbezigheid weet ik dat er bij klanten een grote bezorgdheid bestaatover wat de toekomst gaat brengen. “Gaat de service degelijk blijven?”, “ Gaat de klant in de toekomst moeten betalen voor een interventie?”, zijn dan ook de meest voorkomende vragen.
    Persoonlijk maak ik mij hier zorgen om. Nergens hoor of lees je iets hierover . Nochtans is nu het moment om hier de nodige acties te ondernemen, aangezien de praktische invulling van de overeenkomst nu op tafel ligt. Infrax is altijd al de beste leerling van de klas gebleken als het op het service aankomt. We moeten ervoor zorgen dat dit ook in de toekomst zo blijft.
    Vandaar mijn oproep aan alle Limburgse raadsleden en aan Genks schepen Wim Dries (voorzitter InterMedia) in het bijzonder om erover te waken dat de Limburgse tv-kabelkijker ook in de toekomst kanblijven rekenen op een degelijke servicekwaliteit van Infrax, zonder dat de hij/zij diep in zijn/haar geldbeugel zal moeten tasten.

    Telenet heeft bij een vorige overname van de tv-activiteiten – augustus 2002- van de gemengde intercommunales onmiddellijk een prijsverhoging op het basisabonnementsprijs van 20% doorgevoerd. Vandaar dat we dezelfde servicekwaliteit en garantie op prijszekerheid eisen gedurende de komende jaren. De klant mag niet de ‘dupe’ worden in de Telenet-deal. Immers Infrax is een openbare nutsmaatschappij ten dienste van zijn klanten en heeft rechtstreeks baat bij tevreden klanten. Wij moeten ons in de toekomst nog meer onderscheiden van de andere marktspelers(TV-Vlaanderen, Belgacom TV,…) door het leveren van service! Zo niet zal de concurrentie op de tv-markt bikkelhard worden.

    08-10-2008 om 00:00 geschreven door Patrick  


    12-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ACTIE : Doekt Stad Genk vzw AKTIEF op?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    OCMW-Genk geeft geen werkingstoelagen meer aan vzw AKTIEF. Wat doet vzw AKTIEF? Deze vzw is het enige dag-aktiviteitencentrum waar patiënten met chronische psychiatrische problemen kunnen aankloppen. In dit centrum vinden elk jaar een 100-tal patiënten behandeling en ondersteuning op een zeer laagdrempelige manier. Wat gaat er gebeuren met deze patiënten : doelloos op straat rondzwerven tot er zich problemen voordoen en dan opname in een psychiatrisch ziekenhuis? Dit laatste is veel, veel duurder voor de maatschappij, en minder menselijk voor deze patiënten!

    Wij steunen de meerderheid in het standpunt dat zo’n dagaktiviteitencentrum moet gefinancierd worden vanuit de hogere overheid (federaal + gemeenschap) en we willen hier ook voor ijveren.

    Doch wij willen niet zo ver gaan om dit goed werkend centrum te sluiten om zo – op de rug van de zwaksten – te bewijzen dat die hogere overheid tekort schiet!

    Daarom stelt PROgenk voor dat de Genkse Gemeenteraad :

    1/ ook voor 2009, 2010 en 2011 200.000€ voorziet voor AKTIEF vzw via

    Stedenfondsmiddelen en/of reguliere middelen (uit te betalen via het OCMW)

    2/ zich voorneemt om via de nationale mandatarissen van de verschillende partijen

    vertegenwoordigd in de Gemeenteraad, druk uit te oefenen op de hogere overheid om opkorte termijn tot een structurele oplossing te komen

    12-09-2008 om 00:00 geschreven door Patrick  


    26-06-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tussenkomst gemeenteraad juni 2008 : Europalaan levensgevaarlijk op donderdagmorgen!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    PROgenk gaat akkoord met de aanschaf van de marktkasten. Alleen moeten wij er voor zorgen dat deze marktkasten kunnen blijven dienen in de toekomst.

    Bij de aanleg van het stadsplein moesten de marktkramers verhuizen naar de busbaan in het centrum. Er werd hen beloofd dat ze terug naar het stadsplein zouden kunnen op 1 mei ll. Nu werd dit uitgesteld tot oktober a.s. (+/- 6 maanden later dus). Dit levert daarenboven op donderdagochtend supergevaarlijke situaties op voor fietsende schoolkinderen. De marktkramers zijn hier zeer ongelukkig over omdat de omzet is gedaald en ook de Genkenaren komen veel minder naar de markt omdat het er niet fijn wandelen of kopen is. Daarnaast is ook de Lijn niet gelukkig omdat hun busbaan niet vrij is, hun exploitatie wordt gehinderd.

    PROgenk dringt aan op een versnelde oplossing, zodat de grootste markt van Limburg een Genks product blijft. En dat de marktkasten die wij vandaag betalen, uiteindelijk een goede investering blijken te zijn.

    26-06-2008 om 00:00 geschreven door Patrick  




    Foto

    Patrick Uminski
    gemeenteraadslid Genk
    PROgenk

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Archief per week
  • 11/01-17/01 2010
  • 04/01-10/01 2010
  • 28/12-03/01 2010
  • 21/12-27/12 2009
  • 14/12-20/12 2009
  • 09/11-15/11 2009
  • 01/06-07/06 2009
  • 25/05-31/05 2009
  • 16/03-22/03 2009
  • 16/02-22/02 2009
  • 19/01-25/01 2009
  • 12/01-18/01 2009
  • 22/12-28/12 2008
  • 17/11-23/11 2008
  • 20/10-26/10 2008
  • 06/10-12/10 2008
  • 08/09-14/09 2008
  • 23/06-29/06 2008
  • 19/05-25/05 2008
  • 12/05-18/05 2008
  • 21/04-27/04 2008
  • 17/12-23/12 2007
  • 03/12-09/12 2007
  • 05/11-11/11 2007
  • 26/09-02/10 2005

    {TITEL_VRIJE_ZONE}

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs