Vorige week dinsdag werd de chape gegoten. Weeral een enorme verandering! Ook de gasleiding naar boven naar de chauffageketel werd nog geplaatst als ook de buitenvoeler aan de voorgevel. De tegels voor de benedenverdieping, badkamer en wc boven werden ook reeds geleverd en staan klaar om geplaatst te worden. Benieuwd wanneer ze hieraan gaan beginnen. Alvast wat nieuwe foto'tjes!
Afgelopen week ging de chauffagist aan het werk. Zelfs op zijn vrije dag (vrijdag 11 november) was hij druk bezig met het plaatsen van onze radiatoren met bijhorende leidingen. Alleen de "speciale" radiatoren ontbreken nog. In de keuken komt een extra smalle radiator en in de badkamer een handdoekendroger. Verder moet de gasteller en de gasketel op zolder nog geplaatst worden. Dit zal voor het begin van deze week zijn.
Foto 1: collector van de radiatoren Foto 2: slaapkamer Foto 3 en 4: living Foto 5: inkomhall
Afgelopen week werd de elektriciteit in onze woning afgewerkt. De afdekplaatjes voor schakelaars en stopcontacten werden geplaatst en ook in de garage werd de zekeringenkast geplaatst. In de badkamer was het bad reeds geplaatst en op zolder werd de isolatie afgewerkt. We hebben vanaf nu ook een bel aan de voordeur!!!
Foto 1: bad Foto 2 en 3: pleisterwerken boven Foto 4: schakelaars Foto 5: isolatie dak afgewerkt Foto 6: elektriciteitskast garage Foto 7: bel naast de voordeur
Dit weekend gingen we zelf aan de slag in onze tuin. Eerst wat puin uit de weg ruimen en vooraan brengen. Daarna konden we beginnen aan het uitspreiden van de berg grond die we nog hebben liggen. De hele grond werd nu voor de eerste keer aangehoogd. Als dit weer een beetje ingezakt is spreiden we de rest van onze grond uit! Met dank aan de helpers van dienst!!! Ook de aannemers hebben deze week niet stil gezeten. Zij gingen verder met de pleisterwerken. De hele woning is nu bepleisterd en ziet er weer heel anders en ruimer uit binnen. Foto's van de bovenverdieping volgen volgende week!
Volgende week staat het plaatsen van de chauffages en het afwerken van de elektriciteit op de planning.
Foto 1, 2 en 3: grondwerken Foto's 4, 5, 6 en 7: foto's van de pleisterwerken
Deze week werden de voegwerken van onze woning afgerond. En het resultaat ziet er zeer goed uit! Ook ging de plakker van start met de voorbereidingswerken voor het pleisteren van de muren. Alle ramen en deuren werden afgeplakt met folie en de hoekprofielen aan ramen en deuren werden ook geplaatst zodat het pleisterwerk volgende week van start kan gaan. Het plafond op de bovenverdieping werd al voor een groot deel afgewerkt met gipskarton zodat deze ook mee bepleisterd kunnen worden. Deze week alleen foto's van de buitenkant van de woning. Hopelijk volgende week foto's van de pleisterwerken! Volgende week zaterdag gaan we zelf aan de slag om de tuin een beetje op te hogen en de hoge berg grond weg te werken.
Deze week werden weer heel wat klusjes geklaard! Woensdag gingen de ramen en deuren in onze woning en we zijn zeer tevreden met het resultaat! Aan het grote schuifraam moet de invisivent van het ventilatiesysteem nog boven het raam geplaatst worden, de elektrische rolluiken van de keuken en de deurknop aan de voordeur komen ook nog later. Ook werd reeds begonnen aan de voegwerken. Op zolder werd reeds tussen de bovenverdieping en de zolder het dampscherm en de isolatie aangebracht, ook het dak is al voor een groot deel geïsoleerd. Vandaag maakten we ook kennis met onze buren, zij kwamen ook net een kijkje nemen naar hun woning.
foto 1, 2 en 3: voorgevel, zijgevel en achtergevel foto 4, 5 en 6: raam badkamer, slaapkamer en toilet foto 7: living foto 8: voordeur binnenkant foto 9: achterdeur en raam keuken foto 10: isolatie zolder
Vorige week werd reeds het plat dak van de benedenverdieping afgewerkt. Ook waren toen de plaatsen al aangeduid met krijt waar de lichtpunten, schakelaars en stopcontacten zullen komen. De elektricien kon dus deze week van start gaan. Vandaag een kijkje gaan nemen en alle aansluitingen van de elektriciteit zijn in orde! Ook de isolatie werd al geleverd die tussen de bovenverdieping en de zolder zal komen. Volgende week worden de ramen en deuren verwacht!
foto 1: afwerking van het plat dak foto 2: elektrisch verdeelbord in de garage foto 3: elektriciteit in de keuken foto's 4, 5 en 6: enkele foto's van de elektriciteit op de bovenverdieping
Afgelopen dinsdag kwam de watermaatschappij (TMVW) de watermeter aansluiten samen met de minibinneninstallatie. Vanaf nu is er dus ook stromend water op de werf. Deze week kregen we telefoon van de werfleider. Er is in de keuken bij de achterdeur geen plaats om het optreksysteem van het rolluiklint te plaatsen. Dit was nooit eerder opgemerkt door BIK. Als tegemoetkoming krijgen we van BIK zonder opleg op deze plaats elektrische rolluiken. Bij de andere ramen werd het optreksysteem voor de rolluiklinten wel geplaatst. De werfleider wist ons ook te vertellen dat volgende week de elektricien van start zal gaan en dat ook het plat dak van de benedenverdieping zal worden afgewerkt. De ramen komen de eerste week van oktober. Ook werd er momenteel al een deeltje van onze woning (de kant die uitgeeft bij de buur) ingevoegd. De gevelsteen krijgt zo weer een heel ander uitzicht.
Vandaag eens een kijkje gaan nemen op de bovenverdieping, dankzij een vriendelijke buurman die ons even zijn ladder wou lenen! Op de bovenverdieping werden alle leidingen getrokken voor het ventilatiesysteem van onze woning: C+ Evo. Ook de plaats waar de sensoren van de Healthbox van het ventilatiesysteem zullen komen wordt nu duidelijk. Beneden is nu ook zichtbaar waar de afzuigmonden zullen toekomen in de keuken, berging, toilet en badkamer. Ook werden in de badkamer alle leidingen voor het water geplaatst.
Volgende week dinsdag 6 september komt de watermaatschappij het water aansluiten en de waterteller en minibinneninstallatie plaatsen.
Foto 1: Afzuigmond keuken Foto 2 en 3: Afvoer C+ Evo Foto 4: Plaats voor sensor Healthbox Foto 5: Aansluitpunt voor C+ Evo en verwarmingsketel op zolder Foto 6, 7 en 8: Leidingen water in badkamer
Deze week is er weer heel wat veranderd in onze woning. Dinsdag werd de garagepoort geplaatst door de firma L-Door. Ook de leidingen voor het water werden in heel de woning gelegd en het buitenkraantje werd geïnstalleerd. De boring voor de afvoer van de dampkap werd ook deze week gedaan.
Foto 1: garagepoort Foto 2: garagepoort binnenzijde Foto 3: Motor garagepoort Foto 4: waterleidingen keuken Foto 5: waterleidingen garage naar boven Foto 6 en 7: achterzijde gevel met buitenkraantje en gat voor afvoer dampkap.
Nu het bouwverlof al 2 weken voorbij is werd er reeds heel wat gewerkt aan onze woning. Vorige week werden reeds de putten voor de woning geplaatst met o.a. de septische put en de regenwaterput. Ook werden de dorpels aan de ramen, deuren en garage geplaatst. Deze week ging de dakwerker van start en ging het dak er op! Ook de ramen werden opgemeten, hierop is het nu nog een week of 5 wachten voor de plaatsing ervan. Dit verwachten we half september! Ook de technische plannen werden vandaag binnengebracht, dus kunnen ze van start gaan met het leggen van alle electriciteit en het ventilatiesysteem.
Foto 1: voorgevel Foto 2: Achtergevel met velux Foto 3: zijkant achtergevel Foto 4: Zijgevel Foto 5 en 6: septische put, regenwaterput en 2 wachtputjes.
Na 4 weken hard werken door de aannemer is al het metselwerk klaar geraakt! Binnen werd ook alles proper gemaakt, wat al een heel ander zicht wordt. Nu 3 weekjes bouwverlof en nadien gaan ze weer van start. Na het bouwverlof hebben we een afspraak met de werfleider om te bekijken wat er verder allemaal staat te gebeuren.
Foto 1, 2 en 3: voorgevel met blauwe steen Foto 4: Achtergevel Foto 5: Zijgevel Foto 6: keuken Foto 7: berging Foto 8: garage Foto 9: living Foto 10: Inkom
Ook deze week hebben de aannemers weer hard gewerkt! De bovenverdieping werd opgetrokken in snelbouw en ook een groot deel van de gevelsteen werd geplaatst. Alle kamers boven zijn nu goed zichtbaar en we zijn zeer tevreden met het resultaat! Ook de blauwe steen rond de voordeur werd geplaatst, het ziet er heel mooi uit!
Nog 1 weekje voor het bouwverlof. Tijdens deze week zou het metswerk helemaal klaar moeten zijn. De spanten zullen eventueel ook al geplaatst worden zodat na het bouwverlof het dak er op kan!
foto's 1, 2 en 3: voorgevel met blauwe steen rond de voordeur. foto 4: achtergevel foto 5: zijgevel foto 6: slaapkamer vooraan foto 7: grote slaapkamer foto 8: badkamer foto 9: slaapkamer achteraan foto 10: gang boven met: -1ste deur rechts: slaapkamer vooraan -2de deur recht: bureau -3 de deur rechts: slaapkamer achteraan -deur recht voor: grote slaapkamer -deur links: badkamer -niet op foto: deur apart toilet links voor de badkamer foto 11: plat dak
Na een weekje is er weer veel gebeurd aan onze woning. De snelbouw van de benedenverdieping werd afgewerkt, de welfsels werden gelegd en de gevelsteen werd geplaatst! Het begint er al mooi uit te zien! Intussen werd er ook al begonnen aan de bovenverdieping. Op foto 1 en 2: de voorgevel Op foto 3 en 4: de zijgevel Op foto 5: de achtergevel foto 6 en 7: de living en de keuken
Vandaag een kijkje gaan nemen op de werf. De benedenverdieping is al goed opgeschoten en je kan al goed zien waar alles zal komen. Hier en daar ontbreekt er nog een muurtje maar met een beetje verbeelding zagen we het al helemaal voor ons!
Op foto 1 en 2 zie je de voorgevel met rechts de garage, in het midden de voordeur en links een raampje om de inkomhall te verlichten. Op foto 3 de zijgevel met rechts een klein raampje van het toilet en daarnaast nog 3 ramen voor de living. Op foto 4 de achtergevel met links de deur met raam van de keuken en rechts het grote schuifraam. Foto 5 toont het zicht vanuit de living naar de inkomhall toe, hier ontbreekt nog een muur tussen de living en de inkomhall. Op foto 6 zie je vanuit de keuken in de berging en de garage. Het eerste muurtje van de berging moet ook nog verder afgewerkt worden. Op foto 7 zie je de ruimte dat de keuken zal worden.
Vandaag gingen we een kijkje nemen op onze bouwgrond, om te kijken of er de laatste dagen nog iets was veranderd. Er wachtte ons een aangename verrassing want de funderingen en de vloerplaat zijn gegoten. Ook de gevelsteen werd al geleverd. Ook is nu goed zichtbaar dat onze woning 30 centimeter lager zal liggen dan dat van de buren, om achteraan aan de woning niet te veel grond te moeten aanhogen.
Eind september namen we voor de eerste keer contact op met BIK woningen voor meer informatie over een interessant bouwproject te Mazenzele. Na enkele gesprekken en een voorontwerp besloten we met hen in zee te gaan voor het bouwen van onze woning. Begin januari was het definitieve bouwplan klaar om opgestuurd te worden naar de gemeente Opwijk. Eind maart werd de bouwvergunning goedgekeurd en even later kon ook de laatste versie van het uitvoerend lastenboek definitief getekend worden bij BIK. Vanaf dan was het alleen nog wachten op de start van de bouw.