De gezellige en ontspannende wijkvereniging voor alle 55-plussers !
22-06-2022
2022-06-22 WANDELZOEKTOCHT
2022-06-22 WANDELZOEKTOCHT
Wat een prachtige dag weer voor Okra Heilig Hart ! Veel zon, staalblauwe hemel en talrijke Okra-leden met heel veel zin in ontspanning en plezier !
Niet minder dan 23 leden schreven in voor onze traditionele wandelzoektochten. Sommigen kozen voor de korte versie, anderen deden liever de langere versie. Er waren er zelfs die beide zoektochten tot een goed einde wensten te brengen.
Puffend en zwetend kwamen ze terug het Crutzenhof binnen, blij en heel voldaan.
Een wedstrijd heeft natuurlijk winnaars. Bij de korte wandeling was het goud voor Agnes Bosmans, het zilver voor Lut Oris, en het brons voor Stan Hendrickx.
De lange wandeling werd gewonnen door (weeral) Agnes Bosmans, vòòr Annie Vanbriel en Lut Oris.
Zij mochten allen, namens Okra Heilig Hart, een mooie prijs in ontvangst nemen
Nagepraat werd er nog, samen met een tiental andere leden, met lekkere koffie met pannenkoeken !
Weer een mooie dag voor ons trefpunt en onze leden !
22-06-2022 om 16:28
geschreven door Webbeheerder
21-06-2022
2022-06-21 FIETSEN EN WANDELEN DEMERSTRAND
2022-06-21 FIETSEN EN WANDELEN DEMERSTRAND
Vandaag beleefden we een zeer leuke dag met fietsen en wandelen.
We fietsten met een groep van 19 enthousiaste Okraleden naar het Demerstrand in Diepenbeek. We vertrokken daarvoor richting Sint-Lambrechts-Herk en door de vallei van de Mombeek kwamen we in Alken. Daarna fietsten we even door Wellen en weldra zagen we in de verte reeds de kerktoren van Kortessem. Via het prachtige fietspad kwamen we terug aan de Mombeek. Diepenbeek was daarna heel dichtbij. Via de nieuwe spoorwegondertunneling waren we direct aan het Demerstrand.
We hadden dan wel een drankje verdiend, waarna we het mooie gebied "De Pomperik" bewandelden. Na 3,5 km arriveerden we terug aan de cafetaria van het Demerstrand waar we van een volgende drankje genoten.
Wel voldaan fietsen we daarna terug huiswaarts langs het Demer-fietspad met 35 km in de benen.
21-06-2022 om 17:59
geschreven door Webbeheerder
14-06-2022
2022-06-14 BEZOEK AAN HET URSULINENHOF
2022-06-14 BEZOEK AAN HET URSULINENHOF
Als vereniging van en voor 55-plussers is het fysieke en geestelijk welzijn van onze leden ook een van onze aandachtspunten.
Zo lang we ons goed voelen in onze eigen vertrouwde thuisomgeving staan we er niet zo dadelijk bij stil. Maar, misschien wordt onze woning wat te groot voor ons, kunnen we het onderhoud niet meer zelf aan, of worden we zelf wat hulpbehoevend ? Dan is een andere oplossing nodig. Eén van de oplossingen kan misschien een assistentiewoning zijn ?
Om hiermee eens kennis te maken brachten we een bezoek aan het mooie Ursulinenhof, centraal gelegen in onze eigen stad.
We werden hartelijk welkom geheten en kregen een zeer uitgebreide en deskundige uitleg over de mogelijkheden, de aangeboden diensten, en natuurlijk ook de prijzen. We werden daarna rondgeleid in twee mooie voorbeeldwoningen. Als afsluiter van het bezoek werd ons in de brasserie nog lekkere koffie met taart aangeboden.
Kortom, heel wat informatie om over na te denken !
14-06-2022 om 15:57
geschreven door Webbeheerder
30-05-2022
2022-05-27 LIJNDANSEN PLEIN OP STELTEN
2022-05-27 LIJNDANSEN PLEIN OP STELTEN
Hierbij laten we U genieten van het mooie optreden van onze lijndansgroep t.g.v. Plein op Stelten.
30-05-2022 om 10:43
geschreven door Webbeheerder
27-05-2022
2022-05-27 OKRA ZET PLEIN OP STELTEN
2022-05-27 OKRA ZET HET PLEIN OP STELTEN
Met 2 jaar vertraging kon Okra eindelijk het 65-jarig bestaan vieren. Okra zette daarvoor het plein letterlijk en figuurlijk op stelten. Tijdens de wekelijkse markt kon men er echt niet langs kijken. Okra was duidelijk AANWEZIG ! Aan de mooie, bevlagde mobilhome kregen de voorbijgangers, bij een gratis aangeboden kop koffie, de werking van Okra uitgelegd. Velen waren verrast over wat Okra te bieden heeft en betekent voor onze 55-plussers.
Als klap op de vuurpijl werd de aandacht getrokken door een flash-mob en het optreden van de lijndansgroep van Okra Heilig Hart. Er was heel veel bekijks en appreciatie voor deze voorstelling. Een daverend applaus van het publiek deed dan ook heel veel deugd !
27-05-2022 om 00:00
geschreven door Webbeheerder
17-05-2022
2022-05-17 VEILIG EN ECONOMISCH FIETSEN
2022-05-17 VEILIG EN ECONOMISCH FIETSEN
Fietsen is in tegenwoordig, en zeker elektrisch fietsten.
Ook binnen ons trefpunt is fietsen één van de vaste activiteiten.
Maar, kennen we onze elektrische fiets voldoende ? Weten we goed hoe wij hem moeten gebruiken ? Kunnen we er veilig mee de baan op ?
Heel veel vragen waarop deze namiddag een 20-tal deelnemers antwoorden kregen. Okra-Sport vaardigde een deskundige af om ons bij deze vragen te helpen. Deze deskundige was dan ook nog iemand van ons eigen trefpunt, nl. Jules Cypers. Op een gedreven wijze bracht hij ons heel wat kennis bij.
Begonnen werd met een uitrgebreide kennismaking met de elektrische fiets en de verplichtingen om er mee deel te nemen aan het verkeer. Nadien volgden wat lokale, praktische proeven, waarna we een fietsrit van een 20-tal km deden. Tijdens deze rit vestigde Jules onze deelnemers op heel wat praktische punten die belangrijk zijn om veilig en economisch te fietsen. Daarna werd nog wat aandacht besteed aan de wegcode en volgde er nog een kleine verkeersquiz.
Het was een zeer leerrijke namiddag, waarvoor we Jules heel erg bedanken !
17-05-2022 om 16:37
geschreven door Webbeheerder
12-05-2022
2022-05-12 VOORDRACHT CYBERCRIMINALITEIT
2022-05-12 VOORDRACHT CYBERCRIMINALITEIT
We zijn tegenwoordig gedwongen om meer en meer gebruik te maken van PC, laptop, tablet of smartphone. Bankverrichtingen, aankopen, belastingsaangiften, enz. : alles moet digitaal. Dit biedt een uitstekende gelegenheid aan lieden met minder goede bedoelingen om op een slinkse manier geld te ontfutselen van ons, achteloze gebruikers.
Om die reden nodigden wij twee ervaren politieinspecteurs uit om ons te wijzen op de manieren waarop deze criminaliteiten gebeuren. Na een zeer gedegen uitleg kwam er een spervuur aan vragen die duidelijk beantwoord werden.
Het was voor ons allen een zeer leerrijke namiddag !
12-05-2022 om 00:00
geschreven door Webbeheerder
10-05-2022
2022-05-10 FIETSTOCHT NAAR SCHULENSMEER
2022-05-10 FIETSTOCHT NAAR SCHULENSMEER
Vandaag fietsten we
naar onze Limburgse parel : het Schulensmeer.
Eerst reden we
echter naar het Verbindingsplein aan Quartier Bleu. Op vraag van onze
stedelijke sportdienst fungeerden we daar als uithangbord van Hasselt-Fietsstad
ter gelegenheid van de persconferentie n.a.v. het evenement Hasselt Fietst op
zondag 5 juni en de start van de Ronde van Limburg op maandag 6 juni. Na de
gebruikelijke fotoshoots vertrokken we langs het kanaal nar Stokrooie,
Thiewinkel en Lummen. Van daaruit fietsten we naar Linkhout en het
Schulensmeer.
We deden het terras
van Het Vloot alle eer aan, waarna we de terugrit aanvatten. Via Schulen,
Berbroek, Spalbeek en Kermt waren we vrij snel in Kuringen. Langs Herkenrode
fietsten we terug Heilig-Hartwaarts.
Het was een mooie,
rustige en zonnige rit met toch vrij veel wind : beetje hinderlijk in de
heenrit, maar des te plezanter in de terugrit !
10-05-2022 om 15:55
geschreven door Webbeheerder
03-05-2022
2022-04-28 LAAT JOURNAAL met ILONA
2022-04-28 LAAT JOURNAAL met ILONA
De stijging van de levensduurte, de energieprijzen die de pan uit swingen, noodzakelijke levensmiddelen waarvan de prijzen pijlsnel omhoog gaan, het zijn de gespreksonderwerpen van de dag. Voeg daarbij nog eens dat vele van onze leden, veelal alleenstaanden, toch maar weinig pensioen hebben, reden genoeg voor VRT-Laat om er een thema van te maken.
Om deze zaak wat meer duiding te geven, vroeg men de mening van onze voorzitster Ilona, die dat prachtig gedaan heeft.
Ilona, van harte proficiat voor uw klare en duidelijke stellingname en de manier waarop U gebracht hebt.
Het was ook fijn dat in de uitzending vermeld werd dat U Okra Heilig Hart Hasselt vertegenwoordigde !
Hieronder tonen wij U een uittreksel van dit journaal.
2022-04-26 FIETSTOCHT naar THIEWINKEL - ZONHOVEN - TEUT - BOKRIJK
Bij een fris, maar zonnig weertje fietsten we langs Herkenrode naar Thiewinkel. We stopten er even aan het Kapelletje van Onze-Lieve-Vrouw van Altijddurende Bijstand. Enkele kaarsen werden aangestoken waarna we onze rit vervolgden naar Zonhoven-Halveweg. Hier draaiden we af naar het prachtige natuurgebied De Teut, waar we enkele weken geleden nog mooie wandelingen deden. Nadat we De Teut gepasseerd waren fietsten we verder naar Bokrijk waar we toch niet konden doorrijden zonder even een drankje te nuttigen. Na de bijhorende, uitgebreide babbel reden we verder huiswaarts.
Het was weer een mooie rit met heel fijne vrienden en vriendinnen !
26-04-2022 om 16:46
geschreven door Webbeheerder
25-04-2022
2022-04-25 LIJNDANSEN
2022-04-25 LIJNDANSEN
De coronaverboden en -beperkingen zorgden er voor dat onze zeer actieve lijndansgroep erg beknot werd in haar mogelijkheden om de leden maximaal dansplezier te geven. Er werd een hele periode online gedanst, maar dat verhinderde toch het sociale contact, wat voor onze leden ook zeer belangrijk is.
Maar, eindelijk, hopen wij dat we verlost zullen zijn van deze verschrikkelijke corona en dat we tenvolle weer van onze hobby kunnen genieten, samen met onze andere dansvrienden die massaal de weg naar de zaal terug gevonden hebben.
25-04-2022 om 13:47
geschreven door Webbeheerder
23-04-2022
2022-04-23 ONTBIJT ALS DANK VOOR ONZE LEDEN
2022-04-23 ONTBIJT ALS DANK VOOR ONZE LEDEN
Na twee jaren coronaleed mochten we eindelijk weer eens samenkomen.
Om dat te vieren, en als dank aan al de leden voor hun trouw lidmaatschap, nodigde het bestuur iedereen uit voor een gratis ontbijt.
Om iedereen maximaal te laten genieten werd Grand Café Drugstore gevraagd dit ontbijt voor ons te organiseren. Een zeer goede keuze ! Mooie omgeving, prima ontvangst, lekker eten en een gezellige sfeer !
Er werd met volle teugen van dit feest genoten en iedereen ging zeer voldaan naar huis !
Hartelijk dank aan Okra Heilig Hart voor dit prachtige gebaar !
Wat een prachtig weer was het voor onze eerste fietstocht van dit jaar !
Blijgezind vertrokken wij voor een 40-tal km langs de prachtige boomgaarden van Alken, Wijer, Stevoort en omgeving. Wij hoopten wat te genieten van de prachtige bloesems, maar de peren waren uitgebloeid en voor de appelen was het nog enkele dagen te vroeg. Maar, niet getreurd, we hebben een fijne gezellige tocht gehad en daar gaat het toch om !
12-04-2022 om 16:49
geschreven door Webbeheerder
29-03-2022
2022-03-29 WANDELING PLATWIJERS
2022-03-29 WANDELING PLATWIJERS
Als laatste wandeling van dit winterseizoen hielden wij het met een kortbij-wandeling. De Platwijers, dit zeer mooie natuurgebied, was vandaag onze bestemming. Nu we ook het zonnige weer meehadden, konden we echt genieten van onze uitgestippelde wandelingen. Een kortere wandeling van 3 km. voor de minder geoefende wandelaars, en een langere van een 8-tal km. voor de geoefende wandelaars. Beide wandelingen vertrokken en kwamen toe aan de gekende, historische Paalsteen, de grenspaal tussen Hasselt, Kuringen en Zonhoven. Het was echt genieten geblazen !
De namiddag werd prettig afgerond met een lekker drankje in café In het Dorp te Kuringen.
29-03-2022 om 16:05
geschreven door Webbeheerder
16-03-2022
2022-03-16 WANDELING SCHULENSMEER
2022-03-16 WANDELING SCHULENSMEER
Alhoewel de temperatuur vandaag toch iets lager was dan voorspeld ( 15°), was het toch een uitnodigend weer voor een mooie wandeling.
Het Schulensmeer was ons doel vandaag voor onze twee wandelingen : een kortere van een 3-tal km en een langere voor de meer geoefende wandelaars, rond het meer, van 8 km.
Na deze inspanningen verdienden we toch een opkikkerke in "Het Krievelkuut" in Schulen. We werden er ook nog eens aangenaam verrast door Annie, die ons liet meegenieten van haar verjaardag met een heerlijke drankje en enkele lekkere pralines ! Heel erg bedankt, Annie, en nogmaals een gelukkige verjaardag !
16-03-2022 om 16:55
geschreven door Webbeheerder
22-02-2022
2022-02-22 WANDELING HERKENRODE
2022-02-22 WANDELING HERKENRODE
De weersomstandigheden waren van die aard dat het heel twijfelachtig was om een rustige, droge wandeling te kunnen doen.
Maar, optimisten als we zijn, vertrokken we om 13.00 H toch voor onze wandelingen. In het begin konden we het moeilijk droog houden, maar gaandeweg klaarde de hemel helemaal uit : weinig wind en helemaal geen regen meer. Voldaan en blijgezind kwamen we aan in "De Paardenstallen", waar we opgewacht werden door nog een drietal lachende Okra-leden. Samen werd er genoten van een lekker drankje terwijl de tongen niet stil stonden !
Wat was het weer een gezellige namiddag !
22-02-2022 om 15:47
geschreven door Webbeheerder
08-02-2022
2022-02-08 WANDELING DE TEUT
2022-02-08 WANDELING DE TEUT
Vandaag was ons wandeldoel het prachtige natuurgebied De
Teut in Zonhoven. Bij de start van onze wandelingen kleurde de hemel wel wat grijs,
maar gaandeweg zagen we het zonnetje even komen piepen. We kozen voor twee
verschillende afstanden, nl. een wandeling van 6 km en een kortere van 3,5 km.
Toevallig kwamen de twee groepen samen aan de aankomst. We zagen allemaal heel
blije gezichten, nog nagenietend van de mooie wandeling door dit mooie
natuurgebied.
Natuurlijk had de innerlijke mens na deze wandeling recht op een lekkere versterking. In het centrum van Zonhoven vonden wij hiervoor een geschikte gelegenheid.
In een fijne ontspannen sfeer werd er nog een heel tijdje nagebabbeld en al
plannen gemaakt voor de volgende wandeling.
08-02-2022 om 16:09
geschreven door Webbeheerder
18-01-2022
2022-01-18 WANDELING BOVY
2022-01-18 WANDELING BOVY
Onder een prachtig winterzonnetje vertrokken we voor 2 prachtige wandelingen in het mooie natuurgebied tussen Kiewit en Bokrijk. De kortere wandeling van 3,5 km ging over verharde wegen tot aan "Fietsen door het water" en terug. De langere wandeling van 7 km had dezelfde bestemming maar daarvoor werd gekozen voor soms wat modderige bospaadjes. Terug in Kiewit werd ook nog een stuk over knuppelpaadjes gestapt waarna we allen samen kwamen in de Koe-vert. We zagen hier alleen maar blije gezichten, nog nagenietend van de mooie wandelingen en het samenzijn !
18-01-2022 om 00:00
geschreven door Webbeheerder
21-12-2021
2021-12-21 WANDELING BOVY
2021-12-21 WANDELING BOVY
Precies op de dag dat de winter begint en het de kortste dag van het jaar is, konden we genieten van het mooiste wandelweer dat er is. Lichte vrieskou, maar een staalblauwe hemel met een deugddoende winterzon, het was echt ideaal. Voeg daarbij nog de mooie wandelingen in en rond Bovy en de kluis van Bolderberg: de dag kon niet meer stuk !
21-12-2021 om 00:00
geschreven door Webbeheerder
14-12-2021
2021-12-14 AVONDWANDELING
2021-12-14 AVONDWANDELING
Onze stad is prachtig en sfeervol verlicht t.g.v. de
kerstperiode. Okra Heilig Hart vond het een uitmuntende gelegenheid om twee
zaken te combineren : een deugddoende avondwandeling door de stad en genieten
van deze mooie verlichting. Vele leden stapten mee en waren vol lof over onze
prachtige stad.
Bij een lekker drankje werden de vriendschapsbanden tussen de deelnemers nog
wat nauwer aangehaald.