2022-08-16 FIETSTOCHT NAAR KOERSEL KAPELLEKE
Voor onze veertiendaagse fietsrit opteerden we ditmaal voor een wat langere route. Deze trip werd gezegend met een prachtig zomers weer en kon dus al van bij de start niet meer stuk.
Om 10.00 H vertrokken wij met z'n elven langs het Albertkanaal, richting Beringen. We bleven dit volgen, een klein ommetje langs Eversel niet te na gesproken. In Beringen-Mijn gekomen fietsten we langs B-mine en de mooie terril in de richting Stal-Koersel en vervolgens door de mooie bossen en de prachtige vallei van de Zwarte Beek naar Koersel Kapelleke.
Natuurlijk hadden we honger en dorst gekregen. Hiervoor stopten we eerst bij Oma's Ijs, waar de tafel voor ons gedekt stond. De innerlijke mens werd er grondig versterkt, aangevuld met nog een tractatie van de bazin.
Hierna stelden we ons de vraag welke de invloed was van de fysieke inspanning van het fietsen en het lekkere eten op ons gewicht. Een specialist terzake stelde voor om dit gewicht voor iedereen te bepalen, maar bij de eerste dame liep het al mis. Het naaldje kwam niet omhoog zodat verdere pogingen maar gestaakt werden.
De terugtocht was bijna continu in dalende lijn, via de mijn van Zolder, en het industrieterrein. Langs Houthalen en Zonhoven reden we terug over de brug van het kanaal in Stokrooie waarna we bijna onmiddellijk in Herkenrode kwamen.
Hier werd, met een lekkere drank, nog uitgebreid nagepraat over deze heel mooie rit, die we afsloten met 70 km op de teller !
16-08-2022 om 15:48
geschreven door Webbeheerder
|