Vandaag was onze rush day, omdat we ons gingen haasten van de ene metro naar de andere, en intussen een heleboel verschillende delen van New York ontdekken.
We probeerden een nieuwe formule uit: divide et impera, of in ons geval: de groep in 2 splitsen. De metro nemen, een straat oversteken, op straat luisteren naar een beetje uitleg, tellen of iedereen nog aanwezig is,
zijn namelijk zaken die allemaal zeer moeizaam gaan met een groep van 48. Dus probeerden we het eens met 2 kleinere groepen.
Bij het vertrek kregen we al onmiddellijk een bewijs van het nut van deze oplossing: een studente van de eerste groep kon wegens de ochtendspits niet meer mee in de metro, maar kon gelukkig aanpikken bij de 2de groep die enkele minuten later passeerde.
Onze eerste halte was Madison Square Park en de Flatiron building, de eerste wolkenkrabber van New York, en eveneens de smalste. Nadien terug de metro in, en nu naar Washington Square park, waar zich o.a. de New York University bevindt. We wandelden door Greenwich village, en ontdekten de oorsprong van de uitdrukking gay. De student die dit op één van de fotos illustreert beweert echter dat hij puur poseert voor de foto, en verder geen connectie heeft met de gay scene
.
Terug in de metro, en nu naar Soho, mijn persoonlijke favoriet. Allemaal prachtige halfhoge gebouwen met mooie gevels. De studenten hadden echter ook veel interesse voor wat zich op het gelijkvloers van de gebouwen afspeelt, winkels van alle kledingketens. Het einde van dit stukje wandeling deed ons in Chinatown belanden, wat een heel contrast was met de voorgaande straten. Vuil, rommelig, winkeltjes met namaak merkenkleding, juwelen en handtassen en natuurlijk heel veel chinezen. Wij wandelden tot aan de metro die ons terug noordelijker bracht, naar het Meatpacking district. Hier wandelden we naar de High line, een park dat aangelegd werd op een viaduct voor goederentreinen. De treinen zijn er niet meer, en in de plaats is een lang, smal park gekomen, dat zich boven de andere straten bevindt. Aan de linkerzijde zagen de we Hudson River en New Jersey liggen.
Dan volgde een middagpauze om de voeten te laten rusten en iets te eten in één van de restaurantjes van het nieuwe trendy Meatpacking district. Terug de metro in, naar Penn station, vanwaar we wandelden naar de Empire State Building. We waren in angstige afwachting voor de lengte van de wachtrijen die we zouden vinden, maar dit viel ontzettend mee. Het was de ganse dag bewolkt, en de meeste toeristen hadden het laten afweten. Gevolg: geen wachtlijnen, iedereen onmiddellijk naar de top. En omdat het in de loop van de dag stilaan opgeklaard was, was de zichtbaarheid redelijk. En voor wie denkt in België is het toch lekker warmer: het was wel een flinke 22 °C, maar met wat bewolking erbij.
Na het bezoek aan de ESB ging iedereen zijn eigen weg. Naar het hotel om de voeten te laten rusten of om zelf een dutje te doen, en het slaaptekort van de vorige nachten in te halen, naar Central Park om te genieten van de natuur en de rust, of naar de winkelstraten, om de dollars uit te geven.
De andere groep volgde gedeeltelijk hetzelfde programma, maar besliste aan het einde om niet naar de High line te gaan, maar de ferry te nemen naar Staten Island, en daar verder met de trien naar New dorp te gaan. Een heel contrast met Manhattan: landelijk, rustig, minder haast.
En s avonds lieten onze studenten zien dat ze ook verstandig kunnen zijn: nogal wat groepjes deden het rustig aan, wat TV kijken of vroeg gaan slapen, of een klein feestje bouwen op de kamer, waar zelfs de docenten welkom waren! Zulke feestjes kunnen natuurlijk ook lang uitlopen, dus wordt het terug afwachten hoe fit iedereen zal zijn.
|