Er zijn dingen die je als kind niet mag vertellen aan derden
Dingen die binnen jullie huismuren gebeuren en die er horen te blijven en dat volgens de volwassenen in dat huis. Als jij als kind beslist dat je er genoeg van hebt en dat niemand je meer begrijpt, dat je aan het stikken ben en je lucht nodig hebt. Dan komt de simpele gedachte dat je je grootste geheim met iemand moet delen. En als kind denk je meestal niet aan de gevolgen, je hoopt gewoon dat er iemand is die sterk genoeg is en vooral stoer genoeg om het tegen deze zware huisgenoten van jouw op te nemen. Huisgenoten die jou hebben opgevoed en die jou mischien ook nog gemaakt en gewenst hebben. Je vraagt je steeds af waarom jij en wat je precies misdaan hebt. Op school leer je alles over mishandeling en als de leerkracht moeite heeft om het aan de klas allemaal duidelijk te maken, heb je zin om het woord over te nemen en te zeggen van: wat hij bedoelt is... Maar de blik die iedereen jou zou geven en het lange gesprek bij de CLB die zowiezo zal eindigen met het contacteren van je ouders voor een gesprek. We zullen zeggen dat je gewoon zin krijgt om je mond heel de les door toe te houden. Bang dat je iets zou zeggen dat jou verdacht zou doen lijken.
Hoe komen ze er toch bij om 2uur voor dat de schooldag eindigt en iedereen naar huis keert, jou ouders stiekem te bellen na dat ze jou getroost en gesteund hebben en beloofd dat het tussen jullie hing blijven en dat je steeds bij hen terecht kunt als je wilt praten... Verwachten ze op één of ander manier dat de ouders plots gaan zeggen: "Heeft ze dat verteld? Dat klopt volledig. Onze dochter wordt geslagen, krijgst soms geen eten, moet haar eigen plas opdrinken en slaapt af en toe in de tuin in haar ondergoed tijdens de winterdagen. En dat om haar te straffen omdat ze geen 10 heeft gehaald voor wiskunde. U heeft gelijk, we gaan dit nooit meer doen. Het spijt ons!"
Ik heb nog maar onlangs ontdekt dat je een diploma nodig hebt om als leerkracht of CLB medewerkster te starten. Je krijgt de job niet met zomaar een diploma. Je moet verder gestudeert hebben aan de hogeschool of universiteit. Iemand zoals ik die 10jaar lang mishandeld werd en een diploma heeft (niet voor leerkracht of clb), zou nooit zo een vacature kunnen ontvangen of aangenomen worden. Ik vraag me af wat je op school meer leert dan in het leven. Ik weet tenslotte wel dat als er iemand mij vertelt dat hij/zij zwaar mishandelt wordt thuis (in welke vorm dan ook). Dat ik het zeker en vast niet moet gaan chekken bij de ouders. Of het kan zijn dat ik dat kind een tijd lang niet meer zie. En dat hij/zij zogezegd in het ziekenhuis ligt met een erge griep virus. Wat een mens veel zou moeten duidelijk maken. Maar blijkbaar moet je een bepaalde diploma hebben omdat door te hebben. Jammer genoeg zijn het soms net die mensen die je leven tot een hel maken.
Ik was de rebelse in de klas en had de slechtste punten. Bevriend met iedereen op school. Deed vaak niet mee met de lichamelijke lessen of droeg toch niet het juiste uniform. Ik lachte altijd en hielp iedereen met zijn problemen.