Inhoud blog
  • Met Bob & Min aan de Petite Côte
  • Pittige wandeling natuurgebied Popenguine
  • Fietstocht naar de Africa "Eco"-Race
  • Boottocht op de Senegal-rivier
  • Hoog bezoek
    Ons verblijf in Senegal

    26-09-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Terreinbezoek Kaolack, Sanghap en Loyenne

    Goele en Nele trekken voor twee dagen naar Kaolack (3 uur rijden) om kennis te maken met lokale partnerorganisatie nummer acht. Hierna nog drie te gaan. 

    Dag één bespreken we in hun kantoor de jaarplannen. De bespreking met de programma-verantwoordelijken verloopt wat afstandelijker dan de contacten bij de andere NGO-bezoeken tot nu toe. Op het einde van de dag geeft de algemene coördinator voor alle medewerkers een after work drink waar de banden dan weer wat aangehaald worden. Hij trakteert met frisdrank, whiskey, bier en hard gekookte eieren ter gelegenheid van zijn pelgrimstocht. Hij bezocht deze zomer op uitnodiging van het katholieke netwerk waar de organisatie deel van uitmaakt onder meer Lourdes en Vaticaanstad.

    Dag twee rijden we een uur verder tot aan de Gambiaanse grens om hun werkingsgebied te bezoeken. Deze NGO werkt niet rechtstreeks met de dorpelingen, maar doet dit via de boerenbonden (les unions). De tuinbouwvelden waarmee ze vrouwen de kans geven bio-groenten te verbouwen, worden steeds gedelibereerd aan alle vrouwen van het dorp. Hierdoor werken wel 200 vrouwen op 1 ha met bijgevolg slechts een zeer beperkte financiële impact. Daarnaast biedt de organisatie via de bonden systemen aan waarmee gezinnen kunnen anticiperen op voedselcrisissen (warrantage, spaarkassen) en werkmateriaal kunnen ontlenen. Een derde werkingspijler is die van de gezinsbegeleiding. Per dorp krijgen enkele gemotiveerde gezinnen gedurende drie jaar trajectbegeleiding. Het gezin krijgt een budget ter beschikking dat het jaarlijks moet terugbetalen. Wie het programma volgt, moet bereid zijn om als gezin samen te beslissen. Samen met de trajectbegeleider stelt het gezin per jaar een actieplan op (plan de vie). Zo kan het bijvoorbeeld zijn dat jaar één kwalitatieve zaden worden aangekocht, jaar twee een werktuig om het land te bewerken wordt aangeschaft en jaar drie een paar geiten. Tijdens de begeleiding houden ze een huishoudboekje bij met alle inkomsten en uitgaven zodat ze er een goed zicht op krijgen. De afbetaling wordt kort opgevolgd en lukt in haast alle gevallen. Interessante aanpak, al kunnen met deze methode slechts weinig gezinnen begeleid worden. Daarom wordt er op vraag van BD nu geëxperimenteerd met een combinatie van groeps- en individuele begeleiding. Klinkt bekend :)

    Ondertussen in Thiès gaat het minder goed. Christof heeft al de vijfde dag op rij diahree en raakt stilaan verzwakt. Hij was al meerdere kilo's kwijt door de warmte en de gezonde eetgewoontes huize Goele, maar nu met het ziek zijn er nog eens bij, is er bijna 10kg af op één maand tijd. Ook Daan krijgt diahree. En dus houdt Christof Daan een dagje thuis van school en laat voor hen beiden de dokter komen. Dokter Franck schrijft de mannen antibioticum voor. Gelukkig begint de situatie al diezelfde dag te verbeteren. Christof probeert tussendoor te rusten, maar met de kinderen, de werkmannen en uithuizige vrouwen is dat niet altijd evident. Gelukkig is Marie-Hélène, Goeles femme de ménage, overdag steeds aanwezig.

     




    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie *
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (1)

    11-10-2017
    gezondheid
    Oei, dit lees ik nu pas. Ik vond Christof er al mager uitzien op de fotos maar dacht dat dat eerder kwam door zijn gezonde, nieuwe Afrikaanse levensstijl en de warmte. Hopelijk zijn zowel daan als christof er wat door en voelen ze zich beter. (en hopen dat de meisjes in het gezin het niet overnemen). Verzorg jullie x

    11-10-2017 om 12:09 geschreven door Bieke




    Archief per maand
  • 02-2019
  • 01-2019
  • 12-2018
  • 11-2018
  • 10-2018
  • 09-2018
  • 07-2018
  • 06-2018
  • 05-2018
  • 04-2018
  • 03-2018
  • 02-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 09-2017
  • 08-2017

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs