Ik ben Ton Vogels, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Levensgenieter.
Ik ben een man en woon in Boekel (Nederland) en mijn beroep is Gepensioneerd.
Ik ben geboren op 25/02/1948 en ben nu dus 77 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Natuur, zingen, fotograferen..
email: tonvogels.70@outlook.com
Levensgenieter
13-05-2013
Wandeling gebr. Vogels 2.
Het gebied rond het Kasteel in Heeze ligt grenst ook aan de Strabrechtse Heide. Daardoor is er in het landschap nog meer variatie door de heidevelden die ja passeert. Af en toe breekt er wel eens een brand uit. Op zich goed voor de verjonging van de heide, maar vaak niet te controleren. De riviertjes geven een extra dimensie aan het gebied.
Op 6 april was het weer tijd voor de jaarlijkse wandeling met mijn broers. Dit keer gingen we naar Heeze waar we zo'n 15 km gewandeld hebben rond Heeze en Leende. Een gevarieerd gebied dat doorsneden wordt door de Groote Aa, het Sterksels Kanaal en de Sterkselse Aa.
Op 31 maart was het achter het huis druk met houtduiven. Ze hadden het goed naar de zin, maar mijn vrouw dacht daar anders over. Omdat ze nogal wat uitwerpselen achter laten worden ze geweerd. Zo gauw ze willen gaan nestelen worden de takken meteen verwijderd.
Op zaterdagmiddag 30 maart was er ook een activiteit van de JNW. Het was weer tijd voor uitpluizen van braakballen. Dit keer hadden we een aantal braakballen gekregen van de familie Hartjes uit Venhorst.
Op 30 maart was het de laatste zaterdag van de maand, en dus tijd voor wat klusjes op de Perekker. Dit keer werden struiken en boompjes afgezet en een aantal fruitboompjes werden in vorm gesnoeid.
Op 4 maart 2013 was ik weer eens op de Perekker. Daar viel een bosje sneeuwklokjes op dat bij de brug stond. Verder sprong de hazelaar in het oog; het mannelijke katje nog niet open, maar wel al op kleur. Het paarse frutseltje, midden boven op de 3de foto is het vrouwelijke bloempje.
Al enige tijd wordt het kasteel opgeknapt. Nu ook buitenom het groen wordt uitgedund krijg je vanaf de buitenkant een mooie kijk op dit grootse bouwwerk. Op 13 februari 2013 zag dat er zo uit.
Op 13 februari 2013 was ik in de buurt van de Peelse Loop, tussen Gemert en Esdonk. Dit fraaie water stroomt via de Stippelberg en langs Time Out, om bij de Kokse Hoeve in de Aa uit te stromen.
Op 9 februari was er bij de Groenhoeve een presentatie over trekvogels door Liesbeth Verkaar, een van onze collega gidsen. Zo af en toe worden we bijgespijkerd over een natuuronderwerp, vandaar. Het is niet te geloven wat voor enorme afstanden vogels afleggen, die nauwelijks iets wegen. Blijkbaar gebruiken ze weinig energie. Tijdens hun reis worden ze ook nog eens belaagd door vogelvangers en barre landschappen, zoals de sahara. Hierbij een foto van Liesbeth in actie, een boerenzwaluw, een fitis en een huiszwaluw.
Op 9 februari heb ik met Wilhelmien een stuk gefietst. We reden via de Molenbrand. Daar ligt het megavarkensbedrijf van Coppens. Op grote afstand zag ik een zwerm meeuwen rondvliegen. Op een grasveld liepen een ezeltje en enkele lama's rond.