Ik ben Ton Vogels, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Levensgenieter.
Ik ben een man en woon in Boekel (Nederland) en mijn beroep is Gepensioneerd.
Ik ben geboren op 25/02/1948 en ben nu dus 77 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Natuur, zingen, fotograferen..
email: tonvogels.70@outlook.com
Levensgenieter
12-10-2012
Kilsdonkse molen.
Op 2 september 2012 zijn we naar genoemde molen geweest. Enkele keren per jaar gaan we daar kijken. Deze molen krijgt water van de Aa om het waterrad te laten draaien. Vanaf hier wordt er regelmatig kano gevaren, richting Heeswijk.
Op 2 september ben ik met mijn eega naar de Steltenberg geweest. Daar is het bezoekerscentrum van het Duits Lijntje ondergebracht en vandaar kun je een mooie wandeling maken. Je loopt dan vlak langs de afscheiding van het vliegveld.
Op maandag 3 september was er om 9.45 uur een bijeenkomst van de stichting Bomen. Om 14.00 uur had ik mijn maandelijkse natuurpraatje bij het zorgcentrum met als onderwerp de Meerkensloop. Om 16.30 uur had ik een vergadering van het dagelijks bestuur van de heemkundekring en om 20.00 uur was er een bijeenkomst van de werkgroep Boekel 700 van de KBO; weer een goed gevulde dag.
Tot slot nog enkele foto's van een oude versterking aan het laatste stuk van de stadswallen. Nu staan er op en langs de wallen veel bomen, maar vroeger moest je de vijand goed aan zien komen en was alles open.
Op 31 augustus hebben we het stadje Sluis aangedaan. Het is een oude vestingstad met ruim daaromheen een groot wallencomplex. Er hebben door de eeuwen heen vele krijgshandelingen plaatsgevonden, en ook in de 2de wereldoorlog heeft de stad zwaar geleden. Blikvanger is toch wel het stadhuis dat voorzien is van een belfort. Ook de molen mag er zijn. Verder zijn bijna alle lantaarnpalen van bloembakken voorzien. Je kunt er ook fijn winkelen. In de kerk van Jahannes de Doper is een fraaie kruisweg te zien.
Nog wat mooie beelden van het Venetie van het Noorden, beter bekend onder de naam Brugge. Er rijden heel wat rijtuigen rond die je tekst en uitleg geven over al dat moois.
In Brugge kijk je je ogen uit. Er is zoveel te zien dat je er af en toe bij moet gaan zitten. We liepen via het Stevin plein naar het centrum van de stad, het fantastische marktplein.
Op 30 augustus hebben we een uitstapje gemaakt naar Brugge. Ik had er al veel over gehoord, maar was er nog nooit geweest. Bij aankomst in het centrum hebben we meteen een plattegrond aangeschaft en zijn aan de hand hiervan door Brugge gewandeld. Hierbij enkele details van de Sint Savatorskathedraal. Voor uitgebreide beschrijvingen moet je tioch echt zelf gaan kijken.
Na het korte bezoek aan Vlissingen, en natuurlijk aan onze zeeheld Michiel, Adraanszoon de Ruijter, gingen we tegen 16.00 uur, samen met vele anderen, weer terug naar Breskens.
De overtocht naa Vlissingen duurt 25 minuten. Als je van de boot afkomt rijd je ook weer via een dijk naar het centrum. Hierbij een impressie van deze mooie stad; zeker als het zulk fraai weer is. Het is ook een echte studentenstad.
Breskens is een echt visserijstadje met een visafslg. Op het centaal gelegen Spuiplein, dat in 2008 opgeknapt is, staan deze kleurige borden die verwijzen naar al de geschiedenis van Breskens.
Op 29 augustus zijn we naar Vlissingen geweest. Met de fiets naar Breskens en daar de oversteek met het veerpont. De weg naar Braskens voerde over de dijk tussen zandduinen door. Die zijn hier opgeknapt in het kader van het stijgen van het zeeniveau. Ook andere delen zijn versterkt. Op de dijk staat een monument ter gelegenheid van 3 decennia deltawerken.
Op 28 augustus hebben we tegen de avond nog een wandeling rond de camping in Nieuwvliet gemaakt. Het geluk lachte ons toe en vandaar deze foto's van de fraaie zonsondergang.
Op de terugweg was het inmiddels lekker warm. De duinen zijn rijk begroeid met diverse bloemen en struiken. Aan de dijk lagen ook enkele hotels die een prachtig uitzicht hebben over het water.