Ik ben Ton Vogels, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Levensgenieter.
Ik ben een man en woon in Boekel (Nederland) en mijn beroep is Gepensioneerd.
Ik ben geboren op 25/02/1948 en ben nu dus 77 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Natuur, zingen, fotograferen..
email: tonvogels.70@outlook.com
Levensgenieter
16-08-2012
4 Daagse Nijmegen.
Op 15 juli hebben we de fiets van onze Jeroen naar zijn logeradres in Nijmegen gebracht; hij gaat daar de 4daagse lopen. Een mooie gelegenheid om een wandeling in Nijmegen te maken. De kermis werd opgebouwd en vanaf de brug over de Waal kun je mooie foto's maken.
Op 17 juli zijn we met enkele familieleden naar de 4daagse geweest. In Elst zagen we de lopers al vroeg doorkomen en daar staat altijd iemand op stelten die de lopers aanmoedigt. Ook onze Jeroen deed weer mee, samen met een vriend uit Boekel.
Bij de Specht blijft het landschap veranderen. Dat komt doordat bepaalde bloemen uitgebloeid raken, en andere juist beginnen. Ook de fraaie luchten en de kapel van Huize Padua bepalen dit beeld. Hierbij enkele foto's van 6 juli 2012.
Op 3 juli ben ik nog maar weer eens bij Voskuilenheuvel wezen rondkijken. In een "lege" nestkast zaten heel veel oorwormen. Rond een boom vlogen talloze vliegjes heen en weer. Tegen een knotwilg zaten deze slakken. Op een braam liep deze fraaie gevlekte smalbok rond.
Op 30 juni ben ik op meerdere plaatsen geweest in en rond Boekel. Deze foto's komen van de Perekker. Daar waren de sloten net schoongemaakt, waardoor er weer voldoende water naar de schaatsvijver kan stromen. Op de brugleuning zat deze strontvlieg te zonnen.Ter hoogte van het pad naar de Arendstraat zag ik enkele haantjes en het fraaie theeboompje.
Op 5 juli ben ik naar het Rode Kruis in Veghel geweest om bloed te doneren. Ik heb bloedgroep O neg. en die is voor iedereen te gebruiken. Helaas bleek het Hb gehalte, na een prik in de vinger, te laag. Die was 7,2, waardoor ik niet mocht geven; dat is al eens eerder gebeurd. Op hun verzoek ben ik naar mijn huisarts geweest en heb van daaruit bloed, via een ader in de arm, laten prikken. De uitslag was stukken beter, namelijk 8,5.
In week 27 ben ik naar Global Sports Communication in Nijmegen geweest. Daar werkt onze Jeroen sinds enige tijd, en er waren nogal wat technische mankementen. Jos Hermens bestiert Global en van daaruit worden zo'n 150 atleten begeleid naar diverse wedstrijden en stages. Ellen van Langen is daar ook werkzaam.
Op zaterdagmorgen 30 juni was de laatste werkdag op de Perekker. Om 19.00 uur was er een fietstocht van het mannenkoor met opdrachten, als afsluiting van het seizoen. We hadden een stop aan de Erpseweg bij de opnamestudio van Midiroom. We kregen uitleg over het ontstaan en de techniek. Het zag er geweldig uit en wanneer je een opname wilt gaan maken kun je zonodig overnachten in een van de houten bungalows. De fietstocht eindigde bij het Luciagebouw waar nog werd nagekaart en gesmikkeld.
Ik heb al vele jaren een insectenblok aan de muur hangen. Daarin huizen de rosse metselbij en de tronkenbij. Deze laatste is maar heel klein. Een knotswesp paraciteert op de tronkenbij. Als het heel warm is vliegen er heel veel van deze mooie bijtjes rond het blok. De knotswespjes houden steeds in de 'gaten' wanneer een tronkenbijtje uit een gaatje vliegt. Nadat er eitjes gelegd zijn, voorzien van stuifmeel, worden de gaatjes met steentjes en speeksel dichtgemetseld. Je mag ook commentaar geven op de artikelen via de link Reageer, onder aan de foto's.
Op donderdagavond 29 juni hadden we de reguliere repetitie bij in het Luciagebouw. Tijdens de pauze hebben we buiten ons kopje koffie gedronken. Daar zag ik enkele hoopjes zand. Die bleken van een graafwesp te zijn die daar jaarlijks actief is.
Op 28 juni was er een barbeque voor alle vrijwilligers van zorgcentrum St. Petrus. Het was erg lekker en gezellig met daarbij nog fraai weer. Een muzikant ui Handel verzorgde de muziek. Hij zong zelf en deed dat niet onverdienstelijk. Hij bracht muziek uit de jaren '70 en '80.
Op 26 juni 2012 toch maar weer eens naar het paradijsje bij de Specht. Dit keer een panoramafoto, de bloemenweelde en een goudwesp op een insectenblok.
Op 26 juni reed ik over een weg in de verre hei en zag daar dit mooie roggenveld. Zo'n halm valt op door de lange kafnaalden met weerhaakjes. Vaak zie je een grassoort, de windhalm, tussen het koren staan. Het graan is het belangrijkste voedergewas voor de mens; ook het veevoer maakt gebruik van graan. Door misoogsten wordt deze grondstof flink duurder.
Op 26 juni 2012 was het gebied rond de Meerkensloop weer aan de beurt. Dit keer enkele close ups van fraaie bloemen. Hier zie je de brunel, het grasblauwtje, de voederwikke en een klaproos.
Op 26 juni was ik in het buitengebied in de buurt van Esdonk. Daar zag ik tussen het gemaaide gras enkele scholeksters met veel lawaai rondlopen. Iets verderop zat een kievit met een jong. Weer wat verder zat een scholekster op een stuk land.
Op 23 juni 2012 was er een open tuinen dag in Odiliapeel. Buiten een groot aantal planten en bloemen, waren er ook dieren te zien. Zo zie je hier een kerkuil, een gaai, een libel, een oehoe en wat koikarpers.
Op 20 juni was ik bezig met het ophogen van een rand klinkers rond het gazon. Toen ik een steen omhoog had gewerkt bleken er flink wat gele weidemieren onder te wonen. Ze begonnen meteen met het in veiligheid brengen van de poppen. Er liepen ook een paar gevleugelde exemplaren rond. Doordat de stenen warmte opnemen voelen de mieren zich daaronder goed thuis.
Ik had van Sia van Haandel gehoord dat er bij de zandafgraving achter Huize Padua een buizerd woonde. Ik ben daar naartoe gegaan en heb van echtgenoot Wim een rondleiding gekregen. Een mooie plek met bos, water en zand. In een steile wand zaten wat oeverzwaluwen en in het bos een flink nest van een buizerd. Op de waterplas zwom een familie Canadese gans rond.