Goede avond iedereen,
Na een periode van bloed, zweet, tranen, maar vooral veel doorzettingsvermogen ben ik eindelijk gekomen aan het einde van het boek.
Vol spanning las ik de laatste 15,10,5 pagina's tot 2 bladzijden voor het einde het verhaal heel plots wordt onderbroken.
Multatuli neemt de pen op. Vragen zoals: 'Heb ik dit correct gelezen?' en 'Word ik nu helemaal zot?' spookten door mijn hoofd.
Toch maar eens opnieuw lezen, en nog eens. Het begint door te sijpelen.
Hij verklaart waarom hij dat boek geschreven had, natuurlijk wist ik dat al van in de lessen Nederlands.
Eindelijk was het zover, het laatste woord. Na een lange periode waarin ik vooral één vaardigheid ontwikkeld heb, namelijk 'diagonaal lezen', was hier het einde.
Ondanks dat het zoveel moeite kostte, kijk ik toch met een opgeheven hoofd terug naar dit boek.
Ik kan nog niet goed uitmaken of dit de oorzaak ik van genot en opluchting: 'Eindelijk gedaan!' of dat het gewoon een heel goed boek was.
Al bij al viel het dus best goed mee en ik ben toch stiekem een beetje fier op mezelf dat ik, die weinig lees, dit boek 'overleefd' heb.
Tot de volgende, Nicolas 
|