Met 3 naar Compostela
Inhoud blog
  • 10 mei: Santiago de Compostella
  • 9 mei 2018 : Oseira - Santiago de Compostella 114 km
  • 8 mei 2018 : Xunqueira de Ambia - Oseira 66 km
  • 7 mei 2018: A Gudiña - Xunquira de Zambia 82 km
  • 6 mei 2018: Figueruela de Arriba - A Gudiña 98 km met 1977 hoogtemeters

    Zoeken in blog


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     



    10-05-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.9 mei 2018 : Oseira - Santiago de Compostella 114 km
    Deze morgen waren  de bergen bedekt met een dikke ochtendnevel. Foto's maken lukte niet want je zag niets. Onmiddellijk uit de albergue hadden we een klim van 6%. En dat met koude benen. De nevel bleef hangen tot deze middag en daarna was het nog steeds fel bewolkt. In de  voormiddag reden we weer langs een drukke weg. We zijn niet gestopt voor middageten maar een paar donuts met kippenworstjes geven je vleugels. Deze namiddag kan je het parcours vergelijken met onze Ardennen. Veel tijd voor foto's was er niet. De hellingen 6%, 8% volgden elkaar op. We werden soms  beloond met lange afdalingen. We dachten te stoppen aan een hostel in Ponte  de Ulla. Dan zouden we morgen voormiddag nog 27 km fietsen. Maar deze was gesloten. Dus fietsten we dat ook nog maar erbij  en stond onze teller op 114 km. Om 19.20u fietsten we het plein voor de kathedraal op en begroeten we Sint Jacob. In totaal fietsten we op 14 dagen 1.128 km. We hebben onszelf beloond met een lekkere serveza.






















    10-05-2018, 00:56 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (0)

    08-05-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.8 mei 2018 : Xunqueira de Ambia - Oseira 66 km
    Deze morgen weeral pech met mijn fiets. Lekke  achterband. Een vriendelijke garagist heeft ons verder geholpen. Normaal kunnen we zelf een nieuwe band opleggen maar hulp slaan we niet af. We reden 29 km via een drukke weg naar Ourense. Dat is een grote stad en het is altijd moeilijk om via het stadsplan van de fietsgids een stad in of uit te rijden. Onderweg hebben we niet veel speciaals gezien. Behalve de resten van bosbranden. We overnachten deze nacht in een klooster van de Cisterciënzen in Oseira. Morgen beginnen we dadelijk met een klim van 6 %. 













    08-05-2018, 21:39 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (0)

    07-05-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.7 mei 2018: A Gudiña - Xunquira de Zambia 82 km
    Vanaf de eerste kilometer was het decor prachtig. Weeral een  zware maar zeer mooie rit. Achter elke bocht was het een waaaooh! We fietsten weeral door een natuurpark met uitzicht op een prachtig meer. Na een steile klim volgende een afdaling op onverhard. Onderweg in één van de kleine dorpjes was een standje voorzien voor de pelgrims. Je kon er wat eten of drinken. Op een stuk van de route hadden we veel last van zware vrachtwagens. Ook moesten we eventjes schuilen voor een onweer. We overnachten niet in de albergue want deze was volgeboekt. Maar in een mooi gezellig pension. 




















    07-05-2018, 22:26 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (1)

    06-05-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.6 mei 2018: Figueruela de Arriba - A Gudiña 98 km met 1977 hoogtemeters
    Vandaag reden we de bergen in en dat hebben we gevoeld. Het parcours was wel héél mooi maar te zwaar om +90 km te fietsen. Maar we hebben het gehaald. We reden ook even  Portugal binnen. Onderweg ook mooie landschappen. Het was afzien maar de moeite waard! Morgen een nieuwe dag!











    06-05-2018, 21:43 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (0)

    05-05-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.5 mei Zamora - Fueguerila de Aribba 86 km
    Vandaag vroeg vertrokken. Weer maar 5° C. We konden ons op warmen bij onze eerste stop aan de open haard. In een klein winkeltje heb ik (werk)handschoenen gekocht. Gedaan met de bevroren handen. Het parcours wordt zwaarder maar de wind is minder dus dat compenseert. Onderweg in een klein dorpje was er ook een optocht.Omdat op de plaats waar we wilden stoppen geen hostels of albergue waren maar wel een camping overnachten we nu in een chalet. Morgen moeten we debergen over. 













    05-05-2018, 00:00 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (0)

    04-05-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.4 mei 2018 : Salamanca - Zamora 66 km
    Ook deze morgen was het slechts 5° C  om te vertrekken. We hebben er bij onze tripplanning geen  rekening mee gehouden dat we regelmatig rond de 700 à 900 m hoogte zitten. Normaal steekt de wind pas 's middags op maar vandaag was hij er al vroeg bij. De rit naar Zamora was weer recht omhoog 66 km de grote N-630 volgen. Praten konden we niet want door het geraas van de wind was het onverstaanbaar. Niet te geloven dat we in de afdalingen fel moesten adremmen want de wind maaide je gewoon  van de weg af. Onderweg stopte we eenmaal voor een warme café con leche. Rond 15.30u reden we over de Douro Zamora binnen. Het stadje is mooi en intiemer dan Salamanca. Na een bezoek aan de belangrijkste bezienswaardigheden zochten we een restaurant om iets te eten. Dat is ook niet simpel vermits de meeste zaken pas open gaan vanaf 20.30u. We aten samen met een koppel uit Australië dat ook in onze albergue overnacht. Hier in onze slaapzaal liggen 2 Spanjaarden, 2 Australiërs en  nog 2  Nederlanders waarvan er eentje claustrofobie heeft. Amai, dat belooft 4 stapelbedden op nog geen 4x4 m. Vanaf morgen beginnen de zwaardere ritten volgens Chris. Wil ik het wel weten??

















    04-05-2018, 22:30 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (0)

    03-05-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.3 mei 2018: Valverde de Valedelcasa - Salamanca 62 km
    Deze morgen vertrokken we in de albergue met de bedoeling om zo snel mogelijk in Salamanca te zijn. Dat was buiten het parcours en de wind gerekend! De weg was lang en steeds met kaarsrechte steile stukken. Op en af. De wind steeds recht op de kop. Het ging moeizaam vooruit. Soms stukken van slechts 6 of 7 km per uur. Door de felle wind kon je ook niet van een afdaling genieten. Je moest gewoon stevig blijven trappen. Onderweg zagen we in de verte een granietgroeve. Maar veel was er anders niet te zien. Gewoon een saaie rit om snel te vergeten! Salamanca daarentegen is wel de moeite waart.  Deze stad is door de Unesco uitgeroepen tot werelderfgoed. En met reden! Zoveel mooie gebouwen te samen in één stad. Indrukwekkend!
    Morgen gaan we naar Zamora. De stad waar El Cid geridderd werd. 





















    03-05-2018, 23:23 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (1)

    02-05-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.2 mei 2018: Carcaboso - Valverde de Valedelcasa 90 km
    Vandaag bezochten we de Arcos (boog) de Caparra. Een overblijfsel van de Romeinen. Om daar te geraken reden we 7 km over onverharde weg. Dikke keien en geultjes van het regenwater moesten we omzeilen. Een goede stuurkunst was vereist. En dat met een stuurtas op je stuur was geen makkie. Maar het lukte. Van daaruit was het weerom op en af. Tot een Joods dorpje Hervas dat we bezochten. De Davidster was overal merkbaar. Hierna kregen we een klim van 4 km. Daarna een steile afdaling weeral onverhard. We reden de ganse dag met de besneeuwde bergtoppen rond ons. Nu slapen we in een albergue in een bergdorpje met slechts 38 inwoners. Morgen bereiken we Salamanca.











    02-05-2018, 22:44 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (0)

    01-05-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.1 mei 2018: Caceres - Carcaboso 103 km
    Zoals elke morgen zeer koud om te vertrekken. Van het warme Spanje is nog niet veel te voelen. Naar het weekend toe voorspellen ze wel warmer weer. De eerste 25 km waren op en af in een weids landschap. Daarna hoorden we de motards en volgens Chris begint de weg dan te kronkelen. En inderdaad. Heel veel S-bochten en op en af. We passeeden ook en mooi stuwmeer. Dit hebben we kilometers gevolgd. Gewoon prachtig! Onderweg vonden we een alternatief wegje niet en moesten we terugdraaien. En doordat onze fietsgids niet duidelijk is reden we weer  14 km extra. We hebben ook nog een oud ommuurd stadje bezocht Gallisteo. Op de hoge bergtoppen die we voor ons zagen ligt er zelfs sneeuw. Volgens Chris gaat onze rit morgen niet van de poes zijn. Dat beloofd! 

















    01-05-2018, 00:00 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (1)

    30-04-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.30 april 2018: Merida - Caceres 101 km
    'S Morgens problemen met Greta haar fietsketting. We moesten wachten tot 10.00u voordat dit kon hersteld worden. Tevens werden ook de remmen en banden gecontroleerd en is alles weer in orde. Ook vandaag is het zéér koud om te vertrekken. Chris heeft haar zelfs beenstukken gekocht. Deze temperatuur is precies uitzonderlijk voor deze tijd want ook de lokale mensen spreken steeds van 'frigo'. Het landschap is uitgestrekt en verandert voortdurend. Het eerste stuk van de rit reden we op kleinere wegen en heel mooi maar de laatste 40 km was eentonig. Steeds de grote weg volgen: op en af met stevige wind op kop. Pas om 19.15u reden we Caceres binnen. Lang moeten zoeken naar een slaapplaats. Dit door het verlengde weekend. De oude binnenstad was sfeervol verlicht wat ook mooie foto's oplevert.

















    30-04-2018, 00:00 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (1)

    29-04-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.29 april 2018: Zafra - Merida 73 km
    'S morgens is het écht koud. Onze fietsgids is soms niet duidelijk. En op aanraden van een vriendelijke local hebben we de weg voor de wandelaars 18 km gevolgd. De weg?? Modder, plassen water, dikke keien,.... een écht mbt-parcours. Eenmaal terug op de asfaltweg moesten we bij een tankstation onze fietsen afstomen. Het landschap onderweg was weids en uitgestrekt. Onderweg moesten we regelmatig schuilen voor de regen. Merida wordt het Rome van Spanje genoemd. Je hebt er zowel de Romeinse en de nieuwe brug. Ook bezochten we het Romeins  theater, het amfitheater waar de gladiatoren streden en de tempel van Diana. We sluiten af met lekkere bocadillos.  

















    29-04-2018, 20:13 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (0)

    28-04-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.28 april 2018 : Monesteria - Zafra: 57 km 580 hoogtemeters
    Vandaag was een koude dag. De ganse tijd felle wind op kop. Volgens onze reisgids zou het een vlakke rit zijn. Maar toch ging het steeds op en af met stevige korte klimmetjes. Het landschap is volledig veranderd. De uitgestrekteid van de Extremadura was de hele rit zichtbaar. Ook fietsten we tussen de olijfplantages. Heel mooi! In Zafra was het eventjes zoeken naar een slaapplaats. De eerste albergue was gesloten, een volgend hostel was volgeboekt. Doch daarna vonden we een sfeervolle tweede albergue. De gedienstige hospitaliero heeft zelfs onze fietsen 2 etages omhoog gedragen om veilig te staan. Zafra is ook de moeite om te bezichtigen. 




















    28-04-2018, 20:45 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (1)

    27-04-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.27 april 2018: Castilblanco - Monesteria 71 km 1118 hoogtemeters
    Deze morgen was het mistig maar rond 10.00u brak de zon door. Onderweg merkten we een verkeersbord op met 2 wielrenners iets wat we thuis nog niet gezien hebben. 
    Een passerende dame vertelde ons dat zo de automobilisten aandacht moeten schenken aan de fietsers. We kozen voor een alternatieve route ipv de gewone weg te volgen. Deze liep door het parque natural de Sierra Norte. Heel mooie uitzichten! Maar beklimmingen van 8 en 9 %.  Nu zijn we uit Andalusiĕ en zijn we in de Extremadura. 
    De Iberico-hammen die we gisteren nog in de weide zagen hebben we deze avond opgegeten. Lekkere ham met wat brood en een glaasje wijn..... Meer moet dat niet zijn!










    27-04-2018, 22:39 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (0)

    26-04-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.26 april 2018: Sevilla - Castilblanco: 61 km
    Na een lekker ontbijt in ons hotel Jentoft fietsten we naar de kathedraal voor onze stempel. Daarna passeerden we de nog wat gebouwen van de Expo 92. De Romeinse ruïnes Italica hebben we wegens tijdgebrek niet bezocht. We opteerden om de Rua de Agua te nemen. Deze is iets langer maar offroad en veel pittiger. Onderweg zagen we ook de Iberico-hammen in de weide lopen. We stopten in La Cantina om een frisse salade te eten.  Het was voortdurend klimmen en dalen met grote gaten, losse kiezel en spoorvorming door het aflopend regenwater. Onderweg waren er ook 2 stuwmeren. Het was zwaar maar de moeite!  











    26-04-2018, 22:17 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (0)

    25-04-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.25 april 2018: Sevilla by night
    Rond 20.00u zijn we in ons hotel aangekomen. Na snel ingecheckt te hebben gingen we in de garage van het hotel onze baggage ophalen. Deze was hier samen met onze fietsen reeds geleverd op 15 april door Soetens Fietsvervoer. Chris was blij toen ze haar stalen ros terugzag. Daarna zijn we naar het centrum gewandeld. Onderweg ontdekten we ook de eerste schelp. Sevilla s'avonds is een aanrader. Zeker met de sfeervolle verlichte gebouwen. De eerste dag is al ten einde. Morgen begint onze trip écht.









    25-04-2018, 00:00 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (1)

    23-04-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vertrek nadert
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Nog 2x slapen voor de start van ons nieuw avontuur. 
    Spannend is het zeker! Wat gaat er nu weer op ons afkomen? Hoe gaat alles verlopen? 
    Ons stempelboekje en boekje over de Zilverroute liggen klaar.
    Hopelijk zijn de weergoden ons goed gezind en keren we terug met positieve verhalen en mooie foto's.





    23-04-2018, 23:01 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (1)

    05-04-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fietsvervoer Soetens
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Deze voormiddag werden onze fietsen en bagages opgehaald door Soetens Fietsvervoer. Tot nu toe zijn we zeer tevreden over de geleverde service en correctheid van deze firma. Onze fietsen worden op 15 april geleverd in ons hotel te Sevilla. 

    05-04-2018, 00:00 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (0)

    26-03-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.6 maanden later - een nieuwe uitdaging - De Zilverroute
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Nauwelijks 6 maanden na ons 'wandelavontuur' krijgen we weer zin in een nieuwe uitdaging. Ditmaal terug met de fiets. Chris heeft enorm zin om de 'Zilverroute' of de
    Rua de la Plata' te fietsen. En zo beginnen de plannen te rijzen.
    We boeken een vlucht tot Sevilla en van daaruit vertrekken we voor een tocht van +/-1.000km door het Spaanse binnenland.
    We beslissen wel om onze fietsen en bagages niet mee op het vliegtuig te nemen. We contacteren hiervoor Soetens Fietstransport. Zij halen de fietsen op begin april om ze op 15 april in Sevilla te leveren.
    Onze blog 'Met 3 naar Compostela' gaan we ook terug gebruiken. We zijn nu wel met 2 maar ons eerste avontuur beleefden we met 3 en zo kunnen onze vorige avonturen nog eens nagelezen worden.


    26-03-2018, 00:00 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (0)

    25-03-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.6 maanden later ....
                                               6 maanden later......

    25-03-2018, 00:00 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (0)

    07-09-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 14: Ganse dag in Compostela
    We hebben de ganse dag in het oude centrum rond gelopen. Nu zijn we meer moe dan wanneer we 20 km wandelden. Deze middag zijn we naar de pelgrimsmis geweest. Daar hadden we weeral het geluk dat men met het grote wierookvat slingerde. Een aparte belevenis.  Ook hebben we deze namiddag aan de randstad gekeken naar  de binnenkomende pelgrims. Gisteren waren wij daar ook bij en vandaag waren wij de toeschouwers op het terras. Morgen om 12.20 u vertrekt onze vlucht en eindigt ons avontuur. Weeral een ervaring rijker en op.... naar de volgende uitdaging.











    07-09-2017, 21:13 geschreven door De pelgrims  

    Reageer (0)

    Archief per maand
  • 05-2018
  • 04-2018
  • 03-2018
  • 09-2017
  • 08-2017
  • 07-2017
  • 07-2015
  • 06-2015
  • 05-2015
  • 04-2015
  • 03-2015
  • 02-2015
  • 01-2015
  • 12-2014

    Foto

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in ons gastenboek



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs