www.dance4u.be
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto

Medialand dankt volgende bronnen voor het medianieuws dat je op deze blog kan lezen:

Allemaal Digitaal.be
De Morgen
De Standaard
De Redactie.be
Gazet Van Antwerpen
Het Laatste Nieuws
Het Nieuwsblad
Radiovisie.be
Showbizzsite.be
Zangtalent.be
De Telegraaf
Algemeen Dagblad
VTM
VT4
Eén
2BE
RTL
Nu.nl
MSN Entertainment
Metro Nieuws
Vandaag.be
Clint.be
Bruno.nl
Scarlet Gossip
Nieuws.be
Tv Facts.nl
The top of music
Showbizznieuws

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Medialand
Medialand:Al het medianieuws op één website!
tv,radio,film,muziek,showbizz,fashion en lifestylenieuws én Dance4U.be!
21-12-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgisch Netlog 'website van het jaar' in 5 landen
Klik op de afbeelding om de link te volgen

Het Gentse internetbedrijf Netlog werd door vijf landen bekroond met de prijs 'International Site of the Year'. Jaarlijks organiseert het online onderzoeksbureau Metrixlab een verkiezing waarbij 9 landen publieke en professionele websites beoordelen.

Zowel Duitsland, Frankrijk, Italië, Spanje als het Verenigd Koninkrijk prezen Netlog. "Het is op z'n minst opmerkelijk te noemen dat we in alle landen in de prijzen vielen, maar niet voor het Nederlandstalige gebied, hoewel we hier wel marktleider zijn", aldus Lorenz Bogaert, CEO van netlog. Volgens Netlog heeft het de titel ontvangen door hun pan-Europees concept. "We houden rekening met de verschillende culturen en de verschillende talen van elk land. We vertrekken echt vanuit de noden van onze gebruikers", vervolgde Bogaert. "De meeste spelers in onze sector zijn bovendien Amerikaanse bedrijven en die houden vaak minder rekening met hoe ze een Europese markt moeten bespelen." Netlog benadrukte ook dat het lokalisatieaspect cruciaal is in hun ontwikkelingen.

Netlog is een online community waar gebruikers hun sociale netwerken kunnen onderhouden of uitbreiden. Het platform is beschikbaar in 15 talen en telt bijna 30 miljoen gebruikers. Volgens CIM Metriweb is Netlog de meest bekeken Belgische site met 13,5 miljoen pageviews per dag en meer dan 2,2 miljoen gebruikers.

bron:gva.be


21-12-2007 om 19:08 geschreven door Medialand  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kiefer Sutherland viert verjaardag in cel
Klik op de afbeelding om de link te volgen

Kiefer Sutherland is vandaag 41 jaar geworden. Het is echter nog maar de vraag of er ballonnen en taart aan te pas komen op deze heuglijke dag, want de acteur moet zijn feestje waarschijnlijk moederziel alleen achter de tralies van zijn cel vieren.
De blonde acteur, die geheim agent Jack Bauer speelt in de tv-serie 24, meldde zich eerder deze maand bij de Californische Glendale-gevangenis om daar een celstraf van 48 dagen uit te zitten voor rijden onder invloed. Het is onbekend of Sutherland tijdens het bezoekuur visite krijgt.
Een grote fuif zal het in ieder geval niet worden, aangezien gevangenen slechts twee personen per dag mogen ontvangen. Bovendien moeten de gasten na een kwartier alweer afscheid nemen.

bron:demorgen.be


21-12-2007 om 19:06 geschreven door Medialand  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.KYLIE MINOGUE 'White Diamond': De showgirl is weer helemaal terug
Klik op de afbeelding om de link te volgen
Kylie is helemaal terug! Op zaterdag 22 december brengt VIJFtv exclusief het verhaal over de terugkeer op het podium van één van de grootste popsterren in de geschiedenis, Kylie Minogue, na haar gevecht met borstkanker in de special White Diamond. Met deze documentaire wil Kylie haar fans bedanken voor hun steun in een moeilijke periode. Deze aangrijpende documentaire, voor het eerst te zien op het Vlaamse scherm, laat zien dat Kylie in de eerste plaats een mens van vlees en bloed is en een artiest in hart en nieren.
De special werd opgenomen tussen augustus 2006 en maart 2007 en volgt Kylie tijdens haar het vervolg van haar ‘Showgirl’-tour die ze in 2005 moest afbreken toen de dokters vaststelden dat ze borstkanker had. Kylie wordt op de voet gevolgd tijdens haar drukke reisschema, op het strand, in de kleedkamer en in de ontwerpkamer waar ze samen met styliste en partner in crime Will Baker outfits bedenkt voor haar shows. Baker is tevens fotograaf en is erg close met Kylie. Hij is de drijvende kracht achter de documentaire en filmt Kylie tijdens haar hoogtes, zoals de triomfantelijke thuiskomst op oudjaar in Wembley Arena, tot de laagtes zoals een inzinking na een optreden en het einde van haar lange relatie met acteur Oliver Martinez. De documentaire toont een Kylie van vlees en bloed, die dol is op schoenen en een warme, innemende persoonlijkheid heeft.
Ben je benieuwd naar de documentaire, Kijk dan zaterdag 22 december naar VIJFtv en maak kennis met de échte Kylie.

bronvijftv.be

21-12-2007 om 14:23 geschreven door Medialand  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Piet’s keuken gaat nog perfecter worden
Klik op de afbeelding om de link te volgen
Sinds 2 januari 2006 heeft Piet Huysentruyt elke werkdag afspraak met de kijker voor De Perfecte Keuken. Na 431 afleveringen bedraagt het gemiddeld marktaandeel 26.4% in de doelgroep VVA 18-54.
We zijn nu twee jaar later en dus mocht het programma een facelift krijgen. Vanaf 1 januari 2008 krijgt De Perfecte Keuken een nieuw kleedje: nieuw logo, nieuwe generiek en een nieuwe trendy keuken.
Maar er is meer. Piet heeft ook een missie. Hij maakt zich sterk dat werkelijk iedereen kan leren koken en introduceert daarom vanaf januari het stappenplan Start To Cook. Deze nieuwe rubriek wordt elke week op vrijdag uitgezonden.
In Start To Cook neemt Piet een BV onder zijn vleugels die interesse heeft voor koken maar de technieken nooit deftig heeft geleerd en geen idee heeft hoe de smaakbalans in evenwicht kan worden gebracht. Piet wijdt de BV met veel enthousiasme in de wondere kookwereld in via een vijfstappenplan. Elke week focust de chef op een ander aspect van het koken, zodat de BV na vijf weken een basis heeft om aan de slag te gaan in de keuken. Dany Verstraten zal de spits afbijten, gevolgd door Stoffel Bollu, Dina Tersago en Elke Vanelderen.

bron:showbizzsite.be


21-12-2007 om 12:00 geschreven door Medialand  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Video's bekijken tijdverdrijf op werk
Klik op de afbeelding om de link te volgen
Een studie van InSites Consulting in opdracht van de videowebsite GarageTV.be toont aan dat 40 % van de Vlaamse bedienden webfilmpjes bekijkt op het werk. 15 % van hen geeft toe dat dit stiekem gebeurt. Maandag en vrijdag zijn de topdagen voor het bekijken van online filmpjes, met als meest populaire tijdstip de lunchpauze.
Grappige filmpjes, reclamespots en nieuwsfragmenten scoren het best.
Voor 16 % van de ondervraagden bevordert deze activiteit de groepssfeer op de werkvloer, 17% van hen presteert hierdoor zelfs beter. Deze groep ondervraagden zijn aan de slag bij bedrijven waar creativiteit wordt aangemoedigd.
In andere sectoren, voornamelijk grote bedrijven en bedrijven in de bank- en verzekeringssector, ziet men andere resultaten. Daar geeft 1 op 3 toe dat ze minder productief zijn op een dag dat ze filmpjes bekijken.
Deze werkgevers hebben ook duidelijke regels over internetgebruik tijdens de werkuren en 20% onder hen heeft al specifieke afspraken over het bekijken van webvideo.

bron:vrtnieuws.net

21-12-2007 om 11:58 geschreven door Medialand  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jordan in ziekenhuis na val
Klik op de afbeelding om de link te volgen
Naaktmodel Jordan ligt in het ziekenhuis na een val de van de trappen. Het lijkt wel of de maand december vervloekt is voor de Britse. Vorig jaar werden haar feestdagen ook al verpest door de problemen met haar zoontje.
Jordan was in Los Angeles in afwachting van een ingreep aan haar boezem toen het gebeurde. De val was zo hevig dat ze aanvankelijk dacht dat ze beide benen gebroken had, meldt Ekstra Bladet.


bron:HLN.be

21-12-2007 om 11:56 geschreven door Medialand  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Studio 100 op zoek naar kinderen met acteertalent voor 3e film van Piet Piraat!
Klik op de afbeelding om de link te volgen
Studio 100 is op zoek naar talentvolle jongens en meisjes tussen 6 & 12 jaar mét acteerervaring, om een rol te vertolken in de 3e film van Piet piraat & zijn kornuiten. Verder is het productiehuis ook nog op zoek naar een identieke jongenstweeling (ook tussen 6 & 12 jaar oud) voor een rol in deze film! Het is wel een absolute vereiste dat je acteerlessen hebt gevolgd of al wat acteerervaring hebt. Verder moet je zeker beschikbaar zijn in februari 2008. Overtuigd dat dit iets voor jou is? Bezorg ons dan snel je kandidatuur, en misschien word je wel uitgekozen om een auditie te komen doen! Inschrijven kan enkel via een speciaal inschrijvingsformulier.
Dit formulier vind je op
www.pietpiraat.be/auditie
Hier vind je ook alle nodige informatie om een geldige kandidatuur in te dienen.
Zo moet elke inschrijving bv. ook vergezeld zijn van twee foto’s : een close-up en een foto ten voeten uit. Inschrijven kan nog tot 6 januari 2008.


21-12-2007 om 10:30 geschreven door Medialand  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tokio Hotel, Anderlecht, auto's en Frankrijk
Klik op de afbeelding om de link te volgen

Zoekmachine Google heeft een klassement opgesteld waaruit blijkt wat de populairste zoektermen zijn voor de Belgen op het internet. In de categorie "Showbizz" zijn de Duitse groep Tokio Hotel (foto) en de Libanese zanger Mika de grote prijsbeesten. In 2007 tikten de Belgen het vaakst hun namen in, en dus niet die van gedoodverfde favorieten zoals Clouseau, The Police en Justin Timberlake. In de Belgische voetbalcompetitie scoort Anderlecht hoge toppen... op het internet ten minste, want daar blijft paarswit het goed doen. Club Brugge bekleedt de tweede plaats, Germinal Beerschot sluit de top drie af.
Als de Belgen via Google tweedehandsproducten zoeken, vragen ze in de eerste plaats naar auto's, fietsen, motorfietsen, boeken en meubelen.
Het woord "vakantie" werd dan weer vooral gecombineerd met "Frankrijk", maar ook met de Ardennen, Turkije, Spanje en Italië.
Ten slotte: Google heeft ook onderzocht welke woorden waar populair zijn. In Gent wordt het meest gezocht naar "vacatures", in Leuven naar "bier", in Antwerpen naar "party". In Roeselare wordt er dan weer vooral gezocht naar "liefde".


21-12-2007 om 09:51 geschreven door Medialand  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mike Verdrengh terug op VTM
Klik op de afbeelding om de link te volgen
In het voorjaar pakt VTM uit met De Grote Volksquiz, een quiz waarbij de kandidaten de tienduizenden vragen en antwoorden op voorhand kennen.

Daarvoor haalt de commerciële zender Mike Verdrengh, de vroegere VTM-programmadirecteur van stal. Hij wordt één van de zogenaamde 'quizgoden'.

 

Bron:DS



21-12-2007 om 09:50 geschreven door Medialand  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geen omroepsters meer op VTM-scherm
Klik op de afbeelding om de link te volgen

Vanaf half januari 2008 verdwijnen de VTM-omroepsters van het scherm. De zender pakt dan uit met een nieuwe look en een nieuw imago. En binnen dat concept is geen plaats meer voor omroepsters.

De huidige omroepsters Tess Goossens (foto), Erika Van Tielen en Elke Vanelderen blijven wel voor VTM werken en zullen nog tot eind februari buiten beeld de programma's aankondigen. "De zender was absoluut tevreden over hun prestaties", zegt woordvoerder Mark Vanlombeek in Het Laatste Nieuws. "Er is echter beslist om VTM een compleet nieuwe look aan te meten."

De omroepsters waren verrast toen ze het nieuws te horen kregen, maar begrijpen de beslissing. "We waren stilaan het enige land in Europa dat nog met omroepsters werkte", aldus Goossens.

bron:vrtnieuws.net


21-12-2007 om 08:08 geschreven door Medialand  


20-12-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Victoria's Secret Fashion Show 2007
Klik op de afbeelding om de link te volgen

Het is weer zover. VT4 brengt vrijdag en zaterdagavond de meest besproken lingerieshow van het jaar die begin december plaatsvond in het Kodak Theatre in Hollywood. Exclusief beeldmateriaal van Victoria's Secret 2007, hét mode-evenement van het jaar, waarbij topmodellen als Adriana Lima, Heidi Klum, Alessandra Ambrosia, Miranda Kerr, Selita Banks, Marisa Miller en Karolina Kurkova zich in de meest frappante kledij hijsen en zich van hun beste kant laten zien op de catwalk. Laat u verbazen door de pracht en praal van deze glamoureuze show en de bloedmooie topmodellen.

 

23:25 vrijdag 21 december

20:25 zaterdag 22 december

bron:VT4.be


20-12-2007 om 18:29 geschreven door Medialand  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Beyoncé en Jay-Z in het geheim getrouwd
Klik op de afbeelding om de link te volgen

Beyoncé en Jay-Z zijn tijdens een intieme ceremonie in Parijs in het geheim met elkaar getrouwd. 'Ze wilden de bruiloft klein houden, zonder alle aandacht van paparazzi. Het was heel mooi en ze zijn beiden intens gelukkig', aldus een bron.

Het koppel heeft tatoeages laten zetten op de ringvinger in de vorm van een persoonlijke boodschap.

Beyoncé en Jay-Z hebben sinds 2002 een relatie met elkaar. Die begon na hun duet '03 Bonnie And Clyde.

 

Bron:nieuwsblad.be


20-12-2007 om 18:22 geschreven door Medialand  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe chirurgie voor Michael Jackson?
Klik op de afbeelding om de link te volgen

Über-mafketel Michael Jackson is nog eens in het openbaar opgedoken. In Las Vegas dan nog, waar hij samen met zijn kinderen Prince (10), Paris (9) en Blanket (5) 'incognito' aan het shoppen was.
Wacko Jacko's gezicht was zowat dichtgeplakt met pleisters, wat meteen de geruchten voedde dat de zanger opnieuw verbouwingswerken aan zijn buitenaardse smoel heeft laten uitvoeren.
"Hij zag er heel erg vreemd uit, alsof hij zich overal had gesneden tijdens het scheren. De enige plastische chirurgie die de aanwezigheid van zo veel pleisters enigszins zou kunnen verklaren, is een laserbehandeling om rimpels rond de mond te verwijderen, maar dat is een ingreep die normaal gezien alleen bij 55+'ers gebeurt", verklaart plastisch chirug Alex Karidis aan The Sun.
Wij vinden het sowieso al raar om de woorden "normaal" en "Jackson" in dezelfde zin te gebruiken... Wordt ongetwijfeld vervolgd.

 

Bron:HLN.be


20-12-2007 om 16:55 geschreven door Medialand  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tieners en weblogs
Klik op de afbeelding om de link te volgen

Er wordt wel eens gespot met de vele weblogs in breezer- en/of sms-taal, maar hoe dan ook: tieners vormen een grote bloggende doelgroep. Een Amerikaans onderzoek laat zien dat tieners in grote mate bloggen, namelijk maar liefst 28% van alle 'online tieners', een percentage dat in 2004 slechts 19 was. De tienermeisjes staan op dit gebied aan de top: 35% van de meisjes blogt, tegenover 20% van de tienerjongens. Waar jongens bijvoorbeeld graag video's plaatsen, worden weblogs ook gebruikt om zelfgemaakte 'digitale kunst' te etaleren. Verder blijkt dat tieners uit de armere gezinnen sneller gaan bloggen, en dat actieve 'online tieners' ook in de offline wereld actief blijven.


20-12-2007 om 16:21 geschreven door Medialand  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jennifer Lopez klaagt Hillfiger aan
Klik op de afbeelding om de link te volgen
Ruzie tussen Jennifer Lopez en Andy Hillfiger! De zangeres heeft het jongere broertje van Tommy aangeklaagd nadat haar kledinglijn in 2006 flopte..Andy Hillfiger had de kledinglijn ontworpen maar trok zich terug nadat het Sweetface-label compleet flopte tijdens de New York Fashion Week. En nu is de zwangere Jennifer boos, meldt Female First. Er wordt gefluisterd dat het vooral de bazige houding van echtgenoot Marc Anthony was waardoor Andy kapte met de kledinglijn.

20-12-2007 om 16:18 geschreven door Medialand  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.VRM geeft VRT boete wegens inbreuk reclameregels in

De Vlaamse Regulator voor de Media (VRM) heeft de VRT een boete van 2.500 euro opgelegd wegens een inbreuk op de reclameregelgeving in het verslag over het BK Wielrennen in "Sportweekend".
De regulator stelde vast dat tijdens een interview de VRT-journalist voor de bus van de wielerploeg Discovery Channel staat, met het woord "Discovery" duidelijk zichtbaar in beeld.
Tijdens "Sportweekend" van 1 juli was er een verslag van het BK Wielrennen in Ronse. Na de verslaggeving was er een live interventie door een journalist met nabeschouwingen over de wedstrijd en een live interview met winnaar Stijn Devolder. De VRM stelde vast dat tijdens de eerste rechtstreekse interventie de journalist voor de bus van Discovery Channel stond, met het woord "Discovery" duidelijk zichtbaar in grote letters op de zijkant van de bus. De VRM stelde ook vast dat aan de rechterkant een wagen met het logo van Discovery in beeld kwam.
Het mediadecreet legt volgens de VRM uitdrukkelijk op dat er een duidelijk onderscheid moet zijn tussen reclame en de programma's. Programma's mogen geen reclame, in welke vorm ook, bevatten tenzij die niet te vermijden is.
De regulator ziet het belang in van een live interview voor een kwaliteitsvolle verslaggeving en erkent dat na afloop van een belangrijke wielerwedstrijd de gebeurtenissen elkaar snel opvolgen, waardoor er weinig speelruimte is wat betreft de locaties van de interviews. Toch meent de regulator dat in dit geval de bus en de wagen met het logo en de merknaam van Discovery Channel langduriger en groter in beeld worden gebracht dan voor een goed verslag van het evenement noodzakelijk is.
De VRM oordeelt dat een omroep bij een interview wel degelijk invloed kan uitoefenen op het in beeld brengen van reclame. "Door het camerastandpunt te wijzigen, kon worden vermeden dat het logo op de bus en de wagen lange tijd en nadrukkelijk in beeld kwam", luidt het donderdag in een mededeling van de VRM.
De controle was gericht op de nieuwsprogramma's van de drie grootste tv-omroepen, inclusief de sportberichtgeving. Enkel bij de openbare omroep werd een overtreding vastgesteld.
Er is hier compleet geen sprake van reclame. Bij het in beeld brengen van interviews van sporters of van sportwedstrijden komen nu eenmaal bedrijfsnamen in beeld. Als we nog veel boetes van die aard krijgen, kunnen we niet meer ernstig werken." Dat is de scherpe reactie van de VRT donderdag op de boete opgelegd door de Vlaamse Regulator voor de Media (VRM).
"Als we nog veel van dergelijke boetes krijgen, kunnen we niet meer ernstig werken", maakt Waumans zich sterk. De openbare omroep beraadt zich alleszins welke juridische stappen hij kan ondernemen.
Tevens bespreekt de VRT met de andere tv-omroepen welke stappen ze samen kunnen ondernemen.
De voorbije maanden legde de VRM ook SBS België (VT4 en VIJFtv) en de VMMa (VTM en KANAALTWEE) boetes op wegens inbreuken op de reclameregelgeving.
De VRT kreeg in juni een boete van 17.500 euro voor het overtreden van de regels in "Witse" en "Debby's en Nancy's Happy Hour" en in een spot voor de bioscoopfilm "Happy Feet". De VMMa kreeg een boete van 17.500 euro voor het overtreden van de reclameregels in de programma's "Supernanny" en "Nieuwjaarsduik 2007". En SBS werd veroordeeld tot een boete van 25.000 euro voor ernstige inbreuken op de reclameregels in het programma "The Block Falconplein" en voor de uitzending van een boodschap van Yakult.

Bron:gva.be

20-12-2007 om 16:13 geschreven door Medialand  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Perez Hilton van Youtube verwijderd
Klik op de afbeelding om de link te volgen

De beroemde blogger Perez Hilton, die op nummer 1 staat in de Forbes Web Celeb 25, is door Youtube van de populaire filmpjes site verwijderd. Hij had enkele video’s geplaatst die tegen de algemene voorwaarden van de site ingaan. Omdat dat niet de eerste keer was, is zijn account nu volledig verwijderd. Op de blog - perezhilton.com - staan allerlei roddels over Amerikaanse sterren. 

De blog van Perez Hilton - niet te verwarren met Paris Hilton - trekt volgens eigen zeggen miljoenen bezoekers per dag. Probleem voor hem: adverteerders hebben moeite met zijn “tell-all and tell some half lies” mentaliteit, waardoor hij minder verdient dan sites met vergelijkbaar bezoek. Onlangs was Hilton nog te gast bij de TV show Jensen, alwaar hij als een soort held werd binnengehaald. Zijn vermogen wordt geschat op 15 miljoen dollar. Met roddels kan dus wel degelijk veel geld verdiend worden

Voor geinteresseerden: zijn laatste “scoop” gaat over het zwanger zijn van Jamie Lynn Spears, het kleine 16-jarige zusje van Britney Spears.


20-12-2007 om 12:25 geschreven door Medialand  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vaticaan bekritiseert "The golden compass"
Klik op de afbeelding om de link te volgen
Het Vaticaan heeft gisteren de fantasyfilm "The golden compass", met Nicole Kidman en Daniel Craig in de hoofdrollen, sterk bekritiseerd. "De film promoot een koude wereld zonder hoop en zonder God". In een lang hoofdartikel in de krant L' Osservatore Romano, wordt ook de schrijver van de boeken Philip Pullman niet gespaard. In de boeken is de kerk betrokken bij vreemde experimenten op kinderen. Alle verwijzingen naar de kerk zijn door regisseur Chris Weisz al uit de film geschrapt.
Toch vindt de krant het "de grootste anti-Kerstmisfilm" en is ze "blij dat het niet meteen een kassucces is". "The golden compass" staat wel hoog in de box office-lijst.
In de VS heeft de Catholic League, een conservatieve groep, ook al opgeroepen tot een boycot. "Uithalen naar het christendom en het promoten van het atheïsme" is volgens hen het doel van de film.
"The golden compass" is het eerste deel van een fantasy-trilogie. Het is van de veroordeling van "The Da Vinci code" geleden dat het Vaticaan zich nog zo fel kantte tegen een auteur en een film.

Bron:vrtnieuws.net


20-12-2007 om 12:16 geschreven door Medialand  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bokitoproof is het woord van 2007
Klik op de afbeelding om de link te volgen
Taalliefhebbers hebben "bokitoproof" verkozen tot het woord van het jaar 2007. Het woord behaalde met 19 procent de meeste stemmen. Daarna volgden de woorden comadrinken, klimaatneutraal, slurptaks, lokhomo, wilfen, formatiemoeheid, zelfbedieningskapitalisme, reltoerist en opacriminaliteit. Bokitoproof betekent bestand tegen (de gevolgen van) vernielzuchtig gedrag, van dieren, en vandalisme, van mensen.
"Het woord hebben we te danken aan het incident waarbij de zilverruggorilla Bokito op 18 mei 2007 uit zijn dierenverblijf in Blijdorp ontsnapte en een vrouw ernstig verwondde", luidt het.
Van 10 tot en met 18 december konden taalliefhebbers hun stem uitbrengen op hun woord van het jaar. Ruim 10.000 mensen brachten hun stem uit op een van de tien kandidaat-woorden.

Bron:vrtnieuws.net

20-12-2007 om 11:11 geschreven door Medialand  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het 'Smszkwrdnbk' is er!
Klik op de afbeelding om de link te volgen

'Kriebels id buik, lfde id vingers... xieje graag.' Voor wie het moeilijk vindt de boodschap te ontcijferen, bestaat er nu het 'Smszkwrdnbk', een zakwoordenboekje met een lijst sms-woorden en leuke sms-weetjes. Liefst 97 percent van de jongeren heeft een gsm en ze sturen daarmee gemiddeld elf berichtjes per dag. Dat bleek uit een onderzoek aan de KU Leuven dit jaar.
De taal die in deze sms'jes (short message service) gebruikt wordt, is erg specifiek. Het komt erop aan zo veel mogelijk te zeggen in zo weinig mogelijk tekens, want de ruimte is beperkt. Daarom worden veel woorden en zinnetjes afgekort of vervormd.
JIM Mobile, het gsm-abonnement van de tv-zender JIM en uitgeverij Van Halewyck publiceerden samen een zakwoordenboekje om wijs te worden uit die vreemde sms-woorden.
Rik Boey, afgestudeerd als journalist, schreef de tekst. 'Tijdens mijn vakantiejob op de redactie van Q-Music leerde ik de baas van JIM kennen', vertelt hij. 'Die had op mijn blog gelezen dat ik veel met taal en nieuwe woorden bezig ben. Zo kwamen ze bij mij terecht voor het sms-woordenboek.'
Op de cover pronkt de stoere Joeri, een bekend figuur op JIM, maar het is Boey die de tekst opstelde. 'Je kan het een soort co-auteurschap noemen. Iedereen kent Joeri's gezicht. Hij is de ideale man om het boekje te promoten.'
Samen met de uitgeverij mailden ze jongeren vanaf twaalf jaar om te weten te komen welke woorden ze gebruiken in sms'jes en hoe ze die inkorten. 'Na twee maanden konden we een alfabetische lijst maken van typische sms-woorden.'
Die lijst bevat vooral afkortingen van zinnen, waarbij alleen nog de eerste letters van de woorden blijven staan, 'whjgv?' staat zo voor 'wat heb je gedaan vandaag?'. Er staan ook leuke neologismen bij als 'znuffel' (zoen en knuffel) en 'batbnaplat' (batterij bijna plat) of fonetisch geschreven uitspraken als 'xiudaar' (ik zie je daar).
Het zakwoordenboekje bevat ook leuke weetjes. Wist je bijvoorbeeld waarom een 'x' voor een kus staat? Of wie de wereldrecordhouder blind sms'en is? Ook wie met een berichtje iemand wil verleiden, kan handig gebruik maken van het Smszkwrdnbk. Er staan versier-sms'jes in als 'khad n leuke sms, mr kom m liever vorleze... Ng wkkr?' maar voor de subtielere verleiders staan er bekroonde liefdesgedichten in van sms-poëziewedstrijden.
Het woordenboekje zelf is niet zo praktisch, want de woordenlijst is nogal kort en voor sommige afkortingen bestaan meerdere verklaringen ('kkn' kan bijvoorbeeld zowel 'kieken' als 'kakken', 'keuken' of 'koken' betekenen), maar het amuseert de lezer wel van A tot Z.

bron:nieuwsblad.be


20-12-2007 om 11:08 geschreven door Medialand  






Zoeken in blog


Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto


Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs