Het moet mij nog even van het hart dat als het met de fc minder gaat , velen in deze rubriek Jans weg wilden hebben zelfs werdt er gedreigt met witte zakdoekjes. ik heb het gevoel dat net als toentertijd het n.l. elftal de spelers zelf bepaalden wie bij wie moest staan en dat de trainer maar een bij rolletje had.Maar Nijland heeft de contanten die hij gebeurt had met al zijn contracten ,naar mijn gevoel in het stadion gestoken. Hij zou er wijs aan doen op te stappen en Veltmate en de medische kliek er bij. Carcia en Koc kunnen echt wel spelen maar kregen het vertrouwen niet.Ik wil maar zeggen dat nu ieder loopt te Jammeren dat die weg gaat . Het is nog een wonder dat hij het zo ver heeft laten komen. Maar het gaat je goed Ron.
Met het afschieten van 11 kanonschoten is woensdagochtend in Roermond traditioneel het carnavalsseizoen geopend. In Maastricht telden duizenden carnavalsvierders af tot 11.11 uur op het Vrijthof.
Vanwege politie verordeningen werd er geen alcohol gedogen op het plein. De aanwezigen op het plein werden getrakteerd op een gratis watertje. Dit tot grote teleurstelling van de mensen die dachten een gratis versnapering te kunnen nuttigen.
Het carnaval wordt op zaterdag 13 februari 2010 officieus afgetrapt in de Venlose Zoepkoel.
De oorsprong van het woord is onbekend[1]. Van oudsher is carnaval een eetfestijn, omdat het de laatste mogelijkheid was zich te buiten te gaan voor de vastentijd, waarin men zich beperkte tot het minimaal noodzakelijke.
Op vette dinsdag (voor de vasten) werd al het vet wat er in huis was opgemaakt omdat het anders zou bederven. De vasten is ter herdenking van de 40 dagen die Jezus volgens het Nieuwe Testament in de woestijn vastte en tevens tot bezinning op de christelijke kernwaarden.
Waarschijnlijk bestond het feest al langer dan de christelijke traditie, en heeft de kerk het gemakkelijker gevonden het heidense carnaval in een katholieke traditie om te zetten dan het uit te bannen. Dit is overigens ook met andere voorchristelijke feesten gebeurd zoals Kerstmis dat oorspronkelijk een 'heidens' midwinterfeest was.
In die betekenis wordt de term afgeleid van het Latijn: carne vale (= vaarwel aan het vlees). Een andere mogelijke verklaring voor de term is het eveneens Latijnse carrus navalis: scheepswagen, hetgeen zou verwijzen naar rondtrekkende groepen in een als een schip ogende wagen of kar, het zogenaamde narrenschip, maar ook kan slaan op het schip waarmee de god van de zee der Kelten/Germanen uit het noorden kwam om deel te nemen aan de winterfeesten[bron?].
De Romeinen vierden het feest van de saturnaliën dat veel kenmerken van het hedendaagse carnaval had zoals drink en eetgelagen, een soort prins carnaval, vermommingen en optochten door de straten.
Het 'heidense' carnaval werd in heel Europa gevierd. Bijvoorbeeld in Rusland is dit feest bekend onder de naam maslenitsa (vrij vertaald: boterfeest). Antropologisch gezien is het carnaval een omkeringsritueel, waarin maatschappelijke rollen worden omgedraaid en normen over gewenst gedrag worden opgeschort.
twente - AJAX vanmiddag... dat wordt met dicht geknepen billen voor de buis vanmiddag. Zeker is dat het een spannende wedstrijd gaat worden, met, hoop ik veel goals. Gabri terug in de basis... das wel weer een beetje jammer. Jol had beter het elftal van afgelopen woensdag moeten laten staan. En ook maar hopen dat Pantelic het doel weet te vinden, zoals woensdag. >> Groningen deed wel goeie zaken vrijdag.. 4-1 van heracles is niet verkeerd. Eindelijk weer eens een goeie wedstrijd voor de fc.
Meer ratten dan mensen in de Blauwe stad..!!.. Dat was een krantenkop afgelopen week in het NvtN. Prachtig was de video erbij waarop je zag hoe de rattenvangers van Winschoten de strijd in gaan tegen de muskusratten die echt een bedreigen gaan zijn of worden voor de Blauwe stad. Blijkbaar zijn er toch nog mensen die het zielig vinden dat die ratten gevangen worden want er worden steeds meer vallen vermist... gejat dus!! Beetje jammer voor de rattenvanger, goed voor de ratten die op weg zijn om zich ook te vestigen in en rondom de Blauwe stad. Het is natuurlijk een prachtig leefgebied voor ratten. Die beesten voelen zich daar thuis en zijn zeker niet van plan te verhuizen. Een goed plan is m.i. een fraai restaurant te openen met als specialiteit BLAUWE STAD "KONIJN"... gegarneerd met uitjes en knoflook. Daar de ratten zich behoorlijk snel voortplanten zal een gebrek aan toevoer niet van toepassing zijn. >> of zet een premie op gevangen ratten... voor de jeugd een uitdaging en het levert een paar euries op.
gisteren heeft een goeie vriendin van ons haar hond laten inslapen. Héél erg is dat, zeker omdat ze alleen woont en haar hond haar allessie was. Voor de hond was het wel goed, maar voor de achterblijfster is het heel erg. Hoe zou je zo'n mens kunnen troosten? Dat gaat niet meevallen. Gelukkig heeft ze nog een mooie poes die haar een beetje troost kan geven. Lezers kunnen haar natuurlijk even een mailtje sturen ( wietskeoosting@live.nl ) om haar even op te beuren.
AMSTERDAM - Marko Pantelic komt bij Ajax vooralsnog weinig tot scoren, maar produceerde tegen Feyenoord wél drie assists. "Ik ben blij dat hij drie keer een beslissende assist", was het commentaar van Ajax-trainer Martin Jol. "Zelf speelde hij soms goed, maar was hij ook nog vaak ongelukkig. Ik zie ook dat hij nog niet die superspits van Hertha BSC was". >> Het was bijna om van te huilen hoe Pantelic heel vaak de bal verspeelde en totaal verkeerde ballen verstuurde . 3 assist en hij is bijna de man van de wedstrijd??? Ikzelf ben niet zo kapot van die Pantelic, maar misschien komt dat nog wel. Als topaankoop hoef je m.i. toch niet altijd in de basis te staan? Als je niet presteerd dan moet je maar ff beter je best gaan doen.. toch?
gisteren Groningen nog gezien?? Wat een drama weer niet? ik als ajaxied moet vanmiddag maar zien of me cluppie het beter gaat doen tegen feyenoord, altijd een strijd. kmoet het vanaf de bank zien, maar gezien het weer komt dat wel goed uit. lekker op de bank met een biertje !!
tuinruimen twas vandaag zover... je kon je tuinafval dumpen in een container die op het dorpshuisplein werd gezet. kweet niet hoeveel containers er geweest zijn, maar het was aardig druk met aanvoer. met aanhangers vol, kruiwagens vol..... lekker hoor, dat je zo je zooi kwijt kan.
30 oktober 2009 - De afgelopen maand was iets zachter dan een gemiddelde oktober. In De Bilt lag de gemiddelde temperatuur rond 10,7 graden tegen 10,3 normaal. De hoeveelheid neerslag en het aantal uren zon weken nauwelijks af van de norm.
De herfstkleuren zijn verder dan de twee voorgaande jaren, maar er zit wel meer blad aan de bomen
Op 7 oktober werd in Eindhoven en Volkel nog 22,0 graden gemeten. De Bilt kwam niet boven de 20 graden terwijl oktober daar gewoonlijk nog twee warme dagen telt. Heel bijzonder was het verloop van de temperatuur in de nacht van 6 op 7 oktober, toen de thermometers geruime tijd 17 à 18 graden aanwezen. Zulke nachtelijke warmte is zeldzaam zo laat in het jaar. De uitzonderlijk zachte lucht hield verband met de restanten van de tropische storm Grace.
Rond het midden van de maand werd het tijdelijk kouder. Op 15 oktober daalde de temperatuur op de Vliegbasis Twente tot -4,9 graden, een bijzonder lage waarde zo vroeg in het seizoen. De Bilt noteerde op 14 oktober zijn eerste vorstadag.
Gemiddeld over het land viel 71 mm neerslag tegen 78 mm normaal. De Achterhoek en Limburg kregen op 7 oktober te maken met zware buien waardoor daar lokaal een maandsom 125 mm werd opgetekend. Het noordwesten was droger met in De Kooy bij Den Helder slechts 46 mm.
De zon scheen gemiddeld over het land circa 115 uur tegen 105 uur normaal. Geen grote afwijking dus en ook regionaal waren de verschillen gering.
het gaat een vochtige dag worden. minder, want er moet druk in de tuin geklust worden. er komen weer containers op het dorpshuisplein te staan waar je je afval in kan dumpen. ik heb aardig wat zooi wat wegkan. ik ga ook hopen dat de buurman aan de gang gaat met de boom die lelijk in de weg staat.
We hebben om te starten ook al een reeks extra's toegevoegd aan uw blog, zodat u dit zelf niet meer hoeft te doen. Zo is er een archief, gastenboek, zoekfunctie, enz. toegevoegd geworden. U kan ze nu op uw blog zien langs de linker en rechter kant.
U kan dit zelf helemaal aanpassen. Surf naar http://www.bloggen.be/ en log vervolgens daar in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Klik vervolgens op 'personaliseer'. Daar kan u zien welke functies reeds toegevoegd zijn, ze van volgorde wijzigen, aanpassen, ze verwijderen en nog een hele reeks andere mogelijkheden toevoegen.
Om berichten toe te voegen, doet u dit als volgt. Surf naar http://www.bloggen.be/ en log vervolgens in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Druk vervolgens op 'Toevoegen'. U kan nu de titel en het bericht ingeven.
Om een bericht te verwijderen, zoals dit bericht (dit bericht hoeft hier niet op te blijven staan), klikt u in plaats van op 'Toevoegen' op 'Wijzigen'. Vervolgens klikt u op de knop 'Verwijderen' die achter dit bericht staat (achter de titel 'Proficiat!'). Nog even bevestigen dat u dit bericht wenst te verwijderen en het bericht is verwijderd. U kan dit op dezelfde manier in de toekomst berichten wijzigen of verwijderen.
Er zijn nog een hele reeks extra mogelijkheden en functionaliteiten die u kan gebruiken voor uw blog. Log in op http://www.bloggen.be/ en geef uw gebruikersnaam en wachtwoord op. Klik vervolgens op 'Instellingen'. Daar kan u een hele reeks zaken aanpassen, extra functies toevoegen, enz.
WAT IS CONCREET DE BEDOELING??
De bedoeling is dat u op regelmatige basis een bericht toevoegt op uw blog. U kan hierin zetten wat u zelf wenst.
- Bijvoorbeeld: u heeft een blog gemaakt voor gedichten. Dan kan u bvb. elke dag een gedicht toevoegen op uw blog. U geeft de titel in van het gedicht en daaronder in het bericht het gedicht zelf. Zo kunnen uw bezoekers dagelijks terugkomen om uw laatste nieuw gedicht te lezen. Indien u meerdere gedichten wenst toe te voegen op eenzelfde dag, voegt u deze toe als afzonderlijke berichten, dus niet in één bericht.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken over de actualiteit. Dan kan u bvb. dagelijks een bericht plaatsen met uw mening over iets uit de actualiteit. Bvb. over een bepaalde ramp, ongeval, uitspraak, voorval,... U geeft bvb. in de titel het onderwerp waarover u het gaat hebben en in het bericht plaatst u uw mening over dat onderwerp. Zo kan u bvb. meedelen dat de media voor de zoveelste keer het fout heeft, of waarom ze nu dat weer in de actualiteit brengen,... Of u kan ook meer diepgaande artikels plaatsen en meer informatie over een bepaald onderwerp opzoeken en dit op uw blog plaatsen. Indien u over meerdere zaken iets wil zeggen op die dag, plaatst u deze als afzonderlijke berichten, zo is dit het meest duidelijk voor uw bezoekers.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken als dagboek. Dagelijks maakt u een bericht aan met wat u er wenst in te plaatsen, zoals u anders in een dagboek zou plaatsen. Dit kan zijn over wat u vandaag hebt gedaan, wat u vandaag heeft gehoord, wat u van plan bent, enz. Maak een titel en typ het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks naar uw blog komen om uw laatste nieuwe bericht te lezen en mee uw dagboek te lezen.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met plaatselijk nieuws. Met uw eigen blog kan u zo zelfs journalist zijn. U kan op uw blog het plaatselijk nieuws vertellen. Telkens u iets nieuw hebt, plaats u een bericht: u geeft een titel op en typt wat u weet over het nieuws. Dit kan zijn over een feest in de buurt, een verkeersongeval in de streek, een nieuwe baan die men gaat aanleggen, een nieuwe regeling, verkiezingen, een staking, een nieuwe winkel, enz. Afhankelijk van het nieuws plaatst u iedere keer een nieuw bericht. Indien u veel nieuws heeft, kan u zo dagelijks vele berichten plaatsen met wat u te weten bent gekomen over uw regio. Zorg ervoor dat u telkens een nieuw bericht ingeeft per onderwerp, en niet zaken samen plaatst. Indien u wat minder nieuws kan bijeen sprokkelen is uiteraard 1 bericht per dag of 2 berichten per week ook goed. Probeer op een regelmatige basis een berichtje te plaatsen, zo komen uw bezoekers telkens terug.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met een reisverslag. U kan een bericht aanmaken per dag van uw reis. Zo kan u in de titel opgeven over welke dag u het gaat hebben, en in het bericht plaatst u dan het verslag van die dag. Zo komen alle berichten onder elkaar te staan, netjes gescheiden per dag. U kan dus op éénzelfde dag meerdere berichten ingeven van uw reisverslag.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken met tips op. Dan maakt u telkens u een tip heeft een nieuw bericht aan. In de titel zet u waarover uw tip zal gaan. In het bericht geeft u dan de hele tip in. Probeer zo op regelmatige basis nieuwe tips toe te voegen, zodat bezoekers telkens terug komen naar uw blog. Probeer bvb. 1 keer per dag, of 2 keer per week een nieuwe tip zo toe te voegen. Indien u heel enthousiast bent, kan u natuurlijk ook meerdere tips op een dag ingeven. Let er dan op dat het meest duidelijk is indien u pér tip een nieuw bericht aanmaakt. Zo kan u dus bvb. wel 20 berichten aanmaken op een dag indien u 20 tips heeft voor uw bezoekers.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken dat uw activiteiten weerspiegelt. U bent bvb. actief in een bedrijf, vereniging of organisatie en maakt elke dag wel eens iets mee. Dan kan je al deze belevenissen op uw blog plaatsen. Het komt dan neer op een soort van dagboek. Dan kan u dagelijks, of eventueel meerdere keren per dag, een bericht plaatsen op uw blog om uw belevenissen te vertellen. Geef een titel op dat zeer kort uw belevenis beschrijft en typ daarna alles in wat u maar wenst in het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks of meermaals per dag terugkomen naar uw blog om uw laatste belevenissen te lezen.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken uw hobby. U kan dan op regelmatige basis, bvb. dagelijks, een bericht toevoegen op uw blog over uw hobby. Dit kan gaan dat u vandaag een nieuwe postzegel bij uw verzameling heeft, een nieuwe bierkaart, een grote vis heeft gevangen, enz. Vertel erover en misschien kan je er zelfs een foto bij plaatsen. Zo kunnen anderen die ook dezelfde hobby hebben dagelijks mee lezen. Als u bvb. zeer actief bent in uw hobby, kan u dagelijks uiteraard meerdere berichtjes plaatsen, met bvb. de laatste nieuwtjes. Zo trek je veel bezoekers aan.
WAT ZIJN DIE "REACTIES"?
Een bezoeker kan op een bericht van u een reactie plaatsen. Een bezoeker kan dus zelf géén bericht plaatsen op uw blog zelf, wel een reactie. Het verschil is dat de reactie niet komt op de beginpagina, maar enkel bij een bericht hoort. Het is dus zo dat een reactie enkel gaat over een reactie bij een bericht. Indien u bvb. een gedicht heeft geschreven, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze het heel mooi vond. Of bvb. indien u plaatselijk nieuws brengt, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze nog iets meer over de feiten weet (bvb. exacte uur van het ongeval, het juiste locatie van het evenement,...). Of bvb. indien uw blog een dagboek is, kan men reageren op het bericht van die dag, zo kan men meeleven met u, u een vraag stellen, enz. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.
WAT IS DE "WAARDERING"?
Een bezoeker kan een bepaald bericht een waardering geven. Dit is om aan te geven of men dit bericht goed vindt of niet. Het kan bvb. gaan over een bericht, hoe goed men dat vond. Het kan ook gaan over een ander bericht, bvb. een tip, die men wel of niet bruikbaar vond. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.
Het Bloggen.be-team wenst u veel succes met uw gloednieuwe blog!