Vandaag de derde dag stage. Veel patiënten gezien, veel bijgeleerd. De stagementor geeft ons de tijd om vragen te stellen en legt veel uit.
Na de stage werd gevraagd of we meegingen met de andere studenten naar Dolce Vita, een winkelcentrum, waar er van de school een stand staat waar ze gehoorscreeningen gingen doen. Tuurlijk wouden we dit zien, dus gingen we mee op de bus naar het shoppingcentrum. Daar aangekomen was de benedenverdieping van het winkelcentrum ingepalmd door de school: een grote stand met voor elke opleiding een deeltje, zo kon je röntgenfoto's laten maken bij radiologie, je bloed laten testen bij laboratoriumtechnieken of je BMI laten berekenen door de dieetisten.
In het winkelcentrum probeerden we een nieuw soort ijs uit van Ola: de Swirl! Dit is een vanillesoftijs die gemixt wordt met een saus naar keuze en andere extra's zoals chocoladeschilfers, caramelblokjes,... lekker!
Om half acht namen we de bus terug naar ons kot en gingen we... verslagen schrijven! baahh :p
Maandag hadden we om 8u50 afgesproken met onze contactpersoon aan de School Entrance. Spannend, een afspraak met iemand van wie je niet weet hoe ze eruit ziet op een plaats waar je nog nooit geweest bent!
Vol goede moed namen we de bus naar de school. Gelukkig is het maar 10 minuutjes. Daar aangekomen (om 8u30, goed op tijd dus) Bekeken we de school. Bedoelde ze met school entrance het hek, de deur aan de rechterkant of de deur aan de linkerkant? Na inspectie van beide deuren, besloten we in het midden van deze drie punten te wachten.
Al snel werd het 8u50 en... Niets! Niemand te zien... Na een tijdje zagen we iemand van de deur aan de linkerkant naar het hek lopen, ze staarde ons aan en liep terug naar binnen. Zou dit onze contactpersoon zijn? Maar dan zou ze het wel komen vragen zijn, welke studenten die de weg kennen staan zomaar in het midden van een parking wat rond te kijken? We besloten echter om ons nog meer in het zicht te zetten en gingen aan het hek staan. 5 min later kwam de vrouw terug. Ze loopt op ons af en vraagt of we de erasmus studenten zijn. Ze spreekt ons direct aan met de juiste naam (wat ons de bevestiging geeft dat ze foto's van ons ontvangen heeft van de school, dus wel raar dat ze dan niet de eerste keer al is komen vragen of wij het waren). We begonnen onze wandeling naar het ziekenhuis; Covões hospitalar de Coimbra! Het ligt vlak naast de school, gemakkelijk !
Claudia (onze contactpersoon) stelde ons voor aan onze stagementor en medestagiaires en beende direct weer weg. Iedereen is gelukkig erg vriendelijk en doet zijn best om Engels te praten, wat voor de ene al beter lukt dan de andere! Onze eerste dag is direct een chaotische, van de ene patiënt naar de andere en bijna geen tijd om vragen te stellen, dat belooft voor die verslagen vanavond!
In het ziekenhuis werken we vooral met CI patiënten. Audiologie heeft hier een hele gang voor zich, waarvan twee kamers voor de logopedisten zijn die hoortraining geven aan de patiënten. Dat is anders dan in België, waar hoortraining vaak in een multidisciplinaire setting gebeurd, logo én audio samen.
Het was een leuke stagedag waarbij we direct veel bijgeleerd hebben.
Het is weer even geleden dat ik geblogd heb, dus ik zal jullie snel een beetje bijwerken over het leven hier in Portugal ;-)
Ondertussen heb ik bezoek gekregen van het thuisfront: de mama, meter en opa zijn gekomen van 5 april tot 10 april. We hebben samen alle bezienswaardigheden van Lissabon nog eens gaan bezichtigen. Voor Kathleen en mij een mooie manier om afscheid te nemen van 5 weken Lissabon.
Dan was het snel 11 april; de laatste stagedag in Lissabon.. Snel op de foto met de stagementor en het hoofd van de afdeling en daarna afscheid nemen. 'Anything you need, call me' waren veel gehoorde woorden die dag.
Vrijdag 12 april.. De verhuis naar Coimbra! Snel de laatste spullen bijeengeraapt en vertrokken naar Oriente om daar de trein te nemen. Alles is gelukkig vlot verlopen. Enkel het bussysteem in Coimbra moest van naderbij bestudeerd worden. Na een veel te lange busrit (want er was ook een bus die er veel minder lang over deed hebben we later ontdekt) kwamen we aan bij de campus. Jammergenoeg had de bus ons een bushalte te ver afgezet zodat we onderaan de berg terechtkwamen in plaats van op de hoogte van onze residentie. Na een helse tocht met de valiezen (tussen weiden van de agricultuurcampus en over slechte trappen) kwamen we dankzij de hulp van een Portugese (die goed met valiezen kan sleuren!) aan op de residentie. Daar ontstond de eerste chaos; drie portugezen kwamen ons uitleggen dat we de bus moesten nemen naar de school waar we studeren. Blijkbaar is het hier gewoonte om eerst naar de school te gaan en dan samen te komen inchecken. Nadat we hen hadden uitgelegd dat we hier geen les volgen maar stage en dat we maandag voor de stage hebben afgesproken met onze contactpersoon, konden we de kamer bekijken. Of beter gezegd: ons appartement! Jaja, hier hebben we een ruime kamer met eigen badkamer en keuken! Zelfs twee schuifdeuren naar ons terras, waar 's morgens volle zon opzit.
Vandaar vanochtend het eerste ontbijt buiten in de zon.. Zalig! Daarna trokken we met de bus terug naar het centrum en hebben we de benedenstad van Coimbra bezocht. Omdat het zo warm was, zijn we in een park van de zon gaan genieten --> verbrande armen dus !
Morgen gaan we de bovenstad bekijken met de universiteit!
Gisterenavond bericht gehad van Giulia die de bus ging reserveren dat de reservatie niet gelukt is dus dat we beter dinsdag vertrekken..
Omdat we gisteren al een luie kotdag achter de rug hadden, besloten we de stad in te trekken. We wandelen (via het shoppingcenter omdat het ineens begon te regenen) door het park van São Sebastião naar Restauradores, om daar de gezellige tram 28 te nemen naar Bairro Alto waar een heel mooi uitzichtpunt is over Lissabon. Dan zijn we verdergewandeld naar Rato om langs daar de metro terug te nemen naar ons kot. Onderweg hebben we natuurlijk voldoende pauzes in de zon gehouden en in het passeren de winkeltjes bezocht. 's Avonds hebben we verder ingepakt om dinsdag op tijd te kunnen vertrekken
Dinsdag 26/03
Om 6u15 opgestaan om de bus te kunnen nemen van 7u30! Wat een belevenis gezien de metro niet wou meewerken en er 10min over gedaan heeft om tot aan onze halte te komen! (terwijl we anders bijna direct een metro hebben) Na een dikke 20 minuten met onze valies in het grote station van Oriente rondgelopen te hebben, vonden we uiteindelijk de bushalte waar reeds twee van onze reisgenoten aan het wachten waren. Hans ging snel de bustickets kopen terwijl Giulia nog onderweg was naar de bushalte wegens problemen met de metro. Het was echter net 7u30 en de bus sloot zijn deuren dus ben ik snel de bus ingesprongen om de chauffeur uit te leggen dat onze tickets onderweg waren. De bussen rijden hier goed op tijd, anders dan in België! Gelukkig kwam Giulia net toe en konden we (met een geërgerde buschauffeur) vertrekken naar Lagos!
Na een busrit van ongeveer 4u waren we op onze bestemming. Na even zoeken hadden we het centrum van de stad gevonden en ook de tourist information. In het bezit van een plannetje besloten we een terrasje te doen zodat we op de laptop enkele hostels konden bekijken. Snel werd de goedkoopste hostel in het centrum gevonden en we trokken verder. Bij de eerste hostel aangekomen bleken we de eerste gasten te zijn voor dit seizoen. We mochten een kamer van 6 kiezen waar we onze valiezen konden achterlaten en die men dan voor ons zou klaarmaken. Daarna kregen we een rondleiding door de hostel. Wat een luxe hostel! Beter dan ons kot in Lissabon! Hele mooie keuken en badkamers met superdouches.. Er was ook een ruimte met een grote TV, de nodige DVD's, gezelschapsspelletje en computers met internet.
Hierna trokken we de stad in. We besloten om de toer te doen over de rotsen langs de kustlijn. Net toen we voorbij het eerste strand waren, begon het heel hard te regenen. Gelukkig konden we schuilen in een café. Daarna zetten we onze tocht verder, maar het pad was enorm modderig en glad geworden. Het werd een gevaarlijke maar prachtige tocht! Na ongeveer een uur kwam er een nieuwe regenbui en moesten we de wandeling stopzetten. Tijd om nog iets te drinken dus! Jammer genoeg bleef het regenen, dus zijn we teruggekeerd naar de hostel voor een deugddoende douche. Daarna zochten we een goedkoop plaatsje om te eten. Na het eten gingen we het nachtleven van Lagos verkennen, na 5 bars te bezoeken (waarvan we er 2 gesloten hebben) besloten we het op te geven; Lagos is een stad met véél bars maar te weinig mensen ervoor..
Woensdag 27/03
We vertrokken met de bus van 10u30 naar Sagres! Deze bus was zelfs één van de twee per dag die ook stoppen op Cabo S. Vicente; het einde van de wereld...Heel mooie omgeving, mooie rotsen,.. Prachtig als het water tegen de rotsen klotst. Hans, Giulia en Joanna gingen verder langs de rotsen terwijl Kathleen en ik aan de wandeling richting Sagres begonnen. Na een wandeling van 2 uur kwamen we aan bij een mooi strand. Sagres was echter nog een heel eind verder, dus hebben we een lift gekregen van een vriendelijk Portugees gezin. Het was echt stralend weer, dus hebben we op het gemak Sagres bezocht, heb ik een ijsje gegeten en hebben we vooral genoten van de zon. Rond 5 uur namen we allemaal samen weer de bus richting Lagos. In de hostel kregen we gratis Sangria om te vieren dat de hostel terug open is. Dan begon het avondprogramma: douchen, eten en nog iets gaan drinken samen met de amerikanen en de Braziliaan van de hostel.
Donderdag 28/03
Vandaag langer geslapen, rustig ontbeten en dan bekeken wat we verder gingen doen.. Volgens de planning zouden we verder gaan naar Faro, maar na wat opzoeken was er geen goedkope hostel beschikbaar voor vanavond.. Dus blijven we nog een dagje in Lagos en vertrekken we vrijdagochtend op tijd naar Faro. We besloten om verder langs het strand te wandelen, te beginnen waar we door de regen gestopt waren dinsdag. Na een tijdje te stappen, waren we ineens Giulia en Joanna kwijt; Joanna bleek terug te zijn naar Sagres om daar te gaan wandelen en Giulia was met de Amerikanen op stap (lees: vooral met de Amerikaan ;-) ) Aan het strand aangekomen besloot Hans om de grote toer te doen over de rotsen. Kathleen en ik zijn langs de weg nog doorgewandeld naar een mooi strand met een vuurtoren, hebben de omgeving hier nog bewonderd en zijn dan rustig aan terug gewandeld naar het centrum van Lagos, ondertussen genietend van de stralende zon. We hebben nog enkele winkeltjes en de haven bezocht. Daarna gingen we terug richting jeugdherberg om te douchen en te zien waar de rest was. Hans en Giulia waren in de jeugdherberg, maar Joanna was onderweg en ging er maar tegen 9uur zijn. Kathleen, Hans en ik besloten om te wachten met eten op Joanna, maar Giulia vertrok al met de Amerikanen om een pizza te gaan halen ( nochtans wou ze dinsdag geen pizza eten want in Portugal zijn de pizza's niet zo goed als in Italië, maar een Amerikaan kan blijkbaar veel veranderen...) Doordat Joanna langer weg bleef dan gepland, besloten we nog enkele bars te verkennen. Daarna zijn we gaan eten en terug naar een bar gegaan waar we Giulia, de Amerikanen en de Braziliaan terugvonden.
Vrijdag 29/03
De ochtend begon goed: iedereen had zich overslapen om de bus te nemen naar Faro.. Hans en Joanna besloten zich te haasten om het toch te proberen. Kathleen en ik besloten een trein te nemen die later vertrek maar er minder lang over deed en Giulia ging terug naar Lissabon wegens verschillende redenen (elke keer als ze het vertelde was het iets anders dus je kan kiezen; teveel schoolwerk; keelpijn; slecht geslapen; ... én omdat de Amerikanen ook naar Lissabon gingen omdat ze daar zondagochtend vroeg een vlucht hadden)
Eenmaal aangekomen in Faro, gingen we naar de jeugdherberg. Ik belde aan en na een tijdje opende een man de deur. Hij bleef in de deuropening staan zonder iets te zeggen.. Vreemd, ons eerste gedacht was dat het een gast was die juist naar buiten wou, maar het bleek toch een medewerker van de hostel te zijn. Eenmaal binnen, toonden ze ons de kamer en mochten we een bed kiezen. De eigenaars veranderen echter steeds van gedachten, kies dit bed, of misschien liever toch dat als je liever beneden slaapt, of misschien slaap je toch beter samen in een stapelbed, ... Vreemd. De check in verliep verder ook niet zo vlot. Achteraf hoorden we van Hans en Joanna dat het een nieuwe hostel is en dat we dus de eerste gasten waren. Daarna trokken we richting centrum. Het weer was enorm bewolkt maar droog. We wandelden een beetje rond in de haven, tot we ineens een kleine krab zagen zitten in het midden van het voetpad. Geen idee hoe een levende krab op een voetpad terecht komt. Rare stad, Faro.. Heel weinig mensen te zien ook. Het gaf het gevoel van in een horrorfilm terecht te komen.. Er kon echt elk moment zombies uit de zee komen, of een orkaan beginnen die heel de stad verwoest! Dan besloten we om wat groen te zoeken om te kunnen wandelen. Op de kaart was een hele groene zone te zien, dus we wandelden naar daar. De straat die volgens de kaart naar de groene zone leidt, zag er echter privé uit, met blaffende honden enal. We besloten dus verder te wandelen en de eerstvolgende straat te proberen. Dit bleek een modderige dreef te zijn met aan weerskanten een hoge muur. Na een tijdje wandelen, was er een gat in de muur waardoor we konden zien dat het groen zich aan de andere kant bevond.. Het zal dus een privé tuin zijn. We besloten de dreef verder te volgen en kwamen uit op een drukke straat die niet meer op de kaart stond. We volgden deze richting de zee en kwamen bij een soort vissershuisjes/krotten voor zwervers. Er lagen ook kapotte boten aan de kant. We volgden verder langs het water. We zagen ook enkele paarden staan, vastgebonden in een wei. Vreemde stad, Faro... Uiteindelijk kwamen we bij verlaten fabrieken. We liepen hierdoor en kwamen weer twee paarden tegen die vastgebonden stonden. Er bleken ook twee negers in dit fabriek te wonen. We stapten snel verder en kwamen ineens aan een lidl. We deden boodschappen en liepen verder tot we bij een mooi park kwamen. We zetten ons op een verlaten terras. Hans en Joanna begonnen pindanoten te eten, en ineens uit het niets kwamen 10-15 pauwen onze kant uit.. Een pauw bleef maar rond onze tafel lopen en probeerde steeds om aan de nootjes te komen. Hele mooie vogel maar zo dichtbij in een verlaten park in Faro geeft het toch maar een raar gevoel.. Zeker toen we omhoog keken en merkten dat de bomen vol duiven zaten ! Toen het begon te regenen, openden we een paraplu van het terras en schoven we onze tafel er onder. Het was het hoogtepunt van de dag: een gezellige avond in het park van Faro, de verlaten stad op de vogels na.. Daarna gingen we even terug naar onze jeugdherberg en starten we de zoektocht naar goedkoop eten. Het goedkoopste bleek een pizzeria te zijn waar we een grote en een kleine pizza gingen delen. Toen Hans een pintje bestelde, moest de man echter naar een andere zaak lopen om bier te gaan halen. Rare stad.. 'S avonds was er toch wat meer volk op straat, dus zijn we toch nog op café getrokken. De jeugd van Faro bleek echter al snel dronken te zijn dus hielden we het ook rap voor gezien die avond
Zaterdag 30/03
Hans en Joanna wouden zo snel mogelijk van Faro vandaag, dus zij zijn vroeg vertrokken om de bus te nemen naar een plaats met meer natuur waar ze konden hiken. Kathleen en ik gingen echter 's avonds terug naar Lissabon en gezien Faro een hele goede treinverbinding heeft, besloten we het nog een kans te geven. De weergoden waren ons goed gezind; zon ! We trokken het centrum in en bekeken de winkels, met pauzes om te genieten van de zon op een bankje. Toen rond 13u de zon verdween, hielden we het voor gezien en gingen we terug naar de jeugdherberg om onze valiezen en namen we de trein terug naar Lissabon waar we tegen de avond aankwamen.
Zondag 31/03
Vrolijk Pasen! Het zal dit jaar echter eentje zijn zonder paaseieren :( Ik heb hier nog geen echte paaseieren gezien, veel met suikerbonen enzo. En ook veel verpakte dingen per merk (oa Guylian, Kinder,...) , in de vorm van een groot paasei maar dat kost meer dan 20 euro en dan weet je niet wat erin zit ...
Voor de rest wordt vandaag een luie dag; foto's op computer zetten, bloggen, casus afwerken, verslagen nalezen, wassen, ....
Donderdag zijn we na stage nog naar een gratis museum geweest: Museo do design e da moda. Volgens onze reisgids zouden ze hier een robothond hebben staan! We hebben echter heel het museum doorlopen en geen robothond tegengekomen..
Vrijdag hebben we een hele dag stage gehad en daarna zijn we nog naar een andere studente geweest om onze reis naar de Algarve vast te leggen
Zaterdag 23/3 zijn we naar Évora geweest.
Mooie stad, moest het niet de halve dag geregend hebben..
Toen we de ingang van de Sé aan het bezichtigen waren, kwam ineens Sofie Lemaire naar buiten! Je moet dan al naar Portugal gaan om een BV tegen te komen...
Vandaag een dagje niets doen :) --> werken voor school + de was en strijk ! moet ook gebeuren jammergenoeg..
Morgen (of misschien dinsdag maar waarschijnlijk morgen) vertrekken we samen met een paar andere erasmusstudenten voor een paar dagen naar de Algarve!
Zondag zijn we naar Castelo, Graça en Alfama geweest. Een grote kathedraal gezien, naar het Castelo gaan kijken en verder gewandeld in de gezellige straatjes.
Maandag hadden we 's middags stage, dus besloten we om de ochtend te vullen met de was te doen.. Gelukkig is alles goed gegaan! Nu enkel nog de strijk, maar dat zal voor later deze week zijn want het was tijd voor stage!
Dinsdagochtend vertrokken we naar stage in de regen.. Toen het na stage nog steeds slecht weer was, besloten we om naar het grote winkelcentrum Colombo te gaan. Gigantisch! We hebben nog niet alles kunnen zien :) Dus als het nog eens regent hebben we nog steeds een plan B! Daarna zijn we nog iets gaan drinken in de erasmuscorner. Lissabon by night!
Vandaag zijn we met de trein naar Cascais getrokken. Mooi weer! Stralend zonnetje :) Echt weer om een ijsje te eten! Dus dat hebben we ook gedaan :)
Gisteren zijn we het mooi Sintra gaan bezichtigen.
Het Palácio da Pena was zeker de moeite! Wel heel hoog op de berg, gelukkig dat we de bus genomen hadden want een voetpad kennen ze daar niet :p
Aan de ingang hadden we een plan gekregen met de wandelpaden in de tuin. Jammer genoeg bleek dit niet altijd te kloppen... Paden bleken niet te bestaan of waren afgesloten, waardoor we ineens aan een andere ingang/uitgang stonden en er geen andere optie meer was dan steil omhoog terug te lopen.. Oké dan gaan we gewoon hier naar buiten en nemen we de bus. Gelukkig komt er net een bus aan.. en rijdt die door! Zijn we te voet naar de volgende halte gelopen waar hij zeker stopt. Ondertussen begon het harder te regenen. Een ander koppel ging iets verder van de bushalte schuilen onder een overhangende plant. Eindelijk was de bus daar. Kathleen en ik sprongen snel op de bus, het ander koppel wou ook opstappen, maar helaas was de bus vol en mochten ze nog 20 minuten wachten in de gietende regen.. Gelukkig dat wij niet gaan schuilen waren dus!
Terug in het centrum zijn we eerst een 'Toast Cheese' gaan eten. Wel lang moeten wachten hierop maar het smaakte. Daarna zijn we naar Quinta da regaleira gewandeld. Een paleis met een hele mooie tuin, met waterputten en grotten en ondergrondse gangen, ... beetje sprookjesachtig! Heel mooi om te bezoeken, zeker een aanrader.
Ik heb nog snel het Palácio Nacional bezocht, groot paleis met heel mooie kamers, mozaïeken, plafonds, tegels, ...
Daarna zijn we in een pastelaria de twee gebakjes gaan uitproberen die we volgens onze stagementor zeker moesten proeven: travesseiros en een queijadas de sintra! Allebei goedgekeurd :)
Daarna begonnen we aan de reis terug naar Lissabon met de trein en de metro :)
Vandaag de derde dag stage achter de rug. Nog altijd een hele leuke stageplaats met hele vriendelijke mensen. En weeral veel bijgeleerd over evenwichtsonderzoeken en BERA.
Verder hebben zowel Kathleen als ik ondervonden dat je in Portugal nooit zomaar de deur opendoet van een openbare WC zonder te kloppen! Blijkbaar doen ze hier de deur niet altijd op slot :p
Na de stage zijn we nog naar Bairro alto geweest, weer veel mooie gebouwen en pleinen gezien. Beetje genoten van de zon aan De Taag, dan naar de winkel en terug naar kot om verslagen te schrijven!
Net op kot aangekomen wou ik mijn computer aanzetten. Ik had een nieuw stopcontact ontdekt onder onze tafel, ik steek de lader van mijn laptop erin en BOEM! stekker zwart ! Ik heb mijn lader direct geprobeerd in een ander stopcontact en toen hij dan ook niet werkte was er grote paniek --> geen lader = geen laptop = geen skype = geen email = geen verslagen schrijven = niet meer aan ander schoolwerk kunnen = .... = paniek!
Snel gaan klagen bij de receptie, maar de technische dienst was al naar huis en enkel de receptioniste die geen engels kan was nog aanwezig.. Een vriendelijke student schoot ons snel te hulp om te vertalen en vertelde ons dat we morgenochtend terug moesten gaan naar de technische dienst..
Even later op kot merkte Kathleen dat ook haar lader niet meer werkte, dus zijn we teruggegaan naar de receptie om te zeggen dat we geen stroom hebben op onze kamer. (ondertussen snel mijn lader getest in een stopcontact in de keuken => alles gelukkig in orde!) Ze toonde ons de stoppenkast en waar we de schakelaar moesten omdraaien en we hadden terug stroom. Gelukkig :)
Dat was het spannendste van vandaag, verslagen schrijven is niet zo interessant om over te bloggen :p
Heel mooi ziekenhuis. Allemaal vriendelijke mensen en een leuke sfeer..
De stagementor is heel vriendelijk. We kunnen zelf kiezen welke dagen we graag vrij willen om iets te gaan bezichten. Verder werken de audiologen hier onafhankelijk van de NKO-arts. Wat ervoor zorgt dat ze zelf haar schema kan kiezen en zo maakt ze genoeg tijd ondertussen om ons in het engels nog extra informatie te geven over de patiënten en de testen.
Verder doen ze er ook neonatale screening, vandaag hebben we 8 baby's gezien van nog geen week oud! zo klein en schattig!
Vanochtend naar de markt geweest hier een beetje verder in de straat. Is een enorme markt met schoenen, kleren, eten,... Lekker in het zonnetje tussen de kramen lopen :)
Daarna hebben we de metro genomen en zijn we winkelcentrum Vasco da Gama gaan bekijken en hebben we in de buurt errond de bezienswaardigheden bekeken. We zijn onze tocht echter moeten stopzetten door een enorme regenbui.
Tegen 17u zijn we naar café Brasileira geweest waar we met de andere erasmusstudenten hadden afgesproken om een trip te plannen in de paasvakantie. Na een half uur was iedereen daar en trokken we verder op zoek naar een café waar plaats genoeg was. Eindelijk een zitplaats gevonden, bleek er geen internet te zijn. Dan zijn we maar bij iemand op kot gegaan om de nodige informatie te kunnen opzoeken. Deze week komen we nog eens samen om verder te plannen.
Daarmee waren we maar heel laat op kot vanavond. We gingen snel een pizza in de oven steken. Bij het overbrengen van de pizza naar het plastic bordje heb ik echter het bord iets te dicht bij de oven gehouden --> bord gesmolten! Dat weten we nu ook weeral ;-) En laat ons zeggen, het heeft nog lang geduurd voor ik iets misdaan heb in de keuken!
Vanochtend eerst de stagepapieren in orde gemaakt en afgedrukt hier op de campus en daarna eindelijk naar het centrum van Lissabon vertrokken!
Jammergenoeg zijn we wel moeten vertrekken in een enorme regenbui.. Maar toen we eenmaal uit de metro kwamen, was het al veel minder en na ongeveer een halfuurtje was de regen weg en kwam de zon erdoor. Zalig! Het vakantiegevoel was onmiddelijk aanwezig.
Veel gestapt, veel gezien, paar schoenen bij, kookpot gekocht, metroabonnement opgehaald, ... Druk druk ! Tijd om even in de zon op een bankje een appel te eten :)
Daarna hebben we terug een metro genomen om het mooie uitzicht bij De Taag te bewonderen. Hier is ook het eerste Portugese gebakje gekocht en goed in de smaak gevallen!
Daarna nog even naar de winkel (mmm lasagne!). Dachten we alles te hebben, maar missen we nog vorken! Dan maar eten uit de verpakking met een lepel :p (lasagne uit een oven krijgen zonder handdoek/ovenwanten is ook moeilijk! maar wel gelukt, zonder brandwonden op te lopen)
Na een lange dag door de stad dwalen zijn we nu allebei uitgeput.. daardoor volgt de vraag: to the club tonight or not to the club tonight ?
De eerste mail van de stageplaats is vandaag ook toegekomen: maandag om 9u ter plaatse zijn! Spannend!
Morgen gaan we ook weer een hele dag het centrum van Lissabon verkennen, want er is nog véél dat gezien moet worden!
Vandaag zijn we begonnen met naar de bank te gaan om de huur van ons kot over te maken. Blijkt dat dit niet mogelijk is met onze bankkaart. Oplossing: we halen het geld af en betalen het aan de bank, die het op de rekening van ISEL (campus waar we zitten) zet. Daarna moeten we op zoek naar Susanne die ervoor zal zorgen dat het geld van ISEL naar onze residentie wordt overgemaakt.
Na een lange zoektocht (met hulp van een vriendelijke portugees) bleek dat Suzanne maar tegen 14u op de campus ging zijn. Daar gaat het vroeg vertrekken naar de stad!
We zijn de winkel in de buurt gaan verkennen. Blijkt dit een groot winkelcentrum te zijn (met een winkel met schoenen voor 5!) met een grote supermarkt. Na het ontcijferen van het Portugees keren we terug naar ons kot met het nodige kuisgerief en etenswaar.
We beginnen ijverig de kasten schoon te maken. Om 14u zijn we hiermee klaar en herbeginnen we met de zoektocht naar Susanna. We worden van de ene portugees naar de andere gestuurd en krijgen uiteindelijk een emailadres te pakken. Terug in de residentie beslissen we om eerst naar het technisch secretariaat te gaan om te laten weten dat we bezig zijn met de betaling. Deze zijn verbaasd over de werkwijze van de bank en noemen het zelfs 'illegaal'. Maar geen probleem, ga maar naar jullie kamer, wij lossen het wel op en komen jullie halen.
Tegen dat onze koffers uitgepakt zijn, komt de vrouw van het secretariaat ons halen. We moeten onmiddellijk mee naar de bank.
De vrouw van het secretariaat en de bankdirecteur voeren een lang gesprek in het portugees, dan moeten we elk onze handtekening zetten op een papier en is eindelijk de betaling volledig in orde
Terug op onze kamer heb ik eerst gedweild (niet echt dweilen maar met zo een zwabberding), daarna heeft Kathleen de stageplaats gebeld en zijn we de stad ingetrokken. We hebben eindelijk echt Lissabon gezien! Een mooie wandeling gemaakt en afgesloten door ergens goed te gaan eten.
Ondertussen hebben we bij de metro een abonnement geregeld dat we morgen kunnen ophalen.
Vanochtend nog opgestaan in Sint-Niklaas, en nu zitten bloggen in Lissabon..
Vol spanning vertrokken deze morgen naar de luchthaven; zouden ze die twee valiezen bagage wel aanvaarden?? Aan de terminal bleek dit echter geen probleem, mits het bewijs van de luchtvaartmaatschappij dat Erasmusstudenten extra bagage mogen meenemen en een bewijs dat we Erasmusstudenten zijn.
De vlucht zelf is zonder problemen verlopen, we kregen zelfs een broodje en een Portugees soort appelsap! (maar beetje dikker dan hier, zo een vorm tussen appelmoes en appelsap in een klein rond flesje)
Na een trip met de metro zijn we aangekomen bij de halte 'Chelas'. Eerste probleem: lift kapot.. We begonnen dapper aan de grote trap, om de beurt elke valies een paar treden hoger zetten. Gelukkig kwamen twee meisjes ons snel te hulp. Ze blijken zelfs in hetzelfde gebouw te verblijven als wij! Ideaal, dus ieder met een valies zetten we ons pad verder naar het kot. Daar vertaalden de meisjes de boodschap van de receptioniste en toonden ze onze kamer. Snel samen de portugese inventaris overlopen (wat de moeite was gezien we de staat van het kot moesten beoordelen en als we eerlijk zijn is 'brak' nog een mooie verwoording). Het kot is heel klein; als je binnenkomt staan er rechts twee lavabo's en links twee kasten. Als je verderloopt staat er links een bed en rechts een bed tegen de muur, amper een meter van elkaar! Achter het linkerbed staat een kleine gammele tafel en rechts is er de mogelijkheid om een plank die tegen de muur staat om te toveren tot een tafel. Aan het hoofd van elk bed staat nog een boekenkast. Verder kregen we elk een wasmand met vééél lakens, dons, dekens, kussen, handdoeken.
Missie 1: vier van de acht handdoeken teruggeven wegens 'vreemde vlekken'. --> geen probleem, er worden direct nieuwe gebracht
Dan zijn we naar het technisch secretariaat gegaan. Hier moesten we onze vingerafdrukken laten nemen omdat deze nodig zijn om de buitendeur open en dicht te doen. Probleem: werkt niet bij ons allebei. Oplossing: vandaag elk een kaart gekregen om de deur te openen en morgen nog eens proberen. Ik heb hier gevraagd hoe het zit met internet, maar dat moeten we maar vragen aan een van de studenten.
Hierop zijn we onze gemeenschappelijke keuken binnengegaan. Rita (die onze koffers heeft helpen dragen) en nog een meisje zitten daar te eten. Ik heb gevraagd hoe we aan internet geraken en het andere meisje (Inês) komt direct ter hulp. Jammergenoeg lukt het nog niet.. Dus zijn we terug naar de balie gegaan om info te vragen. Nieuwe oplossing: zoek Hugo (ofziets, ze heeft de naam opgeschreven op een post-it die vrij onleesbaar is). Wij dus met die post-it door de gang gegaan, direct aangesproken door een meisje die ons onmiddellijk wou helpen. Uiteindelijk die jongen gevonden op zijn kamer, maar hij kon ons niet helpen. Dan zijn we naar Fabio (jongen die we tegenkwamen op onze zoektocht naar de eerste jongen) gegaan die nog een internetaccount over bleek te hebben. We zijn onze laptops gaan halen en hij heeft het direct in orde gemaakt (mijn laptop moest natuurlijk weer moeilijk doen, gelukkig kende hij genoeg van computers en kon ik alles vertalen)
Ondertussen hebben we hier ook een cafétaria ontdekt waar we deze avond gegeten hebben.
To do morgen:
Naar de Erasmus dienst gaan, metro abonnement fixen, naar de winkel om eten en kuisgerief, kasten uitkuisen (want die plakken!), uitpakken (eindelijk!) en de stad verkennen!