Inhoud blog
  • Namibië
  • Mijn laatste week bij de Cape Nail & Beauty Academy
  • Roadtrip
  • Environ training
  • Wijn is fijn!
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zuid-Afrika
    Stage in Kaapstad
    06-05-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Namibië

    Van donderdag 26/04 tot woensdag 02/05 was het vakantie in Zuid-Afrika. Op 27 april was het Freedom Day. Op deze dag denkt men terug aan de eerste Post-Apartheid. Dit zijn democratische verkiezingen die op 27 april in 1994 plaatsvonden. Het waren de eerste vrije, nationale verkiezingen in Zuid-Afrika waarbij iedereen – blank, coloured en zwart – mochten stemmen. Nelson Mandela werd toen verkozen als eerste democratische president van Zuid-Afrika. Op 1 mei was het, net zoals bij ons, de Dag van de Arbeid. Op deze dag herinnert men zich de internationale strijd die arbeiders en hun vakbonden hebben geleverd voor solidariteit, goede werkomstandigheden en wettelijk vastgelegde rechten voor arbeiders wereldwijd.

    Terwijl de Zuid-Afrikanen feest vierden, deed ik een roadtrip van Kaapstad tot Swakopmund in Namibië. Dit deed ik met de organisatie Nomad tours. Ik vertrok helemaal alleen maar leerde daar al snel nieuwe mensen kennen. Er waren wel meer personen die alleen reisden.

    Op donderdag verlieten we Kaapstad. We deden nog een lekkere wine tasting in de Spice Route en reden verder tot het Citrusdal waar we kampeerden. Jaja, je leest het goed! Ik sliep heel de week in een tent.

    De volgende dag reden we door tot de Orange River. Dit is een van de langste rivieren in Afrika en loopt helemaal van Zuid-Afrika tot in Namibië. Hier hadden we een overnachting aan de rand van de rivier. Prachtig om in die omgeving ’s morgens op te staan!

    De volgende ochtend hadden we een kanotocht op de Orange River en reden we de grens over naar Namibië. Onze dag sloten we af met een wandeling langs de tweede grootste canyon ter wereld: ‘de Fish River Canyon’. Hier bekeken we de zonsondergang en hadden we een diner aan de rand van de canyon.

    Op zondag reden we een dag om dieper in de Namibische woenstijn te komen. ’s Avonds hadden we een wandeling in een van de kleinste canyons ter wereld: ‘de Sesriem Canyon’.

    Maandag was een hele drukke dag. We stonden al om vijf uur op om Dune 45 voor zonsopgang te beklimmen. Wanneer we de top bereikten kwam net de zon op, dat was echt prachtig! Hierna ontbeten we bij Dune 45 en reden we door naar Sossusvlei. We kregen uitleg hoe deze kleivallei in het midden van de Namibwoestijn is ontstaan en wandelden naar de Deadvlei. Wanneer we daar klaar waren reden we naar een ander stuk van de woenstijn. Hier kregen we een desert explorer tour. Men leerde ons hoe je kan overleven wanneer je op je eentje in de woestijn bent. Welke planten je mag eten, hoe je bepaalde dieren kan vangen en dat je overdag moet zorgen dat je op een berg bent doordat het daar het koelste is. We overnachtten in de woestijn tussen de wilde dieren. ’s Nachts zaten er zebra’s aan onze tenten en er konden ook luipaarden, leeuwen, kudu’s, … in de buurt komen. Gelukkig bleven we daar van gespaard.

    Dinsdag, de voorlaatste dag al, maakten we een stop in Walvis Bay om naar de dolfijntjes en de flamingo’s te kijken. In de namiddag deed ik een combi tour van quadbikes en sandboarding in de duinen van Swakopmund.

    Woensdagmorgen was mijn laatste activiteit een paardrijtour in de woenstijn om daarna naar de luchthaven in Walvis Bay gebracht te worden. Daar nam ik mijn vlucht terug naar Kaapstad.

    Namibië is helemaal anders dan Zuid-Afrika. De afstanden tussen de dorpen zijn veel groter. Het deel dat ik bezocht was vooral woestijn. Het was ook grappig hoe ik het verschil hoorde tussen de Namibische- en de Zuid-Afrikaanse taal. Je kan het een beetje vergelijken met het verschil tussen het Nederlands en ons Vlaams. Het was weer een fijne ervaring waar ik nieuwe mensen en een nieuw land heb leren kennen.

    Direct na mijn trip begon ik met mijn stage voor haarzorg. In deze school zijn de studenten verdeeld in een klas met blanke leerlingen en een klas met gekleurde jongeren. Ik had graag in een klas les gegeven waar ze afro hair behandelingen aanleren. Doordat ik dit zelf niet echt heb geleerd, leek me dit zeer interessant. Maar de directrice, Sandra, heeft liever dat ik de blanke leerlingen de technieken van bij ons aanleer. Dit is voor hen natuurlijk wel erg leerrijk.

    Morgen begin in aan mijn laatste week hier. Over anderhalve week ben ik weer thuis! Ik heb mijn bestelling van wat ik graag eet als ik thuis kom al gedaan. Ons Belgische eten mis ik wel een beetje.

    De tijd hier is voorbij gevlogen!

    Veel avontuurlijke kusjes vanuit Kaapstad! 



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief per week
  • 30/04-06/05 2018
  • 23/04-29/04 2018
  • 09/04-15/04 2018
  • 26/03-01/04 2018
  • 19/03-25/03 2018
  • 12/03-18/03 2018
  • 05/03-11/03 2018
  • 19/02-25/02 2018
  • 05/02-11/02 2018
  • 29/01-04/02 2018
  • 22/01-28/01 2018

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs