Inhoud blog
  • het zit er op!
  • finish exams: check check check!!!!!!
  • study: check
  • finish assignments: check
  • lisa op bezoek
    Zoeken in blog

    Maaike in Malta

    23-03-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.HAPPY EASTER
    VROLIJK PASEN ALLEMAAL!!!!


    Na dit tekstje zullen jullie mij een tijdje niet meer horen, want morgennacht komen mijn ouders en zus toe in Malta. Dus vanaf dinsdag ben ik bij hen en dan donderdag komt Mathieu voor een week. Jiepiieee
    De kans dat ik dan veel op internet zal zitten is dus minimiem ;-)

    Kga eerst nog wat vertellen over de rest van mijn week. Donderdag was het hier niet zo'n mooi weer. Kheb er van geprofiteerd om mijn artikels te lezen. Kmoet nog 1/3. Wat niet zo heel slecht is hé. De vrijdag was het Goede Vrijdag. Dat is hier een public holiday. We hadden vanalles gehoord over de vieringen en de processies, dat we besloten om dit eens mee te maken. De vrijdag ben ik met de 2 Amerikaanse van mijn appartement, Kacie en Kathleen, naar Valetta geweest om de Goede Vrijdagviering mee te maken. Het was eens leuk om dat te beleven. Het duurde in het totaal 2h! Het was een beetje anders dan dat wij het vieren in elk geval. Ze hebben heel het lijdensverhaal van Jezus gezongen en tijdens dat verhaal moesten we voortdurend rechtstaan (minimum 1h!). Ze knielden ook geregeld. Iets dat wij niet doen tijdens onze vieringen. Die Amerikanen geloven nog heel hard en het is vreemd voor mij om te zien dat er nog jonge gasten zijn die na de communie op hun knieën gaan zitten, handen in bidpositie en hoofd op de handen. Het deed me wel iets. We gingen normaal gezien nog naar de processie gaan in Mosta, maar de viering was zo uitputtend dat we het niet meer gedaan hebben. Het was ook Eva (Slowaaks) haar verjaardag en dat wilden we 's avonds gaan vieren in Paceville...tot we hoorden dat Paceville gesloten was owv Goede Vrijdag. Dus is het bij een drink opt appartement gebleven. We hebben ook spelletjes gespeeld. Twas leuk. 's Middags hadden we al een cake gegeten met haar en het ook al een klein beetje gevierd.

    Gisteren was het "assignmenttime" Kmoet een deel van mijn assignment doen tegen na de vakantie. Dat uitschrijven van die spraakstaal. Kheb er de hele middag mee bezig geweest. Het moest getypt zijn. Dit doe je door symbolen in te voegen. Ze hadden mij aangeraden om sneltoetsen te gebruiken en zo ging het nog tamelijk vlot. Kwas blij dat het af was...tot ik het ging uitprinten. Overal waar een speciaal tekentje kwam, was er een leeg vierkantje. Jaja, frustraties alom

    Vandaag ben ik dan naar Mosta geweest. Kheb nog het einde van de paasviering meegemaakt en daarna de processie gezien. Het was vreemd, maar leuk. Het is hier traditie dat de kinderen paasgebak of een reuzepaasei in een gekleurd papier krijgen. Toen ze het standbeeld van Jezus naar buiten droegen toonden alle kinderen wat ze gekregen hadden en werd het gewijd door de priester. Daarna staken ze Jezus in de lucht, draaiden ze een halve slag en iedereen klapte. De scouts maakten muziek. Echt een speciale sfeer en eens tof om te zien. Daarna trokken de scouts door de straten met muziek en zo. Daarna heb ik nog eventjes door de straten van Mosta gewandeld, want ik vind dat een mooi stadje. Kvoelde mij gelukkig. De zon scheen, er zijn prachtige huizen, een prachtige omgeving...Gelukkig dat Mathieu in België woont of kging ier willen blijven :-p Neenee, geen paniek, kben een echt Westers meisje. Hoe leuk het hier ook is, het is vakantie hé. Kzou het niet willen als "echte leven".

    Voor de rest van de dag zal ik me ws ff aan het zwembad leggen met mijn artikels. Kben ook mijn was aan het doen en kben mij aan het klaar maken voor het "hoog bezoek" hé ;-) :-p Kga ws ook nog met de Amerikaanse samen koken en eten. Kvind het heel erg jammer dat ik er vandaag niet kan bijzijn op het familiefeest, maja, volgend jaar ben ik er opnieuw.

    Voor diegene die nu vakantie hebben: geniet er van!!
    Tot binnen een 2-tal weken
    Vele groetjes
    -xxx-

    foto's:
    1. het beeld van Jezus
    2. niet zo duidelijk te zien, maar dit is een foto waarop de kinderen hun lekkers in de lucht steken
    3. de scouts. Kmoest toch ff denken aan mijn eigen chirokindjes. Kmis het chiro geven soms
    4. een straatje in Mosta








    23-03-2008 om 13:09 geschreven door Maaike


    20-03-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.hiken
    Iieeps,

    hihi, kmoest toch ff lachen toen ik mijn gastenboek las. Ik teister blijkbaar jullie dromen. Ik weet van niets wi
    En chiro Leke heeft zich blijkbaar geamuseerd. Als ik er ook nie ben om ze onder controle te houden hé :-p Grapje!! ;-) Het is lang geleden dat ze er nog zo'n zootje van gemaakt hebben, als ik het zo allemaal hoor. Ja, Liesbeth, chiro Zarren was tijdens onze vorige spaghetti-avond nu ook niet bepaald zo proper é, als ik ons nat tafelkleed in stukken en dergelijke herinner. Tja, ze hadden het nodig zeker. Tmoet zijn dat het leuk was

    Ja Lisa, ik maak je niet bewust jaloers wi Maar het weer is nu opnieuw wat aan het minderen. Ideaal voor mij, want zo kan ik wat schoolwerk doen.
    Veerle, de plannen lijken mij heeeel leuk. Kzal wel tijd vinden ;-) maar geef me mss een weekje om op mijn positieven te komen ;-)

    Maandag ben ik dan, zoals gezegd, naar Valetta geweest op zoek naar een bikini, maar tevergeefs. Er zijn nog geen bikini's in de winkel. Het is nog te vroeg zeiden ze ons. Dinsdag was het hier stralend weer en ben ik samen met Marie naar het dakterras geweest van Sara en heb ik wat artikels gelezen. Ik schiet goed op, maar kheb nog veel te doen. 's Avonds was er een film in een soort van filmkamer hier. Twas de film "ps: i love you". Kweetnie of er zijn die dat al gezien heb, maar ik vind hem slecht (mijn mening hé).

    Woensdag, gisteren dus, zijn we gaan hiken. Rondtrekken is de Nederlandse vertaling denk ik. Het werd georganiseerd door de man van de receptie van de residentie. Twas zaaaaalig. We hebben kunnen genieten van het échte Malta. We zijn rond 10h30 vertrokken en waren pas om 18h30 terug. We hebben 6h gewandeld langs de kustlijn over rotsen (in het totaal 12 km). We waren int totaal met 97. Ik stapte vooraan, want er waren er die 10 minuten of zo achter zaten en ik ben toch liever wat dichter bij de gids Maar twas prachtig. Ik zal een paar foto's toevoegen om er een idee van te hebben. Mr Crocodile was ook mee, kzal hem ook eens tonen

    Tot de volgende!!
    vele groetjes
    -xxx-
















    20-03-2008 om 13:59 geschreven door Maaike


    17-03-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vakantiieee
    Heey iedereen!!

    jaja, het is vakantie voor mij! Jiepiejahoeee!!
    Maar laat ik eerst wat vertellen over de voorbije week. De plannen die ik de vorige keer vertelde, zijn namelijk (hoe kan het ook anders) gewijzigd geweest
    Het verjaardagsfeestje van Zuzana was leuk. Ze hadden met 3 personen die op dezelfde dag jarig waren (Zuzana en nog 2 Franse jongens) drank gekocht en er hadden enkele mensen cake gebakken. We hebben het buiten bij het zwembad gevierd. Het was niet zo warm, maar het was gezellig.

    Woensdag en donderdag heb ik tot 18h op school gebleven, om in de bib te werken aan mijn eindwerk. Het ging er heel erg goed. Je kan er nie veel naar buiten kijken, iedereen rond je werkt, het is er stil...kheb dan ook de laatste deeltjes van mijn eindwerk geschreven!! Alles is opgestuurd naar de promotor, die alles eens goed zal nalezen, zodat ik nog herwerkingen kan doen (hopelijk niet meer te veel ;-)). Dus nu rest me enkel nog de lay-out afwerkingen en mijn literatuurlijst en verwijzingen op punt stellen. Niet zoveel werk meer. Gelukkig, want krijg hier wel wat werk van op school. Kmoet tegen na de vakantie een audio-opname van een Engelssprekend kind in fonetisch schrift gezet hebben en kmoet artikels lezen (ws zo'n 150 pg's of zo). Daarvoor heb ik eigenlijk maar een week tijd, want mama, papa, Joke en Mathieu komen bijna. Maja, het lezen kan ik doen als ik in de zon lig en het fonetisch schrift doe ik wel eens een avond of twee. I'll see, I'll manage ;-)

    Woensdagavond zijn we nog met een deel naar de wijnbar geweest, waar het opnieuw gezellig was. Vrijdagavond ben ik uitgeweest naar Paceville. Twas al een tijdje geleden, dus khad er wel zin in (toen nog ) We zijn maar naar 1 club geweest en int begin wast echt wel leuk, maar na 2h dezelfde muziek begon ik het wat saai te vinden. Khad ook de hele tijd last van een man die rond me hing (cf Ambi, voor die van Brugge ;-)). Dus, kging naar de bar om van hem af te zijn..begint er daar geen Canadees tegen mij te spreken en zo wat rond mij hangen. Tsss, khad er genoeg van. Kweet weer waarom ik niet graag naar Paceville ga. Er lopen daar zoveel mannen rond die maar op 1 iets uit zijn. En daar kan ik echt niet goed tegen Dusja, kging naar huis gaan na een paar uur, maar Marie en Anja wilden graag nog wat blijven (ze waren behoorlijk zat, dus de muziek en de mannen konden hen al niet veel meer schelen ;-)). Kdacht dat het wel veilig was om alleen naar de busstop te gaan. Het was dichtbij die pub, er waren veel mensen buiten, dus wrm niet?
    Theh, nu weet ik weer waarom niet. Net voor de busstop is er zo'n donker steegje waar je door moet. Niet zo lang, maar behoorlijk donker. Net toen ik daar in wou gaan, kwam er een jongen ook dat steegje in. Hij: "Hi lady". Kdacht kga hem maar negeren, das altijd de beste methode. Mooi niet dus. Hij opnieuw: "Lady, I give you 20 euro if you come with me". Ok, dat was dus de druppel van mannen é. Khad er al meer dan genoeg van en dan kwam er zo een op mij af. Kheb hem een "leave me alone" gezegd, mij omgedraaid en terug gegaan om iemand van de residentie te zoeken die ff met mij mee wou naar de busstop. Gelukkig was ik al boos op al die mannen, dat ik niet eens geschokt kon reageren Gelukkig kwam ik 200m verder een 5à6-tal mensen van de residentie tegen die ook net naar huis gingen. Weliswaar met een andere bus (zij hadden op kroegentocht geweest voor st patricksday), maar kben in hun bus geglipt. Kdurfde niet meer alleen naar mijn busstop. Dusja, jullie vroegen om ook de "andere" verhalen te vertellen...hier heb je eentje

    Zaterdag hebben we het hier rustig gehouden. Wat buiten gelegen, wat gepraat, naar de winkel geweest,de gewone dingen...Zondag zijn we in de voormiddag naar de markt in Valetta gegaan. Wat toeristisch, maar eens leuk om te zien. Van daaruit zijn we naar het strand gegaan (zie foto's). Ik ging absoluut zwemmen!! Tot ik het water voelde Het was ijskoud! Het was ook behoorlijk veel wind buiten, waardoor ik niet snel ging drogen, dus heb ik het idee maar tijdelijk uitgesteld.

    Deze morgen zijn we dan naar een marktje in Mostda (kben nie zeker of dit juist geschreven is) geweest. Dat is meer een markt voor de "locals" en twas echt een grote, mooie markt. We hebben ook wat gewinkeld. Op zoek naar een bikini,maar uiteindelijk met een nieuwe trui en een petje naar huis gekomen :-p (zie foto's). Straks doen we een nieuwe poging in Valetta

    Ja amai, dit wordt een lang weekoverzicht Ik zal jullie laten met wat uitleg bij mijn foto's
    vele zonnige groetjes

    1. foto van Zuzana's feestje. Bijna alle meisjes van mijn appartement 121: Zuzana, ik, Marie (van een ander appartement), Kathleen, Kacie, Eva, Anja, Alexandra.
    2. Melieha bay, het strand dus.
    3. wij met de zee op de achtergrond
    4. de Dom van Mosta op de achtergrond. Echt mooi!!
    5. de Dom langs de voorkant.
    6. check deze special effects
    7. Maaike met de nieuwe pet en de nieuwe trui
















    17-03-2008 om 14:50 geschreven door Maaike




    Archief per week
  • 02/06-08/06 2008
  • 26/05-01/06 2008
  • 19/05-25/05 2008
  • 12/05-18/05 2008
  • 05/05-11/05 2008
  • 28/04-04/05 2008
  • 21/04-27/04 2008
  • 14/04-20/04 2008
  • 07/04-13/04 2008
  • 31/03-06/04 2008
  • 17/03-23/03 2008
  • 10/03-16/03 2008
  • 03/03-09/03 2008
  • 25/02-02/03 2008
  • 18/02-24/02 2008
  • 11/02-17/02 2008
  • 04/02-10/02 2008
  • 28/01-03/02 2008
  • 24/12-30/12 2007
  • 26/09-02/10 2005

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs