Om 7 uur is onze foerier niet wakker te krijgen. Heeft dit te maken met de grijzigheid die de ochtend (ont)kleurt of slaat ook bij hem de vermoeidheid toe? Bovendien moet eerst iets worden recht gezet: in het verslag vande rit van gisteren: we legden met name 207 km af ipv de gerapporteerde 185 km. Luc stond erop dat dit werd rechtgezet, teneinde het thuisfront correct te informeren. Tijdens de ochtendbriefing bleek dat vandaag een rustig ochtend tripje van 130 km met slechts enkele honderden meter klimwerk op het programma staat. Een fluitje van een cent.
We vertrekken om 8.30 uur met ons kw'ke aan en in een goed gesternte, richting Compostela.Al snel blijkt dat de inspanningen van gisteren allesbehalve verteerd zijn. Zelfs de eerste molshoop deed ons pijn. Het zou dan geen simpel ochtendtripje worden. Wellicht is ook het gebrek aan rode bietensap oorzaak van dit vervelende euvel. De sfeer is nochtans opperbest, totdat een look alike Marco Pantani zaliger ons zowaar inhaalde op de 12de helling. Ria schiet in een Kaprijkse kolere en steekt 2 tandjes bij. In de eerstvolgende afdaling flitsen we tegen 75 per uur Marco voorbij. We hebben hem niet meer terug gezien. De grijzigheid maakt snel plaats voor de heerlijke zonnestralen en dito blauwe hemel. Compostela, here we come. De foerier kreeg uitzonderlijk de toelating om tijdig een campingplaats te zoeken, zodat hij zijn fiets, die tot nu toe als ballast in de Jumper stond, ook eens kon laten smeren. Hij reed ons een 20-tal km tegemoet en in een triootje reden we om 16 uur de Heilige stad binnen. Er staat 2.106 km op de teller (niet op die van de foerier) en dit op 11 dagen!!! Ge moet het maar doen, nietwaar?
We laten ons uitgebreid fotograferen voor de façade van de kathedraal. We staan in de file om ons diploma van camino de experto te valoriseren. Tot onze verbazing onderwerpen de ambtenaren ons aan een streng verhoor, omdat uit de stempels blijkt dat wij vorderden aan een tempo van 200 km per dag, wat naar Spaanse normen extraterresta is. Toch bekomen we finaal de nodige stempels en dito diploma's.
Straks, bij de avondbriefing, moet blijken, wat het vervolg van ons avontuur is. We houden jullie op de hoogte.
Post scriptum: mijmeringen na 2.106 km.
23-07-2013, 21:07 geschreven door Luc en Ria 
|