Inhoud blog
  • onderzoeksvraag
  • Ziekteverzekering
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Wereldkind
    Ons verhaal
    03-02-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Tips na de aankomst van Zhenya:

    ·         Geen kadootjes geven aan Zhenya, de kadootjes geven we dan zelf aan haar.

    ·         De eerste 6 weken geen bezoekjes bij ons thuis

    ·         Zhenya niet oppakken

     

    03-02-2015 om 09:52 geschreven door Lotte Anke Anouk  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Vandaag is het eindelijk zo ver! Onze lieve Zhenya is vandaag thuis gekomen. Na een lange reis kunnen we haar eindelijk in ons gezinnetjes opnemen.

    Welkom thuis Zhenya!

    Jullie wisten dat dit ons droom was, ooit een kindje te adopteren, om haar veel liefde te geven, maar we moeten jullie toch enkele dingen vragen.

    We snappen dat jullie haar willen zien maar we moeten jullie vragen nog even te wachten. Dit is hebt beste voor Zhenya, de kleine spruit moet eerst nog wennen aan mama en papa.

    Ze heeft al heel wat meegemaakt in haar leven, ook al is ze nog zo jong.

    Hoe kunnen wij haar aan ons laten hechten, dit doen we zo:

    Haar eten geven, haar pampers verversen, haar in badje stoppen, haar oppakken, haar troosten als ze verdrietig is, haar in haar bedje stoppen en haar terug uit haar bedje halen.

    Het is van groot belang dat ze de eerste zes weken alleen met ons doorbrengt, jullie haar niet oppakken , geen kadootjes geven. De kadootjes kunnen wij aannemen en dan geven we dit aan haar. Zhenya zal ons wel laten weten als ze klaar is om de rest van de familie te laten kennismaken.

    Bedankt  iedereen voor jullie begrip!

    Lotte, Anke en Anouk

    03-02-2015 om 09:52 geschreven door Lotte Anke Anouk  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.onderzoeksvraag

    Tijdens  het werken rond adoptie en het onderzoeken van informatie, kwam de volgende vraag: “Hoeveel tijd heeft een adoptiekind van 13 maand gemiddeld gezien nodig om zich te hechten aan zijn adoptieouders?” bij ons naar boven. Wij stelden ons deze vraag omdat ons kindje al 13 maand oud is. We hopen dat het nog niet te laat is om haar te laten hechten aan ons, dat zal haar leven hier aangenamer maken.

    De eerste maanden wordt de basis gelegd van de hechting, dit gebeurt onbewust en nog niet selectief. De baby lacht, huilt, brabbelt, grijpt, zuigt en volgt met de ogen mensen die hem aandacht geven. Hij heeft nog geen emotionele voorkeur voor zijn ouders maar hij herkent wel de stem en geur van zijn moeder.

    Vanaf 4 maand herkent het kind zijn eigen naam.

    Vanaf 5-6 maanden begint het kind zich bewust te hechten. Hij heeft een voorkeur voor een of meerdere personen. Vaak heeft hij een voorkeur voor zijn ouders of verzorgers.

    Vanaf de leeftijd van 7-8 maand  zien we dat het kind eenkennig begint te worden.

    Rond 8-9 maand is de hechting normaal gezien voltooid en is het kind (hopelijk) veilig gehecht

    Als het kind 1.5 jaar - 2 jaar is, treed scheidingsangst en verlatingsangst op rond deze leeftijd.

     

    Een mogelijke oplossing is dat we dagelijks een aantal uur met haar mee bezig zijn, haar aandacht  geven als ze deze vraagt, juist reageren op haar noden en de nodige affectie geven.

    Wat ook nog een mogelijkheid is dat we ook regels opstellen tussen de ouders onderling.

    Als we merken dat ze niet aan ons hecht kunnen we een psycholoog raadplegen om de hechting vlotter te laten verlopen.

    De eerste zes weken mag er nog geen bezoek komen aangezien het kind moet hechten aan zijn adoptieouders, niemand anders buiten de adoptieouders mag het kind oppakken en er mogen geen kadootjes gegeven worden, de ouders geven dit dan aan het kind.

    Wanneer ouders van een adoptiekindje in de periode na de thuiskomst merken dat hun kind aan hun gehecht is, kan kunnen zij hun kind laten kennis maken met de rest van de familie.

    www.opvoedadvies.nl/hechting.htm

    http://www.logadoptie.nl/images/scripties/scripties_hulpverlening/marit_scriptie.pdf

    https://openaccess.leidenuniv.nl/bitstream/handle/1887/11590/7-705-020.pdf?sequence=1

    03-02-2015 om 09:52 geschreven door Lotte Anke Anouk  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)

    Archief per week
  • 02/02-08/02 2015
  • 26/01-01/02 2015

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs