Ons kampioenschap is gebaseerd op het volgend principe. Het is leuk om met iedereen eens contact te nemen op schaakgebied. Na die test die een rangschikking voortbrengt delen wij in in reeksen zodat iedereen tegen gelijkwaardige tegenstanders komt te staan. Dat levert spannende patijen op met veel inzet. Dit seizoen ,doordat er enkele leden bij zijn gekomen hebben wij het geluk gehad een C reeks te kunnen starten, waardoor de nieuwe leden zich met veel enthoesiasme in een schaakkampioenschap hebben geworpen wat hen veel schaakplezier oplevert. Ook in de B reeks druipt de spanning er af vooral door de sterke prestatie van Freddy die met zijn vijf overwinningen op rij een bekerkandidaat wordt. Denis dwong Gery tot deze testmatch door hem te verslaan met een zeer mooie matvoering. En Freddy verslaat André De Meyer in een razend spannende patij, waarbij André in serieuze tijdnood was gesukkeld. Dus volgend vervolg van de thriller : testmatch tussen Gery en Freddy voor de titel. In de C oogst Matthias zijn eerste punt tegen Frederick (ik heb er niets van gezien) alleen dat hij er gelukkig mee was. Jan had moeten winnen tegen Willy Saey, hij stond in het eindspel een P voor ,maar vergat dat in het eindspel een K ook een agressief manneke kan zijn. Vader Van Reusel gebruikte zijn ervaring weer om jeugdige Jo in de pan te hakken. Door deze vierde overwinnng komt Vader Van Reusel stevig aan de leiding te staan bij de nieuwelingen. En bij de kandidaten voor de C beker staat Willy aan de leiding met 5,5 tegen 5 punten voor Jan.
Ik speelde in de A tegen sterke Ward. Ik verloor een pionnetje door te vegeten de nadelen van mijn zet te bekijken. Met dat pionnetje achter en ergens nog een dubbelpion was het voor Ward een koud technisch kunstje om mij rustig in te maken.
In B en C werd weinig geschaakt, veel gelachen en matig gedronken. Dus weer een leuke schaakavond op een beetje gekibbel na, maar dat gebeurt in de beste huishoudens. In B werd één inhaalpartij gespeeld tussen Pros en Denis. Het ging er gelijk opgaand aan toe tot Pros zich een P vorkje liet zetten dat hem niet goed bekwam. Dus 1-0 voor Denis die daar zo waar een Orvalleke bleef op drinken. Ik speelde in de A tegen Marcel met tijdelijk licht voordeel voor Marcel maar toen ik schijnbaar op de K begon te drukken kreeg Marcel schrik en stelde hij remise voor. Ik heb dat maar aanvaard want had al wat te veel tijd verbruikt en ons Fritske thuis zei dat ik gelijk had want het stond knal gelijk.
Op deze inhaaldag waren weer twee gelijkwaardige schaakstellen aan het werk. De twee Willys speelden een gelijk opgaande partij maar Pa Van Reusel leek toch iets vaardiger in het opbouwen van mat mogelijkheden. Willy Saey blijkt een goede verdediger maar schiet nog iets te kort in het opbouwen van de aanval. Vader Van Reusel wint eens te meer verdiend. Jan De Mol toonde zich bijna gelijkwaardig aan de 1400 speler Patrick. In een stelling met gelijk materiaal ,maar met een betere pionnenstelling van Patrick schiet deze laatste een bok van formaat door een T te laten instaan.
Hierbij de standen na 10-05. Veel commentaar kan ik er niet bij geven want ik had gedurende vier volle uren de handen vol met een andere ouwe taaie. In de achtergrond hoorde ik Pros vloeken in het eindspel na de klassieke eindspelblunder. Gery begint al te rekenen om de B beker naar huis mee te nemen. Nog één maal winnen en hij is 100% zeker , maar zelfs een halfje zou voldoende kunnen zijn.
In C werd er maar één partij gespeeld tussen Frederick en Jo voor zover ik gezien heb een tamelijk wilde partij met veel wisselende kansen , waarbij Jo ten onder ging. De uitstellers worden vriendelijk verzocht zelf initiatief te nemen om hun uitgestelde partij in te halen
Er werd weer stevig geschaakt op alle fronten en er was een ruime aanwezigheid niettegenstaande de A-reeks een dag congé had, op het oude vrienden duo van Frans en Roger na die een uitgestelde partij speelden. Deze keer rookten ze geen vredespijp maar Roger ging met de pluimen en het punt lopen.
In de B-reeks speelde Pros, de man in forme, weer een dijk van een partij tegen Gery. André anoniem had zijn telraam eens thuis gelaten en gebruikte zijn eigen computer om André De Meyer in te pakken. Deze laatste probeerde weer een rats verloren stelling in een Pat om te zetten , maar ja, iedereen begint dat te weten. Freddy overklaste Denis zo dat die al vroeg naar huis kon.
Ik heb me de hele avond geamuseerd met de C-reeks te volgen. Je ziet bij dat schouwspel soms de wonderste dingen maar nu en dan ook leuke combinaties. Het beste niveau zag ik in de partij van vader Van Reusel tegen Patrick. Pa Van Reusel wint verdiend. Onze Jo moest het onderste uit de kan halen om Matthias te killen. Hij kon dan ook zo fier als een gieter met zijn eerste punt huiswaarts keren. De meeste blunders heb ik kunnen zien in de partij tussen Willy Saey en Frederick. Willy blundert zijn D weg maar Frederick weigert het kadootje aan te nemen. Uiteindelijk handelt Willy de partij stevig af in een T eindspel.
De toernooileider heeft mij er op gewezen dat de spelers die de eerste ronde gespeeld hebben hun punten meedragen naar de totaalstand. Dat was zo afgesproken. Er zullen dus twee klassementen gemaakt worden.: een totaalklassement en een klassement voor de beste nieuweling. ( Jan haalde in de eerste ronde 3,5 en Willy 2 punten, die worden op het einde verrekend.)
Hierbij de stand na 19-4. Deze tabellen zijn tot stand gekomen met de bereidwillige hulp van Kurt die een ruime ervaring heeft met deze materie (waarvoor dank Kurt). Het opstarten van de C-reeks heeft wel wat voeten in de aarde gehad. Bijvoegingen vervangingen, herindelingen, toch heb ik het boze oog van onze tornooileider getrotseerd (hij is het gewaardeerde en geliefde trekpaard van de club). Door die C-reeks zijn de nieuwelingen en de zwakkere spelers van de club in staat van een echte competitie te genieten met 50% kans om te winnen.
Patrick is wel een man met ervaring die moeilijk zal te kloppen zijn. Willy Saey heeft lange tijd zijn messen gewet tegen enkele ervaren spelers en zal dus ook een geduchte tegenstrever zijn. Jan heeft ook ervaring opgedaan, maar heeft het probleem, als hij zich in een goede en winnende stelling geredeneerd heeft dat hij zodanig verschiet(zn.) dat hij begint te blunderen. Houd het doel in het oog Jan: de dood van de vijandige koning en vergeet niet dat uw tegenstander dezelfde snode plannen heeft. Dus op tijd van petje verwisselen: rood voor de aanval en blauw voor de verdediging.
De laatste 4 partijen werden afgewerkt en normaal gezien zou de top 3 niet in de problemen mogen komen.
Echter Ferry ontsnapte al tegen DJ Denis na stukwinst tegen 3 geweldige pionnen.
Zelf kreeg ik een pak slaag van Pros, zoveel slaag heb ika al in jaren niet meer gehad , tot -9 op de schaal van Fritz. Echter mijn secondant en vriend André De Mol gaf me een goeie tip "jaag hem door zijn vlag" en toen ik dat ook nog dreigde te doen gaf Pros braaf al zijn materiaal terug met nog wat bonus gerief. Dank u Pros, ik heb geweldig afgezien.
Kurt had het ook niet onder de markt tegen Géry en kwam in een onverwachte opening terecht. Daar kwam hij goed onder druk en toen een stukoffer de koningsstelling van Kurt openreet leek het een kwestie van tijd. waarschijnlijk heeft die kwestie van tijd de das omgedaan bij Géry die hierdoor een plaatste in de A reeks aan zijn neus zag voorbij gaan.
En in de 4de partij liet Jan zich vangen door Freddy , die terug zijn forme lijkt teruggevonden te hebben.
Hierbij het definitieve klassement van de heenronde. Ik hoop de kalender van de terugronde hier zo snel mogelijk onlin te zetten.
En daarmee is het ook gezegd..de match tegen Opwijk 2 eindigde in 2-2..allemaal remise.
Voor de rest hebben we een goed seizoen gehad..tegen Dendermonde, KGSRL 8 en zelfs tegen CREB 2 ( blijkt nu dat Kurt na 10 zetten stuk kon winnen ) verdienden we meer maar voor kampioen te spelen waren we te lucht.
In een homogene reeks misten we eigenlijk een stevige 4de speler, mij dank gaat dan ook uit naar de talrijke invallers die willen meespelen hebben. De eerste 3 borden (plus een steeds aanwezige voorzitter) hebben namelijk alle ronden meegespeeld waarvoor mijn oneindige dank mannen !
Voor volgend jaar zullen we eens moeten nadenken hoe we onze ambities verder kunnen uitbouwen, teveel goeie spelers zitten momenteel verspreid in kleine clubs in onze buurgemeenten.
¨De laatste officïele ronde heeft veel duidelijk gemaakt in het klassement. Eerst en vooral geeft Jürgen forfait voor de resterende matchen in de heenronde. Waardoor we nog slechts 4 partijen hebben voor de laatste inhaaldag van komende dinsdag.
Veel heb ik niet gezien van de laatste speeldag. Het was voetbal in het café en had eindelijk de kans om eens te kijken zonder het gejammer van vrouwlief. Ik moet wel bekennen dat ze het spelletje graag ziet maar ze heeft zo een beetje haar buik vol van onze roze duivels. Doordat ze nog aan het winnen waren ben ik maar blijven kijken, kwestie om dit historisch moment niet te hoeven missen.
Langzaam aan sijpelde de uitslagen binnen. Kurt vergat even onze mooie vriendschap en pakte de leiding over na een overwinning op onze voorzitter Gaspard. Daarnaast kwam Pros tot de ontzetting dat hij niet tegen mij moest spelen maar tegen zijn vriend Marcel. De ontzetting bestond hierin dat hij zich een paar uur had willen voorbereiden tegen Marcel... tegen mij had hij dat niet nodig ' waar is de tijd dat men nog schrik had van mij'
Géry en Frans kregen forfaitpunten en Ferry kon uiteindelijk de sterke verdediging van Jan doorbreken. Freddy speelde Willy algauw weg, Roger is in de winning mood en veegde de vloer af met onze fransoos Dirk.
De posities liggen zowat vast, enkel Géry kan Gaspard nog uit de A reeks houden als hij wint van Kurt. Duimen maar!
Daarnaast heb ik vernomen dat de helft van onze club aanwezig zal zijn op de après schaak komende zondag. Kleine kanttekening mannen..dat van die stripclub achteraf was echt maar een grapje.
En tot slot een goed woordje voor André De Mol zoals beloofd.
Steeds meer nieuw volk waardoor we het gevoel krijgen dat onze club terug in een groeicurve zit. Dat is geen sinecure als je bekijkt dat er clubs in onze omgeving zijn, waar het in dalende lijn gaat.
Het einde van de competitie nadert en iedereen doet zijn best om zijn inhaalpartijen te spelen. Enkel Jürgen hinkt nog achter en het zal de vraag zijn of hij zijn partijen kan afwerken op tijd.
In zijn partij gisteren tegen André De Mol, leek het er lange tijd op dat hij een snelle overwinning zou behalen. André werd volledig weggespeeld maar op het moment dat het genadeschot gegeven diende te worden kreeg Jürgen faalangst en ipv een damewinst kwam hij een stuk voor. Nog genoeg voor de overwinning zou je zo denken maar dan deden beide partijen lange tijd mee aan het spelletje "vind de slechtste zet". Kansen keerden constant en verrassend was het André die de winst nog op het nippertje kon binnenhalen.
Ferry maakte het zich nog moeilijk in het begin tegen Pros. Hij wou te snel winnen om rap pinten te komen drinken boven. Pros kwam pion achter maar had wel degelijk wat tegenspel. Zoals gewoonlijk ging Pros in de late uurtjes zijn tegenstander meehelpen.
Kurt kreeg een forfait punt. Van competitievervalsing gesproken
André De Meyer nam afstand van Willy in het eindspel en Frans ging op zijn elan van de laatste week verder en pakte Denis in.
Roger had er nog eens zin in en verpletterde Freddy in de opening, echter deze laatste kwam eruit en won zijn 2 pionnen terug. Maar daarna ging het bergaf en na stukwinst, was het voor Roger een koud kunstje om de overwinning binnen te halen.
Verrassing van de avond was de partij tussen Gaspard en Géry. Lange tijd ging het gelijk op, veel tijd werd verkwanseld en uiteindelijk kon Gaspard met een mooie combinatie doorbreken. Blijkbaar veel bijgeleerd afgelopen zondag
Graag wil ik jullie nogmaals herinneren dat de laatste partijen absoluut tegen 5 april moeten gespeeld worden.
Gisteren konden we een goede zaak doen in de strijd om de derde plaats tegen CREB 2. Helaas kunnen grote ploegen rekenen op een grote spelerslijst en kunnen dus spelen met hun opstellingen. Aangezien ze hun eerste ploeg op 5 borden versterkt waren tav vorige keer betekende dit dat hun 2de ploeg ook sterk stond. Voor de oudste club van het land vond ik het een vrij triestige locatie en vooral er was geen bier !!!!
Omdat Ferry een grote plaspauze had ingelast onderweg kwamen we een kwartier te laat. Enige verwarring onstond er omdat niemand wist waar hij plaats moest nemen. We zaten dus kris kras doorheen en gezellig was anders.
Ferry speelde op bord 3 mijn opening met zwart en beide spelers wisten niet wat Ferry mis deed. (d5 ipv d6 ! ). Zijn opponent gaf nog heel wat tegenkansen door groot te rokeren, echter de aanval van Ferry kwam veel te traag op gang terwijl zijn koningsstelling zwaar onder druk kwam. Een nederlaag was niet meer te vermijden. 1-0
Daarna moest Kurt de duimen leggen tegen een 1856. Met wit kwam hij zwakjes uit de opening en maakte het zich bijzonder moeilijk. Uiteindelijk nam hij de beslissing om 2 stukken tegen toren af te geven. De aanval die toen op hem afkwam was niet meer te verdedigen ondanks een verwoede tegencounter. Zijn goedlachse tegenstander hield zijn zaakjes onder controle en 2-0.
Zelf speelde ik bord 1 tegen Henri Winants (1902) en kwam probleemloss uit de opening. Door het veelvuldige ruilen van de stukke kreeg ik fel de indruk dat er vanuit de witte zijde enkel op remise werd gespeeld. Door een combinatie kon ik doorbreken op de a5 lijn een pion meegrabbelen en daarna mat een pion en torens recht door het centrum binnen te dringen. Fritz geeft me +5 voordeel, daarna +8 en moet dan mijn 39ste zet spelen met nog 2 min op mijn klok. Met een eenvoudig truukje kon ik tot dame promoveren of hij ging mat. Echter had ik te weinig tijd om het door te rekenen en koos voor een ander plan. Daarna was het nog steeds +1 tot ik ontgoocheld zijn remise voorstel aannam ( of zou ik het mis verstaan hebben? ) Dat kwartier in het begin had ik dus kunnen gebruiken 2,5-0,5.
Onze fiere voorzitter moest het opnemen tegen een 1800+ er. Ongelijke strijd dus maar toch heeft Gaspard fel weerwerk geboden. Spijtig dat hij zijn loper opsloot achter zijn pionnen waardoor hij teveel van zijn pionnen moest prijsgeven. 3,5-0,5 nederlaag.;totaal verdiend maar het had 3-1 moeten zijn :(
Aangezien onze concurrenten ook niet konden winnen, hebben we in de laatste ronde genoeg met een gelijkspel om de 3de plaats definitief te houden. Goed nieuws voor ons..volgende ronde is er terug bier !
Voor de geïnteresseerden.;we hadden gedaan om half 7 en waren pas rond middernacht thuis. Wat is die après schaak toch zo heerlijk !
Stilaan moeten we gaan nadenken hoe we met onze groeipijnen moeten omgaan, nog evetntjes en we moeten verhuizen naar de grotere zaal naast ons. Weeral 2 nieuwe sympathieke spelers die ons bezochtten en de sfeer konden opsnuiven ervoor en erna.
Wat de partijen betreft won ikzelf de topper tegen Ferry na amper 7 zetten en kon dus op mijn gemak uitkijken naar de andere partijen.
Erwin kwam helaas niet opdagen voor zijn partij tegen Géry en hierdoor kreeg hij een forfaitpunt en een tweede match tegen Jan voorgeschoteld. Een puike opgezette stelling deed veel beloven voor Jan maar een iets te simpele penning werd afgestraft door Géry. 2 punten voor Géry en hierdoor kan hij zijn uitgestelde matchen beperken en zal hij juist op tijd komen om al zijn matchen te spelen.
Kurt kwam nooit in de problemen tegen Denis en pionwinst resulteerde al snel tot verder materiaalwinst. Het punt was dan nog slechts een formailiteit.
André De Mol was in zijn nopjes want hij was er overtuigd van om Frans te verslaan. Echter André kreeg een ongezien pak rammel waardoor hij zich nog steeds afvraagt welk stuk hij nu eerst moest nemen. Dat komt ervan als je zowat alle basisregels van stap 1 aan je laars lapt.
André De Meyer kwam met grote schrik vrij tegen Roger, die een toreneindspel met pluspionnen niet kon verzilveren. Ik heb zo de indruk dat André pas begint te spelen als hij achter staat !
Gaspard was er ook snel aan voor de moeite tegen Dirk, een snel stukverlies leidde tot een 2de stukverlies. Daarna kon hij op een listige manier er toch nog 1tje terug heroveren maar het was helaas al veel te laat.
Spannende match van Jurgen ,die Freddy overrompelde en na een grote afruil 2 torens + 2 stukken had tegen 1 dame+stuk. De overwinning leek al een uitgemaakte zaak, totdat hij de cohesie van zijn stukken ophief. Freddy kon daarna naar hartelust met de dame infiltreren en de partij binnenhalen.
Verder had ik het geluk om mij een hele avond de grootste onzin van Anoniem op mij te laten afkomen. Doordat ik zoveel gezever moest verdrinken met het gekende bier, weet ik gelukkig allemaal al niet meer wat hij uitmolde.
Graag ook even jullie aandacht dat de laatste partijen van de heenronde moeten gespeeld zijn op 05 april 2011. De week erna begint de terugronde al !
Ook een oproep aan het chinees restaurant in Sint-Gillis Dendermonde, we komen er zondag aan dus haal maar zoveel mogelijk Duvel in huis !
En zoals gewoonlijk hierbij de bijlage van het klassement.
Bovenstaande titel is misschien licht overdreven maar aangezien André een charme offenstief is gestart tav ondergetekende, moest ik toch iets terug doen.
Hij speelde tegen Kurt tegen diens opening op een onorthodoxe manier. Logisch was het dus allemaal niet maar Kurt had toch zijn handen vol om de vestigiging van mijn vriend André te doorbreken. Toen Kurt uiteindelijk een aantal pionnen kon meegrabbelen was het over en uit.
Een echt verdiende pluim verdient zijn zoon Jan, die mijn aanpak van zijn opening, op een orginele manier wist te doorgronden. Het centrum werd op vakkundige manier ingepakt en pas nadat ik een pion cadeau kreeg op zijn damevleugel, kon ik de partij terug in handen pakken. Een poging om alsnog op mijn ongerokeerde koning aan te vallen liep op een ongenadige counter waarbij een stuk verloren ging.
Gaspard miste in de opening al een directe en eenvoudige winst tegen Ferry, niettemin bleef hij steeds een goede stelling houden dat omgezet werd in een (vrij)pion winst naar het eindspel toe. Na Het onwaarschijnlijke g4 zat de stelling potvast en kon zelfs de vrijpion niet meer win aangezien Gaspard met zijn koning nergens kon binnenkomen. Alsnog remise dus.
Marcel startte furieus tegen de passieve opstelling van Frans. De druk in het centrum werd zo groot dat het op den duur kiezen was tussen een pak goede zetten. Marcel etaleerde zijn goede vorm door de stelling volledig op te blazen en na stukwinst was het dan ook gedaan.
Wie ook indrukwekkend speelde, was Roger die wel een pion afgaf aan Willy. Echter zowat alle stukken van Roger plaatste druk op het materiaal van Willy. Totaal suf gespeeld diende Willy een stuk en de partij af te geven.
Lokeren wint de strijd om de derde plaats tegen Machelen.
Inzet Foto : Ferry (rechts onderaan) in volle actie !
3 ronden geleden zou dit nog over een titelmatch gaan, echter beide clubs zijn teruggevallen naar de derde plaats in het klassement.
Met nog 3 ronden voor het einde van de competitie streden we voor een podiumplaats. Hilariteit alom bij de tegenstander toen ze ons lokaal zagen.
Wegens de gekende redenen (zie Gaspard's bericht hieronder) konden we dus niet beschikken over ons vertrouwd lokaal. Om op een heel korte termijn over te schakelen naar een nieuwe zaal, diende hij zijn creativiteit boven te halen.
Ten midden van een koeienstal in een vakantiehoeve had men een feestzal ingericht. Echt heel puik gedaan en gezellig maar het gaf een opmerkelijk panorama voor de schakers. Ook waren de dranken een pak goedkoper dan in het CC en dat voel ik tot op nu nog steeds.
De tegenstand was gelijkwaardig en dat beloofde een spanned gevecht te worden.
Op bord 4 speelde Marcel tegen Sven Collet (1601 elo) en in een heel symmetrische engelse partij ( in het verre middenspel stond elk stuk en pion symmetrisch tegen over elkaar behalve de witte f2 pion waarbij de zwarte op f5 stond maw Marcel stond 1 tempo verder :) ) werd logischerwijs remise gegeven. Netjes kwam marcel vragen of hij het mocht aannemen, iets wat ik direct aanvaardde gezien de situatie op bord 2 en 3. 0,5-0,5
Op bord 1 kreeg ik een tegenstander die graag experimenteert in de openingen ( 1997 elo ) en dus werd ik verrast vanin het begin. Een juist plan vond ik nooit ondanks het feit dat de computer me steeds een lichte plus gaf. Door een onnauwkeurigheid van mij kant kantelde die plus en in een kleine min en dat was ook het signaal om maar remise voor te stellen. Tot mijn verbazing (gezien de gekende redenen op bord 2 en 3) nam mijn tegenstander het aan. 1-1.
Toen kreeg ik het gevoel dat het niet meer mis zou gaan.
Kurt kreeg op bord 2 ( Patrick De Mol -1817 elo) tegen, echter deze mol deed normaal tegen ons :) Kurt kreeg de opening tegen die hij goed voorbereid had en het voordeel werd algauw geconsolideerd met een kwaliteitswinst. Toen Patrick's hoofd al in het kappblok zat kreeg Kurt een ongelooflijk gevoel van medelijden over zich heen en liet hem uit de (mollen)val ontsnappen. Toen het voordeel helemaal weg was stede Kurt snel remise voor. De tegenstander die blijkbaar opgelucht was, aanvaardde dit onmiddelijk. Zelf zou ik nog doorgespeeld hebben in zijn plaats. 1,5-1,5
En dus mocht Ferry de held van de dag spelen. Op bord 3 kwam hij een oude bekende (elo -1746) tegen waar hij ooit nog mee in Praag is gaan schaken. Zijn sympathieke tegenstander had een kwartier nodig om uit zijn slappe lach te komen ivm onze prachtige lokatie Ferry kreeg daarna weinig problemen en al snel pikte hij 2 pionnen in. Iedereen was het er over eens dat hij een aantal kansen heeft gemist om het snel af te maken. Uiteindelijk maakte het niet veel uit want zachtjes aan werd de tegenstander doodgeknepen en bezorgde Ferry ons de 2 matchpunten. 2,5-1,5
De après schaak werd weer fel gesmaakt en ondanks we om 6 uur gedaan hadden, was ik weer rond 11 uur thuis.
Mijn dank gaat ook uit naar onze 2 supporters Dirk en vooral Gaspard. Spijtig dat ondanks de oproep van Gaspard niemand ons kwam aanmoedigen !