Ik nomineer de partij tussen Gapard tegen Frans als partij van de avond. Chapueau voor de wijze waarop beide lopers gesteund door een pion en 2 torens vlijmscherp de stelling van Frans deed ontploffen. Met 4/5 is Gaspard alvast de verrassig van het kampioenschap. Wie kan hem nog uit de A klasse houden?
Zelf mocht ik tegen Marcel spelen tegen mijn eigen opening. Een lek openingsvalletje wat ik al 3 jaar wou spelen kon ik eindelijk op het bord toveren. Een stuk tegen 3 pionnen zou het logisch gevolg worden, echter Marcel koos om een vergiftig tweede stuk te nemen waardoor de dame verloren ging. Weer een snelle partij en goed voor het zelfvertrouwen.
Klassiek gevloek achter mij en toen wist ik dat Pros iets had weggegeven tegen Jan, een kwaliteit dus. Eenvoudig technish uitgespeeld en geen enkele kans latend kon Jan snel de overwinning optekenen.
In de topper van de avond leek Guido gelijk opgaand mee te kunnen met Kurt. In een dubbele toren+pionneneindspel liet Kurt alweer optekenen dat hij niet slecht is in het eindspel en kon algauw 2 pionnetjes meegrabbelen. Kurt aan de leiding met 4,5/5 !
André De Meyer won snel een stuk maar mocht nog een hele tijd doorwroeten aleer het volle punt op te tekenen.
Mijn mollenvriend verloor ook, spijtig genoeg was het noet voor de competitie
Dirk leerde Willy Saey dat alles afruilen ook niet altijd de oplossing is. WIlly gaf op in een materiaal gelijke stelling ,echter Dirk zijn dame en toren stonden toen al op de 2de lijn,oeps.
Ferry is niet meer te stoppen..alles wint hij tegenwoordig en het moet al geleden zijn van de eerste ronde dat hij nog iets verloren heeft, zowel in competitie als interclubs als in O-vlaamse interclubs als in het kampioenschap in Temse. Roger was slachtoffer van dienst en werd op het einde vakkundig opgepeuzeld.
Daarnaast kon onze sympathieke Jo de rode lantaarnmatch tegen Adam eenvoudig winnend afsluitend. Helaas heb ik hier niet veel van gezien.
Rik kreeg een gratis forfait punt tegen Jurgen. Hierbij wil ik een oproep doen dat het aan een gebrek van respect getuigt door uw tegenstander niet af te bellen !!!
Goed nieuws voor de volgende ronde, we hebben een nieuwe speler Marc Rotthier genaamd, ook toevallig spelend bij Sint-Niklaas. Welkom Marc ! Je bent zeker een versterking voor onze club.
Een bijkomende nieuwigheid is dat onze club in het CC toegang heeft tot het (gratis )draadloos internet. Daar gaan we binnenkort iets met doen als thema avond !
Maanden had ik er naar uit gekeken en eindelijk was het zo ver. De club waar ik 17 jaar heb gespeeld kwam bij ons op bezoek. Niet in het vertrouwde culturele centrum maar wel in het gezellige "Hof Ter Hage". Zowel thuisploeg en bezoekers waren al ruim een half uur op voorhand gearriveerd en het voordeel van deze zaal is dat je (gratis) gerbuik kan maken van de kickertafel als de tapbiljart.
Nadat de bezoekers en thuisspelers onderling al eens hadden geoefend op het tafelvoetbalspel durfden ze het aan ons uit te dagen. Waarschijnlijk met het gedacht dat ze ons snode grijzaard een lesje zouden leren, echter Roger met ploegmaat Kurt speelden de klaasjes weg met 6-0 ! Dat moest wel de voorbode worden van een leuke schaakmiddag.
Sint-Niklaas speelt met een vaste type ploeg waar op voorbereid kon worden, enkel bord 1 wisselt zowat elke ronde. Feitelijk had ik gehoopt op een match tegen mijn brugse vriend, echter de match tegen Cercle gaf hem een goed excuus om thuis te blijven !
Dus mocht ik op bord 1 aantreden tegen een vertouwd clubspeler Rony van Buggenhout, tot mijn verrassing is diens elo gezakt van 1800+ tot 1663. Ergens was ik blij dat ik wit had want ik herinner me nog een aantal moelijke partijen met zwart. Gelukkig kreeg ik nog een favoriete variant tegen die ik eens grondig had uitgeanalyseerd toen ik een jaartje bij Dendermonde speelde. Algauw kreeg ik heel wat ontwikkelings-en ruimtevoordeel. Herr Fritz geeft me op dat moment al snel +1.80
Op bord 2 speelde een jeugdproduct Bart Kuenen tegen Kurt Van Wiele. Ook Kurt mocht zijn eigen opening nog eens van stal halen maar vergaloppeerde zich een beetje. Daardoor werden dames al snel geruild en leken we al direct af te steven naar een strategisch eindspel.
Ons derde bord en topscorer Ferry speelde tegen een oude vriend van mij, Maarten Covents. Hij was goed voorbereid en na een paar zetten won hij een pion en ergerde wij ons blauw waarom hij nu dat Lg7 niet speelde?
Het leek erop dat ik me speciaal had versterkt tegen mijn oude ploeg. Toevallig kon ik met Roger mijn sterkste team opstellen en die speelde tegen Frederic Lanoy. Roger verbrodde in de opening heel veel tijd,waarschijnlijk nog nagenietend van zijn voetbal avontuur.
Tegen half 4 was het gedaan met Ferry's tegenstander, na een stukverlies werd alles afgeruild en was het hopeloos om tegen te stribbelen. Dat maakt Ferry tot topscorer van de hele reeks !! (4/4).
Zowat 3 kwartier later wist ik postioneel met mijn torens een lijn in te nemen. Een toren op de 7de lijn zaaide heel wat paniek bij zwart en toen zwart van zijn zwakke pion af wou kon ik met een (schijn) stukoffer er 2 terugnemen. Toen Rony dit bemerkte gaf hij promt op en kon ik met Maarten nog een paar uur aan onze toog gaan hangen. 2-0 en eindelijk nog eens een overwinning na al die remises !!
Ondertussen werden we nog gestoord met een vraag of remise op bord 2 wel mocht. Aangezien ik meer geïnteresseerd was in mijn gesprekken aan de bar, liet ik Kurt de vrije keuze (ook al had ik me 4-0 voorgenomen). Reden was dat Kurt niet direct winstkansen zag en op die manier ons de ploegoverwinning wou gunnen. Gelukkig haalde zijn winaarsmentaliteit de overhand en in een leuk paar+pionneneindspel wist hij zijn techniek uit te buiten. Toch sterke partij van Bart, die duidelijk nog progressiemarge heeft ! 3-0 en toen kon mijn geluk al niet meer op.
Dan even kijken bij Roger en die zag ik plots kansen krijgen met elk nog een dame en toren. Roger had een leuke vrijpion maar moest nog 5 zetten doen in 2,5 min. Op dat moment stelde wit remise voor en Roger stelde me de vraag om het aan te nemen. Aangezien de middag toch al zo gezellig was geweest, was ik in een vrijgevige buit en liet Roger zelf beslissen, wat hij ook deed. 3,5-0,5 en mission accomplished.
Rond een uur of 6 waren de partijen gedaan en kwam plots Marcel nog binnen. Dat was het startsein om volledig zat te worden. De biljart wel vrij gemaakt en we hebben nog een paar extra duvels verorberd in dat uurtje erna. Aangezien ik zaterdag ziek was en al bijna 2 dagen niet meer had gegeten, viel me dat nogal redelijk zwaar. Na ons gebruikelijk etentje lag ik al rond kwart na 9 in bed mijn roes uit te slapen.
Het klassement leert me dat we alleen op kop staan, echter volgende ronde zijn we bye en kunnen we ingehaald worden door de 3 torens. Ook Brasschaat en Artevelde dienen we in de gaten te houden met 1 puntje achterstand.
Speciale dank aan supporters André (De Mol, wie anders?!) en Marcel !
Magere opkomst afgelopen dinsdag (dat is ook lang geleden)..De afwezigen hadden ongelijk want er werd een leuk fischer tornooitje opgezet met 8 verschillende beginstellingen. Helaas waren we oneven en kon ik vooral onze roze duivels bewonderen in het café. Er waren een paar leuke verrassende resultaten (hé Kurt , en uiteindelijk deelden Ferry en Kurt de overwinning met 4/5. Iedereen was het er over eens dat het aangenaam was om eens geen openingen te hoeven kennen.
Ondertussen speelden Freddy en Marcel een heel interessante partij waarbij Freddy een pion leek te winnen. Echter Marcel kon via een schijnoffer het pionnetje terug winnen en waar Marcel een zwakte had op zijn damevleugel, moest Freddy oppassen dat zijn centrum niet in duigen viel. Ben eens benieuwd wat de computer over de eindstelling te zeggen heeft. Beide spelers kwamen dus remise overeen en dit is het klassement na ronde 4:
Naam
Ptn
1
Kurt Van Wiele
3.5 / 4
2
Gaspard Bosteels
3.0 / 4
3
Roger Zaman
3.0 / 4
4
Guido Claeyé
3.0 / 4
5
Ferry Zatyko
3.0 / 4
6
Frans Buyle
3.0 / 4
7
De Rycke Timothy
2.5 / 4
8
Jan Londers
2.5 / 4
9
Denis Van Den Eynde
2.0 / 3
10
Willy Saey
2.0 / 4
11
Freddy Oosterlinck
2.0 / 4
12
Pros Verlinden
2.0 / 4
13
Van Nuffel Marcel
2.0 / 4
14
Willy Van Reusel
2.0 / 4
15
André De Mol
2.0 / 4
16
Dirk Bernaert
1.5 / 4
17
Jo Laureys
1.0 / 4
18
Rik Van Der Meeren
1.0 / 4
19
Jürgen De Potter
1.0 / 4
20
André De Meyer
1.0 / 4
21
Matthias Van Reusel
1.0 / 4
22
Adam Parcheta
0.0 / 4
En dit zijn de nieuwe paringen voor dinsdag 22/11/2011:
Paring
1
Guido Claeyé
3.0
-
Kurt Van Wiele
3.5
2
Gaspard Bosteels
3.0
-
Frans Buyle
3.0
3
Ferry Zatyko
3.0
-
Roger Zaman
3.0
4
De Rycke Timothy
2.5
-
Van Nuffel Marcel
2.0
5
Pros Verlinden
2.0
-
Jan Londers
2.5
6
Denis Van Den Eynde
2.0
-
Willy Van Reusel
2.0
7
Freddy Oosterlinck
2.0
-
André De Mol
2.0
8
Willy Saey
2.0
-
Dirk Bernaert
1.5
9
Jürgen De Potter
1.0
-
Rik Van Der Meeren
1.0
10
André De Meyer
1.0
-
Matthias Van Reusel
1.0
11
Adam Parcheta
0.0
-
Jo Laureys
1.0
Voor de liefhebbers en supporters : Zondag spelen we terug Interclub, graag massaal op post. Bij een overwinning tegen mijn ex-club wordt stevig gedronken ! (en anders ook !)
Weer een gezellige drukke avond gisteren. Ondanks dat we een kleine club zijn is de opkomst steeds rond de 90% op gewone speeldagen en tussen 70 en 80% op inhaaldagen. Daar kunnen vele clubs een puntje aan zuigen !
Slechts 1 uitgestelde partij gisteren en dus kan ik volgende week weer iets leuk in elkaar steken voor de rest.
Aangezien alle punten wegvallen na de heenronde is de druk tussen de toppers ook minder en gelukkig maar want zowel Jan Londers als mezelf waren vrij vermoeid van start gegaan in onze onderlinge partij. Volgens Jan was het zijn 12de partij in 2 weken tijd !!
Voordeel van dit systeem is dat ik wat kan experimenteren met mijn openingen en na een leuke start met zwart kwam ik een pion voor. Maar had geen zin om het uit te melken ,ging voor een te voege dameruil en mocht extra pion terug in leveren. Toen we beide naar een eindspel gingen met elk een vrijpion in het centrum was het oppassen geblazen voor beide partijen en dus onmiddelijk het sein om de vrede te tekenen.
Kurt worstelde tegen de competitieleider Gaspard even met zijn opening maar kon puur op techniek de juiste velden innemen en zwart zijn adem benemen. Een stuk werd gewonnen tegen 2 pionnen en dan was het een koud kunstje om de partij af te werken.
In een andere (sub) topmatch trachtte Ferry mijn opening te verkrachten met zwart tegen Dirk. Overladen van zelfverzekerheid en een gevoel van onoverwinninlijkheid deden er hem toe besluiten om maar een pion te offeren. Zelf zag ik er geen graten in en hij had beter een toren afgegeven tegen 2 stukken (of was hij te bang voor een eindspel met paar en loper? <sic> Naar mate de tijd (vooral die van Dirk dan) kwam hij steeds beter te staan en kon hij met een resem gelukjes 2 pionnen terugnemen, waarop Dirk opgaf.
Blitzpartij van de dag was die tussen Willy van Reusel en Rik waarbij de eerste de laatste gewoon geen kans gaf. Heb het gevoel dat Willy beter wordt met de week !
Ook snel gedaan was de partij tussen André De Meyer en nieuweling Adam. Helaas zit Adam nog steeds in een leerproces en had geen kans tegen ons patmonster, voor de gelegenheid matmonster.
Willy Saey bracht met innovatief schaak Frans in ruimeteproblemen en leek een mooie aanval op te bouwen. Het vervolg heb ik niet gezien maar zoals gewoonlijk in Frans zijn partijen kunnen de kansen rap keren en dat was ook gisteren zo.
André De Mol won snel een kwaliteit tegen Jürgen. Die laatste probeerde er nog een eeuwige schaak uit te persen maar gaf pardoes zijn dame af. Zijn commentaar achteraf is alweer niet voor publicatie vatbaar. Gelukkig hebben de dopinginspecteurs hun weg naar Lokeren nog niet gevonden. (zoals onlangs gebeurde op het internationaal schaaktornooi van Charleroi)
Eén van de revelaties van onze competitie is toch wel Jo en ik vermoed dat hij zich een beetje liet meespelen in de wekelijkse jammerklachten van Pros. Een pion ging verloren maar de stelling was zeker houdbaar en Jo vocht zich mooi terug in de partij. Echter in wederzijds tijdsnood kon de ervaring van Pros de doorslag geven. Jammer Jo, je had hier meer verdiend.
Roger tegen Guido was ook een partij in de hoogste regionen. Beide heren kennende kon je de uitslag al op voorhand voorspellen, remise dus.
Volgende week spelen we helaas in onze kleinere zaal (zal maar 2 keer gebeuren dit jaar wegens boeking van de zaal eerder dit jaar)
Gehandicapt door het ontbreken van Kurt mochten we de verre verplaatsing naar Temse maken.
Gelukkig hadden we een waardige vervanger mee in de vorm van onze voorzitter, waarvoor mijn oneindige dank.
En na het circusspel met het 4de bord was ik heel gelukkig dat Géry met ons wou meespelen.
De week ervoor had ik Ferry al laten spionneren bij Temse maar men loste niks over hun opstelling.
Onze tactiek is na deze ronde wel heel duidelijk in onze ploeg..Bord 2 en 3 winnen alle matchen en op bord 1 en 4 mag er iets geraapt worden.
Dat was in deze ronde wel heel snel voor elkaar. Het was nog geen kwart voor 3 of het stond al 2-0 voor ons met overwinningen van Ferry en Roger tegen jeugdspelers. Het was alsof men blitz partijen aan het afwerken waren, immers een jeugdige zonde.
Helaas werd rond een uur of 4 duidelijk dat Géry matchritme mist (dit jaar sabbatjaar in de competitie) en werd verrast door een goedspelende jeugdspeler. Een bewijs dat Temse heel goed bezig is met hun jeugdwerking !
Als verrassing kreeg ik op bord 1 een 15 jarige beloftevolle jeugdspeler (Nathan De Strycker) met reeds een elo van 1841 tegen, naar verluidt op zijn eigen vraag. Dat beloofde dus een interessant duel en gezien de score die snel bereikt werd 2-1 mocht ik dus niet verliezen.
In het begin verliep de partij nogal symmetrische en mijn tegenstander verbruikte vanuit de opening nogal wat tijd. Daarbij trachtte hij zijn stukken positioneel te orïenteren op mijn stelling, echter deed ik dat zelf nog iets beter en kon ik plots de stelling openbreken met eerste een pionaanval op de h-lijn en erna met een dame en loper. Ik kon kiezen tussen een pionwinst of tussen toren geven tegen 2 stukken. Ik koos voor dat laatste en kon er nog een pion bij afsnoepen.
Wat volgde was een jachten op elkaars pionnen en een flauwe dreiging met toren en pion op mijn koning werd eenvoudig gepareerd. Hierdoor kwam er een eindspel op het bord van Paard en loper + pion tegen een toren. De overwinning lag in het bereik want de pion zou uiteindelijk toch promoveren. Maar de tegenstander wou me de tijd en moeite besparen en gaf zijn toren voor mijn laatste pion.
Paard en loper + Koning tegen Koning zou moeten volstaan en helaas moet dit ook binnen de 50 zetten uitgevoerd worden. Zulke stelling lopen normaal gezien tussen 25 a 30 zetten mat. En het was de eerste keer dat ik het tegenkwam in een officïele partij. Het was 15 jaar geleden dat ik het nog eens bezien had en ik herinnerde me de 3 basisstappen om dit uit te voeren.
Tot mijn schaamte moest ik vaststellen dat ik de finesse van de laatste stap niet berheerste. En daardoor slaagde ik er niet in om hem mat te zetten binnen de 50 zetten regel. Ondertussen was het 8 uur geworden en hadden we 6u (!) gespeeld voor een remise. 2,5-1,5 winst en was blij dat ik nog een redelijke partij gespeeld had waarbij de computer me heel de tijd duidelijke plussen geeft.
Gisteren had ik geen tijd om mijn verslag te schrijven aangezien ik een paar uur bezig ben geweest met een zelfstudie over Paard en loper tegen koning. Ik kan je garanderen dat ik dit zelfs nu kan binnen de 5 minuten !
Hierdoor komen we voorlopig alleen aan de leiding, slechts 1 ploeg kan nog mee aan kop komen als ze hun inhaalpartij winnen.