door Bagdasaryan Arevhat
Vandaag, de eerste dag van onze projectweek hebben we, alle derdes en vierdes die niet mee naar Berlijn zijn gegaan, ons om 8u30 op het speelplein verzameld om met onze verdedigingsles te beginnen . Eerst zijn we allemaal naar de verkleedkamer gegaan om ons sportief aan te kleden en daarna zijn we in de sportzaal samengekomen om informatie over de verdedigingswet te krijgen van een lieve meneer Leroy, de vader van een jongen uit het zesde leerjaar. Voordat we met de verdedigingstechnieken begonnen, heeft hij ons drie wetten over verdediging aangeleerd die heel belangrijk zijn.
De eerste wet is dat je de verdedigingstechniek enkel en alleen gebruikt bij een echte noodtoestand. De tweede wet is om onmiddellijk aan te vallen als het nodig is en de derde wet is een aangepaste reactie bij een aanval (de aanval afweren en niet verder gaan met slaan en kloppen dan nodig , het gaat om verdediging).
Dan zijn we onmiddellijk met onze partners met de verdedigingstechniek begonnen. We hebben geleerd hoe we ons moeten verdedigen bij verschillende soorten aanvallen. Dan hebben we pauze gehad van 10u55 tot 11u30 en nadien hebben we ons beziggehouden met technieken en een half uur voor de middagpauze zijn we begonnen met de herhaling . Vervolgens hebben we gewoon tot 13u45 middagpauze gehad. Nadien zijn we begonnen met een interessant thema ĀdrugspreventieĀ.Het was een heel goede les voor ons om te weten wat de gevolgen ervan zijn en om ons tegen te houden om met drugsgebruik te beginnen.Ten slotte tot 15u 30 hebben we de tijd gehad om een bundel daarover te lezen en verschillende vragen te beantwoorden. Voor mij was het geen slechte dag want ik heb meer bijgeleerd en hoop dat de anderen ook akkoord gaan met mij.
26-01-2009, 00:00
Geschreven door lms_brussel2009 
|