Foto
Welkom op de blog van Leffingenoartje
Gastenboek
  • cyclocross te zwevezele
  • tof
  • Ik wens jullie een fijne vrijdag toe,dikke knufs.xxx.
  • scherven
  • mooie site

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Mijn favorieten
  • Choufkes : MTB club
  • Mountainbike.be
  • Bike En Leute tochten
  • Wandelen
  • Archief per maand
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 09-2005
    Foto
    Foto
    Startpagina !
    Categorieën
    Leffingenoartje

    10-04-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.


    Slag van Gavere 21 maart 2009

    Bikers :   Carolien en Geert

    Woord vooraf  :     Andere jaren waren we steeds met meerdere Choufkes aanwezig maar dit jaar waren we maar met 2,  toch niet gelaten ... kilometers vreten is de boodschap.
    Vandaag de eerste lentedag van 2009 en de weers voorspelingen waren optimistisch eerst vrij koud maar s'middags toch een 14 °

     Toen we vertrokken was het amper 7°  maar hoe meer we  Gavere naderden begon het toch warmer te worden.
    Ik had reeds mijn korte broek aan en hopelijk ging ik het mij niet beklagen...
    Zoals ik reeds wist van de vooraf gaande jaren is het een tocht met redelijk veel road.
    Daarom stelde ik direct voor aan mijn fietsmoatje om de grootste afstand te doen, ze twijfelde.
    Na amper 6 km kregen we reeds een splitsing en mijn fiets zijn neus ging direct naar links richting de grote afstand, Carolien had geen keuze
    meer...

    Het Parcours :  

    De eerste kilometers begon vlak met road, we fietsten richting Huise en voor ons toch een bekende omgeving.
    Enkele maanden geleden hadden we 2 toertochten gedaan in de streek en telkens was het terrein ongeveer het zelfde.
    Een vernieuwde kassei strook en dit keer kwamen we via een onverharde strook de kasseistrook opgereden.
    Hier kwamen  ook onze eerste hoogtemeters op mijn tellertje te voorschijn .

    de temperatuur begon ook wat te stijgen we zaten aan 11°

    We merkten ook op dat we toch goed zullen moeten kijken naar de bepijling de kleur was wel goed maar de plaatsen waarop ze bevestigd waren lieten toch de wensen over.
    Plots moesten  we volledig in de remmen en een kerke wegel inrijden daar lag er een bikster op een bank.

    Blijkbaar was haar schouder uit de kom, even vlug gevraagd of alles ging ( een biker had hem reeds ontfermd over haar)  een tijdje later kwam een ambulance haar opladen.
    Via het forum van mtb.be toch nog kunnen lezen dat alles in orde is met haar weliswaar enkele weekjes zal ze haar bike moeten  missen.

    Na 19 km  kregen we een eerste bevoorrading en dat was povertjes enkele ice tea en water en voor de rest madelijntjes (droge koek) , sinaas en een stuk mega mindy koek.

    We konden onze rit terug aanvatten, we kregen al vlug een bekende strook voor ons, waar we vroeger onze fiets bijna niet meer vooruit kregen van het sliek vandaag was er geen spetter sliek te bespeuren op diezelfde strook en aan onze fiets.
      We bereikten  de omgeving van Oudenaarde waar we een mooie bospad rond een vijver kregen.
    De temperatuur was reeds gestegen naar 14°

    T's toch leuk fietsen met een lente zonnetje

    Na enkele kilometers off road moesten we terug de baan op richting Melden naar de koppenberg.

    Daarboven was het terug zoeken naar het bordje, gelukkig voor mij kwam de off road strook mij bekend voor, direct boven  rechts naar beneden.
    Stond versteld hoe droog dit stuk lag.
    Wat nu volgde waren stroken van het bloso parcours van Oudenaarde.
    Opeens kregen we de Gène berg in het vizier een beklimming via boom wortels en ik hoorde hem nog zeggen alles naar rechts, de eerste bocht een makkie maar de volgende knik zat ik een tandje te hoog en moest ik eraf.
    Carolien had wat problemen met de eerste bocht en heeft terug eens de grond gekust, gelukkig zonder erg...
    Na 50 km de 2 de bevoorrading terug povertjes maar op post 3 mochten we tocht aquirius verwachten


    Wat daarna volgde was groten deels het bloso parcours richting Volkegemberg via de stapsteentjes
    Daar had ik spijtig genoeg terug een bordje gemist en zat totaal naast het parcours.
    Mijn karre gedraaid en terug naar boven dit maal de goede weg.

    Gevolg fietsmoatje kwijt, even gebeld en afgesproken op de volgende bevoorrading.
    We kregen ook nog de molenberg en daarna was het zwaartse gepasseerd.
    Na 65 km de 3 bevoorrading deze was iets beter... raar ik was daar, maar Carolien nog niet even wachten  ze had ook verkeerd gereden.
    Nog 11 km te gaan 

    Nog even uitbollen met nog enkele off- road strookjes en zo bereikten we terug Gavere met toch 78 km op de teller. en 768 positieve hoogtemeters .

    Voordeel van veel road onze fiets had dit keer geen was beurt nodig.
    Na ons te hebben gedoucht genoten van een hapje en een drankje op een zonnig ineen geknutselde terras.

    Algemene beoordeling : 

    Douches :  in orde *****
    bepijling : Zwak goed uit de doppen kijken was de boodschap, wat ook nog slecht was aan geen enkele oversteek stond er een gevaar bord. ***
    Bevoorrading  : drie bevoorrading op de grote afstand was goed, maar de keuze was povertjes voor 4 € mocht het toch wat meer zijn
    ***
    après : 
    in orde alles aan een schappelijke prijs en gezellig op deze mooie lente dag de temperatuur was gestegen tot 15°
    *****
    Beoordeling :
    Mooie streek , redelijk wat hoogtemeters, maar veel road een weinig VTT gehalte .
    78km op de teller de km zaten terug in de beentjes
    . ***
     ondanks alles  zien ze mij volgend wel terug en zeker als het mooi weer is. 

    .
     


    10-04-2009 om 08:58 geschreven door Geert  


    09-04-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zondag 15 maart Gits

     1 ste Grysperre toertocht  15-03-2009

    Bikers :  Phil, johan, en mezelf de hond

    woord vooraf :   Vandaag maakten we een verplaatsing naar Hooglede-Gits, voor de 1 ste Grysperre toertocht .
    Een streek dat voor mij en mijn medebikers totaal onbekend is .
    Ingericht door een plaatselijke MTB club en aan de vele filmpjes dat we vooraf konden bewonderen,  hebben ze er alles aangedaan wat betreft benodigheden om een parcours aan te leggen kraanwerk, spaden, schoppen, bosmaaiers....
    Als liefhebber van molens hieronder de grysperre molen

    Het Parcours : Vandaag moesten we 38 onverharde stroken door kruisen en wat ons direct opviel waren de pijltjes we zullen moeten opletten want ze waren niet zo duidelijk.
    Al vlug kregen we de eerste onverharde strook te verwerken en al rap merkten we welke ondergrond we vandaag onder onze wielen geschoven zullen krijgen.
    Geen modder maar een zuigende aarde soort waarvan je precies in weg zakte...het liep voor geen meter het zal stoempen,worden vandaag.

    Kort daarop bereikten we een Duits kerkhof en wat ze daar gemaakt hebben , op de foto zag je nog gras maar wij zagen aarde met een ferme gleuf ingetrokken , je zakte gewoon  6 cm de grond in met je fiets , dan maar een stukje gewandeld...

    De ene strook was al indruk wekkende of de andere en nu en dan moesten we ook enkele mais velden door kruisen, wind op, bergop, en plak sliek .
    Mijn benen wogen nog zwaar met de 80 km van gisteren in Gistel in de benen.
    Gelukkig we konden ook eens recupereren op één van de weinige beton baantjes
    .

    Na 18 km en zeker niet te vroeg kregen we een eerste verzorgde bevoorrading, je kon er zelf een Jupiler nuttigen .
    Johan kennende moest hij er tocht één ontkronen...
    Zeker een woordje van dank aan "de wakkere bakker van Gits" zijn bereide stukken waren zeer goed

    Daarna kregen we een technische speeltuin te verwerken en aan iedere boom hadden ze een lint geplaatst.
    We kregen nu enkele beter berijdbare off-raod stukken onder onze wielen.

    Kort daarna mist ik een bocht en viel pardoes in het slijk...

     

    En plots 9 km verder zagen wij de 2 de bevoorrading, we dachten nu al maar eerst moesten we nog ommetje maken via een nieuw aangelegde fietspad en plots moesten we links naar beneden daar was er keuze gemakkelijk of moeilijk en de choufkes kennende namen we natuurlijk het moeilijke een schoon privé stukje.
    Daarna richting bevoorrading en die kwam volgens ons toch een beetje vroeg  10 km na de vorige.
    We hadden nu 28 km op de teller en hadden nog 28 km te goed en dat zonder bevoorrading, ons goed volgepropt met cake, chocola, sinaas....

    De drinkbus bijgevuld en we konden er weer tegen.
    Na de 2 de bevoorrading waren de stukken off road veel beter berijdbaar dat dachten we toen nog..

    We bereikten de staatsbaan en daar hadden ze in de berm een parcours aangelegd om U tegen te zeggen, op en neer en goed berijdbaar.

     

     

    We kregen ook nog een verwittiging dat we nog een zwaar stuk gingen krijgen genaamd "De Moeras"

    Inderdaad terug een mooi ineen geknutseld stuk maar o zo moeilijk te biken.
    Het einde kwam in zicht en de verbindingsweg naar de sportzaal was een mooi kasseistrook je kon kiezen kasseien of fietspad, ik gaf er nog een lap op op de kasseistrook en heb toch de duimen moeten leggen op Phil maar ja hij nam het fietspad..
    Johan had vandaag meerder malen sterren gezien  maar op baan was hij te kloppen man ; zou hij toch een banejannet geworden zijn ???

    Beoordeling :
    Bepijling : was soms moeilijk te zien een ander kleur en wat groter zou wonderen doen. **
    Bike Wash : *****
    Douches  :*****
    apres : ze begonnen weliswaar de zaal te reinigen onder onze voeten maar we kregen wel boterhammen bij de vleet chapeau *****
    Algemene beoordeling  : *****

     
    Technische punten  :   58 km en vandaag 311 hoogtemeters en een AVS van 19,30 km/u

    GRYSPERRE TOT VOLGEND JAAR...

    nog enkele foto's van de organisatie

     

     

    TT gits 5 (65)

     

     

     

    TT gits 5 (76)

    BULLDOG01.gif

    09-04-2009 om 07:28 geschreven door Geert  


    08-04-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.lente veldtoertocht Gistel 14 maart

     Zaterdag 14 maart :  9 de Gistelse lente toertocht

    Bikers :  Popoll, Dunekeuntje, Bart, Géne, Frank, dunecrosser, Joost maar hij startte maar om 13 uur,  en mezelf de hond

    Woord vooraf  :  Vandaag opgestaan en wat bleek het zonnetje scheen door mijn raam ; en met de voorspellingen voor de komende dagen beloofden ze vandaag een eerste lente prik.
    Direct mijn korte broek vanonder het stof gehaald en mijn lange broek eronder gelegd ,hopelijk tot de volgende winter.

    Afgesproken met Géne om 8.30 uur aan Leffinge brug om met de bike te samen naar gistel te rijden, met de rest ter plaatse afgesproken.
    Daar wachten reeds Bart, Carolien, popoll en Frank ons op.
    Dunecrosser was reeds paraat met de beachbikers.

    Zoals we gewoon zijn van sportclub Gistel ( één van de mooiste ritten in Gistel) en telken jaren met enkele vernieuwingen wat betreft het parcours.
    Het parcours werd op verschillende plaatsen gewijzigd, ongeveer 40 % is nieuw ten opzichte van vorig jaar.

    Het Parcours : Eerst wat opwarmen via de oude spoorwegbedding richting Moere.
    Nieuwkomer Bart genoot er met volle teugen van en vandaag zal hij voor het eerst meer of 40 km rijden.
    Buiten popoll kozen we allen voor de 60 km.

    Achter het torenhof konden we genieten van een mooi kasteelpark om uit te lopen rond een vijver.
    Het zonnetje begon meer en meer plaats te ruimen voor een dreigende wolkenpad en nu en dan kregen we wat mot regen op onze helm... waar bleef het beloofde lenteprik ???

    In Koekelare maakten we ook kennis met enkele kerkewegels ,  van hier rijden we verder via enkele prachtige onverharde stukken naar De Mokker, waar ten huize Bjorn Rondelez de eerste bevoorrading plaats vond voor de (50 en 60 km).

    We hadden nu reeds 21 km op de teller met een stevige wind, een moeilijk berijdbaar mais veld maar voor de rest een goed berijdbaar parcours.

     

    effe mezelf kieken

    Na onze maag te hebben gevuld konden we ons 2 e deel aanvatten , kort daarna kregen we een splitsing en popoll en frank besloten af te slaan op de 50 km, wij in de motregen op weg naar de 60 km.
    Via het praatbos, kasteel ter heide en plots weren we opgehouden door overstekende koeien...

     

    Enige tijd later doorkruisten we het parcours van de 50 en de 60 km en bereikten we in "rozentaal" de tweede bevoorrading op 15 km van het einde, en daar stond frank aan zijn fiets te prutsen , er zat een scheur in zijn buiten band en hij ging wijselijk lang de baan terug naar Gistel.

    Deel 3 kon beginnen, van hieruit gingen alle ritten verder via de stationsput in Eernegem en via de oude spoorweg bedding kregen we terug Gistel in het vizier.

    Bart moest op een redelijk uur thuis zijn en ook hij keerde via de baan terug naar huis, ons companie begon al redelijk uit te dunnen

     we kregen nog  een ommetje in Gistel naar de aankomstplaats, en kort voor het einde moesten we nog 2 paletten overbruggen.. daar gebeurde het voor Géne hij gleed weg pardoes met zijn rug de gracht in.. gelukkig zonder erg maar toch leverde het enkele mooie foto's op...

     

     

    We bereikten de aankomst en hadden juist geteld 60 km op de teller.
    Onze fiets (we schoten nog met 2 over Carolien en mezelf) afgespoten en tesamen met Dunecrosser en Danny nog iets genuttigd in de kantine.

    Algemene beoordeling  : mooie vernieuwde parcours op deze lente tocht met stukken waar geen mens van afwist in Gistel *****
    Bike wash :
    *****
    Bevoorradingen : *****
    Weer : een redelijk temperatuur12° C  en nu en dan motregen en een strakke wind .
    technische punten :  60 km  en 76 hoogtemeters

    Gistel tot volgend jaar !!!

    BULLDOG01.gif

    08-04-2009 om 07:28 geschreven door Geert  


    04-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.woensdag 25 februari Eddy Merckxroute

     

     Eddy Merckx fietsroute 46 km

    Kassei


    Deze week  waren we enkele dagen op vakantie in Melden.
    woensdag 25 februari besloten Christian, Edwin en mezelf de Eddy Merkcx fiestroute te doen in een heerlijk winterweertje.

    Het eerste bordje konden we waarnemen niet ver van ons vakantie verblijf.
    Eerst een 20 tal km opwarmen via de Schelde en dan konden de talrijke beklimmingen beginnen.
    De eerste beklimming van de dag was

    Kluisberg.

    Gemiddelde hellingsgraad: 7 %

  • Maximale hellingsgraad: 14 %
  • Afstand: 925m
  • Hoogteverschil: 63,27m
  • Straat: Buissestraat - Bergstraat
  • Plaats: Kluisbergen(Ruien)

    vervolgens begonnen we aan de beklimming van de
    Oude Kwaremont

  • Gemiddelde hellingsgraad: 3 %
  • Maximale hellingsgraad: 11 %
  • Afstand: 2500
  • Hoogteverschil: 89m

     

    Dan stond de zwaarst beklimming van de dag op het programma nl.
    De Patersberg

    paterberg

  • Gemiddelde hellingsgraad: 12 %
  • Maximale hellingsgraad: 20 %
  • Afstand: 361
  • Hoogteverschil: 46,36
  • Straat: Paterbergstraat

    We dachten dat we het zwarste gekregen hebben maar we moesten nog de Hotond beklimmen en deze bleef maar omhoog gaan voor mij een leuke beklimming.
    Na 44 km passeerden we plots ons vakantie berblijf en de eddy merckx route zat erop.
    Met de vlakke beginstrook een leuk tochtje en eens aan de beklimmingen waren we reeds goed opgewarmd

    Mijn gegeven :
    hoogte meters 409 m
    gemiddelde klim percentage 4 %
    Max klim 22 % (patersberg)
    en 20,90 km/u gemiddeld

     

  • 04-03-2009 om 20:19 geschreven door Geert  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.zondag 22 februari

    zondag 22   februari

    Vandaag terug paraat op de wekelijkse zondagsrit.

    Een mooi winterweertje en 10 choufkes aanwezig, plus een vreemde eend in de bijt...

    Zoals gewoonte getrouw terug een duinenritje en 30 km op de teller.

    Achteraf met de bende nog iets gedronken in het lokaal

    04-03-2009 om 19:34 geschreven door Geert  


    23-02-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vrijdagrit 13 februari

    vrijdag 13   februari

    Terug een mooi duinenritje en33 km op de teller

    23-02-2009 om 20:27 geschreven door Geert  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.zondag 8 februari 2009

    zondagrit 8 februari

    Vandaag stond Hilde's verjaardagrit op het programma,

    Hilde's verjaardagsrit 08-02-2009 138.jpg

     

    in totaal kwamen een 15 tal choufkes afgezakt om Hilde haar verjaardag te vieren.

    Maar eerst fietsen en daarna feesten....

     

    Hilde's verjaardagsrit 08-02-2009 080.jpg

    Hilde's verjaardagsrit 08-02-2009 123.jpg


    Hilde's verjaardagsrit 08-02-2009 026.jpg

    23-02-2009 om 20:25 geschreven door Geert  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Toertocht Nieuwpoort 7 februari

     

     Nieuwpoort 13 de Lenspoldertocht 7-02-2009

    Bikers :  Dunekeuntje, dunejoenk (Eli)  en hondje

    Woord vooraf  : Vandaag stond mijn wekkertje om 8.00 uur,  ik hoorde op mijn velux regen oei moet ik nu uit mijn veren ? om  te biken ?
    Direct wat gsm'st en blijkbaar geen reactie ;ik zag het al zitten om terug in  mijn bedje te kruipen, maar plots toch reactie van ons dunekeuntje ; ze zal er toch aanwezig zijn met haar zoon dunejoenk.
    Als "echte Chouff" wilde ik niet plooien en vanuit mijn pyjamaatje direct in mijn chouffekledij gekropen. 
    Normaal gezien ga ik jaarlijks met mijn fiets naar ginder maar met de regen heb ik toch mijn vrouwtje opgetrommeld om mij te voeren ik zag het niet zitten om in natte chouffe kledij te starten ginder.
    Daar stonden Chris en Patrick ( onze extran sponser) reeds  totaal onverwachts parraat.
    We konden starten...
    Ondanks een BBR rit was er opvallend weinig deelnemers 
    Eenmaal gestart was het ook gestopt met regenen.

    Het Parcours : We konden onze rit aanvatten, eerst wat opwarmen en daarna kregen we de eerste onverharde stroken te verwerken.

    Patrick en Chris hadden het al in begin moeilijk en besloten op eigen tempo de rit verder te zetten..
    Zoals jaarlijkse traditie was het terug een kopie als vorig jaar .
    Plots kwamen we aan het strand gedeelte en wat zagen we daar "STRAND NIET BERIJDBAAR"
    Ongelooflijk met een goede voorbereiding moet dit niet kunnen!!!!!!
    Langs de dijk richting Nieuwpoort bad om daar de gekende Chouffe beklimmingen te verwerken.

     Vervolgens fietsten we verder naar het MTB parcours van Nieuwpoort 


    Met de bevroren ondergronden kon ik al vlug merken dat het vandaag een vettig ritje ging worden.

    Eindelijk enkel onverharde stroken en we konden kiezen gemakkelijk of moeilijk "Dunejoenk "koos voor het moeilijk en dunekeuntje en ik  kozen voor het gemakkelijke ...
    Met in mijn achterhoofd dat we nog enkele vettige stroken gingen krijgen...

    Na 23 km kregen we de bevoorrading alles erop en eraan.

    Na de innerlijke mens te hebben bevoorraad konden we onze bike eens van een spoelingsje voorzien.

     

    We konden onze rit verder zetten eerst het fietspad naar de uni brug om daarna het zwaarste van de dag te krijgen .

    Wat volgde was veel baan om het jaagpad van de "rattevalle tot Nieuwpoort " af te haspelen.
    Eli begon direct er een sleur aan te geven maar halverwege kon ik hem toch nog inhalen, zijn ma begon ook al vlug te naderen maar het jaagpad was wat tekort.

    Daarna nog de schapewegel en een speeltuintje aan het zwembad en de rit zat erop.

    Ikzelf moest geen gebruik maken van de douche en Dunekeuntje vond blijkbaar geen douche voor de dames.
    Na zichzelf te hebben verfrist kwam een inrichter met een speciaal bordje "douche dames"...

    Ze kon zich toch douchen in een speciaal voor haar aangebrachte ruimte.
    daarna nog wat genuttigd met de bende (lees Chris, Patrick, Eli, en Dunekeuntje)   ik kon mijn rit terug naar Leffinge aanvatten.
    Algemene beoordeling : Een toertocht niet ver van de deure maar jammer genoeg is het parcours ieder jaar hetzelfde ****
    Bike-Wash Dik in orde weinig volk betekent geen wachttijd en genoeg druk om het vele slijk eraf te spuiten.*****
    Bevoorradingen ***** goed verzorgd frisdrank, sportdrank, wafels fruit... en een extra afspuitstand*****
    Douches :  ikzelf heb er geen gebruik van gemaakt maar het was dik in orde *****
    Après : Spijtig genoeg geen boterhammetje of iets dergelijks maar met het gezelschap was het in orde  ****

    nieuwpoort als er geen ander alternatief is tot volgend jaar

    23-02-2009 om 20:13 geschreven door Geert  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vrijdag 6 februari

    Vrijdagrit 6 februari

    Vandag met een zestal choufkes genoten van een mooi duinenritje en een prima winterweertje.

    Met een klein windje in de rug terug gekeerd  langs het strand

    23-02-2009 om 20:10 geschreven door Geert  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Valentijn tt torhout 14 februari
    4 de Valentijns tocht 14-02-2009

    Bikers : Patrick (extran) en hondje

    Woord vooraf  : Vandaag stond de jaarlijkse tetters ( lees : Toeristen Eendracht Torhout) toertocht op het programma, één van de betere toertochten uit het Torhoutse.
    Vandaag precies op Valentijn en eens goed in de oogjes gekeken van mijn vrouwtje en toelating gekregen om naar Torhout te gaan...

    Daar afgesproken met Patrick om 9.15 uur ter plaatse, 
    De zaal was net als andere jaren mooi versierd. 
    Met diverse truitjes (vele leden van de Tetters zijn ex-wielrenners).

    Opmerkelijk was ook de magere opkomst had het te maken met Valentijn of met de bevroren ondergrond ?

    Het Parcours : Na wat opgewarmd te hebben bereikten we enkele weidestroken de bovengrond was op deze eerste strook nog wat bevroren en dat was zeker mijn stek niet.

    Gaandeweg begon het zonnetje wat warmte geven en het parcours begon voor mij er beter bij te liggen.

    Fietsmaatje Patrick genoot er ook van en het beloofd een mooi wintertochtje te worden

    Vandaag vele bekende stroken in omgekeerde versie gedaan en dat maakte deze tocht toch wat speciaal.

    We bereikten Groenhove en daar kregen we na 23km de eerste bevoorrading met alles erop en eraan en ook schoonvolk aan de muur en achter de "contoir"


    Er waren ook foto's van de brandweer van Hasselt te bewonderen maar daar heb ik wijselijk geen foto's van gemaakt.

    Net na de bevoorrading kregen we het zwaarste van de dag te verwerken  een weide strook en het was terug stoempen...

    We kregen ook nog "domein d' Aartrijcke" onder de wielen geschoven

    Daarna terug enkele mooie onverharde stroken met een staalblauwe hemel.

    Nog enkele weken geduld en de korte broek zal terug uit de kast kunnen gehaald worden.

     

    Op 13 km van het einde terug een rijk gevulde bevoorrading en daar bakten de vrouwelijke tetters "harten wafeltjes"
    ZEER LEKKER.
    Nog even het plan waargenomen en we zouden nog Wijnendaele passeren
     en het speeltuintje de Waranda  dit keer ook in omgekeerde versie.
    Na 53 tevreden km's bereikten we terug de aankomst en door de weinige opkomst terug geen wachttijd aan de bike-wash.


    Algemene beoordeling : 53 tevreden km's   *****
    Bike-Wash *****
    Bevoorradingen ***** goed verzorgd frisdrank, sportdrank,  fruit... en warme wafeltjes in mooi bedienings gezelschap
    Douches :  ***** 
    Après :  ***** Nog even nagepraat met enkele forumbikers en tevreden dat ik naar Torhout geweest ben, s'avonds nog genoten met vrouwtje bij een leuk valentijn etentje
    tevens bedankt aan Patrick voor het gezelschap

    Weer : een mooi winterweertje gestart rond het vriespunt en geeindigd bij plus 4 °

    tetters tot volgend jaar

    23-02-2009 om 00:00 geschreven door Geert  


    16-02-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vrijdag 30 januari

    Vrijdagrit 30 januari

    Vandaag een mooi winter weertje en maar liefst 9 choufkes aanwezig,
    zoals wekelijkse traditie terug een duinenritje met alles erop en eraan met diverse technische stukken....

    16-02-2009 om 20:21 geschreven door Geert  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jabbeke 24 januari 2009

    14 de Permeketocht  14-01-2009

    Bikers :Frawiwi en hondje

    Woord vooraf  : Vandaag stond 1 van de mooiste toertochten uit het Brugse op het programma.
    Doordat we morgen (lees : zondag 25 januari) met een surprise nieuwjaarsrit zitten met onze club  was er daarom maar uitzonderlijk 1 choufke aanwezig bij de vrienden van WTC Jabbeke.

    We waren benieuwd hoe het parcours er ging bij liggen met de vele regen van de afgelopen dagen...
    Aan de inschrijving een praatje gedaan met een lid van WTC Jabbeke en hij zei dat de zwaarste stroken waren in Zerkegem.
    Voor de rest hebben ze zoveel als kon en toch grotendeels het percentage off-road proberen te behouden, enkele stukken  aangepast.

    We waren benieuwd hoe de 55 km er ging bijliggen .

    Het Parcours : We konden starten aan de "33 onverharde stroken"  en merkten direct dat we het zwaarste van de dag in het begin gingen krijgen eerst wat opwarmen en plots zagen we éénmalige doorgang, amai wat was dat een strook vol modder en voor ons bijna niet berijdbaar.. en daarna nog een "leuk bosje".

    We waren wel laat vertrokken en misschien bij een vroeger aanvangsuur was het wel berijdbaar en dat bleek ook zo naar horen zeggen.
    Al vlug waren we aan het twijfelen of we onze rit niet gingen inkorten naar 43 km....
    maar de rest van het parcours bleek goed te zijn aangepast met diverse inéén geknutselde brugjes en  besloten wij toch de 55 km te biken.

     

     

    Wat volgde waren zware maar berijdbare stukken zelfs Frawiwi moest niet maar van zijn fiets.
    Sommige stukken hadden ze aangeduid met voor "durvers en normaal" in het begin koos ik voor durvers maar met het vele slijk aan mijn fiets, kreeg ik wat problemen, bij de minste kracht dat ik zette bleef mijn derailleur haperen ik verkoos de rest van de rit het normale te nemen. 

    Na 23 km kregen we de eerste bevoorrading goed verzorgd met veel keuze aan drank en eten.
    Ook opgemerkt dat het grotendeels van hun parcours in omgekeerde versie was dan bij vorige jaren.

    Zoals de traditie het wil al de bekende bosstroken waren verwerkt in het parcours, Biesbroek, Tillegembos, domein van Tudor....
    Voor de rest fantastische single tracks, polders, wat crossen in de bosjes....



    Frawiwi zei ook nog; superveel bosjes doorkruist, vooral rond zone 20 vond ik het super , ontelbaar veel putten en bergjes gezien, één zelfs van heel dichtbij . 4 keer op mijn toeter gegaan.

     Op 15 km van het einde de 2 de verzorgde bevoorrading.

    Ongeveer 5 km van het einde nog 2 fotografen van dienst tegen gekomen hieronder  enkele foto's  : 


     



    Op het einde nog een strook van 3,5 km het bleef maar duren maar was wel super leuk.
    de laatste km van de dag wat rondcrossen rond het voetbal plein en enkele heuveltjes.
    Spijtig genoeg we naderden de aankomst na een fantastische toertocht.




    Algemene beoordeling : 57 km op de teller en met de vele regen was dit een zwaar tochtje  *****
    Bike-Wash  perfect en geen wachttijd *****
    Bevoorradingen ***** goed verzorgd frisdrank, sportdrank, wafels fruit...
    Douches :  ***** 
    Après :  **** genoten van een pizza, lekkere soep en en frisdrank in de zaal ook nog André Pots tegengekomen en een klapje gedaan

    Jabbeke tot een volgende

    BULLDOG01.gif

    16-02-2009 om 20:17 geschreven door Geert  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vrijdag 6 februari

    Vrijdagrit 6 februari

    Vandaag terug 6 choufkes paraat, een mooi winterweertje, eerst via het duinenkerkje om de lastige sroken te verwerken met onze plaatselijke gids en terug gekeerd
     richting Middelkekerke ritje en op het einde via het strand terrug gekeerd .

     

    16-02-2009 om 00:00 geschreven door Geert  


    23-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vrijdag 23 januari

    Vrijdagrit 23 januari

    Vanmorgen veel regen maar omstreeks 11 uur begon het op te klaren, het zag er redelijk goed uit.

    Omstreeks 12.30 begon de wind wat aan te wakkeren en om 13 uur vertrokken richting Middelkerke voor de wekelijkse afspraak.

    Redelijk wind op en in Wilskerke begon het te regenen, toch maar doorgezet  en daar aangekomen zag ik nog 2 waterratten Schachje en Dunekeuntje.

    De wind was herschapen in een stormachtige bedoening en toch besloten we om wat in de duinen te crossen,  hoemeer we in de duinen reden ho emeer we afzagen van de wind.
    Op sommige stroken werden we gezandstraald en ter hoogte van de GB besloten we elk zijn weg huiswaarts te keren .


    gelukkig mijn terugweg was met de wind vanachter; nat en voldaan kwam ik terug in Leffinge..

    23-01-2009 om 23:00 geschreven door Geert  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.zaterdag 17 januari Moerkerk e- Damme

    14 de Damse Smokkeltocht 17-01-2009

    Bikers : Vandaag was ik op pad met een 3 -tal bike vrienden van de lange avond nl. Doc, Dries, Frawiwi en M § n van de Angel bikers uit Ichtegem

    Woord vooraf  : deze week op de spinning afgesproken met Frawiwi om eens te samen te rijden met hem en enkele vrienden.
    Doordat de doctor s'morgens nog enkele patienten moest ontvangen werd er besloten om pas om 12.30 uur vanuit Gistel te vertrekken richting Moerkerke.

    Gelukkig maar want deze ochtend was het nog ferm aan het regenen maar bij onze vertrekuur begon het al redelijk op te klaren vanuit de kust.

    Daar aangekomen en met het mooi winterweertje besloten we de 47 km af te haspelen .

    Het Parcours : Direct naar de eerste privé strook van de dag ( daar stond er een bordje dat we vandaag 20 onverharde stroken voor de wielen geschoven zullen krijgen)  rond het kasteel van Moerkerke, hier moest er wel wat uitgekeken worden voor de gladde kasseistenen maar alle 5 zijn we er goed door gekomen.

    Vervolgens kregen we een eerste leuke single track te verwerken, nu was ik toch wel benieuwd welke vlees ik meekreeg als medebikers.
    m§n was blijkbaar een slijkduivel want ik moest redelijk duwen om met hem mee te kunnen, met doc en Dries had ik veel minder moeite !
    Frawiwi had in het begin al wat pech met zijn bike en met zichzelf, hij had al enkele weken niet meer gereden en moest het bekop
    en.

    Daarna enkele stroken langs de vaart en je kon al vlug de "baenejanetten" eruit halen ze namen telkens de baan en wij maar zwoegen op en neer, van links naar recht, het parcours lag er redelijk vettig bij.

    Wat wil je een bevroren ondergrond met een lichte dooi van de afgelopen dagen het was een vettig laagje.
    Daarna het speelbos inderdaad een leuk bosje..

    Onze frawiwi was niet meer te bespeuren en we besloten door te rijden tot aan de 1 ste bevoorrading, deze kregen we na 23 km.
    Daar even gewacht achter fr... hij had toch grote problemen met zijn fiets telkens hij een tandje moest bijzetten blokkeerde zijn derailleur met alle gevolgen van dien..

    We besloten te samen met hem de tocht verder te zetten, en dat viel redelijk goed mee , wat baan maar daarna begon het echte werk amai wat was dat een strook van 2 km door  een weide redelijk goed berijdbaar maar Frawiwi moest terug lossen..
    10 km voor het einde kregen we een tweede bevoorrading net op de zelfde plaats als daarjuist.

    Nog 10 km te gaan...
    Nu kregen we de lastigste strook te verwerken;  mijn voorwiel, achterwiel raakte telkens gevuld met slijk en nog eens slijk.

    Af en toe moest ik stoppen om het slijk wat van tussen mijn remmen te putteren en de drie andere vogels waren gaan vliegen...

    We naderen al vlug de aankomst, op zone 2 kregen we een mooie kasseistrook

    We naderden de aankomst van deze mooie maar lastige toertocht.

    Maar eerst nog een strook van 1,2 km 



    De rit zit erop en vandaag toch enkele bike vrienden bij gemaakt..

    Algemene beoordeling : 49 tevreden km's en een AVS van 18,1 km/u  *****
    Bike-Wash (ondanks het vele slijk zat er toch genoeg druk op maar morgen toch nog wat kuiswerk )*****
    Bevoorradingen ***** goed verzorgd frisdrank, sportdrank, wafels fruit...
    Douches :  ***** kleedkamer zelf was in een tent .
    Après :  **** een hete hond en enkele frisdranken...in een goed gezelschap

    Moerkerke-Damme tot volgend jaar

    BULLDOG01.gif

    23-01-2009 om 22:52 geschreven door Geert  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vrijdag 15 januari

    Vrijdag 15 januari

    Vandaag met een 3 tal choufkes aanwezig om de duinen wat onveilig te maken en een goeie 30 km op de teller

     

    23-01-2009 om 22:46 geschreven door Geert  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.zondag 11 januari

    zondag 11 januari 2009

    Vandaag met een 4 tal Choufkes aanwezig op de wekelijkse afspraak .
    Gestart om 9 uur en een duinenritje gedaan van een 40 tal km, eerst duinen daarna teruggekeerd via de windmolens..

    23-01-2009 om 22:43 geschreven door Geert  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. vrijdagrit 9 januari 2009
     

    9 januari 2009

    Met algemene vraag van enkele Choufkes werd er vanaf vandaag besloten om wekelijks de vrijdag een plaatselijke rit in te lassen.
    Met een zeer koud weertje -6°en afspraak om 13 uur op de parking achter de kerk was ik toch wel benieuwd wie er vandaag aanwezig ging zijn.
    Tot mijn grote verbazing kwamen nog vier gekken toegestroomd om te gaan biken in deze barre weersomstandigheden.

    De bikers van dienst waren Dunekeuntje, Patje Duck, Sjonnie, mezelf en onze parcoursmeester van dienst Schachje..

    Het landschap was adembenemend mooi met de aanvriezende mist, nog nooit waren de duinen zo mooi..

    1 ste vrijdagsrit 9 januari 2009 002.jpg

    We gingen van start richting Oostende en onze parcoursmeester zorgde voor enkele stroken die we ( ik toch) nog nooit aandeden met onze club.
    In het beging hadden we het koud maar gaande weg kregen we al vlug warm van het draaien en keren, de duinen lagen er perfect bij geen mulle zond maar een goed berijdbare ondergrond ( zou ik dan toch nog een dune jeanette worden ???).

    Vandaag voor de verandering niemand had af te rekenen met fiets problemen en de talrijke vloeken werden achterwege gelaten.
    Halverwege kwamen we een mooi bevroren vijver tegen en daar moesten we toch een foto van hebben.

    1 ste vrijdagsrit 9 januari 2009 015.jpg

    Sjonnie was plots verdwenen en onze dunekeuntje had in het verleden wat nare ervaring met het ijs ( naar horen zeggen iets met haar heiligbeentje..) en daardoor  waagde ze niet op het ijs.
    Sjonnie kwam al vlug terug te voorschijn en onze rit kon terug aanvatten.

    We bike'n  verder richting Westende, botte om zo terug te keren naar het clublokaal met in totaal 35 aangename km's op de teller.

    Een nieuw evenement is geboren de VRIJDAGSRITTEN...

    verslag  lEFFINGENOARTJE

    23-01-2009 om 22:40 geschreven door Geert  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.1 ste rit 2009 2 januari

     

    Olli's Nieuwjaarsrit  02-01-2009

    Bikers : Patje Duck, Schachje, Ruudje, Dunekeuntje, Secco, Olli, Baine, Bajultje Sjonnie en mezelf

    Woord vooraf : Een  nieuwjaar kan ingezet worden door een nieuwe Chouffe activiteit en onder inpuls van Bajultje werd er besloten om van start te gaan met  Olli's  1 ste Nieuwsjaarsrit.
    Met de zware, korte dagen besloten we om pas tegen 11 uur te starten en achteraf te genieten van een natje en een droogje bij Vé en Olli.
    We konden het jaar inzetten met 10 Choufkes die de koude trotseerden op deze tocht de één wat beter ingeduffeld of de andere..

    Olli's Nieuwjaarsrit 043.jpg

    Er viel wat korrel sneeuw maar gelukkig was het niet aan het vriezen.
    De thermometer was vandaag een graad of 2 boven nul en onze Olli besloot in korte broek te rijden, ofwel heeft hij hem ingesmeerd met tijgerbalsem ofwel was hij wat aan het trainen voor de nieuwjaars duik morgen in Oostende.
    De 2 Leffingenoars Ruudje en mezelf reden met de bike richting Middelkerke om toch een beetje opgewarmd te zijn voor de duinenrit.
    Patje Duck was de fotograaf van dienst.
    Parcours : Zoals gewoonte getrouw ging het vandaag terug een duinen ritje te worden, lekker hard, het zand kan er niet beter bijliggen.

    Baine had wat problemen in het begin om zijn fiets te beheersen.
    En hij kon een paar keer kennis maken met het duinen zand, maar éénmaal opgewarmd te zijn begon zijn fiets wat beter het pad te kiezen.


    Voor het moment geen last met de fietsen, maar door de natte en het harde zand begon de ene fiets na de andere wat rare toeren te hebben, schakelen ging wat moeilijker, blokkage bij het wat zwaardere werk en nu en dan wat "vloekwerk".
    Remmen die wat rapper aan het verslijten waren...

    De echte duinebikers hadden daar wat minder last van.
    Na wat rondgetoerd te hebben in de omgeving van Middelkerke kwam het idee om te genieten van het Crossparcours in Middelkerke, sommigen, probeerden de Nijs helling op te rijden maar dat was toch een moeilijk geval, die Nijs is toch een specialen.
    Na wat sukkel werk voor sommigen reden  we richting Westende, bottesstuk, kazerne omgeving....
    Bajultje had ook wat problemen met zijn middelste tandwiel en besloot  op het grootste verzet te rijden...

    Na een tweetal uren rondcrossen konden we al denken om naar binnen te rijden, onze bike en onszelf wat af te spoelen omzo langzaam het domein Olli te betreden.

    Olli's Nieuwjaarsrit 044.jpg

    Daar aangekomen was Patrick reeds ribbetjes, worstjes e.d. te bakken op de bbq en te zorgen dat we het een beetje warm hadden.

    Olli's Nieuwjaarsrit 052.jpg

    Nog genoten van lekkere soep, borrelhapjes... kortweg Olli's Nieuwjaarsrit mag meer dan geslaagd genoemd worden.

    En wat hebben we vandaag geleerd :

    1:  dat Baine zijn fiets wat tijd nodig heeft om opgewarmd te geraken
    2 : Dat Olli een kloeke boeten is..
     3  : Dat Dunekeuntje een treffelijk parcours heeft afgelegd
    4 :  Dat sommigen redelijk gevloekt hebben...op hun fiets.
    5 :  Dat Bajultje al een paar weken aan het trainen is op het groot verzet.
    6 :  dat het meer dan een geslaagd ritje was en bedankt aan Vé en Olli voor hun gastvrijheid.

    Leffingenoartje

    23-01-2009 om 22:33 geschreven door Geert  


    07-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
     

    9de kerst VTT  20 december

    Bikers  : Dries, Sjonnie, Bajultje, Secco, Germain, Carolien en zoon Elli, en ikzelf

      Woord vooraf  : Vandaag stond Veldegem op het programma een tocht waar telkens een aantal Choufkes paraat zijn.

    Om 9.30 uur afgesproken in Leffinge en daar dan het vervoer wat geregeld.

    Carolien reed met haar zoon rechtstreeks naar ginder, Dries en Germain ook.

    Na onze auto te hebben geparkeerd op een “privé parking” dat secco kende konden we ons naar de inschrijving tafel begeven.

    Dries stond ons daar reeds op te wachten , Carolien ,Germain waren reeds vertrokken.

    Onze klok stond op 10 uur we konden starten.

    Parcours  : Eerst wat opwarmen om zo onze eerst onverharde strook aan te vatten .
    Dries was daar met zijn nieuwe “Trek” maar na enkele km kreeg hij last van zijn versnellingen onze Secco bekeek het eens goed en de euvel was al vlug opgelost .

    Na 8 km kregen we het eerste speeltuin te verwerken en éénmaal het bosje binnen zag ik plots Secco terugkeren zijn derailleur voor de “kl”.

    Zijn Veldegemse uitstap zat er op.
    Een mooi technische bosje kregen we onder de wielen, éénmaal daaruit gekomen hadden we 10 km op de teller, telkens hadden ze borden geplaatst aftellende met 10 nog 40 km te gaan van de 50 km.

    Terug wat baan en daar was onze Sjonnie toppie maar als we wat onverhard kregen moest hij de duimen leggen.
    Ja enkele weken wegens omstandigheden geen fiets meer gezien en met het ouder worden moet je er wat meer voordoen om terug op oude niveau te komen .

    Ook de bepijling en de privé stroken waren goed aangeduid.


     

    Na 25 km kregen we een eerste ruime bevoorrading, goeie soepe, sportdrank, wafels, fruit.

    Ook nog het vermelden na elke onverharde strook stond er vermeld na hoeveel km de volgende off road stuk er zal aankomen.
    Nog enkele technische stroken, lange dreven,
     

    Op 10km van het einde de 2e  bevoorrading; terug in orde

    .
    Normaal gezien vooraf gaand  het superprestige parcours van Ruddervoorde.
    Maar wegen het Belgisch kampioenschap cyclocross.
    Mochten de organisators er geen brbruik van maken, gelukkig kort daarna kregen we een klein variantje .

    Na deze te hebben verlaten kwamen we plots Carolien en haar zoon in het vizier, nog even te samen gereden en 5 voor

     het einde moesten we nog een zware technische passage van 2,5 km overbruggen.

    Er was keuze gemakkelijk of moeilijk , Sjonnie, Carolien en Elli besloten de gemakkelijkse weg te kiezen? waren zij nu plooiers of waren hun beentjes aan het verzuren ?
    Op 33 m van het einde stond er nog een vrouwelijke kerstman ( vrouw) zeker ons op te wachten voor een Glugwein.
    Vandaag 50 tevreden km op de teller

    Daarna zagen we

    Secco terug en hij melde ons dat de douches defect waren.
    Nog even de fietsjes reinigen en een “koude douche” nemen maar wij hadden geluk ze waren hersteld.
    Van Germain hebben we niks meer gehoord maar Secco heeft hem zien aankomen.

    Nog met zijn allen genoten van een leuke après:


     

    Bike-Wash : goed maar wat weinig druk bijgevolg nog wat huiswerk ***
    Douches :  zeer goed *****

    Bepijling : zeer goed *****

    Bevoorradingen :  zeer goed *****

    Algemene beoordeling :  zeer goed ****

    Veldegem tot volgend jaar !!!!

    07-01-2009 om 21:56 geschreven door Geert  




    Foto



    Inhoud blog
  • zaterdag 20 maart gavere
  • toertocht koksijde 21 februari
  • zaterdag 6 februari toertocht Nieuwpoort
  • zondag 31 januari toertocht in Gistel
  • 24 januari choufkes nieuwjaarsrit
  • zaterdag 16 januari een toerke in De Panne
  • zondag 10 januari Olli's Nieuwjaarsrit
  • vrijdag 15 januari 1 ste vrijdagrit 2010
  • Zondag 3 januari duinenrit
  • zaterdag 2 januari Nieuwjaarsduik

    {TITEL_VRIJE_ZONE}

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs