Aangezien Annelies en Samuel morgen naar een bouwbeurs over passief wonen wilden gaan, stelde ik voor om Fiona bij ons te laten vandaag tot morgen in de late namiddag. Ondertussen is ze weer genezen en was ze helemaal anders dan vorig weekend. Ze begint enorm veel te begrijpen en kan al echt spelen. Opa hield haar gezelschap en maakte enkele foto's. Vanavond proefde ze heel gewillig van advocado. Ze vond dat blijkbaar lekker. Eerst weigerde ze om garnalen te proeven doch toen ik de rest in mijn bord deed wilde ze toch eentje proeven. En dan at ze tenslotte alle garnalen op wel met de vork van oma.
1 november. Traditioneel een familiedag. Kinderen en kleinkinderen komen op bezoek. Leuk als je bemerkt dat de kleinkinderen je goed beginnen te kennen. Eentje dat begint oma of opa te zeggen en eentje dat kraait van plezier als hij je ziet.Op de foto's kun je een van de liefste bezigheden van de oma zien: kijken en vertellen bij een boekje en aandachtige kleinkinderen (en kinderen ?) rond je scharen...Jammer dat Fiona wat ziekjes was waardoor ze op haar duimpje zuigt. Ze was niet echt in haar normale doen. Ik vond haar vanmorgen in haar bedje met 40° koorts(oorontsteking)
Vorig weekend op vrijdagavond hadden we hier een klein prinsje op bezoek. Hij nam een lekker bad en ik knielde voor hem neer.
Een paar dagen eerder werden wij vereerd met een weesje dat hier afgelost werd. het draagt een leeuwenkraag en heeft wolletjes op zijn buik. Hopelijk wordt het aanvaard door zijn twee soortgenoten die hier al jarenlang de baas zijn in onze tuin.
Komend weekend worden we dan vereerd door het bezoek van prinses Fiona die een avondje komt slapen bij oma en opa. Wij kijken al uit naar haar bezoek en leggen het boekje met de verhaaltjes reeds klaar. Foto's van dit bezoek volgen dan later.
Terwijl de landbouwers nog volop aan het oogsten zijn, kan ik zeggen dat de oogst hier bijna binnen is. Alleen een deel van onze aardappelen zit ook nog in de grond. Als men een grote groententuin heeft en de opbrengst valt goed mee, dan kan men een deel weggeven of inmaken. Ik weet ook wel dat verse groenten van het seizoen nog altijd het lekkerst zijn.Doch tomatensoep van eigen gekweekte tomaten smaakt in de winter ook niet slecht. en een paar keer per maand zelf ingemaakte boontjes raken hier ook gauw opgegeten. Of appelmoes of peren zelf ingemaakt zijn even lekker of die uit blik of diepvries. Ik ben op dat gebied waarschijnlijk wat ouderwets want ik maak nog in in weckpotten. Ik vind namelijk dat voor bepaalde producten die men moet bewaren steriliseren nog altijd de beste inmaakmethode is. Voor andere groenten verkies ik dan weer de diepvries. Men kan ook niet alle oogst invriezen of men zou een aantal diepvriezers nodig hebben en die verbruiken ook elektriciteit. Wij hebben er trouwens ook al twee staan. Daar wij ook ver van de dorpskom wonen hebben wij ook steeds een voorraad vlees zitten, waarvan ook een deel kip van eigen kweek. Zo zie je maar waarin mijn tijd de voorbije twee maanden ook gekropen is.